Моля за мнения за ПЧМГ

  • 256 705
  • 1 246
# 570
Защото правим в момента паралелно образование - хем ходи на училище, хем на частни уроци, за да научи това, което би трябвало да научава в училище. 

На уроци не се ходи за да се научи това, което е трябвало да се научи в училище. На уроци се ходи за надграждане - за нещо повече от училищната програма. Това важи за отличниците де. Изоставащите ходят на уроци за наваксване, но това е друг казус и не касае вашия случай. Например на училището не му е работа да преподава състезателна математика, защото училището е за всички, а състезанията са за 5% от децата. А победителите  в тези състезания са шепа деца. Ако твоята теза беше вярна би трябвало в една държава с отлично образование всички деца да получават максимален резултат на математическите, физическите, химическите и т.н. олимпиади Laughing
Виж целия пост
# 571
Черна станция, а каква точно е моята теза, че сега разбирам за нея?   Crazy
Дъщеря ми ходи на математика не за надграждане, а точно за наваксване - шестиците й в нейното училище ме заблуждаваха колко е добре, докато не се яви на първия пробен в ПЧМГ и не изкара тройка! Това беше като шамар за нас - задачите бяха елементарни сметки, нищо различно от изучаваното в училище. Да учи състезателна математика и да ходи по състезания - това ми се струва немислимо към сегашния момент с тези знания. Просто искаме да получи реални знания - затова търсим по-добро училище.

Както и да е, нека не разводнявам повече темата, ще помисля, ще поговорим вкъщи и ще решим какво да правим.
Благодаря много за отговорите и съветите!  Simple Smile

Виж целия пост
# 572
Аз само искам да вметна, че моята дъщеря сега е седми клас и НЕ ходи на допълнителни уроци или школи по БЕЛ и математика. На последния пробен по БЕЛ изкара малко над 5.50. Тя го оправдава с това, че вървят малко назад с материала по литература и не бяха взели всички произведения, които са били включени в изпита. Предишните и пробни са също горе-долу такива като резултат. На реалния ще видим - винаги може да се случи издънка, но силно се надявам да се представи добре детето.
По математика няма да казвам - там са перфектни всички, с които работи детето, а като добавим и завишения хорариум....
 
Виж целия пост
# 573
Аз само искам да вметна, че моята дъщеря сега е седми клас 

Би ли споделила за нивото на преподаване и по останалите учебни предмети, както и по английски.
В края на 7-ми клас какъв сертификат биха покрили?
Виж целия пост
# 574
Аз само искам да вметна, че моята дъщеря сега е седми клас и НЕ ходи на допълнителни уроци или школи по БЕЛ и математика. На последния пробен по БЕЛ изкара малко над 5.50.


Mryn, дъщеря ти беше приета в АК с много добър резултат, нали не бъркам?  Simple Smile
Само с подготовката от ПЧМГ ли го постигна?
Виж целия пост
# 575
Само с подготовката от ПЧМГ ли го постигна?
Не искам да се хващам за думата или за ПЧМГ, което уважавам.
Синът ми учи в АК (след СМГ). Всички деца на познати и близки, чието желание №1 беше АК ходеха на подготовка за там. Не твърдя, че им е било необходимо. Просто казвам, че всички до един се застраховахме, доколкото ни е било по силите.
И 100% да съм сигурна, че ще влезе, не би му пречило да ходи на подготовка. Ако не мога да си платя курсовете за подготовка, аз поне изобщо не бих помислила за АК. В смисъл не бих си пратила детето нито на курс, нито на изпит, ако не съм преценила, че ни е по силите и това е изборът на всички в къщи.
Споделям заради фактологията, не ми се влиза в спорове. Просто децата около мен се готвеха до едно и без изключение. Никое не отиде на изпит без да иска да учи в АК или без да се е готвило извън училището си.
Това няма нищо общо с факта, че много деца имат перфектен резултат на изпита без да са се готвили и без да имат намерение да учат там. Това е друга бира и не засяга децата, които ИСКАТ да учат там и само там. Постът ми визира опита ми и наблюденията ми в/у деца, чиито семейства са направили избора си в полза на АК, нямам позначи чиито деца просто да са се пробвали на изпита.

Да, кофти е да плащаш за нещо, което уж трябва да се случи от само-себе си, но то цялата лудост със 7-ми клас е една гнъс за съжаление...
Виж целия пост
# 576
И моето дете не ходи на частни уроци и вероятно няма да посещава такива и за матурите в 7 клас , защото резултатите в училище показват, че няма такава необходимост. В ПЧМГ твърдят че ще подготвят добре децата за външното оценяване, но за АК е добре да се направи допълнителна подготовка, дори с цел преодоляване на стреса, освен ако не се явяваме там "само за спорта".
Виж целия пост
# 577
Формата на изпита за АК е специфичен и това изисква детето поне да се запознае с подобна форма на изпитване, заради това курсовете подготвящи за този точно формат са подходящи за децата, които искат да учат там.
Отделно съм съгласна с bib.bib, че едно съвестно и работещо дете би могло да попадне в АК и само с подготовката си от училище, особено при добра математическа база, която може да се получи в СМГ, ПЧМГ и още няколко училища със засилено изучаване на математика. Относно 7-мо класната истерия през, която минах веднъж също потвърждавам, че донякъде е напълно излишна - пак с уговорката, че зависи кой отъде тръгва. На големият ми син подготовката му в ПЧМГ по математика му беше напълно достатъчна за една много добра оценка по математика, за подготовката по БЕЛ донякъде е същото, там аз се презастраховах и посещава курсове, но затова имаше странични причини незасягащи училището.
Бала му стигаше за всяко училище в София без НЕГ - тоест .... подготовката в училище беше напълно достатъчна.
Виж целия пост
# 578
По останалите предмети нивото също е високо. Тази година на областните кръгове на олимпиадите по физика и химия децата се представиха много добре, което си е един обективен показател.
За сертификатите след седми клас не мога да кажа, защото не съм се интересувала. Дъщеря ми се яви миналата година за първи път на изпит за сертификат и взе B2. Ходеше на курс към училището, насочен специално към подготовка за сертификат. Тази година сме я спрели от всякакви допълнителни занимания заради НВО, но аз и не мисля да се явява за всяко ниво поотделно - направо за CAE.
За АК не се е готвила специално. На нас наистина не ни е цел номер едно. Яви се на изпит по две причини. Едната беше да видим как ще се справи, но по-важната е за да имаме алтернатива, в случай че нещо се издъни на НВО. ПЧМГ също ни е сред първите желания, но и за там ще трябва да се яви на изпит и след това ще мислим...
Виж целия пост
# 579
Дъщеря ми се яви миналата година за първи път на изпит за сертификат и взе B2. ....... но аз и не мисля да се явява за всяко ниво поотделно - направо за CAE.

Доколкото САЕ отговаря на С1 то няма какво да пропускате Grinning След В2 направо си идва САЕ, няма нищо между тях.
Виж целия пост
# 580
 Laughing Така де, права си, моя е грешката!
Виж целия пост
# 581
Здравейте, включвам се в темата защото съм решила дъщеря ми да кандидатствав ПЧМГ след 4 клас .Никъде обаче не мога да намеря задачи, давани  на изпита .Иска ми се да се ориентирам какъв тип са задачите и каква е трудността. Ще съм благодарна ако ме насочите. Ако някой има нещо от пробните изпити или задачи от минали години  мога да дам мейл.Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 582
Формата на изпита за АК е специфичен и това изисква детето поне да се запознае с подобна форма на изпитване, заради това курсовете подготвящи за този точно формат са подходящи за децата, които искат да учат там.
Отделно съм съгласна с bib.bib, че едно съвестно и работещо дете би могло да попадне в АК и само с подготовката си от училище, особено при добра математическа база, която може да се получи в СМГ, ПЧМГ и още няколко училища със засилено изучаване на математика. Относно 7-мо класната истерия през, която минах веднъж също потвърждавам, че донякъде е напълно излишна - пак с уговорката, че зависи кой отъде тръгва. На големият ми син подготовката му в ПЧМГ по математика му беше напълно достатъчна за една много добра оценка по математика, за подготовката по БЕЛ донякъде е същото, там аз се презастраховах и посещава курсове, но затова имаше странични причини незасягащи училището.
Бала му стигаше за всяко училище в София без НЕГ - тоест .... подготовката в училище беше напълно достатъчна.

Lennyh, не отчиташ, че преди 3-4 години наборът е бил по-малък и местата по хубавите гимназии са били достатъчни. Сега ако дете иска да учи в СМГ, НПМГ с математика или ПЧМГ, трябва нещо повече от училищния курс.
Виж целия пост
# 583


Lennyh, не отчиташ, че преди 3-4 години наборът е бил по-малък и местата по хубавите гимназии са били достатъчни. Сега ако дете иска да учи в СМГ, НПМГ с математика или ПЧМГ, трябва нещо повече от училищния курс.

Грета, донякъде имаш основание, но пък в последните години поне в АК, реалните кандидати доста намаляха поради финансовите им условия. В предишни години макар и с далеч "по-малки" набори, се бореха по 4-5 дори повече деца за едно място, сега се борят по 2, та дори понякога остават незапълнени бройки. Затова смятам, че максимата за АК е вярна. Виж за СМГ не знам настина скоро как ще отсяват желаещите, които логично ще стават все повече и повече ....
Виж целия пост
# 584
Аз за АК не знам нищо, освен че родители, осигуряващи се на реалните си доходи, нямат право на стипендии. Таксата е висока и несправедливо ( за нашата страна) се прави отстъпка от нея.

Но съм сигурна, че това училище не е с математическа насоченост, може би изпитът им включва по-трудни задачи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия