Великобритания-тема 30 Пролетно-Лятна

  • 44 020
  • 751
# 135

Кажете мами шофьорки как свикнахте с обратното движение.
В началото  често сядаш на мястото на пътника и се чудиш, къде е волана или ръчкаш вратата, за да намериш скоростния лост. А да не ти казвам, що народ кара в насрещното платно тук  Joy



 Joy Направо ме разби.
Аз уж не се паникьосвам лесно ама ако вляза в насрещното стой та гледай  Embarassed То и без това все имам чувството, че ще се блъснат челно.Предполагам се свиква с повечко практика.Направи ми впечатление, че неделя сутрин е пусто по улиците ( поне във Фолкстън) и тогава ще разучавам пътищата.
Виж целия пост
# 136
Здравейте и от мен.

И ние сме болни. Но ще се оправим Peace

Елица и аз ръчкам вратата за скоростите, но най ми е кошмарно като си търся страничното огледало посредата на колата. Аз всичко на всичко два пъти съм карала и да си призная ме е шубе, въпреки че в БГ не слизах от колата.

Нашия рожден ден ще го празнуваме в неделя, а иначе е в сряда. Очаквах че Боян ще иска да покани като Ели целия клас, но той се спря на 12 дечица. Едно ни отказа от класа та общата бройка е 13 . Дано да е хубаво, за първи път ще празнуваме негов рожден ден тук.
Ние най накрая си намерихме къща и съм много доволна. Много по-близо е до училището и е по-голяма. Най се радвам на дворчето има лалета и рози и отпред и отзад.
Нашето свеки идва утре и ми е  много странно, дано да се разбираме през следващите три седмици.
Че в БГ не бяхме първи дружки Crazy
Алиса и аз много се смях с твоя пост Joy

Ох като говорите за почивки.....и аз искам да си организирам нещо, но.... Ще чакаме за прегледа на Яна и трябва да се реши какво ще правим или по-точно къде и кога за операциите и не смея нищо да планирам. Има вероятност моите родители като се прибират до БГ да минат за няколко дни и да си вземат Боян с тях, но за сега нищо сигурно няма.

Venda радвам се че твоя Боян вече  е по-добре Hug

Лека вечер на всички Hug
Виж целия пост
# 137
 не, не съм съгласна, това си е живо преувеличение, за толкова време не съм видяла да карат в насрещното...Мери, ти да не разказваш спомени от България Joy Joy Joy

Според мен правилната стратегия е точно да се пробва в неделя сутрин на спокойно, човек просто превключва и следва движението на околните, но внимателно Grinning

На мен на времето ми трябваха около 2 седмици, за да се настроя на вълната "от ляво", но през това време просто внимавах, навиците ми от БГ да говоря по телефона, да пиша смс-и и други такива докато карам ги избих бързо, но окончателно, просто известно време внимавах къде карам Grinning. После 3 месеца докато пътувах всяка седмица между БГ и Лондон сменях и карането Crazy Това си беше изпитание, специално в София, не знам как не влязох в новините...

Завиждам на тези, които имат възможност на гледат мачове на живо Simple Smile Ние сме само пред телевизора, но участваме всички, този уикенд се радвахме особено бурно, мисля, че целият квартал разбра за какво става дума Wink

Последно - признавам си, че това с почивките е голяма дилема при нас, естественият ни стремеж към дивотия и приключения не е адекватен на факта, че ще ходим с 2 годишно дете, накрая разумът надделя и за сега сме се спрели на Майорка и Ибиса, ще изберем един от двата пакета, които открихме, просто казионна почивка на море с дете, търсихме хотел на един етаж, с плаж, детски басейни, анимации за малки деца, да не пътуваме дълго, и да не е скъпо Confused Август искаме да направим втора ваканция и гледаме общият бюджет да е в допустими рамки Wink Иначе, ако зависи само от мен - аз съм фен на Сардиния, дори за ходене с деца...супер е във всяко отношения, но бюджетът...отива на кино Wink
Виж целия пост
# 138
Venda здравей и от нашия отбор горе главата и полека лека всичко ще се нареди ще видия. Peace Peace Peace
Някой да е чувал Биляна как е минала операцията дано всичко е на ред при тях
Виж целия пост
# 139
Хе-хе гледам сте на вълна летни почивки, а ние преди два дни се върнахме от зимната на ски в Норвегия. Продължи една седмица повече непредвидено, но пък хубаво изкарахме Grinning. Момчетата големи скиори станаха, ако облака се беше задържал още една седмица нямаше да мога да ги изкарам от пистите.
Денис, на 2г, ни дадоха едни поводи през кръста и като конче по пистите, ние само държим поводите. Много добро изобретение теЗ норвежци за малки деца  Heart Eyes. Филип, след втория ден нямаше спирка  Party. Но старост не радост, на моите колене им дойде множко 14 дни ски...

tzvetak, какво казваш за трудност при почивка и то с една бройка (дете)? Confused
Venda, Congleton е много красиво място, почвани да караш и сега лятото Peak district е близо Party. Трудно е в началото, но покрай соц. дейности в училището, детската градина ще намериш приятелки.  
Виж целия пост
# 140

На мен на времето ми трябваха около 2 седмици, за да се настроя на вълната "от ляво", но през това време просто внимавах, навиците ми от БГ да говоря по телефона, да пиша смс-и и други такива докато карам ги избих бързо, но окончателно, просто известно време внимавах къде карам Grinning.

Така горе-долу се получи и при мене, признавам големи страхове брах преди да се реша, въпреки че в България се смилах от шофиране. Сега го считам за абсолютно напразно цялото паникьосване- на третия-петия ден нещото в мозъка ми се беше обърнало и "кривата" преди това действителност ми стана нормална. Първите дни обаче постоянно си повтарях-"ляво,ляво" и си казвах, че докато карам успоредно на левия бордюр/тротоар/банкет-значи всичко е наред. Синът ми чак се отегчи детето- каза " Мамо омръзна ми- или ти само повтаряш "ляво,ляво" или чичкото отпред ( навигацията)- "раундабаут,раундабаут".  hahaha
Сега по-скоро трябва да свиквам отново в София, ама за там разчитам че съм го карала милиони пъти, почти със затворени очи го мога.  Wink

Venda, пожелавам да минава по-бързо неизбежния адаптационен период. Знам отлично за какво говориш-аз съм сама тук със сина ми, майка ми е при нас засега, но генерално среда нямаме. Детенце ходи на училище, има си приятелчета там, също по площадките в квартала се справя доста добре. Аз нямам възможност да участвам активно в училищния живот, доволна съм че повече от половината ден съм на работа,  а останалото време гледаме да го запълваме с активности- водя малкия на тенис, карате, плуване, уикендите гледаме да отидем някъде по-далече да видим нещо различно, карането на колелета ( не мога да се изхвърля с думата "колоездене"  Joy ) е новото което откриваме, но нещата съвсем не изглеждат отчайващи, напротив. Щастливка и късметлийка съм че имам тука на местна почва, макар и в други градове няколко много "силни" приятелки, с които се чуваме почти ежедневно ( да живеят пакетите на мобилните оператори, смс-сите не са ми стихия) и си ги чувствам все едно са ми на съседната улица. Като добавиш и лесните комуникации- скайп, войпстънт и каквото ти душа иска- нищо не е толкова черно-гледай веселата страна, тъмна винаги има ако искаш да я откриеш. Не че винаги разсъждавам така де, имам си като всеки човек своите дни на потъване, но вярвам че това е правилната мисловна стратегия. Пък Господ ще помага, то е ясно!  Grinning
Виж целия пост
# 141
яхнала метлата много позитивен пост

Така като пишете си мисля, че може да не е толкова страшно.Ще видим  Crazy
Виж целия пост
# 142
Не, не е толкова страшно.
Аз втория път дойдох в Англия съвсем, съвсем сама.
Ела да ме видиш сега-не се спирам...

О, забравих да споделя за стадионите...
Малко преди мача се моткам по магазините и понеже съм ужасна пикла
вися поне на 3 опашки за тоалетна, за няма и час обикаляне...
Стоя и си мисля, колко е несправедливо-мъжката е винаги свободна,
а пред женската вечно опашки..знаете...
Обаче на стадиона-еее, рахат! Ще го заобичам това място, ей.

И като сме се заизлагали по темата паркиране..
Аз дори и не правя жалки опити.
Слизам от колата. Прихващам първия, вдъхващ доверие, мъжки екземпляр,
разтягам ослепителна усмивка и отронвам-прощавайте, ще ми паркирате ли/изкарате колата  Blush
Срам.
В Шотландия шофирах..толкова "добре", че полицаи и загрижени граждани
редовно спираха, да ме питат добре ли съм...
Винаги спирах в най-далечния край на паркинга на Теско
и за мой късмет, на излизане, все заобградена с по два огромни тира..

Много се радвам, че повечето списващи сте в настроение  Heart Eyes
На другите, пожелавам да прихванат...





Виж целия пост
# 143


      Ето ме. BlushОперацията мина, надявам се скоро Александър да я забрави.Всичко беше наред, само излизането от упойка беше тежко като това когато в БГ му вадиха третата сливица.В болницата преди операцията му бяха загубили кръвните изследвания, но това за мен вече е нещо нормално, след като му изгубиха всички документи за операцията.  Бяха много мили и любезни всички, изтърпяха дори и Калин за известно време.Вчера една от сестрите се обади да пита как е Александър.Това беше като контролен преглед след операцията. Simple SmileВ болницата дойде да го прегледа и българският лекар УНГ, Алекс се разчувства и започна да го прегръща.Сега унищожава кутиите със сладолед вкъщи.дадоха ни два болкоуспокояващи сиропа от болницата и казаха, че е желателно да му се дават през 3ч. цели 2 седмици за да не усеща болка.Аз му ги давам сутрин и вечер, явно през останалото време няма болка щом не се оплаква.Няколко дни не трябва да го оставяме да спи сам поради опасност от кръвоизлив.Кръвоизливът можел и да е вътрешен, постоянно го наблюдавам.Но мисля, че страшното мина.Благодаря ви за подкрепата. Hug

   Що се отнася до шофирането тук - аз съм също от пишман шофьорите.Алиса мога да я конкурирам отвсякъде.В БГ една позната ми сложи диагноза пространствен идиотизъм.Тук за толкова години не се научих като пресичам от коя страна да гледам за кола.Въртя глава на всички посоки като луда преди да пресека.Постоянно се стряскам, че колите се движат без шофьор и тръгвам да се качвам на мястото на шофьора.Но и нямам желание да карам тук кола.Страх ме е с това обратно движение.И се успокоявам, че не ми се е налагало до сега, всичко ни е близо.

  zlatnata tolumba ,  Joy Joy Joy JoyАз това с даването на ключовете на друг човек го правих на БГ паркинг.Не можех да паркирам на едно тясно и странично място.Един нервак ми свиркаше нервно, аз слязох и му връчих ключовете.

 
   
Виж целия пост
# 144
Биляна, радвам се, че е минала добре операцията.

Цитат
Алиса мога да я конкурирам отвсякъде.

Моля те, не ме карай да се излагам, ама ти блъскала ли си се в стационарен автобус? Просто той си паркирал до парка, ти го виждаш отдалече, нацелваш се и ....упс, отиде ми и огледалото, и боята (и ниската затраховка).

Трябва да си призная, че по тесните улици с паркирани отвсякъде коли (и авобуси!), имам  по-голям шанс да се размина не като се опивам да отгатна разстоянието, ами като гледам дали се изписва ужас по лицето на насрещния шофьор.

Срам.
Виж целия пост
# 145
не, не съм съгласна, това си е живо преувеличение, за толкова време не съм видяла да карат в насрещното...Мери, ти да не разказваш спомени от България Joy Joy Joy
Не си ли чувала този виц, "всички карат в насрещното"  Joy
От началото е объркващо, докато свикнеш да караш в лявото платно, без да се замисляш. Според мен е по-лесно на натоварените улици, просто следваш колите пред теб. В малките улици, като няма коли и по-лесно се объркваш. На мен сега в България ми е проблем, защото там карам по-рядко кола. В София е станало ад за шофьорите в центъра, станах върл фен на трамваите  Laughing Та в България все си повтарям, като яхнала метлата, дясно, дясно, дясно  Crazy В Бирмингам улиците са по-широки, нали е граден градът наново след войната, предвидили са хората, но в Бристол какви капанчета има. Имам едно любимо Т образно кръстовище в центъра, не само улиците са тесни и точно до сградите, но и е позволено за паркиране от едната страна! Там с две маневри правя завоя  ooooh! но не съм само аз така и другите ги гледам се затрудняват  Twisted Evil Определено е интересно място за наблюдение и точно на единия ъгъл има пъб. Седиш с чашка червено винце в хубава старинна атмосфера и се любуваш на възможностите на съвременните шофьори и коли  Twisted Evil
Хе-хе гледам сте на вълна летни почивки, а ние преди два дни се върнахме от зимната на ски в Норвегия. Продължи една седмица повече непредвидено, но пък хубаво изкарахме Grinning. Момчетата големи скиори станаха, ако облака се беше задържал още една седмица нямаше да мога да ги изкарам от пистите.
Завидях ти!

Леле, какви футболни фенове! Синът на футболен мач не сме го водили, направо е срамота, при положение че живеем в Англия! Мъжът все се кани, но и той не му е фен. Затова пък е ходил на NBA мач, хвърлили сме око и на друг, който ще бъде октомври месец в О2 арената. Лошото е, че е през седмицата  Thinking newsm78
Виж целия пост
# 146
Цитат
Алиса мога да я конкурирам отвсякъде.
Моля те, не ме карай да се излагам, ама ти блъскала ли си се в стационарен автобус? Просто той си паркирал до парка, ти го виждаш отдалече, нацелваш се и ....упс, отиде ми и огледалото, и боята (и ниската затраховка).
Срам.
Аз имам два удара с колата
1-вия като паркирах в подземен гараж в един стълб
2-я влизайки на паркинга на зъболекаря има камени колони и там я надрах(буквално)
Е няма да пропусна че и мен ме удариха и то на паркинг.Камион на Макдоналц ми повлече колата вярвайте ми такъв ужас не бях изпитвала никога  ooooh!
Иначе бързо свикнах да карам тук в БГ взех книжка 1 седмица преди да дойда и после тук карах малко и се явих на тестовете и двата от 2-ия път ги взех
Опитвах да катам като си ходя през лятото ама не не мога да свикна
Биляна радвам се че всичко е минало успешно при вас.Дано Алекс се оправя бързо Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 147
Като ви чета и аз се успокоявам, аз все още даже не съм се опитвала да карам тук.В България не съм имала проблеми ,но за шофиране в Лондон не съм се и замисляла.Може би трябва да пробвам някоя неделя и да използвам нашия тати за навигатор.В крайна сметка, ако не опитам няма как да разбера дали ще се справя.Лек и успешен ден на всички.
Виж целия пост
# 148
Ей, много сте изписали Wink
А аз от сума време се опитвам да напиша нещо и все нещо друго изниква  Laughing
Всички сте писали за колите, я да споделя и аз. Много ми беше странно в началото, но понеже нямам изградени шофьорски навици, лесно свикнах. Аз книжка имам от толкова отдавна, че не помня вече, но никак не съм карала. Е, не съвсем никак, защото имам една потрошена кола зад гърба си. Та от тогава такова шубе ме хвана да карам, че сега ходя на уроци. Твърдо съм решила да започна (пак) да шофирам, защото както някой спомена Пийк Дистрикт ни е под носа.  И да се похваля, че вече го посетихме 2 пъти с децата. Много приятни разходки си направихме. Аз позавиждах малко на катерачите понеже преди да дойдем тук изкарах един курс по скално катерене и се запалих. Малко е трудна организацията катеренето тук, но трябва да измисля нещо. Сигурно и тук трябва да се изкара някой курс. Ама кой по-напред?  Laughing
Биляна, бързо следоперативено възстановяване и дано операцията да има търсения ефект. Зная колко е трудно детето ти да го оперират. Моят Боян го оперираха от хидроцеле и херния на година и 6-7 месеца, аз бях с огрооомен корем и беше кошмар първите дни. Хубавото е, че за 3 дни минават силните болки.
Шу, стискам палци и твоето Боянче да се оправя бързо.
Алиса, сигурно си много упорита. Аз онзи ден гледах новини от маратона в Лондон и се чудех от как толкова много хора могат тичат 42км. За това си трябват сигурно сериозни тренировки. А можете ли да ме светнете как точно се събират пари за благотворителни цели с бягане...Кой ги дава тези пари? newsm78
Пак искам да благодаря на всички за милите думи и съжалявам, че не мога да отговоря лично на всеки. Трябва да бягам да сготвя нещо.  Wink
Виж целия пост
# 149
 Joy Страшни работи прочетох  Joy
Аз нямам сериозни гафове ни с кола, ни с камион.Само това, че когато курмувах за "С" влязох с камиона в една дупка и инструктора изпадна от седалката(ама той момченце с две години по-голям от мен и ми стигаше до рамената).
Имах Опел Астра и много си го пазех.Влязох да раждам и за 10 дни мъжо успя да я удари и да скъса пружина  ooooh!.Та на излизане от болницата му връчих бебето и си ги закарах у дома.

Биляна, радвам се всичко е минало добре и бързо възстановяване на детенце.

Шу поздравления за новата къща.Кога ще се местите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия