Как лекувате болно гърло

  • 31 661
  • 24
# 15
Успешно лекувам болно гърло с Ангин хил и гаргара с цитросепт. Но щом често боледуваш от гърло си пусни един гърлен секрет.
Виж целия пост
# 16
Аз съм с хронично болни сливици, винаги са червени , от малка съм така, майка ми е така, чести ангини и т.н. По принцип няма причина за тяхното махане, не са увеличени , но ми правят проблем много често. Миналата седмица ме боля едната сливица много зверски , а мен боли ли ме силно , край. Вдигам до обяд най - късно температура и после 1 седмица , че и повече няма оправяне. Този път не знам как се разминах , тресеше ме само , но нямах температура, явно съм се мъчела да я вдигна , но не успях. По принцип си мажа гърлото с мед и сода , от малка майка ми го маже и минава доста бързо. Проблема е само в това да можеш да си бръкнеш в гърлото. Не се маже ако има гной , за да не се разнесе. Отделно пръсках Хексорал , но изобщо не изпитах облекчение от него. Пих и тайлол хот и май от него се почувствах най - добре, завивах се след като го изпия, изпотявах се и се оправих за ден , два.
Виж целия пост
# 17
   При  хронично  болни сливици както бях аз  12 г. -проблема не може да се реши само с мазане и бъркане в гърлото - това не  премахва огнищната инфекция въобще . Аз на  6 април ги  извадих и сега тегля нечовешки болки от операцията , несравними са с нищо................ ooooh! Cry
Виж целия пост
# 18
Аз съм с хронично болни сливици, винаги са червени , от малка съм така, майка ми е така, чести ангини и т.н. По принцип няма причина за тяхното махане, не са увеличени , но ми правят проблем много често. Миналата седмица ме боля едната сливица много зверски , а мен боли ли ме силно , край. Вдигам до обяд най - късно температура и после 1 седмица , че и повече няма оправяне. Този път не знам как се разминах , тресеше ме само , но нямах температура, явно съм се мъчела да я вдигна , но не успях. По принцип си мажа гърлото с мед и сода , от малка майка ми го маже и минава доста бързо. Проблема е само в това да можеш да си бръкнеш в гърлото. Не се маже ако има гной , за да не се разнесе. Отделно пръсках Хексорал , но изобщо не изпитах облекчение от него. Пих и тайлол хот и май от него се почувствах най - добре, завивах се след като го изпия, изпотявах се и се оправих за ден , два.


Ох, аз си назначих сама Оспамокс и пия по 1000 мг на 8 часа. Като парцал съм. Сега ще пия Тайлол и ще легна. Мисля да се намажа и с Гранулин Twisted Evil
Виж целия пост
# 19
Za bolno gyrlo- ot aptekata propovit.tova sa tabletki s propolis. Za 2.50 si reshavate problema. Nosq gi vinagi v chantata. Usetq  li ,che zapochva da me boli gyrlo-zapochvam da smucha. Presicha vednaga
Виж целия пост
# 20
Леките случаи с витамин С и билков чай от лайка, мед.Ако нещата "загрубеят"-Стрепсилс, Тантум Верде, Биопарокс.Ако не минава-на лекар.
Виж целия пост
# 21
Мен такива неща като прополки и стрепсилс не ми вършат работа. Ако ме боли , ще ме боли силно и само мед и сода на често ми помага. Миналата седмица с мъжа ми бяхме на почивка на планина и още със ставането си първата сутрин изпитах силни боли в едната сливица.Веднага взех мерки каквито мога , защото нямах под ръка никакви лекарства. Е , не ми мина. Като се върнахме чак ме облекчи. Майка ми каза , че е било от смяната на климата. И вече спрях да се интересувам от тия сливици. Миналата година не кусах сладолед нито един път от страх да не ме налегне някоя тежка ангина. Всички ми обясняваха , че сладолед може да се яде, но мен ме беше толкова страх , че не посмях. Този път съм решила да не си глезя гърлото вече и пия по - студена вода и ям сладолед. Гледам да не го изнежвам , защото явно това съм направила.
Виж целия пост
# 22
Правя компрес от ракия. Слагам една голяма мъжка носна кърпа, напоена с ракия, върху нея вестник и завързвам така, че кърпата да дойде върху вестника, за да не изгори кожата. Отгоре намотавам един по-мек шал,лягам и спя...  Peace
Виж целия пост
# 23
Гранофорин. Във ветеринарните аптеки се продава - под малко различно наименование. Помага.
За съжаление производството му за хора е спряно... от над 10 години. Понеже беше твърде евтино и ефикасно...  Mr. Green
Но спокойно може да се използва препарата под другото търговско название.
Виж целия пост
# 24
Тантум верде и ефизол за смучане. Също така успоредно парацетамол Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия