Майчинство - преводи, дати...

  • 64 561
  • 442
# 315
Тарталета, щом вече си на 240 лв, не чакай превод преди 15-то число Sad Ако след четвъртък няма все още нищо, направо звънни в НОИ. На мен ми се е налагало да ги подсещам за себе си, така че не им се чуди много  Hug
Виж целия пост
# 316
Тарталета, щом вече си на 240 лв, не чакай превод преди 15-то число Sad

Не е точно така. Както казах, предния месец го получих още на 8-ми. Моите приятелки вече си получиха 240 лв миналата седмица( тези, чиито осигуровки са внесени). Явно зависи и от града, знам ли...
Виж целия пост
# 317
Тарталета, щом вече си на 240 лв, не чакай превод преди 15-то число Sad

Не е точно така. Както казах, предния месец го получих още на 8-ми. Моите приятелки вече си получиха 240 лв миналата седмица( тези, чиито осигуровки са внесени). Явно зависи и от града, знам ли...

Повече зависи от работодателя, кога е внесъл осигуровките. Срока за осигуровките нали е до 10то число и те имат срок до 5 дни след това да преведат майчинските и то става едно проточване.  ooooh!  И все пак звънни им. На мен така като ми ги бяха забавили след 25-то число и аз като звъннах и се оказа, че някой не бил цъкнал някъде за да вляза в съответния списък за превод.

Ако имаш ПИК, можеш да проверяваш и на сайта им кога се очаква да пуснат парите. Изписват го два-три дни преди самият превод. Дано не чакаш още много  Hug
Виж целия пост
# 318
Здравейте майчета, да се оплача и на вас, че съм направо бясна. Последния ми болничен изтече на 9 март 2011 година. като днес получих и последните парички за него от 1 до 9 март. Мислех, че този месец трябва да имам и майчинство за периода 10-31 март......но УВИ!!! Звънях във фирмата ми и се оказа, че не са ми занесени документите, щели да ги носят началото на май като платят заплати и осигуровки за март, това означава, че този месец точно за празниците аз оставам с болничен за 5 работни дена, просто нямам думи. Кажете защо така се получава и това означава ли, че май месец ще получа майчинство за март и за април? Нали уж върви един месец назад, а при мен стават два Sad
Виж целия пост
# 319
Здравейте майчета, да се оплача и на вас, че съм направо бясна. Последния ми болничен изтече на 9 март 2011 година. като днес получих и последните парички за него от 1 до 9 март. Мислех, че този месец трябва да имам и майчинство за периода 10-31 март......но УВИ!!! Звънях във фирмата ми и се оказа, че не са ми занесени документите, щели да ги носят началото на май като платят заплати и осигуровки за март, това означава, че този месец точно за празниците аз оставам с болничен за 5 работни дена, просто нямам думи. Кажете защо така се получава и това означава ли, че май месец ще получа майчинство за март и за април? Нали уж върви един месец назад, а при мен стават два Sad

така кофти се получава заради фирмата ти-закъсняват с осигуровките за март

иначе ако всичко беше наред трябваше края на април да получиш пари за дните 9-31 март.мачинството за целия април-средата на май
иначе не е сигурно,че през май ще получиш две майчинство.ако бавят така и осигуровките за април-няма да стане.т.е ще си вървиш два месеца назад докрая на майчинството ти,ако от фирмата бавят така данните и осигуровките
Виж целия пост
# 320
мила, в нашата фирма (ТЕЦ Свилоза) Свищов, уж голяма фирма, но.............. винаги заплати и осигуровки се плащат края на месеца за предходния месец, сега края на април ще платят заплатите и осигуровките за март, най вероятно затова този месец ме оставят без пари, просто съм страшно възмутена, за Великден без пари, е това ако е нормална държава?!!!1
Виж целия пост
# 321
а какви обстоятелства се посочват в т.нар. Декларация за промяна на обстоятелствата?
Защото освен Декларацията по чл.53 от КСО и копие от акт за раждане+ бланка за отпуск ми искат и такава...
Гледах една бланка в нета, обаче от 2008 год. и се чудех още ли важи,т.е. и към настоящия момент  и какво точно трябва да напиша в тази декларация за промяна на обстоятелствата?
Виж целия пост
# 322
а какви обстоятелства се посочват в т.нар. Декларация за промяна на обстоятелствата?
Защото освен Декларацията по чл.53 от КСО и копие от акт за раждане+ бланка за отпуск ми искат и такава...
Гледах една бланка в нета, обаче от 2008 год. и се чудех още ли важи,т.е. и към настоящия момент  и какво точно трябва да напиша в тази декларация за промяна на обстоятелствата?
Какво ще променяш?
Виж целия пост
# 323
нищо...попитах и в счетоводната тема и там ми отговориха Wink
Виж целия пост
# 324
Аз чакам майчинство за март  ooooh!
Моята о..(няма да ви казвам наименованието, което ми идва на ума)  закъснява с плащането на осигуровките 2 месеца и по тази причина и майчинството ми върви с толкова назад  Twisted Evil
На "луди калинки" прави всичките си работници, но  не знам как така винаги и се разминава и не търпи наказания ooooh! ooooh! ooooh!
Все съм се чудила, защо НОИ не изплащат парите за 2 -рата година като при първата и да си търсят тогава осигуровките от работодателите ...Така те ще имат "СТРАХ" ...Защото дори и да се оплача сега там, те ще ме препратят при нея  и нищо няма да стане, само ще се ядосвам  Twisted Evil
Виж целия пост
# 325
А, да, те от НОИ са балами...
Виж целия пост
# 326
А, да, те от НОИ са балами...
.
 Naughty Не са балами, а просто не им се занимава с частни случаи...  Thinking
А пък шефа си кара по ръба и явно си има връзки щом така бави плащането на осигуровки и никой не му прави проблем толкова години  Peace
Виж целия пост
# 327
А, да, те от НОИ са балами...
.
 Naughty Не са балами, а просто не им се занимава с частни случаи...  Thinking
А пък шефа си кара по ръба и явно си има връзки щом така бави плащането на осигуровки и никой не му прави проблем толкова години  Peace
Санкции за  неплащане на осигуровки навреме е в компетенциите на НАП.
Няма как НОИ да плати без данни за съответния месец. Може да сте започнали работа и тогава съответно нямате право на 100%, а на 50% майчинство.
Виж целия пост
# 328
А, да, те от НОИ са балами...
.
 Naughty Не са балами, а просто не им се занимава с частни случаи...  Thinking
А пък шефа си кара по ръба и явно си има връзки щом така бави плащането на осигуровки и никой не му прави проблем толкова години  Peace
Санкции за  неплащане на осигуровки навреме е в компетенциите на НАП.
Няма как НОИ да плати без данни за съответния месец. Може да сте започнали работа и тогава съответно нямате право на 100%, а на 50% майчинство.
Напротив стоя си в къщи и си гледам детето, но откакто е навършило 1 година майчинството ми е се изплаща с 2 месеца закъснение, а не с 1 като при другите. Сега  е  май но ще взема за март Peace
Проверката с кода на страницата на НОИ виждам, че ми се отразява превеждането на осигуровките от 1 -во до 4 то число на месеца за по предходния месец (за мен март) ... още около 5-10 дни обработка на данните и се получава средата на май ... Sick и така...  newsm78 ...
Така като е тръгнало детето ще навърши ноември 2 години, а аз ще получа последното си майчинство средата на януари  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 329
А, да, те от НОИ са балами...
.
 Naughty Не са балами, а просто не им се занимава с частни случаи...  Thinking
А пък шефа си кара по ръба и явно си има връзки щом така бави плащането на осигуровки и никой не му прави проблем толкова години  Peace
Санкции за  неплащане на осигуровки навреме е в компетенциите на НАП.
Няма как НОИ да плати без данни за съответния месец. Може да сте започнали работа и тогава съответно нямате право на 100%, а на 50% майчинство.
Напротив стоя си в къщи и си гледам детето, но откакто е навършило 1 година майчинството ми е се изплаща с 2 месеца закъснение, а не с 1 като при другите. Сега  е  май но ще взема за март Peace
Проверката с кода на страницата на НОИ виждам, че ми се отразява превеждането на осигуровките от 1 -во до 4 то число на месеца за по предходния месец (за мен март) ... още около 5-10 дни обработка на данните и се получава средата на май ... Sick и така...  newsm78 ...
Така като е тръгнало детето ще навърши ноември 2 години, а аз ще получа последното си майчинство средата на януари  Laughing Laughing Laughing

Така се получава, klodia, и аз в момента чакам да ми преведат последното майчинство за март.
А се получава така, защото крайният срок, до който работодателят подава информация за  изплатени или начислени, но неизплатени трудови възнаграждания е последния ден от месеца на евентуалното плащане на заплати (т.е. в повечето фирми един месец по-късно). Затова и майките си получават майчинството с два месеца по-късно. (Те и децата им са цветята на държавата ни - могат да карат и на фотосинтеза  Mr. Green)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия