Великобритания-тема 30 Пролетно-Лятна

  • 44 020
  • 751
# 120
Здравейте, момичета!
Бях писала доста отдавна, за да питам за училища и разни други неща, понеже ни предстоеше местене в УК. Вече от 3 месеца сме тук и уж се адаптираме. Не съм писала, защото не ми се ще да се оплаквам, а напоследък все някакви депресии ме мъчат, но сега направо не знам какво да правя и търся съвет.
Става въпрос за детенце. Синът ми е на 5 годинки и тръгна на училище тук, но доста често се разболява. Преди седмица се изприщи и вдигна температура. Оказа се явно вирус, защото на всички ни потекоха носовете. Мина му уж, не ходихме на доктор. Сега обаче от събота го боли ушенцето и пак има температура. Днес се обадих в сърджърито и те ми казаха, че не могат да го запишат за днес, но ще се обади доктор за консултация по телефона. Чудя се как точно ще му прегледат ухото по телефона, но...понеже не съм нагла и сега на - чакам за телефонно обаждане. А детенце не е добре...Давах нурофен, слагахме капки в ушите, топли кърпи, отпушваме носа. Абе в общи линии направих всичко, каквото можах, но работата не се подобрява. И сега просто се чудя какво точно да правя...Да изчакам още ли? Пак ли да се обадя...
Виж целия пост
# 121
Изчакай да ти се обадят; опиши симптомите добре, кажи си какво те притеснява. Ако решат, че искат да го видят, ще те насочат към спешното отделение (но с час; и лекар само за деца). Иначе винаги можеш да отидеш до болницата, в спешното, но там ще е голямо чакане.

Къде живеете?

Биляна, как мина операцията?

Виж целия пост
# 122
Venda, би трябвало да имат часове за спешен прием (пори нас са следобед след 4 часа). Отиваш там, намясто казваш на рецепцията какво ви е, записват ви и чакате да ви види лекар. Ако е по-спешно от това, отиди в спешното на най-близката ви болница. В сърджърито, ако идете също има шанс да минете на преглед извън часовете за спешен прием. Ще ви се наложи да почакате неизвестно колко време, но ако някой не е отишъл за апойнтмънта си, може да ви вземат на негово място. Но си е голямо чакане понякога.

Вероятно има разлика в практиките в различните райони, но пробвай да идеш намясто.

ПП Виждам, че мишолина ти е писала. Може би наистина е добре да изчакаш обаждането.

Аз от днес съм пак на работа. Как ме мързиии...  Embarassed
Виж целия пост
# 123
Изчакай да ти се обадят; опиши симптомите добре, кажи си какво те притеснява. Ако решат, че искат да го видят, ще те насочат към спешното отделение (но с час; и лекар само за деца). Иначе винаги можеш да отидеш до болницата, в спешното, но там ще е голямо чакане.

Къде живеете?


Благодаря, Мишолина. Точно така и стана, както си написала. Току-що ми се обади лекарката и в 3 часа сме на преглед. Понякога имам склонност да се паникьосвам, но как да се чувства човек, когато детето му плаче от болка...
Иначе живеем в Конгълтън, малко градче на около 30  мили южно от Манчестър. Градчето е приятно, но нямаме никакви приятели още. А само на "здравей/здрасти" не се живее.  Laughing Та затова и сигурно ми е такова мрачно настроението, което пък е причина да не пиша в темичката ви, защото никак не обичам да се оплаквам, ама ето, че това правя.
Ох, сложна е мойта!  Wink
Виж целия пост
# 124
Venda, дай на детенце Calprofen, ако много го боли. Виж на листовката по колко пъти на ден и на колко часа се дава. Аз съм установила, че това лекарство най-добре им действа. Ако е по-слаба болката, давай само Calpol. Дай му и нещо топличко да гушка до ухото, ако няма темп. Аз съм взела едно зайче на моята, което се затопля в микровълновата, но обикновена бутилка пълна с топла вода и увита в хавлия, също върши работа. Топлината много облекчава. Ако възпалението е в началото, минава само от тези лекарства, без антибиотик. Нормално е от носа да се прехвърли в ухото и при децата често се случва.

А аз утре имам среща с директорката, заради отсъствия на Ели. Не знам какво ще говорим. Не че не може да се подобри положението, аз често я дърпам от училище защото пътуваме, но и си боледува. Обикновено след хрема я удря я в ушите, я някоя кашлица жестока. И аз я жаля и оставям в къщи, нали не ходя на работа  Embarassed
Започнах и пролетно почистване в къщи. Сума ти неща изкарах от гардеробите на децата. А Ели си прегледа играчките. Впечатли се от идеята да ги продаде на битака и със спечелените парички да си купи нови. Така че мисля някой уикенд да отскочим до битака. Но това след партито и за РД. За сега то е тема номер едно. Иска да покани целия си клас плюс още 10на семейни приятелчета  ooooh! Свалихме бройката до 20 деца, сега продължавам да преговарям за 15  Flutter Но много интересно се обосновава за всяко дете, което иска да покани. Имат един нов ученик в класа, него го кани, за да се почувствал щастлив. А най-палавото им дете в групата го кани, защото като играеш с него си щял да му помогнеш да стане по-добър   newsm78 Thinking

Виж целия пост
# 125

Благодаря, Мишолина. Точно така и стана, както си написала. Току-що ми се обади лекарката и в 3 часа сме на преглед. Понякога имам склонност да се паникьосвам, но как да се чувства човек, когато детето му плаче от болка...
Иначе живеем в Конгълтън, малко градче на около 30  мили южно от Манчестър. Градчето е приятно, но нямаме никакви приятели още. А само на "здравей/здрасти" не се живее.  Laughing Та затова и сигурно ми е такова мрачно настроението, което пък е причина да не пиша в темичката ви, защото никак не обичам да се оплаквам, ама ето, че това правя.
Ох, сложна е мойта!  Wink

Дано се оправи бързо детенце.Анита често ми ги прави тия номера с ушите, но нейното започва от зъби, хрема и от там в ушите.
Иначе ние сме от 2 месеца в Англия и наистина е много гадно в началото без приятели.Според мен е важно да не изпадаш в такива настроения.Мисля, че трябва да мине известно време, за да си намерим дружки.Пък и доколкото знам англичаните не са от най-общителните (навярно има и изключения).Давай по-оптимистично и всичко ще се нареди. Hug
Виж целия пост
# 126
venda, трудно е да си оптимистичен като са болни децата; давай едно по едно...Дано ви помогнат следобеда.

Най-много контакти се създават около работата и училището, малко по малко ще се запознаете със семейства. Но и трябва активно да се опитва да се вписва човек в средата; ако не работиш още, виж как можеш да помагаш в училището - винаги им трябват хора. И от там се започва - спортните събития, рождените дни, класовите събирания. Опитай се да разбереш за българската общност около теб, нямам представа колко са активни (и в другия форум може да питаш, бг хелп). Поне сте тук за лятото  Simple Smile, има хора по парковете и градинките!

Аз стигнах до холандските лалета през уикенда, и още се съвземам. Голяма красота!
Виж целия пост
# 127
Благодаря на всички ви за милите думи.   bouquet
Мери, аз правих почти всичко, което си изброила. При силни болки (детето направо ревеше  Cry) му давах нурофен и му капех капки в ухото (отипакс), иначе топли кърпи на ушенцето (това определено малко го успокояваше). Прочиствахме нослето със спрей (физиологичен разтвор), капнах му и ксилометазолин. Сложих в елекрическата кана вода и няколко капки евкалиптово масло и го карах да вдишва от парата, уж се отпушат синуси, евстахиеви тръби и прочее. Въобще направих всичко, което ми хрумна, макар и да не обичам да го тъпча с лекарства. И нямаше подобрение. Днес сутринта беше уморен, спа, пак температура - 38 градуса. И вече се бях ошашкала. Сега вече изглежда по-добре. Не се оплаква от ухото, малко живна, температурата спадна на 37.5.
Все се надявам да се разминем с антибиотика, ама да видим какво ще каже докторът. После ще ви пиша.
Ели, точно оптимизъм ми е необходим. Добре, че мъжът ми е голям оптимист и ме зарежда. Събота и неделя постоянно сме заедно навън. Този уикенд обаче, язък за хубавото време, си откарахме у дома.
За съжаление не виждам изгледи да започна работа скоро (а много ми се иска), защото знаете - криза, бюрокрация, с езика не съм много добре, специфична ми е професията, в която и нямам и много опит. За другото се старая. В училището участваме в разни спортни събития, сега ще ми разрешат и да помагам за разни арт занимания и уж вървят нещата по малко. Но някак много ми липсват приятелите сякаш...Знаете - по-топли човешки отношения.
Стига за сега, пак ще пиша.
Ще се радвам да се запозная и на живо с някоя от вас, ако има някой в района около Манчестър.  Hug
Виж целия пост
# 128
Venda, ако това ще те успокои , почти всички сме минали през тази дупка. Горе главата, едно по едно всичко ще си дойде на мястото. Само децата да се здрави. Някой ми беше казал, че ти трябват 8 години, за да се почувстваш в чужда държава като у дома. Аз съм в края на втората  Laughing. Не мога да кажа, че съм нещастна. Запиши се на курс по английски някъде наоколо. Дори и да е най-смотания и нищо да не научиш като английски, много повдига настроението и говориш с хора, с твоето ниво на говорене, и се научават доста интересни неща.

Мери, с голяма организация си се нагърбила. Да доведем и форумските деца, ако не можеш да запълниш бройката.  Grinning

Мишолина, снимките къде са?

Виж целия пост
# 129
Вчера пък ме водиха на мач на местния Нотингам Форест.
Ааа, мач в Англия на стадиона си е голяма тръпка......
А пък аз вчера бях на мач на Челси. 7 гола! Някои от които изпуснах, защото поради запой в предверието на ложата. Embarassed
Хайде, приятна седмица (и аз отивам при лалетата, а после при франсетата, ура.)
Виж целия пост
# 130
Здравейте,

и аз чакам снимки с лалета и канали, мишолина, не се ослушвай Heart Eyes

Пожелавам на всички болни бързо да оздравяват...Ушите са лоша работа, Аннабел пука тъпанче на 10 месеца след първата сериозна хрема и си беше страшно...Тук не се впечатляват от зачервени уши много, аз затова лекувам носа при първи признаци, кога успешно, кога - не много...

Аз днес, понеделнишки, съм се заредила с оптимизъм...Преборих последните седмици няколко сериозни, почти кризисни ситуации, и сега съм се заредила със самочувствие и задоволство Laughing

Нямам време за почти нищо, но пък не ми е и скучно Wink

И правя сериозни планове за летни отпуски, всъщност на теория нагласих всичко, само да ми одобрят дните и започвам голямото купуване на билети Simple Smile Днес попълвах и форма за американска виза на малката, направо ме побъркаха, дете на едва 2 години и трябва да декларирам, че не е терорист и няма да иска данъчни облекчения в Америка Crazy Луди хора...

Желая много приятна седмица на всички
Виж целия пост
# 131
Здравейте отново! Прегледаха Боян и му изписаха антибиотик. Мисля, че не е много силен - амоксициклин. Как да е, ще го пие за по-сигурно, макар и днес да е значително по-добре от вчера. Ох, много е хубаво, когато децата се оправят. Пожелавам на всички ви здрави и силни дечица!
Курсът по английски е добра идея и аз вече съм попроучила. Има, но в съседното градче. Така че сега първо вземам уроци по шофиране. Нещата малко по малко се нареждат. Проблемът по-скоро е, че аз понякога се шашкам прекалено много.
Мисля по-честичко да се включвам вече, че макар и виртуална, все пак е някаква комуникация.
Алиса, приятно изкарване при лалетата  и франсетата! Я кажи как бягаш по 10 км.? Аз едва до 3 го докарвам с 300 зора. Е, пак е добре, че бягам от време на време.  Wink

Виж целия пост
# 132
Я кажи как бягаш по 10 км.?

С труд и постоянство, всичко се постига, тра-ла-ла.

Ето, като говориш за шофиране, мога да ти кажа преди години колко зор ми отне да взема книжка. 6 опита! Понеже карам (прекалено) бавно и не мога да паркирам. Blush Човекът, който толкова е зле с пространствената ориентация, че бута собствената си кола в собствената си предна ограда на къщата- това съм аз.

Тцветак, дай идея за лятна отпуска, молиф.
Виж целия пост
# 133


 Човекът, който толкова е зле с пространствената ориентация, че бута собствената си кола в собствената си предна ограда на къщата- това съм аз.



 Joy Искрено се смях.
Макар, че като гледам и аз натам съм се запътила.
Кажете мами шофьорки как свикнахте с обратното движение.
Тук в БГ съм много активен шофьор.Имам даже кат.С .Обаче сега се боря още с пешеходното придвижване-все се чудя накъде да се огледам като пресичам(и сигурно приличам на идиот защото се оглеждам на всички страни по няколко пъти).Много искам да си вземем кола след време, че определено има какво да се види, а с влак и автобус е по-трудно.

Venda радвам се че е по-добре детенце.И на нас всеки път са ни изписвали АБ тук в БГ, но аз знам, че ушите са си сериозна работа.
Виж целия пост
# 134
Мери, с голяма организация си се нагърбила. Да доведем и форумските деца, ако не можеш да запълниш бройката.  Grinning
Недей да ме плашиш  Laughing Нямам си парти хост, аз и синът ще влизаме в тази роля  Crazy Той между другото с нетърпение чака този момент, а аз със страх  Rolling Eyes
... трябва да декларирам, че не е терорист и няма да иска данъчни облекчения в Америка Crazy Луди хора...
Въпросите са им убийствени  Laughing После половин ден губиш в посолството, но поне дават 10 годишна виза  Mr. Green

Venda, ако мислиш, че е по-добре детето, изчакай до утре сутринта с антибиотика. Вечер най-добре си проличава, минава ли или не възпалението.

Алиса, не си сама, въпреки че съм издържала изпити за двете шоф книжки  Laughing До ден днешен предпочитам да паркирам на преден ход, ако не може, не паркирам  Twisted Evil В центъра на Бристол има един паркинг, там с една маневра не мога да вкарам колата в паркинга, а после за паркиране да не говоря. Нещото, което ме плени в Щатите, са големи паркоместа  Laughing
Кажете мами шофьорки как свикнахте с обратното движение.
В началото  често сядаш на мястото на пътника и се чудиш, къде е волана или ръчкаш вратата, за да намериш скоростния лост. А да не ти казвам, що народ кара в насрещното платно тук  Joy

Аз, като гледам какви са цените на самолетните билети до Бг и след този вулкан, не вярвам да паднат, се чудя, дали да не се наеме една къщичка у Франсето и там да се изкара част от лятната ваканция  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия