Детето ми е почти на 2 год и не може да говори.

  • 56 357
  • 411
# 90
И  моето момиченце неиска да говори неиска да повтаря нито една дума която аз и казвам само ме гледа и казва НЕ-НЕ и Не .В нашия речник смес има няма 15 тина думи оот сорта на мама,тати,баба, ит.н. и показва как правят животните това е Crossing Arms Честно казано е вярно че всички деца са различни и се развиват различно във всяка насока и в говоренето ,НО за мен нетрябва да се лежи на тази кълка   Peace трябва да се консултираш с логопед и детски психолог  Peace и ако вече и те кажат че нищо няма и да се изчака само да проговори детето само тогава може да си спокойна  Peace
Тази тема ми е малко болна. Не съм засегната лично, но моята приятелка имат този проблем. Лошото е, че след ходене на сума лекари - никой нищо не откри - и те именно се успокоиха, че един ден детето ще проговори. Да, ама е вече на 4 и едва повтаря и казва определени думи. А те чакат. Вярно, в сравнение с миналата година - има напредък, но...нищо общо с другите 4 годишни деца.И как това детенце ще навакса толкова, че на 5 години да отиде предучилищната например... Tired
Много си права  Peace и аз мисля че без малко помощ от страна на специалист няма как едно трудноговорещо дете да е на нивото на наборите си  Peace Добре че ние попаднахме на добър специалист който каза че сме в точно подходяща възраст 2г.2м сме за да се започнат занимания сдетето ми  Hug
На мен ми беше писнало само да ми казват спокойно ще проговори от други майки и от специалисти уж в кавички който ми казваха че детето ми е малко за каквато и да е логопедична терапия .Всеки проблем открит навреме е много по лесно поправим  Peace
Виж целия пост
# 91
на мойте комшии момченцето им започна да говори на 3.5 горе долу
всичко до тогава беше със знаци
Виж целия пост
# 92
Нормално ли е това?Как е при вас?Момченце е.

За канадските педиатри речева диагностика е безсмислена преди тригодишна възраст. Вярвам им. За двуезичните деца е още по-сложно. Пък за проблеми в такава ранна възраст е абсурдно да се говори. Има техники, с които да се поощряват по-мързеливите деца, защото една голяма част нямат никакви проблеми освен, че ги мързи.
Виж целия пост
# 93

За канадските педиатри речева диагностика е безсмислена преди тригодишна възраст.

В Чехия също е така. Ах, как се надявам да сме от мързеливите! Звучи абсурдно но е факт.
Днес посочи две неща и ги назова. Нямаше го редовното "ъъъ".
Виж целия пост
# 94
Детето на моя племенничка е на три годинки и почти не говори. Имам съмнение, че има някакъв проблем, но... ще видим.
Виж целия пост
# 95
Детето на моя племенничка е на три годинки и почти не говори. Имам съмнение, че има някакъв проблем, но... ще видим.
Кажи и да потърси мнение от логопед  Peace или психолог .
Виж целия пост
# 96

В Чехия също е така. Ах, как се надявам да сме от мързеливите! Звучи абсурдно но е факт.
Днес посочи две неща и ги назова. Нямаше го редовното "ъъъ".

Да, факт е.  Peace Моят чудесно казва думи и на двата езика, ако знае че от това ще произлезе нещо хубаво за него. През останалото време предимно мучи и си бръщолеви по бебешки - тайно.  Laughing
Виж целия пост
# 97
Синът ми проговори на 2 години и 2 месеца с цели изречения. /Сега е тийн/.
Дъщерята проговори на 1 година с неправилно изговаряни думи./Също е тийн/.
Виж целия пост
# 98
Детето на моя племенничка е на три годинки и почти не говори. Имам съмнение, че има някакъв проблем, но... ще видим.
Кажи и да потърси мнение от логопед  Peace или психолог .

Благодаря ти Маги. Ще опитам да я посъветвам въпреки, че не знам как ще реагира.
Виж целия пост
# 99
mimi135, сигурно ли е, че детето не говори, да не би просто ти да не си го чувала никога? Защото моята дъщеря говори перфектно и то от съвсем малка, но никога пред непознати. Дори пред съседи и далечни роднини не обелва дума. Учителките й в детската градина не ми вярваха, че детето изобщо може да говори. Добре че я убедих на втория месец да почне поне с тях да разговаря. Ако самата аз нямах такова дете, не бих повярвала, че е възможно, но ето - факт е.
Виж целия пост
# 100
Емма говори от има - няма 6м., а в края на юли ще стане на 3г. Като казвам "говори", имам в предвид, че въобще изговаря разни неща. Преди само мънкаше и нищо повече. Обаче сега с всеки изминал ден става все по - голям отворко. Даже от време - на време, без да иска, извърта езика като на "р". И аз бях омислила, но сякаш не исках да има проблем и не сме ходили никъде (лекари, логопеди). Слава Богу, явно няма проблем. В яслата обаче скоро разбраха, че може да говори  Crazy
Виж целия пост
# 101
До навършване на 2годинки дъщеря ми говореше много малко.
Особено сравнено с брат й и сестра й на същата възраст.
Започнах по-интензивно да се занимавам с нея.
Сега, три месеца по-късно говори добре и двата езика, прави изречения и пее песнички.
Виж целия пост
# 102
По постовете виждам че има доста деца проговорили след 2-3 годишна възраст от раз или доста бързо напредват  Peace браво ,но аз съм на мнение че все пак едно занимание с логопед на тази възраст ще им е доста от помощ  Peace Ние другата седмица започваме детето ми е на 2г.2м. дано скоро имаме напредък за да се похваля и аз  Praynig нямам търпение вече да започне да говори  Hug
Виж целия пост
# 103
Вече писах по темата, но пак ще кажа..ако бях аз щях да потърся компетентно менение. Най малкото за да знам ,че му няма нищо и примерно е въпрос на време и желание от негова страна. А не защото проблема е бил факт и не съм го завела навреме, защото навременната помощ е нещо много важно. Бих отишла дори и само за да ми кажат /както го и направиха де Laughing/ " Вие сте луда, за какво се тревожите" нека ме смятат за откачалка. Щом е за доброто на детето ми нямам нищо против да бъда такава в очите на хората.
Виж целия пост
# 104
Вече писах по темата, но пак ще кажа..ако бях аз щях да потърся компетентно менение. Най малкото за да знам ,че му няма нищо и примерно е въпрос на време и желание от негова страна. А не защото проблема е бил факт и не съм го завела навреме, защото навременната помощ е нещо много важно. Бих отишла дори и само за да ми кажат /както го и направиха де Laughing/ " Вие сте луда, за какво се тревожите" нека ме смятат за откачалка. Щом е за доброто на детето ми нямам нищо против да бъда такава в очите на хората.
Точно това съм аз ,точно както си го написала  Peace въобще не ме интересуваше че ще кажат детето е малко или пък че аз си въобразявам разни неща   Crossing Arms Всеки проблем открит на време е по лесно поправим  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия