МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 33 999
  • 736
# 225
Здравейте момичета!!!! Толкова ми е криво и ме е яд, че място не мога да си намеря!!!! Снощи са откраднали колелото на мъжа ми от собствения ни двор, даже  кучето не се е разлаяло, което е толкова странно. Скапана държава и още по-скапани хора!!!! Така се забавляваха с Марти двамата, баща и син карат колела, отнеха ни и тази радост, мнооооооооооого ми е мъчно....
И на концерт ми се ходи, амааааааа няма - така е като искаш много деца трябва да се лишаваш............Край с облаците яхнах метлата!!!!
Виж целия пост
# 226
И аз не знаех, че 15-ти е учебен, иначе е работен, да - отработва се 7-ми.

anixi , съжалявам за това, което се е случило - гадно е... Hug Hug

Наде, вясвай се по-често  -  успех с бъдещата ученичка и малките шоузвезди Laughing! Peace Hug

Мойта Кати е с варицела, но се чувства добре и не пипа пъпките. Сега ще гледам сеира на батковците й  Mr. Green дали ще прихванат и те, че не са карали нищо от пъпчивите болести. Така че , мисля да се отдам на чистене вкъщи и някои шивашки проектчета дето са ми в главата, че ще сме "в отпуска", освен ако някой не иска и неговото отроче да прекара варицелата и ни наеме за целта. Mr. Green Mr. Green

Хубав ден! Независимо дали на метла или с крилца - важно е да се лети!!!!  angel008

Виж целия пост
# 227
Ани, много съжалявам - изключително неприятно нещо! Спомняте ли си когато ви каних на зоопарк преди месец? Тогава ми свиха портфейла там - барабар със всичките ми пари (татито беше командировка), личната карта, картончето за кръвна група, със всичките ми визитки и снимките на децата... Обадиха ми се от 6-то районно - намерени почти всичките неща захвърлени, без портфейла и парите...

Понеже се изложих и не поздравих скорошните рожденници - бързам да отбележа:

Днес в домовете на Грета и Титико има празници! Да са им живи и здрави, послушни и умни порасналите дечица!

Виж целия пост
# 228
  party023
Скромно да ви почерпя за моята пораснала най - голяма дъщеричка !
Мерси за пожеланията  пешеходке !
Прочетох за 15 .05 - супер - сигурно ще дойдем !
Пожелавам ви красиви и щастливи излети празниците !
Виж целия пост
# 229
Ани минава да се похвалииииииии, че все пак ще ходи на концерт йеееееееееееееее newsm44 newsm44
Честито на празнуващите!!!
Виж целия пост
# 230
titico , честит рожден ден на дъщеря ти! Много успехи да има и радост да ти носи! За двете ви:


Грета, как си, върви ли новата работа, справяш ли се с принцеските?
Да ти е жива и здрава малката рожденничка - много обич да получава и да подарява! Ето и за вас:
Виж целия пост
# 231
Привет и от мен. Hug
Честито на порасналите момичета на Титико и Грета!
Поздравява и всички, които са празнували наскоро!
Толкова отдавна не съм писала, че не бих се учудила, ако ме поздравите с добре-новодошла Simple Smile Наминавам обаче и попрочитам и мислено съм с вас, но до писане все не стигам. Нещо не мога да се организирам добре и все не ми стига времето за нищо. 
При нас няма кой знае колко нови неща. Меги чукна 1 годинка преди 3 седмици, но още не ще да ходи - само по няколко крачки прави и после добре изпитаното пълзене, където е ненадмината просто. Аз започвам да работя в офиса вместо в къщи и ми е трудно да се пренастроя, че трябва да убивам ценно време в пътуване, но няма как.
Крум доста се е разлигавил напоследък, та се наложи да стигнем до писане на споразумение, ( той предпочита "сделка" и така се нарича документа Simple Smile. Описахме доста подробно правата и задълженията си. Засега дава някакъв резултат, макар че аз очаквах повече. 

Пеши, ще ходим на концерта, без деца. Имам горчив опит с това. Крум беше на 4 г. и ми спа в ръцете почти през цялото време, независимо от децибелите и после - тендовагинит. Аз замалко да си изхвърля билетите за концерта. Бях ги сложила в един омачкан плик и тези дни се бях разчистила яко, метнах плика в коша и добре че по някое време  надникнаха зад незаслужено омачкания плик, сякаш казвайки: „Ти луда ли си да ни изхвърляш?”.   
За голямо съжаление ще пропуснем концертите в края на юни, защото тогава сме на море.

Пролетна, и аз бих те посъветвала да се опитваш да комбинираш по някакъв начин, колкото и да ти е трудно.
 
Пиги, със сигурност баба и дядо ще се грижат и няма да я изпускат от очи, а на нея ще й бъде забавно. Аз и по-малки съм ги „командировала” при дядо и баба и си изкарват чудесно. 

Маминкаваня, дано все така леко да карате варицелата. Ти си толкова позитивна,  че на човек му се дощява дори и с варицела да ви наеме … е все пак въпрос на цена де. И после да не пропуснеш да си го впишеш наема  в данъчната декларация!
Виж целия пост
# 232
Маминкаваня, дано все така леко да карате варицелата. Ти си толкова позитивна,  че на човек му се дощява дори и с варицела да ви наеме … е все пак въпрос на цена де. И после да не пропуснеш да си го впишеш наема  в данъчната декларация!


Оффффф, страховито стана - така се е опъпчила тая сутрин, че едвам я опазвам да не се пипа...Мажа с едно гелче да ги успокояват, та сега тя постоянно като я засърби иска сама да се маже и голяма игра пада  #Crazy Но през нощта много жално хленчи, вдига температура и търси да суче...
Роси, много хубаво, че писа. Успех със "сделката" и пълзящата принцеса, и работата....Мойта работа е "гледай си работата" - с деца не става тая работа. Mr. Green
Хайде, хубав уикенд - бягайте навън по полянките, аз ще бягам до кухнята да измисля нещо за закуска.  food002
О, и честит ви ден на труда - много отпуски ви пожелавам!   grinning039
Виж целия пост
# 233
Здравейте ,мили момичета!
От няколко дни съм се съсредоточила върху темата с детските градини и при вас не съм писала,за което моля да ме извините! Peace
Да ви кажа под секрет...,понеже съм много учена реших,че нямаме право да ползваме точки като многодетно семейство ,понеже баткото завършва.Е,оказа се,че това не е така и сега,вместо детенце да е записано на ясла ,ние ще си висим още някое и друго класиране,ама това е...  animal085

maminkavania ,колко температура има детенце?Би трябвало вече температурата да спадне newsm78.Поне при нас беше така(преди няколко години я изкарахме и тримата-двамата батковци и аз).Всеки следващ се разболяваше на 19 ден(карантинния срок е 20 дни)
titico ,Грета, да са ви живи и здрави дечицата,много радост и гордост да ви носят!  bouquet
Rosy_ ,а твоите баба и дядо ,дали приемат още дечица smile3503?-шегувам се.Прекрасно е ,когато има кой да сложи едно рамо smile3521.
anixi,много съжалявам за неприятната случка!
Преди няколко години ни се случи същото ,но беше колелото на малкия батко.Толкова не ми се вярваше такава наглост,че чак обвиних малкия,че си е забравил колелото на някоя площадка,което естествено се оказа пълна глупост.
Хубавото е,че от тогава децата много внимават къде си оставят колелата,дори в двора.

Сега ставам,че ще ходим на разходка!Весел ден!
Виж целия пост
# 234
Rosy_ без да сме подписвали споразумение от днес големите са накани 1 седмица без компютър...Правих, правих компромиси, търпях, стисках зъби, пробвах с добро, но...нито им влиза през едното, нито нищо...Уж с уши си раждам децата, но защо ли по време на растежа някъде им се загубва този орган newsm78......Криво ми е,че ги наказвам, ама......Дали ме обичат още децата ми?

Ванче, Йоан не е карал шарка.....Да ти го пратя ли или ако може малко вирусчета на ЛС...Дано мине по-бързо обрива и да не остави следи Hug......

Наде, загуби се!!!!! Липсваш!

Феичке, в крайна сметка какво реши - и двете работи ще са ти под мишницата, нали?????Много сили и нерви ти желая! И покрай тези много работи да не вземеш да ни забравиш нас......

Свате, какво стана с концерта? И малко със закъснение - ако може още някой бисер от чаровната Дивна?

Ани, скоро мъж ти да се сдобие с още по-хубаво колело ви желая!cayman и вие за вашето момче! Успех и в класиранията за ДГ........

Честито и на Титико и Грета за празниците!!!!!!Здраве и много усмивки ви желая да имате в изобилие!!!!!!Къде се изгубихте и двете....Грета, отчети се, не чети само........

Кабо, какво стана с празника?

Доза Усмивка от нас...... Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 235
Днес ходихме семейно на масовото четене в Южния парк. Party Беше толкова приятно да поседим на одеяло на тревичката, че си мисля, че не трябва да се отказваме от пикника по време на Фамилатлона! Wink  Ето ги моите две читателки, а тук вече съмишленици са ни "приютили" да четем на тяхното одеяло.  Wink Към 12.30ч. мъжът ми се прибра с Галина вкъщи, за да я сложи да спи, а ние със Зори останахме. Почетохме, похапнахме, разходихме се и поехме ударни дози слънце, за което толкова бяхме закопнели.  Simple Smile Следобяд- отново навън, този път съвсем по кварталному. Wink

Ваня, още малко и ще й минат пъпките! Неприятно, че не може да спи нощем.... Confused

cayman, жалко за пропуска! Sad Дано да имате късмет на предстоящите класирания! Peace
Виж целия пост
# 236
Здравейте, момичета.   bouquet
Искам да ви попитам нещо, относно безплатното пътуване (веднъж годишно).
Инфото, което прочетох в една от предните теми, касае "Семейната карта", която дава право на 50% намаление.
Мен ме интересува какво трябва да се направи, за да ползвам опцията "безплатно пътуване".
И още - ако пътуваме двамата, заедно с децата, кой всъщност ползва "екстрата" безплатно пътуване и кой 50% намаление (аз, той, децата)?  Thinking
Извинете, ако въпросите ми ви звучат тъпо Embarassed, но не съм се възползвала до сега и не знам, за това реших да ви питам.
Благодаря ви предварително за отговорите. 
Hug
Виж целия пост
# 237
Сладка, завидях ти искрено за полянката,одеалцето и слънчевото време.....Искам и аз така Crossing Arms.......

Джуличке, безплатно пътуване е само твоето пътуване с удостоверението от Общината.....То е еднократно в годината, в двете посоки с влак и автобус. Само за теб е!

Карта Семейство по БДЖ е за 50% намаление за всички, които пътуват с нея. 50% има на лицето,на което е издадено и 50% за всички,които са с него, но задължително трябва да пътува с 2 деца под 18г.(напр. таткото не може да я ползва с децата, ако тя е издадена на твое име. Ако е издадена на негово име - може да пътува сам той с децата напр., без теб) Напр. картата е издадена на твое име. Пътувате с намаление ти, децата ти(поне 2) и мъж ти ако е с вас. Какво съм правила аз......Ползвала съм комбинирано безплатното пътуване с това 50%. Напр. ще оставям децата лятото при баба им и дядо им в Добрич. Но аз ще се връщам сама. Щом съм сама не мога да ползвам карта Семейство и 50%. Затова - аз си взимам билет отиване и връщане с Удостоверението от Общината(т.е. безплатно), а на децата купувам билети с 50% намаление с карта Семейство само в едната посока. С Удостоверението връщането трябва да стане в рамките на 1 месец от датата на отиването. И си пази билета - той само се презаверява за връщане. Че аз първия път го бях хвърлила, защото не съм видяла,че е в двете посоки. И на връщане се връщах с 50% намаление от карта Семейство. В спалните вагони няма намаление по никакъв начин.

Дано съм обяснила изчерпателно, ако не съм - питай, ще опитам пак.
Виж целия пост
# 238
Цоцоланке, да видим дали съм разбрала.  Blush
Аз си изваждам удостоверение от Общината.
Таткото си вади "Семейна карта" за 50% намаление.
Тръгваме 5бр. Mr. Green в комплект.
Аз пътувам безплатно, а той и децата с 50% намаление.
И за всички важи и в двете посоки.
Така ли е?
 Thinking

П.С. Най- малкият е под 3г., това има ли значение?  newsm78
Виж целия пост
# 239
Цоцоланке, да видим дали съм разбрала.  Blush
Аз си изваждам удостоверение от Общината.
Таткото си вади "Семейна карта" за 50% намаление.
Тръгваме 5бр. Mr. Green в комплект.
Аз пътувам безплатно, а той и децата с 50% намаление.
И за всички важи и в двете посоки.
Така ли е?
  Thinking

П.С. Най- малкият е под 3г., това има ли значение?  newsm78

Правилно си разбрала......Но...ако ще пътуваш в следващата 1г. сама с децата е по-добре картата да е на твое име. Сега ако издадеш карта на твое име и пътува и мъж ти - той също ползва 50% намаление. Годините на Малчо са без значение. Удобна е тази карта семейство,защото ако има ученици не е теобходимо да се разкарва човек за удостоверения до училищата, а всичко става само с актовете за раждане. Носят се трите, актуална снимка,1лв. и това е.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия