Майчинство - преводи, дати...

  • 64 561
  • 442
# 120
Писах и аз днес имейл до НОИ..да видим дали въобще ще ми отговорят!Нямам майчинство за април!В сайта им видях,че работодателя е подал док.още на 03.05..
Виж целия пост
# 121
Писах и аз днес имейл до НОИ..да видим дали въобще ще ми отговорят!Нямам майчинство за април!В сайта им видях,че работодателя е подал док.още на 03.05..
А какъв е статуса на документа, защото след като са подадени на 03.05., би трябвало досега да си получила превод.
Виж целия пост
# 122
В сайта им видях,че работодателя е подал док.още на 03.05..

какви документи е подал на 3 май
Виж целия пост
# 123
В сайта им видях,че работодателя е подал док.още на 03.05..

какви документи е подал на 3 май
Като гледам лентичката, трябва да е декларацията за отглеждане на дете до 2 годишна възраст.
Виж целия пост
# 124
Nefertity статуса е "По случая за започнали плащания",като да уточня,че долу се мъдрят едни 109лв.за м.март(предполагам изравнение). Rolling Eyes

Elfita Заявления-декларации по чл. 53 и 54
Виж целия пост
# 125
Бодливка ,щом е такъв статуса всичко е наред
отиди на получени обезщетения и виж тези 109 лв кога са преведени и имаш ли още нещо пуснато
кога са ти свършили 410 те дни -през март или април
Виж целия пост
# 126
109 лв ги преведоха април,а 410 трябва да ги сметна,но в сайта пише че датата на отпускане на обезщетението по чл.53 и 54 определена от системата е 18.3.2010 г.(всъщност това ми беше термина) а родих на 08.03.Уф,нещо се замотах.. Crazy
Виж целия пост
# 127
Бодливка няма смисъл да ги смяташ, 410-те дена изтичат точно на датата на термина ти.
Изчакай да видиш какво ще ти отговорят от НОИ, според мен би трябвало вече да са ти превели парите за остатъка от март и за април.
Аз като съм им правила запитване по е-майл, са ми отговаряли най-късно до седмица.
Виж целия пост
# 128
Бодливка няма смисъл да ги смяташ, 410-те дена изтичат точно на датата на термина ти.
Изчакай да видиш какво ще ти отговорят от НОИ, според мен би трябвало вече да са ти превели парите за остатъка от март и за април.
Аз като съм им правила запитване по е-майл, са ми отговаряли най-късно до седмица.


Благодаря ти!  bouquet Ха дано имам и отговор и превод!Притесних се,защото и други майки от мартенската тема(и не само) пишат,че нямат майчинство за април.Виж забравих да питам работодателя подал ли е декл.1 в НАП,но те са си стриктни винаги и затова мисля че проблема е в НАП или НОИ.

Elfita
и на теб благодарности за отзивчивостта!  bouquet

Виж целия пост
# 129
Бодливка като влезеш в сайта на НОИ, в справки, има една опция за социално осигуряване. Там ще можеш да провериш дали са ти внесени данните за април. Ако са ги позабавили, може и това да е причината, да нямаш все още превод.
 
Виж целия пост
# 130
Да,Nefertiti-оказа се права,не е подадена декл.1!Току що говорих със счетоводителката,отново ми държа груб тон и каза,че когато я подаде-тогава! #2gunfire Обясних,че имам мейл от НОИ с два прикачени файла от тяхната с-ма,които мога да и предоставя-скочи че НОИ нямал право да изнася такава информация.Но аз я виждам също и с пин-кода в сайта на НОИ!На въпроса ми до кое число я подават,за да знам кога да си чакам майчинството ми се отговори"когато-тогава".Преди да ми затвори телефона,все пак каза че другата седмица ще подаде декларацията..
Въпроса ми е имам ли право да подам жалба срещу счетоводвтото на фирмата и къде се прави това,в Инспекцията по труда,НОИ или..?
Виж целия пост
# 131
Току що говорих със счетоводителката,отново ми държа груб тон и каза,че когато я подаде-тогава!
Няма такова нещо когато я подаде тогава, има си срокове които трябва да се спазват.Заедно с изплащането на заплатите, трябва да се внесат и дължимите суми за осигуровки, и да де подаде въпросната декларация 1. Ако не се  спазват сроковете следват глоби както за фирмата, така и персонално за счетоводителя, който не ги е спазил.
Ако ще подаваш жалба, тя трябва да е до НАП, защото те следят за внасянето на декларациите и осигуровките.
Иначе от НОИ могат да ти дадат всяка информация която касае теб и осигуряването ти, не е вярно че нямат право да ти я дават, а и ти сама виждаш, че с ПИК-а си можеш да си провериш всичко, това не класифицирана информация.
Виж целия пост
# 132
Благодаря ти отново,много ми помогна! Hug Така ми вдигна кръвното тая овца че.. Ще види тя кон боб яде ли.. Twisted Evil
Виж целия пост
# 133
Здравейте.Следя си информацията за майчинството в сайта на НОИ и до сега не е имало забавяне.Но този месец нямам информация, а ми превеждаха досега парите на 1-2 число.Може ли някой да ми каже телефонен номер на НОИ да се обадя ида питам какво става с парите ми?
Виж целия пост
# 134
на сайта има телефони и мейл адрес
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия