Майчинство - преводи, дати...

  • 64 562
  • 442
# 225
Излязоха утрешните плащания в Справки. Аз съм от щастливците, дано всички скоро да си получите майчинствата  Peace

И моите са излезли за утре, и моите Party.......Тотю вече е и на двете ни приятел........Ха, наздраве, Тарти!!!!!
Маме, за изплатеното ти майчинство Тотьо няма заслуга, така че недей да му благодариш на него. За него трябва да благодариш на шефката на НОИ. 

Тц....и тук не позна Nefertity ....Ако не бяхте вие от тази тема - корпуса за бързо реагиране -знаеш ли кога и шефката на НОИ, и Тотю щяха ад знаят за мене....Аз щях да знам за тях и да съм им вдигнала мерника, но ако не беше тази тема - още щях да си чакам първото майчинство....А вече не съм и неука - знам  дори как да си проверя кога ще имам превод за майчинството.....Въобще - напред съм с материала.......А тази шефка - онази с тънкия гласец ли е? Дето като я видя и си казвам - Симеон Дянков в пола........
Виж целия пост
# 226
Дами, имам питанка.Моя син навършва 1 година на 11 август.Кога и какви документи още трябва да дам на счетоводителя?Да съм подготвена предварително, че той обикновено не е в час....
Виж целия пост
# 227
Дами, имам питанка.Моя син навършва 1 година на 11 август.Кога и какви документи още трябва да дам на счетоводителя?Да съм подготвена предварително, че той обикновено не е в час....

1 ят РД на детето не е ориентир



Малко преди да  изтекат 410 те календарни  дни броят се от началото на 45 дневния болничен


1. МОЛБА - ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 53 от КСО - (Приложения 3 изтегли от тук http://www.bgstuff.net/content/view/1296/523/

2. Копие от акта за раждане на детето

3. Заявление, че желаете да получавате обезщетение за отглеждане на малко дете

4.Молба за отпуск до работодателят-свободен текст

5. Декларация по чл. 46 ал. 1 от НРВПО –не е задължителна,само ако ти я поискат

Ето един примерен текст за заявлението:


З А Я В Л Е Н И Е



От ................................., ЕГН: ................. , на длъжност .....................

На основание чл.164, ал.1. КТ и чл.46, ал.1, НРВПО,

Заявявам, че ще ползвам отпуск за отглеждане дете до 2г., считано от ............... до .............. г.


Прилагам:
1. Декларация по чл.46, ал.1 НРВПО за обстоятелствата, свързани с правото ми да ползвам отпуска
2. Акт за раждане на детето. – за справка


                                                                            С уважение:

                                                                                                   ..........................


Дата: ................
гр. Пловдив


Ето и молбата за отпуск до работодателя


                                                                         До Изпълнителния Директор
                                                                          на фирма ………………

М О Л Б А-ЗАЯВЛЕНИЕ
                                                         
От  …………………………………………………………………………………………..
/трите имена на служителя/
на длъжност  ……………………………………., отдел …………………….., дирекция ………………..   /длъжност и място на работа/

Уважаеми Господин ………………,

Моля да ми бъде разрешено да ползвам :
отпуск според чл. 164, ал. 1 от КТ за отглеждане на дете до 2 г. възраст
за детето ми ...
                      /трите имена на детето/
родено на ......................................, в размер на ......................................... календарни
дни за периода от ............................ г. до ............................... г. включително.
   
Декларирам, че детето ми не е настанено в детско заведение и не съм прехвърлила правото си на отпуск за отглеждане на дете на друг правоимащ член на семейството ми.   

Надявам се молбата ми да бъде удовлетворена.

   С уважение:
гр.  ..................                          /................................./






Ето я и декларацията:

ДЕКЛАРАЦИЯ
по чл. 46, ал. 2 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските

Долуподписаната ……………………………………………………………… с ЕГН ………………..……… с постоянен адрес : ……………………………… л.карта № ……………………… , издадена на …….……….... от ……………….
на длъжност ………………………………….



ДЕКЛАРИРАМ

1. Детето ми, ……………….,родено на …….………... г., с ЕГН ……….……………. не е настанено в детско заведение.
2. Не съм дала съгласието си платения отпуск за отглеждане на дете по чл.164, ал.1 от Кодекса на труда да се ползва от бащата /осиновителя/ или от някой от моите или неговите родители,работещи по трудово правоотношение, съгласно чл.164, ал.3 от Кодекса на труда.
3. Детето ми не се отглежда от безработно лице по програмата в „Подкрепа на майчинството”.

Известна ми е предвидената по чл.313 от Наказателния кодекс отговорност за деклариране на неверни данни.


дата: ………………….                                                                     ДЕКЛАРАТОР: ............

град:Пловдив



Виж целия пост
# 228
Искам да попитам нещо!
Болничния ми лист е представен в счетоводството на фирмата на 5-6 юни.Има ли някакъв срок,в който трябва да се занесе в НОИ или е по преценка на счетоводителя?
Виж целия пост
# 229
Искам да попитам нещо!
Болничния ми лист е представен в счетоводството на фирмата на 5-6 юни.Има ли някакъв срок,в който трябва да се занесе в НОИ или е по преценка на счетоводителя?
До 2 дена след внасяне на осигуровките и подаване на декларация обр. 1 за месеца, в който започва болничния. Казано по друг начин ако болничния започва през юни до края на юли могат да подат декларация обр. 1 и до 2 дена след това болничния.
Виж целия пост
# 230
Аха,разбрах!Благодаря Hug
Виж целия пост
# 231
след кат опрочетох подробният отговор на ЕLFITA, касаещ въпрос на Славена 80, реших и аз да попитам, въпреки,че уж съм на ясно, но все пак да попитам

след няколко дни ми изчита третият болничен, т.е. този до 135-те дни....следва да подам документи за да ползвам отпуск до 410 дни
знам,че се подава молба декларация по чл.50 -51 КСО - приложение 2 / бланкетна/, копие от акт за раждане, молба до работодателя за отпуск до 410 дни

интересува ме дали не пропускам някой документ и дали Молбата за отпуск е равносилна на бланката за отпуск /предполагам -да/, следва ли да попълвам някаква допълнителна молба,заявление или нещо подобно и ако да какво е то - то предполагам текстовата част ще е идентична с тези образци, посочени от Елфита по-долу Rolling Eyes
Виж целия пост
# 232
tuly ,нищо не пропускаш

Преди да изтече третият болничен се попълват следните документи


- Молба за отпуск в свободен текст до работодателя;
- Декларация 2 по образец – изтегли тук: http://www.noi.bg/content/laws/07/Pril.2.doc

- копие на акта за раждане на детето;

Ето примерен текст на молбата, която се подава до работодателя:

До Управителя
На .................................................





МОЛБА

От ........................................................., ЕГН ............................................. на длъжност ................................................... в ............................................................


На основание чл.163, ал.1 от Кодекса на труда, чл.45,ал.1,т.2 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските и приложените молба-декларация за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл. 50 и 51 от КСО за остатъка от 135 до 410 календарни дни и акт за раждане на ...................................................................


Моля

Да ми бъде разрешено да ползвам отпуск за бременност и раждане за разликата от 135 до 410 дни за детето : ..............................................................., считано от .............................


Гр. Пловдив
Дата: ......................

Служител: ............................
/ .............................../

Виж целия пост
# 233
златна си, благодаря....на твоят отговор разчитах, защото нашето счетоводство,финансова служба и личен състав са на 80 км от града,където работя и не исках да пропусна някой документ по невнимание и незнание на промените, настъпили от предишното раждане, и да ми върнат документите....и без това се забавих с подготвянето и изпращането им - във вторник ми изтича болничния, така че в понеделник всичко трябва да съм предала в деловодството ни...
благодаря отново
Виж целия пост
# 234
Здравейте ,имам въпрос.На 03.този месец ми изплатиха последните два дни от последният ми болничен.Сега вече съм по майчинство,което се надявах да ми изплатят заедно с 2-та дни болничен.Ситуацията е такава за месец юли-2 дни болничен и 20рд майчинство.Молбата ми е подадена заедно с последният болничен.Кога да очаквам да ми изплатят първото майчинство?
Виж целия пост
# 235
Най-късно до 15.09. ще си получиш парите.
Виж целия пост
# 236
Благодаря ти! Simple Smile
Виж целия пост
# 237
Най-късно до 15.09. ще си получиш парите.

Е да ама не стана за съжаление,нямам нищо преведено все още.Да не съм пропуснала някоя бумага пак?
Виж целия пост
# 238
Най-късно до 15.09. ще си получиш парите.

Е да ама не стана за съжаление,нямам нищо преведено все още.Да не съм пропуснала някоя бумага пак?

Е, датата не е дошла още. Ако те притесняват документите, по-добре иди и провери на място, по телефон или с Пин код  Peace
Виж целия пост
# 239
Здравейте ,имам въпрос.На 03.този месец ми изплатиха последните два дни от последният ми болничен.Сега вече съм по майчинство,което се надявах да ми изплатят заедно с 2-та дни болничен.Ситуацията е такава за месец юли-2 дни болничен и 20рд майчинство.Молбата ми е подадена заедно с последният болничен.Кога да очаквам да ми изплатят първото майчинство?
Ако всичко с документите е наред парите ще получиш до 05.09. за август. Така до изтичане на 410 дни всеки месец до 5то число ще получаваш пари за предходния месец.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия