Щъркел прехвръкна към месеца мая - НОЕМВРИйка Калинка стана кака на Рая!

  • 29 908
  • 739
# 90
Момичета,

Тъй като утре сутринта заминавам при Никол в Гърция и няма да имам време да се включа ви желая на всички весело посрещане и изкарване на този светъл празник.
Желая ви много мир и надежда, сбъднати пролетни обещания и щастливи нови спомени! Нека този Великден бъде специален за Вас!
Виж целия пост
# 91
Привет момичета Party

Аз се завърнах днес от Пловдив. Клъцнаха ме малко и изкараха един винт, който беше захванал двете кости на глезена и от който не можеш да се раздвижа добре. Сега съм 6 точки, до две седмици трябва да проходя и да си гледам задълженията сама како и да ходим на дългииии разходки с малката.

Оххх тия зъби, аз не се оплаквам засега дали спасението е Дентокидса дето и го давам не знам newsm78. Мирела засега е с 7 излезли зъба , един кътник аха да пробие и последния резец и той нещо се белее. Ще ви настигнем ние и скоро ще напълним устата със зъбки.

Юле Hug, много лоша така с тези зъбки на Борко, ти беше писала че било нещо наследствено..... хайде дано поне постоянните са му здравички Praynig

Разгледах хубави колички имат мъниците ви, аз се чудя някаква количка за бебета да и купя да си бута навън. Някоя мама да покаже и да ме насочи от къде да купя Praynig
Виж целия пост
# 92
Привет, момичета!

Благодаря за разбирането!  Hug
Аз очаквах Борко да има проблеми със зъбите, но тукашните "зъболекари" направо ми късат нервите. Те поне да го преглеждаха нормално,  Shocked ами още не си е отворил устата и те вече ме убеждават колко е зле.  Tired
Аз много проблеми съм имала със зъбите и тук и в България съм ходила на зъболекари, но такова отношение не бях виждала.  #Crazy
Продължавам да търся нормален детски зъболекар.   Rolling Eyes

Шамс, добре си я подредила шефката ти  Twisted Evil
Да кажеш Фафи хареса ли лазанята.  Thinking

Алекса, не съм гледала в здравния подфорум, но следя една тема в кърмаческия. Ще погледна и в здравния.  Мерси за идеята! Hug

Мая, браво за новините! Дано скоро пак си във форма да преследваш момата  Hug

Сикрет, не се притеснявай за броя. Това че само 1 зъб е пробил не значи че не я мъчат останалите които не се виждат. Зъбите болят и без да са пробили. ooooh! Може затова да е плакала Габи. При Борко когато пробиваха не беше толкова голям кошмар, колкото когато не се бяха показали.  Crazy
Виж целия пост
# 93
Елле, лек път ти желая  Hug Много се радвам, че ще ходиш при Никол  Hug

Юле, хареса я, а баща му как я хареса  Joy А Фафи за десерт хапна четвърт палачинка, насука се и заспа  Mr. Green
Виж целия пост
# 94
Ели, лек път и от мен!  Hug

Шамс, ще взема и аз да пробвам синковеца дали няма да иска да хапне   newsm78 Явно е фен на италианската кухня: пица, спагети ...  Mr. Green
Виж целия пост
# 95
Виж целия пост
# 96
 Peace ние утре ще боядисваме яйчицата
Виж целия пост
# 97
Преди време споменах за снимки- ето, ако на някой му се гледат:
http://diyanakoleva.snimka.bg/baby/raya-na-1g-3m-fevruari-039-10.486501.0.big#
http://diyanakoleva.snimka.bg/baby/raya-na-1g-4m-mart-039-10.487623.18026683.big

Рая в сряда си докара една червена цицина в центъра на челото. Вчера като и направих кръстче с първото боядисано яйце така подсилих цвета, че е като мишена  Simple Smile Днес който я види и я съжалява- изглежда сякаш току що се е ударила мнооого яко.
Иначе около нас- нищо ново. По цял ден разходки и така...

Лек път на Еллеее и много  Hug за Никол.

За Борко се  Praynig да се измисли по-щадящ вариант

Ако не се включа- весело посрещане на Великден! easter
Виж целия пост
# 98
Привет!! Набързичко само да кажа, че Момчил се уреди с джип Дино - оказа се ,че в Хиполенд са на промоция по 40 лв и с баща му не се сдържахме и му взехме. ще кача и снимки. само да кажа, че на упътването пише, че е за деца над 3 години и до 27 кг, така че поне с кг сме добре  Laughing Да ви предупредя, музиките са му само за открити пространства  #2gunfire много силни бе  Tired утре ще го командировам тоя джип на двора, да си свири на него колкото си иска  hahaha
Диде, много готина снимката с пералнята! Рая иска ли да влиза вътре? ние сме със същата, обаче Момо има зверски страх от нея, особено когато работи, и много много не я доближава...

Ето и снимки на колата за бутане: http://noemvri2008.snimka.bg/baby/momchil-na-didanka.327241.18058758
Виж целия пост
# 99
Привет,

Диданка, ти си се презастраховла с кг  Mr. Green Има да хапва Момо докато ги достигне  Mr. Green

Днес ходихме пак за прословутата ваксина и пак се оказахме негодни  Mr. Green Значи като по поръчка почва да точи сополи и вдига Т. Отложиха ни за 3-ти път и да видим дали ще се класираме за следващата седмица  Joy В замяна на това с Фафи ходихме на фризьор, детето стоя мъжки и беше много впечатлено от церемонията, а и фризьорът много се стара и му правеше забавления през цялото време. В резултат - Фафи е много хубаво подстриган, едвам си познах детето - няма кьорава къдрица и има много дивашки вид  Mr. Green Веднага се вижда що за стока е, няма ги ангелските къдрички за заблуда на противника. Ще гледам да го снимам утре, да го видите  Mr. Green

Иначе явно добре сме готвили - хапва вече здраво и за седмица се оказа, че е качил 250 гр  bowuu Дано кара в същия дух и да наваксаме малко... Супата топчета е голям хит, много я харесва  Mr. Green Да видим какви ще ги забъркам утре, още нищо не съм измислила...
Виж целия пост
# 100
Здравейте, момичета! Аз тия дни само попрочитам...  Embarassed  ама съм се хванала да поизчистя малко пред Великден и да свърша великденските неща - яйца, козунак... да видим дали ще се получи козунака   Thinking    е както и да стане, нали е с яйца, захар и брашно, все ще се изяде  Whistling
Ели, ти беше питала за рецепта за козунак - тази, която аз използвах е: 6-7 яйца (едното само белтък, жълтъка за намазване), 500-700 мл прясно мляко, брашно около 2,5 кг, 1 пакетче масло, 150 мл олио (зехтин), 1 кубче прясна мая (около 80 гр), 250 гр захар, 1 ч.л. сол. Половината захар, половината мляко и маята се смесват и се оставят на топло да "шупнат", докато това става, яйцата, останалата захар, останалото мляко, солта, разтопеното масло и другата мазнина се разбиват хубаво (може и с миксер). В дълбок съд се сипва брашно и се прави "кладенче" - изсипват се всички получени продукти и се замесва тесто, като се добавя брашно, колкото поеме за меко тесто. Като се омеси хубаво, се оставя да втаса за около 30-40 мин. Меси се още веднъж, разделя се на 3 топки, които се оформят на дълги пръчки, а те пък се сплитат. Оставя се пак да втаса за още около 30 мин и едва тогава се маже с яйцето, поръсва се със захар и се пече на умерена фурна (около 150-180 гр). Важното е помещението, където се меси и втасва козунака да е мноооооооого топло, да не става течение. За да се меси по-лесно може да се намажат тестото и ръцете с малко олио. По желание може да се сложи ванилия, стафиди, парченца шоколад и т.н. според вкуса на всеки. Естествено продуктите могат да се намалят наполовина за по-малък козунак (като гледам във фурната тоя стана бая голям, ама нали сме много народ...  hahaha)
Ако се получи хубав ще го снимам да ви го покажа.
Шамс, честита подстрижка на младежа - фотографирай го да му се порадваме.
Didi_83, много хубави снимки!
Юле, егати кошмара! Дано се оправите възможно по-безболезнено, да не се стресира детето. Стискам палци да се намери решение.
Хубав ви ден момичета и весело посрещане!    Hug
Виж целия пост
# 101
Диданка, тази пералня не е наша. Бяхме на гости и Рая пощуря да се вре там, дали е шумна- нямам идея, ама дребната си падна да натиска копчетата и да търси какво ли се крие зад вратичката.....
Съни, мерси
Виж целия пост
# 102
Момичета, козунака се получи поне на външен вид, на вкус още нямам идея... (мирише вкусно де) Бързам да се похваля и ви пускам снимчица, ако ви се гледа.   Hug
Весело посрещане на празника!    bouquet
Виж целия пост
# 103
Да се оплача. Омесихме чудесен козунак. Опивам се да го направя традиция и всяка година семейно месим  Grinning. Реших днес и яйцата да боядисам, но за да не се спукат, сложих на по-слаб котлон и ги държах час и половина. Спукаха се 1/3, което направо ми секна ентусиазма, но не това беше проблема. Боядидах ги, започнах да ги мажа с олио и оплесках всичко. Докато хвана яйце, то се разплесква и пръска навсякъде. Останали са сурови. Всичките.  Mr. Green Сега съм си ги домъкнала в Разград с надеждата да ядем дружно рохки яйца преди да са се развалили.

Весело посрещане на празника и здрави яйца ви желая!
Виж целия пост
# 104
Бубе, споко! И моите половината се спукаха, не са сурови, но пък много не стават да се бие човек с тях. Аз обаче на спуканите им сложих термолепенки и замазахме положението, а иначе съм обяснила, че боя с яйца ще е нежен тая година!  Joy  ама станаха шаренкни и красиви и децата си им се радват. В този ред на мисли - успявате ли да опазите яйцата? Дани все налита да ги пипа и като му кажа строго "Не!" започва да се ядосва, плаче и сам си излиза в коридора да се нареве, а после идва ухилен и ни лук ял, ни лук мирисал...  hahaha    hahaha  но засега ги опазваме. То и тая вечер, пък от утре да ги прави каквото иска!   Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия