Великобритания-тема 30 Пролетно-Лятна

  • 44 020
  • 751
# 150
 Joy иха,  много добри постинги! Така се смях тази ве4ер, 4е на4алството дойде да провери дали вси4ко е наред с мен - след такъв дълъг ден Joy Crazy

Аз съм единственият вода4 у дома - след 4 опита да полу4а заветната книжка, на 5тият - успях  ooooh!
Мисля, 4е както всяко на4инание - практика и търпение помагат, както и малко смелост или ако искате - лудост да се подкара кола - по Лондонските улици. От време на време и дебелокожие (поне тук не ми надуват клаксони, когато 4акам да се "из4исти" кръговото и зад мен има някой ред -нек (май, се 4ете по-добре на английски), както и ушни тампони, защото нежната половинка може да не кара кола, ала не спира да мърмори ако съм с превишена скорост на А2 или А13. Но се свиква  Wink!

Еуа, ще имам впе4атления идната седмица от БГ школото в Баркинг, ще ги споделя. Имаме ходене и до Стеинер/Ъолдорф в Грини4, малко ни е дале4е, ала засега слушам само хубави думи http://www.steinerwaldorf.org/ от познати, 4иито деца го посещават. 
Ако някой има ли4ни впе4атления, моля ви - споделете

Мишолина, пожелавам лек полет на малката 4ета, завръщаща се утре!! Хайде, дано вулканът да е "спящ" до есента, за да има все пак - летни ваканции! Ина4е - на море в Бормут,  Sunglasses Wink, хехе!

Децата да оздравяват и въстановяват по-скоро!! Пак идва по4ивен период - време за пикници, малко провинция и 4ист въздух, никой не трябва да пази леглото! Само да се разминем с дъждовете, 4е такава прогноза ВВС поднася.. проливни глупави "душове" в събота.. А ние ще сме в "Центрепаркс" - Елведен за 3 дни, ще се "плува"  Confused Crossing Arms

Лека и приятна ве4ер! newsm24   
Виж целия пост
# 151
Някой бързо да напише, че е взел книжка от раз Simple Smile, че аз още си нямам!
Мъж ми ме учи (да се чете в минало време) да карам .. леле, колко се карахме!
Веднъж влязох в насрещното платно, веднъж ударих колата в магазин Embarassed, на два пъти да ме отнесат на влизане в кръгово ...
И аз имам проблеми с пространството, че и с посоките  Embarassed.
На странично паркиране не съм се пробвала, с другите се оправям прекрасно.
На  Costco паркинга де, на другите гледам да има поне едно празно място до мен.


Някой питаше как се набират средствата. В http://www.justgiving.com/ например, се прави страница, и парите директно отиват на сметката
на благотворителната организация.
Събирането става трудно! Разпращаш на приятели и познати страницата си, с надеждата да дарят.
Има фирми с политика да удвоят събраните пари.
Например ти събираш 300, те даряват 600.
Някои правят партита с платен вход, томбола и т.н.

Моя позната бяга сега в Лондон, за втора година. Каза, че това ще й е последна на този маратон.
Оплака се, че на водните станции не е имало достатъчно доброволци, и много не са могли да си вземат вода.
Тя е успяла само веднъж да вземе вода!

Виж целия пост
# 152
Биляна, радвам се, че е минала добре операцията. Дано всичко е наред и занапред  Heart Eyes

Цитат
Трябва да си призная, че по тесните улици с паркирани отвсякъде коли (и авобуси!), имам  по-голям шанс да се размина не като се опивам да отгатна разстоянието, ами като гледам дали се изписва ужас по лицето на насрещния шофьор.

И като сме се заизлагали по темата паркиране..
Аз дори и не правя жалки опити.
Слизам от колата. Прихващам първия, вдъхващ доверие, мъжки екземпляр,
разтягам ослепителна усмивка и отронвам-прощавайте, ще ми паркирате ли/изкарате колата  Blush


 Joy Joy Много ми хареса   Mr. Green

jan08, утре ще ти звънна да се видим. На работа съм вече. Слизам на втория етаж пак... Голямо местене по етажите му направих...
Виж целия пост
# 153
Много весело това с шофиране/паркирането  Laughing
И аз се чудя все как толкова малки деца карат коли  Crazy
Чудна пролет, и тия лалета...
Болничките- да оздравяват  Hug
Адаптацията- още сме там, 7 месеца не са нищо, ехее къде са 8 години  Wink
Днес си направих първия плаж- е верно беше късно и само за 40 минути, ама иначе току виж съм изгоряла  Mr. Green Сина ми играе по голи крака на пясъка всеки ден, а аз днес за пръв път се пробвах така, та даже и по потник се съблякох. Кой ще ни повярва в БГ че април съм била на плаж в Англия...То трябва да се скъсва да вали...Whistling
Виж целия пост
# 154
Някой бързо да напише, че е взел книжка от раз Simple Smile, че аз още си нямам!

Аз  Mr. Green

..ама книжката кола не кара...
Виж целия пост
# 155
Имаме ходене и до Стеинер/Ъолдорф в Грини4, малко ни е дале4е, ала засега слушам само хубави думи http://www.steinerwaldorf.org/ от познати, 4иито деца го посещават.  
Да пишеш после подробности за посещението. Ако може, би ли разпитала по тяхната система, дали накрая полагат тукашните изпити GCSE и A levels и ако не ги полагат, каква диплома получават и върши ли работа, ако детето реши да продължи в Оксфорд, примерно  Laughing Joy Училището им в Бристол е ново и още няма много информация за горните класове, затова го отписах като вариант. Иначе казват, че било с по-творческа атмосфера, а не толкова академично насочено, точно като за сина   Crazy ooooh! Twisted Evil
А вие френски лицей в Лондон нямате ли?! Много хубави отзиви чувам за това училище и таксата му не е толкова висока, защото се дотирало отчасти от Франция Wink
Виж целия пост
# 156
  Здравейте момичета!
  Преди няколко странички прочетох, че някои от вас ще ходят до Щатите и съответно на интервю и понеже на мен ми предстои ходене до там през септември, въпосът ми е за интервюто. Може ли да се отиде в американското посолство в Лондон или трябва това задължително да стане в София. Ще бъде чудесно, ако не ми се налага да се прибирам до София и после оттaм да пътувам за USA.  Последно като ходих до Щатите беше преди 5 години и не съм наясно сега как стоят нещата.
  Благодаря ви предварително  Grinning
  Шу и Мери, няма ли пак да организираме някоя Бристолска среща?  Hug Hug
Виж целия пост
# 157
Извинявам се, че нахълтвам така в темата, но вие бихте ми дали най-актуална и достоверна информация. Интересуват ме полетите на коя компания са най-изгодни като цена, става въпрос за София-Лондон за средата на Юни. Пътувала съм преди няколко години и не знам как стоят нещата сега. Благодаря ви предварително! Hug
Виж целия пост
# 158
привет момичета
съжалявам че така нахлувам в темата ви
имам няколко въпроса ако можете да ми помогнете
живеем в Испания в понеделник се върнахме от Лондон и за малкото прекарано време там, реших че съм объркала държавата
идеята ми е да се преместим в Лондон, не веднага разбира се, след една година, тъй като синът ми тогава ще е на 4г и ще мога да го запиша н училище
та въпросите ми са два
само от агенция ли мога да наема жилище и кои райони са за предпочитане
завършила съм право в България, докторска степен по международно право тук в Испания, имам статут на международен европейски адвокат, та въпроса ми е какво трябва да направя за да мога да практикувам в Англия, приравняване на диплома, може би курсове или просто отново трябва да запиша и изкарам университета
предварително ви благодаря
Виж целия пост
# 159
Добро утро от мен.
Биляна -  надявам се вашите перипети да свършат до тук и само положителни емоции от тук нататък.
За шофирането- не съм имала някакви сериозни проблеми засега (чук чук), паркирането ми е по трудно вместо с една както паркирам обикновено правя маневрата три - четири пъти, но го отдавам на факта, че колата ни тук е по- голяма, а и улиците са доста по -тесни. Аз съм много по спокойна да шофирам в Лондон отколкото в София Mr. Green например. Големи преживявания сте имали момичета, усмихнах се от сърце.
Gi хубава ваканция сте имали и аз като Меrry благородно ти завидях Simple Smile. Аз водих Алекс пробно тази Великденска ваканция на уроци по ски в закритата писта близо до нас, и останах приятно изненадана първо защото на детето му хареса (не бях сигурна) и иска вече пак да го запиша, и второ организацията и уроците им бяха на ниво. Няма да споменавам на мен сърцето как ми подскачаше за едно пускане, но това е друга тема Whistling
Felicidad в момента сякаш Wizzair и Easyjet са най- изгодни, но провери и BA и Bulgariaair понякога пускат оферти с доста изгодни цени.
Mini Mouse - обикновено повечето квартири тук се наемат чрез агенция, но не е задължително. В този вестник http://www.loot.com/ има обяви и директно с наемодатели. За районите е много относително всеки се задоволява с различни критерии. На другите въпроси може би е добре да погледнеш в www.bghelp.co.uk
Venda и аз съм запланувала едно излетче до Пийк Дистрикт, но ще е по нататък.
Слънчев ден от мен
Виж целия пост
# 160
Felicidad , най-вероятно изиджет, но отида на сайта им и виж какво има за твоите дати.

Mini Mouse:
-  жилище може да наемете и от агенция, и директно от собственика; на места като Gumtree и Loot има много обяви.

-  за да практикуваш като юрист в Англия, трябва да си admitted by the Law Society. Мисля, че сега Бг като е в ЕС, можеш да прескочиш едната година приравняване, и да държиш само някои практически изпити. Отиди на сайта

 http://www.sra.org.uk/solicitors/qltt.page,
http://www.sra.org.uk/students/conversion-courses.page

да провериш, че в момента не мога да го отворя.

Напълно възможно е да те наеме някоя правна фирма, без да си admitted; погледни пак на сайта им за foreign recognised lawyers.
Виж целия пост
# 161
Момичета много ви благодаря, ще разгледам всичко и се надявам скоро да се присъединим към вас
знам, че няма да ни е лесно, тук сме от много години и сме се устроили добре, но Испания не ми дава възможностите които може да ми даде Англия, говоря най вече от професионална гледна точка, а и е много по спокойно от колкото тук, за зеленината няма да говоря
разглеждам сайтове за апартаменти, разликите в цените в една и съща зона са много големи, но за това ще мисля по нататък
Виж целия пост
# 162
Здравейте мами.Току що разбрах че съм бременна и реших да се писъединя към вас.Живея в Шотландия и си нямам напредстава как се процедира първо.Какво трябва да се прави и тем подобни но ще трябва да ви изчета всичките теми.За сега толкова от мен пак ще се вкл. Hug
Виж целия пост
# 163
ҳ̸Ҳ̸ҳBunnyҳ̸Ҳ̸ҳ добре дошла сред нас welcome
И честита бременност. Процедурата е да си запишеш час при личния лекар като станеш 6-8 седмици. Той ще ти направи тест за бременност (но не е задължително) ще ти определи термина на база последния ти цикъл и ще ти подаде документите за NHS Prescription Charge Certificate- maternity exemtion. Тази карта ще я получиш до един месец, с нея имаш право на безплатни лекарства( предписани ти от доктора) както и на безплатен зъболекар по време на бременността и една година след това. Докторът също ще ти насрочи и среща с акушерка, която ще ти помага и изяснява ако имаш въпроси. Първият ти видеозон ще е като влезеш в 12 г.с. а вторият в 20 г.с. тук имаш право на тези два, ако нямаш усложнения разбира се.
Лека бременност ти пожелавам
Виж целия пост
# 164
Здравеите моми4ета! Не сам писала скоро защото моята помощ(маика и татко) си трьгнаха кам БГ. преди 2 седмици и сега сам сама с децата.Нямам много време да из4ета вси4ко , а и да пиша сьщо! Записах Емили на pre school, но тези 2 4аса и половина ми се виждат нищо Outta Joint Много ми е 4увствителна щерката, ревем всяка сутрин по 5 мин. задалжително Tired Вси4ки казват 4е като си трьгна и тя спирала, но на мен ми става кофти. Емили изкара по4ти 1 година в БГ. при маика и там ходеше по цял ден на градина. Маика все казваше 4е е много доволна от градинката и Еми ходеше с огромно желание там. Бьлгарският и е много по-силен от англииския и аз мисля 4е тя просто не ги разбира и затова не и е интересно в при скула тук.А септември трьгва на у4илище и просто трябва да свикне. В при скула казват 4е тя им говорела на бьлгарски,но те не разбирали Rolling Eyes Другата сряда ще водят децата с бьс до някаква ферма и се 4удя дали да е пусна изопщо Rolling EyesДнес като е оставих рева и като е взех пак рева Embarassed Охх дано да свикне!Казва ми 4е искала на балгарската градинка Thinking А сега де!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия