КГО 2008 8-ма част

  • 29 660
  • 748
# 150
Тони, ако ще ти подейства като успокоение, да ти кажа, че възнамерявам да остава Валерия на майка ми за цяло лято в Лясковец ( това е близо до В.Търново). Трудна е раздялата, по-скоро за мен, но предимствата там са в пъти повече  - от гледна точка на въздух, храна и т.н. Вярно, ще си попътувам повече, но не мога да си представя, да не я виждам повече от 5 дни. А и имам едни натрупани отпуски, та ще открадвам по една седмица всеки месец. Опитайте се, може и да се получи. И аз съм привърженик на кърменето, но както се каза в един филм, не е необходимо, да почне да ти сваля сутиена, за да спреш да кърмиш.

За снимките – какво да кажа – хубави майки, хубави деца.
Виж целия пост
# 151
Az  не мога да си представя да го водя на шопинг с мен, това е обречена кауза, освен да го гоня из Мола  друго не правя. За тренировка е абсурд, де ще го държа в залата. А на фризьор съм го водила, оръшка целия салон, нито за миг не се заигра с нищо, така че си зависи от детето, моето за никъде не е  Mr. Green
Млечта,  искренно ме разсмя  bouquet
Виж целия пост
# 152
Съчувствам Ви на тези, дето децата им плачкат без тях Sad  Hug

Моя слава Богу не е от ревящите. Стига да успее някой да го забаламоса, въобще не се сеща за мен, единствено като се пребие някъде, почва да реве "мама, мама".
Хахах, Ренка, Денислав е Кало2. Абсурд е да изтрае на място като фризьорски салон или мол. Като торнадо е  Laughing Всичко пипа, блъска, бута, чупи  ooooh!

Тази вечер го оставяме във баба му и утре заминаваме за два дни в едно хотелче. Бойко утре има рожден ден и това му е подаръка. За първи път и аз ще се отделям от него за повече от една вечер  Sad Спокойна съм, защото знам че ще го гледат добре, но винаги ми е страшно мъчно за него.... Усещането е за физическа липса, незнам как точно да го обясня.... все едно ми липсва пръст на ръката  ooooh! Ноооо налага се, трябва някак си да го преодолея, и аз имам нужда от малко време за себе си.

Майлили, Алис, разкошни са ви девойките  Heart Eyes
Тони, страшна фотосесия във фейсбук   bouquet Момо е страхотен пораснал юнак!

Ох, за пентаксима щях да пиша. Нашата педиатърка каза, ако искаме да чакаме, но не се знае кога ще ни огрее. Така че го купихме и сега стои на вратата на хладилника и чака да няма никой болен вкъщи. Което е мисия невъзможна у нас напоследък..
Виж целия пост
# 153
Аз пък не мога да намеря никъде из аптеките пентаксима.Педиатърката каза да я купувам и даже ми каза ,да търся в аптеки Марешки, а оттам и от още три аптеки в които питах ми казват че вече няма да се продава в аптеките, да настояваме пред педиатрите да я дават безлатно.Просто нямам думи за системата ,все накой не разбрал и недочул ,а ние на кого да вярваме newsm78
Виж целия пост
# 154
Момичета, чета ви, но до писане не стигам Embarassed
Радвам си на всички пораснали малчугани.
Ние сме постоянно в движение, ту при едната баба за уикенда, ту при другата, за Гергьовден ходихме на Сандански и си изкарахме страхотно. Гледаме като имаме възможност да бягаме извън София, Рая се чуства много добре на село  Laughing
Сега планираме да отидем на Велинград, че ни се провали ходенето до там през март и сега е време да наваксаме. В тази връзка Марианка вие в кой хотел отседнахте, прилича ми на Гранд Хотела. А твоята Миша е просто разкошна, фенка е на пържените картофки, нали Wink
Иначе Рая расте, много е палава и бърборлива. Изкара много тежък вирус с повръщане и разстройство, пи силен антибиотик, не искаше да се храни повече от седмица, караше на по няколко солетки на ден. Слава богу вече е здравичка.
Като имам време ще ви пусна снимки, само се кипри и позира.
Да ви питам някоя от вас планирала ли е лятната си почивка? На море или на планина? В България или в чужбина? С детенце или без? Извинявайте за дългия пост, но като не пиша дълго време......
Връщам се към работата.
Виж целия пост
# 155
В тази връзка Марианка вие в кой хотел отседнахте, прилича ми на Гранд Хотела. А твоята Миша е просто разкошна, фенка е на пържените картофки, нали Wink

Да ви питам някоя от вас планирала ли е лятната си почивка? На море или на планина? В България или в чужбина? С детенце или без? Извинявайте за дългия пост, но като не пиша дълго време......
Връщам се към работата.

Ето това е хотела: http://www.velinahotel.com
Имат награда за СПА хотел за 2009г. Няма да съжалявате. Аз се спрях на него след изчетени хиляда мнения на хора из форумите за хотелите във Велинград.

Лятната почивка ще е като за начало на море, две седмици в Бургас (нали сме си от там). Поне ще имаме баби на разположение и ще може да излизаме вечер. Както и за няколко дена ще отидем без дребната някъде наоколо (сега разглеждам оферти), че ако се наложи да можем лесно да стигнем Бургас. За чужбина не ми се тръгва с малко дете. А понеже не сме я оставяли за сега изцяло на бабите, не ми се ще да сме толкова надалеч, когато го направим за пръв път. А след морето, ако има възможност и за планина, ще стане чудно.

Хайде, чакаме ви снимките  Simple Smile
Виж целия пост
# 156
Здрвейте Simple Smile
И аз не мога да намеря Пентаксим-а Sad
Иначе малкат обожава баба си и дядо си, от малка свикна да изкарва поне 2 дена в месеца с тях Simple Smile И от време на време като не й изнасч, че й се карам почва да реве "бабууууууууу", "дядууууууу"... 'щото баба и дядо само й угаждат Simple Smile Сега са във Варна... та хем тя разнообразява, хем аз си почивам, хем наш'те са щастливи Simple Smile та с един куршум 3 заека Simple Smile Затова си мисля Тони, че е хубаво детето да го оставяш от време на време Simple Smile Е разбира се ако не тежи на бабата, ако на Момо му е приятно и ако на теб ти е комфортно Simple Smile
Млечта супер, малката ще изкара едно страхотно лято Simple Smile Супер е да може да тича на воля Simple Smile Моето "село" нали беше Варна, та не съм усетила това, а сега "селото" на Алекс е София... тааа  Rolling Eyes
Ради как са децата?
Сиско приятно изкарване!
Нелиии време е да се съберем с децата!
Нашата почивка засега я планираме края на август или началото на септември. Мисля си дали да ходим във Варна (причина е баба ми, но няма да влизам в подробности) или да си наемем виличка на южното Черноморие в някой от по-спокойните курорти, да не кажа селца Simple Smile Ако някой също е планирал подобно да свирка, ние си търсим компания Simple Smile
иначе има снимки на събирането във ФБ, но трябва да сте ми от приятелите, за да можете да ги видите, ето тук http://www.facebook.com/#!/photo.php?pid=4495712&id=728210833
Виж целия пост
# 157

Ооо, искренно ти завиждам,аз как си мечтая някой да го поеме диването. Но нямам вариант никакъв, той просто е залепен з а мен,няма такава привързаност. Истерясва от рев като ме няма.
Инак аз бих намерила веднага какво да правя - ще обърна внимание на себе си, ще ходя на тренировки, на шопинг, все такива неща,които не съм правила с години. Ще се глезя, ще се кефя, въъх каква съм  егоистка Sunglasses


Това все едно аз съм го писала.
Много е привързан към мен и не толкова реве като е с някой друг, колкото през 15 сек. повтаря "мама", "мама".....
Не ми е мъчно като съм без него. мечтая си за време само за мен.... Blush

На море ще ходим от 24 юни на Албена.
Виж целия пост
# 158
Здравейте сладурки!

Отбивам се да кажа "здрасти", изчетох ви, снимки гледах, много хубави, бе! Алис, Мира наистина изглежда живичка и щура, а Мишето е толкова доволна в новия си бански костюм, сигурно скоро ще започне да си избира дрехи от гардероба, с които да излиза....
Напоследък се чудя на какво се дължи "лепването"... Влади, Калоян, Макси... като че ли откривам общото в това, че не ходят много при баби и дядовци.... знам ли... Нашето въобще не е оставяно никъде за повече от 3-4 часа... Само да изляза от стаята и се лепва за стъклото и ридае неутешимо. Вчера рева и за баща си, който отиде да му пълни ваничката за къпане и го остави сам с батко му за 20 сек. Блъска и вика: "Бебооо, татеее", толкова жално и ужасено, че имам чувството, че някой ден ще счупи това стъкло от страх, че сме го изоставили и ще стане белята...

За кърменето, нали знаете, че лятото не се отбива? Така че - или сега, или наесен.... Ние отлагаме за наесен...
Може би съм казвала колко лесно се отби Денис на 1 г и 11 месеца, макар че си мислех, че ще е много болезнено за двама ни. Просто баба ми му каза, че цицито било акано, той вече разбираше доста и отказа да суче. Втората вечер пак така, само че тогава отказа да суче, но и си порева  Laughing На третата вечер вече само го спомена....
Малкият е по-упорит, ще видим при него какво ще проработи... Обмислям като краен вариант да отидем с Денис за 10 дни в София и да оставим Макси с тати....
Поживем, увидим!
 Сега ви оставям, че използвам всеки миг сън на децата да си работя, че иначе няма кога..

Целувки!
Виж целия пост
# 159
Добро утро  Hug
Честит имен ден на всички именници и по - специално на Хеленка и на малкия бонбон на Еличка Коко. Бъдете живи и здрави и нека имената да Ви носят много късмет и да се споменават винаги с любов.
Честит рожден ден, Рени! Бъди много щастлива и обичана, желая ти от сърце да имаш мааааалко повече време за себе си  Wink
Целувки и приятен и слънчев ден на всички.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 160
Трикси,  Hug

Да почерпя:


Влади снощи ни спретна хубава "изненада"  и още ми държи влага - към 8 часа вечерта се заключи в детската стая. Трясна вратата и врътна ключа от вътрешната страна. Мъжа ми се мъчи някакси да отвори, но не стана. Веднага от Гугъл звъннах на първия денонощен ключар и до 20 мин. дойдоха. Той рева отвътре през цялото време. И аз поплаках, но не смеех да ги разстройвам и двамата, че  и Соня се поизплаши.
Естествено махнахме всички ключове, чудя се как по-рано не съм го направила, но той досега никога не ги е пипал или не е имал сила да завърти. Та, внимавайте и вие. Wink

Честито и от мен на имениците сред нас и в семействата ви. Peace
Виж целия пост
# 161
Честито на всички именници - малки и големи,
Рени, на теб ЧРД и дано по-рядко се случват такива изненади като вчерашната  Crazy
Хубаво, че сподели, че моят син е направо обсебен от ключове  ooooh!!
Виж целия пост
# 162
Фийл, Мишето мнооого отдавна си избира дрехите. Вече съм предприела тактиката избирам две подходящи неща и й давам тя да реши кое да облечем. Така и вълкът сит и агнето цяло.  Mr. Green Скрила съм й обувките, че по цял ден ги мери и разнася из нас. Днес умря от кеф като я водих да си купя сандали. Женска му работа  Laughing

Ренка, честит рожден ден! Много щастие ти желаем двете с Михаела, да ти се връща цялото внимание, което даваш на семейството си  Hug
А това което ви се е случило с ключовете....  #Crazy Мишето за сега съм я хващала да върти ключът на банята, но той е вграден и не се маха. Поне има начин да се отключи от вън, ако се наложи. Виж, ключовете за стаите явно трябва да ги скрием. Децата винаги са една крачка преди нас.

Честит празник и на именяците   bouquet Племеникът ми и свекър ми празнуват днес.

Вчера бяхме на консултация. Мишето изпада в истерия, когато влезем в кабинета. Не дава на докторката да я пипне. Такър рев му дръпна. А едно време проспиваше прегледите.  ooooh! Еми казах на педката, че скоро няма да й я водя, а другия път ще съм я претеглила и премерила у нас, а тя само да я преслуша. После детето ходеше да разправя, че докторката я е била  Joy Ще ни вкара в затвора, ей ....
ДжиПито (записани сме при джи пи, а ходим на консултации при педиатър, дълга е за обяснение, но педката трябва да вземе ваксината от джи пи-то) ни заяви, че нямало ваксина за нас  Shocked Незнаела дали и кога ще има.  Shocked Казах й, че ако следващия месец няма ваксина за нас ще пусна жалба където трябва. Каза със сигурност да й се обадя другия месец.  Wink Айде, стига са ни правили на луди. Има официално становище  на МЗ и РИОКОЗ, че ни се полага Пентаксим. Незнам как в една и съща поликлиника на едните джи пи-та им отпускат ваксината за реимунизации, а на други не  #Cussing out
Виж целия пост
# 163
Честито на именниците  bouquet
Аз имам един въпрос - защо да не се отбива през лятото newsm78 Особено,когато детето е голямо и кърменето не му е основната храна newsm78
Виж целия пост
# 164
Заради течностите и жегите, но и според мен, ако не е чак толкова активно кърмаче, да суче на час-два и си пийва и вода, няма проблем да се отбие и през лятото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия