Моля за мнения за ПЧМГ

  • 256 728
  • 1 246
# 555
mimi22, писах и в другата тема - За частното образование - на мен също ми звъннаха и поискаха имейл адрес, за да ми пратят инфо за ПУК. Казаха ми, че още не знаят дали ще е при тях, можело и да ни насочат към друго училище. Още нищо нямам обаче. Ти получи ли нещо?

Olive- гоним се по темите с теб. Не съм получила нищо. Ако получа ще споделя веднага!


Виж целия пост
# 556
Да, наистина. Laughing
Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 557
Питагор ни беше първият избор, защото в момента ходим на забавна математика при учителките, които преподават в Питагор. Страхотни са, между другото! Но като ни казаха, че нямат предучилищна, се насочихме към друго училище и ни приеха там. (Света София) Аз много се колебах, моят син е запален по математиката, продължавам да следя развитието на Питагор.
Виж целия пост
# 558
Жасмин, не се ядосвай. Доколкото стана ясно, те самите не са сигурни ще има ли. Според мен звънят на проявилите преди интерес и...предполагам, че в повечето случаи получават отрицателен отговор.
Виж целия пост
# 559
Не се ядосвам. Simple Smile  Много се радвам, че влязохме в другото училище. Щеше да ме е яд, ако Питагор ни беше единственият вариант. А наскоро имах удоволствието да се запозная и с преподавателката по шах в Питагор (Александрина Николиева), страхотна е, много запали малкия:
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/931246_61 … 6_476248067_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/941550_61 … 0_494055729_n.jpg
След този урок детето започна да играе шах на компютъра ми, не съм предполагала, че 5-годишно ще хареса тази толкова трудна игра. Но както винаги, учителят е най-важен!

Момичета, а да ви помоля за съвет за по-голямото ми дете! Моята дъщеря се яви на няколко от пробните изпити на ПЧМГ, на последния изкара много добра оценка и е на 15 място за 5 клас. Учи в НУКК-Горна баня (Италианския лицей), като целта й е след 7 клас да  влезе в Амер.колеж. Дали си заслужава да я местим в ПЧМГ за 2 години (за 6 и 7 клас), ако се освободи място, за да напредне с математиката?

Спират ме няколко фактора - първо, че ще отиде само за 2 години там и пак ще кандидатства, а това са коренни промени в рамките на 2-3 години (ще си загуби всички приятелства); второ, че в ПЧМГ ще учи само 1 език, а в НУКК учи 2 - английски и италиански, трето - базата (тази на НУКК е в пъти по-добра), и четвърто - извънкласните дейности (в НУКК дъщеря ми ходи на 3 такива, а в ПЧМГ въобще не знам има ли такива за 6 и 7 клас и какви са). От друга страна, в НУКК не учат стабилно, а и дисциплината в техния випуск е на никакво ниво (дори се изумявам как не се изключват деца за невероятни хулигански прояви!). Ако има майки на деца в 6 и 7 клас на ПЧМГ, ще им бъда много благодарна за мнение и съвет!
Виж целия пост
# 560
Жасмин, бих те посъветвала да се насочите специализиран курс за подготовка за изпита по математика за АК. Има утвърдени школи и преподаватели, които организират такива курсове. Мисля, че и ПЧМГ организират такъв курс.
Това са по-специфични задачи и изискват и знания, и умения, и стратегия за справяне с изпита в АК. Не знам дали общата училищна подготовка по математика сама по себе си (дори да е добра) е достатъчна за този изпит.
По този начин ще запазиш предимствата, които има НУКК за вас, а подготовката за АК ще е целенасочена ( надявам се и по-ползотворна).
Виж целия пост
# 561
Жасмин, бих те посъветвала да се насочите специализиран курс за подготовка за изпита по математика за АК. Има утвърдени школи и преподаватели, които организират такива курсове. Мисля, че и ПЧМГ организират такъв курс.
Това са по-специфични задачи и изискват и знания, и умения, и стратегия за справяне с изпита в АК. Не знам дали общата училищна подготовка по математика сама по себе си (дори да е добра) е достатъчна за този изпит.
По този начин ще запазиш предимствата, които има НУКК за вас, а подготовката за АК ще е целенасочена ( надявам се и по-ползотворна).

Курсовете са машина за пари и съвсем не гарантират влизане в АК даже и в днешно време, когато конкуренцията е смешна - 2 деца за 1 място. За сметка на това по правило децата от МГ се справят с изпита без проблеми.
Виж целия пост
# 562
Спират ме няколко фактора - първо, че ще отиде само за 2 години там и пак ще кандидатства, а това са коренни промени в рамките на 2-3 години (ще си загуби всички приятелства); второ, че в ПЧМГ ще учи само 1 език, а в НУКК учи 2 - английски и италиански, трето - базата (тази на НУКК е в пъти по-добра), и четвърто - извънкласните дейности (в НУКК дъщеря ми ходи на 3 такива, а в ПЧМГ въобще не знам има ли такива за 6 и 7 клас и какви са). От друга страна, в НУКК не учат стабилно, а и дисциплината в техния випуск е на никакво ниво (дори се изумявам как не се изключват деца за невероятни хулигански прояви!). Ако има майки на деца в 6 и 7 клас на ПЧМГ, ще им бъда много благодарна за мнение и съвет!
- Защо трябва да си губи приятелствата? Децата вече са големи и могат да поддържат създадените връзки.
- Има разлика между "учи" и "научава". В ПЧМГ, доколкото съм чувала, децата се явяват за сертификати и имат високо ниво на английския. За НУКК чувам точно обратното. Та има ли значение колко езика учи, ако нищо не научава?
- За извънкласните дейности си е вече въпрос на приоритети. Може да се наваксат и самостоятелно.
- Сама казваш колко лежерно се учи в НУКК, а в АК децата ги "скъсват" от учене. Как ще се адаптира, дори да я приемат?
Виж целия пост
# 563
- Има разлика между "учи" и "научава". В ПЧМГ, доколкото съм чувала, децата се явяват за сертификати и имат високо ниво на английския. За НУКК чувам точно обратното. Та има ли значение колко езика учи, ако нищо не научава?
- Сама казваш колко лежерно се учи в НУКК, а в АК децата ги "скъсват" от учене. Как ще се адаптира, дори да я приемат?

Моята дъщеря от 1 клас ходи в АК на курсове по английски, тази година взима ниво B1. И сертификат има, в ПЧМГ със сигурност ще е добре по отношение на английския. По-скоро за италианския си мислех, че ще е жалко да го зареже - вече 4 години го учи.
Колкото до адаптацията в АК, нямам големи притеснения. Дъщеря ми е много ученолюбиво и сериозно дете. Щом успява да ходи на 8 извънкласни дейности и въпреки това да е пълна отличничка, е достатъчен атестат за нея. Вярно, в НУКК, но НУКК не може да се нарече лошо училище - дъщеря ми се състезава с над 350 деца, за да влезе. Няма вечер, в която тя да не учи до 21 часа. Малко деца, нейни връстници, имат подобна програма, така че поне стресът за нея в АК няма да е толкова голям.
Дори математиката да вземем, най-нелюбимият й предмет, след 3 месеца курс при преподавателка от СМГ, тя успя толкова да напредне, че на последния пробен изпит в ПЧМГ да изпревари повечето петокласници от ПЧМГ - тя е на 15 място, а след нея има над 30 деца от петите класове на ПЧМГ с по-нисък резултат. За сравнение - на първия пробен в ПЧМГ януари месец тя се класира на 52 място (тогава още не ходеше на математика), на втория пробен в началото на март беше на 39 място, сега на третия пробен в края на април е на 15-то, което говори, че детето има потенциал, просто му трябват условия да го развива. Затова си мисля за по-добро училище; иска ми се да се уверя, че ПЧМГ е такова.

Виж целия пост
# 564
Хух... спрете го от училище поне това хлапе бре.. с тези извънкласни дейности за какво му е и на училище да си губи времето.
Виж целия пост
# 565
Хух... спрете го от училище поне това хлапе бре.. с тези извънкласни дейности за какво му е и на училище да си губи времето.


Хубава шега, точно това се опитваме да направим - да я спрем от неподходящото училище.  Simple Smile
Защото правим в момента паралелно образование - хем ходи на училище, хем на частни уроци, за да научи това, което би трябвало да научава в училище. 
Виж целия пост
# 566
Няма частно училище, което да може да отговори на стандартите ви, отсега да предупредя. Така че, ако ти се ще да задържиш същото ниво... все си мисля, че с тази амбициозна програма пак ще стигнеш до частни уроци. Е... може да са по 5 неща, не по 8...
Виж целия пост
# 567
По отношение на английския и математиката има и ние го намерихме, писах по-напред къде приеха малкия.  Peace

Другите извънкласни (с изключ. на англ. и мат) изобщо не са наша амбиция, а удоволствие за дъщеря ми - тя си ги е избрала, на повечето се е записала сама, защото са в нейното училище (3 от тях), или в квартала (2 занимания) - дори сама си ходи, ние не я водим. Нашата амбиция е само да й осигурим добро образование, за хобитата си сме я оставили сама да си се грижи. И пак е в пъти по-добре, отколкото да я оставим да висне всяка вечер на компа по чатовете, както правят съучениците й. (че даже и порнофилми гледат, дори и скришом в училище на телефоните си - уведомиха ни на последната родителска среща...)
Виж целия пост
# 568
Жасмин, излишно е да сменяте сега училището на детето - първо ще го откъснете от средата и съучиниците му, второ - какво ще спечелите?
Доколкото разбирам - логистиката ви идва в повече - но така тя ще загуби 3 от нещата , които посещава в сегашното си училище, а и в кварталните нямате ангажимент....значи ви остава само една математика и английски Wink Ами както сте се организирали досега ще успявате, не виждам ПЧМГ с какво ще ви помогне ...както по-горе ви посъветваха запишете се на курсове за АК ще е почти същото Wink
Нещо на принципа и вълкът сит, и агнето цяло ....имам предвид , че като сложим отрицателните аспекти на местенето и вашите желания се балансира трудно . Успех!

П.С. И като отиде в ПЧМГ няма да кара пубертет и няма да гледа порно ли ? Simple Smile)
Виж целия пост
# 569
но така тя ще загуби 3 от нещата , които посещава в сегашното си училище, а и в кварталните нямате ангажимент....значи ви остава само една математика и английски


Всъщност, губи не само тези допълнителни неща, губи изучаването на втори чужд език. Английски не знам доколко ще научи повече в ПЧМГ, какво ниво покриват там в 5 клас?
По-скоро идеята ми беше да учи по-задълбочено математика, а и по БЕЛ четох, че преподавателката в ПЧМГ е много добра, надявах се и там да напредне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия