Великобритания-тема 30 Пролетно-Лятна

  • 44 020
  • 751
# 375
 Здравейте и от мен   Simple Smile , скоро ще се преместваме с малката в UK, имам кошница с вапроси и честно съм много обаркана Sad , ще съм Ви благодарна ако някои помогне  Praynig. Сгодена съм за англичанин, искам да попитам трябва ли да имам някакво разрешение за престой там, четох че било 90 дни за период от 6 месеца, виза необходима ли ми е или там каквото и да е? Относно избора на личен лекар как става, за малката най-вече ме интересува/ тя е с българско гражданство /, а и какви документи ще са ми необходими да започна работа, четох за някакви карти сини, лилави и т.н., разрешителни #Crazy .  Ако някои може да помогне благодаря предварително  Praynig Hug
Виж целия пост
# 376
Здравейте и от мен   Simple Smile , скоро ще се преместваме с малката в UK, имам кошница с вапроси и честно съм много обаркана Sad , ще съм Ви благодарна ако някои помогне  Praynig. Сгодена съм за англичанин, искам да попитам трябва ли да имам някакво разрешение за престой там, четох че било 90 дни за период от 6 месеца, виза необходима ли ми е или там каквото и да е? Относно избора на личен лекар как става, за малката най-вече ме интересува/ тя е с българско гражданство /, а и какви документи ще са ми необходими да започна работа, четох за някакви карти сини, лилави и т.н., разрешителни #Crazy .  Ако някои може да помогне благодаря предварително  Praynig Hug

Не ти трябва никакво разрешение, ти идваш да живееш постоянно.
Избор на личен лекар за теб и детето става, след като пристигнете и имате адрес, отивате до най-близкият ви и се записвате - няма значение, че сте с БГ гражданство.
Статут ще вземеш от него, но като още не сте женени, не знам дали може? Би трябвало да може де, като негов партньор.
Виж целия пост
# 377
Здравейте и от мен   Simple Smile , скоро ще се преместваме с малката в UK, имам кошница с вапроси и честно съм много обаркана Sad , ще съм Ви благодарна ако някои помогне  Praynig. Сгодена съм за англичанин, искам да попитам трябва ли да имам някакво разрешение за престой там, четох че било 90 дни за период от 6 месеца, виза необходима ли ми е или там каквото и да е? Относно избора на личен лекар как става, за малката най-вече ме интересува/ тя е с българско гражданство /, а и какви документи ще са ми необходими да започна работа, четох за някакви карти сини, лилави и т.н., разрешителни #Crazy .  Ако някои може да помогне благодаря предварително  Praynig Hug

Не ти трябва никакво разрешение, ти идваш да живееш постоянно.
Избор на личен лекар за теб и детето става, след като пристигнете и имате адрес, отивате до най-близкият ви и се записвате - няма значение, че сте с БГ гражданство.
Статут ще вземеш от него, но като още не сте женени, не знам дали може? Би трябвало да може де, като негов партньор.


Като партньори трябва да може да докаже 2 г съжителство и поне по документите които искат като доказателство трябва тези 2 г да са в УК...
Виж целия пост
# 378
Трябва да извадя пасаван на бебето, за да се приберем в България, но нещо не се ориентирах в страницата на посолството. Някой да е вадил скоро и да знае какво се иска? Аз пак ще погледна утре, че сега май ми се спи и затова не виждам нищо.
Мерси и лека вечер  bouquet
Виж целия пост
# 379
Като партньори е необходимо да съжителстват заедно 3 месеца и да имат на тяхно има някакви билове и стейтманти от банката.Само това е необходимо.Ние преди няколко седмици разпитвахме защото моя приятел стана емплой и исках аз да се присъеденя към него ,но и ние нямаме брак ,та ми казаха това Peace

Виж целия пост
# 380
Като партньори е необходимо да съжителстват заедно 3 месеца и да имат на тяхно има някакви билове и стейтманти от банката.Само това е необходимо.Ние преди няколко седмици разпитвахме защото моя приятел стана емплой и исках аз да се присъеденя към него ,но и ние нямаме брак ,та ми казаха това Peace



Със сигурност ти казвам,че този период е 2 години,освен ако не са женени. Освен това изискването не е за някакви билове и стеитмънти,а се искат поне 5 или 10( не помня точно) адресирано до двамата на един и същи адрес или ако не са на двамата на името са повече на брои . но пак да показват същия адрес. Институциите,от които трябва да са тези документи са строго определени. Ако искаш мога да ти дам подробно инфо какво точно е иска.
Виж целия пост
# 381
Казвам това което ми каза моята позната /а тя се занимава с оправяне на такива документи/ тя сега оправя документите на едни мой познати който дойдоха преди 3-4 месеца и сега подават за партньори...Не съм се интересувала много а само разпитах какво може да направим в нашия случай ,но на нас това не ни е изгодно.Може и да греша или инфото да не ми е точно..сори за което...
Виж целия пост
# 382
Дали да не сложим линк на първа страница и към ХО, за да се ориентират хората и по въпросите за емиграция?
А аз току що установих, че за паспорт можело да се подава онлайн апликация  Grinning Сега ще я пробвам за мен и за децата, защото бг паспорти ни изтичат. Както вървят нещата това лято, в най-добрия случай, повече от 4 седмици в България няма да изкараме. Не искам да ги пропилеем с висене по опашки за нови документи  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 383
Здравейте момичета.
Аз не мога много да се включа с информация по зададените въпроси.


Мога обаче да споделя и малко положителен опит с NHS Grinning, че момичетата които сега идват сигурно са се отчаяли Mr. Green Да имам и отрицателен опит, като например че отидох до поликлиниката с Боян, който беше зелен и повръщаше на всеки две минути (отидох без час защото бях на вън и бях близо), но не ни прегледаха защото нямахме час, въпреки че детето повърна няколко пъти почти в краката им. Но от друга страна, за него имахме час за ортопед и останах много доволна от прегледа и от решението им да му направят стелки. Също така Яна нали има нужда от операции, след прегледа в тукашната болница от който бях много недоволна, поисках за преглед в Лондон. Записаха ми час, който в последствие, преместиха за по-РАНО. Отидохме сега в четвъртък. Прегледа ни шефката на клиниката, прегледа беше един час. От всичките прегледи, които сме правили в БГ, Франция и германия, този беше най качествения. Операцията я плануват за около Коледа. Докторката беше много добра, имаше много идеи за развитието на ръката и тн. Определено съм много доволна.
От сестрите тук също съм доволна, децата не разбират когато им слагат ваксини. Зъболекаря на Боян също е много добър. Детето имаше страх от зъболекари, но тук ходи с удоволствие.

Имах още да пиша но Яна се опитва да се метне от стола си за хранене Hug Laughing


Свидничка, обещавам да го махна този "Ръб" Laughing
Виж целия пост
# 384
Svetlili, яхнала метлата  Heart Eyes Hug
Вчера бяхме на преглед, бебка както винаги заспа по време на скана, но иначе е добре - расте и хубавее  baby_neutral "цели" 1,5 кг сме  Party
poliz , тук ще намериш инфо точно по питанката ти като сгодена за бритиш какво следва  Peace ЦЪК  Hug
Merry , мога ли да те помоля за линк към онлайн апликацията за подмяна на паспорт, че на мъжът ми му наближава да изтече, а сега хич нямаме време да си ходим до бг, все пак търсим си нова квартира, и с бебка на път.. Благодаря ти предварително!   bouquet
Шу радвам се, че си попаднала на добри лекари и стискам палци всичко да се нареди благополучно!  Praynig Аз също похвалих лекаря на който попаднах и който ми обърна внимание, вчера попаднах и на друга добра душа, живи и здрави да са, забелязвам, тук че специалистите са много точни /повечето/ а общопрактикуващите или примерно акушерките /не всички де  Laughing / са ужасни  Tired Аз и казвам на акушерката че лекар ми е казал да си запиша час за 20 и 22 седмица за преглед, а тя ми казва, че няма да ми запише, понеже не можело когато аз съм си решала тогава да съм ходела  #2gunfire  Малко става  "Царя дава, пъдаря - не"  hahaha
Има и свестни хора, лошото е, че е късмет да попаднеш на такива..
Лек и спорен уикенд, пък макар и дъждовен  Hug
Виж целия пост
# 385
Дали да не сложим линк на първа страница и към ХО, за да се ориентират хората и по въпросите за емиграция?
А аз току що установих, че за паспорт можело да се подава онлайн апликация  Grinning Сега ще я пробвам за мен и за децата, защото бг паспорти ни изтичат. Както вървят нещата това лято, в най-добрия случай, повече от 4 седмици в България няма да изкараме. Не искам да ги пропилеем с висене по опашки за нови документи  Rolling Eyes

Освен ако не са го променили, но онлаин апликацията е само я подаваш и после т ети изпращат хартиите по пощата да ги подпишеш и ги върнеш..
Виж целия пост
# 386
Казвам това което ми каза моята позната /а тя се занимава с оправяне на такива документи/ тя сега оправя документите на едни мой познати който дойдоха преди 3-4 месеца и сега подават за партньори...Не съм се интересувала много а само разпитах какво може да направим в нашия случай ,но на нас това не ни е изгодно.Може и да греша или инфото да не ми е точно..сори за което...

Ще ти дам повече инфо след уикенда,ако те интересува.
Виж целия пост
# 387
Казвам това което ми каза моята позната /а тя се занимава с оправяне на такива документи/ тя сега оправя документите на едни мой познати който дойдоха преди 3-4 месеца и сега подават за партньори...Не съм се интересувала много а само разпитах какво може да направим в нашия случай ,но на нас това не ни е изгодно.Може и да греша или инфото да не ми е точно..сори за което...

Ще ти дам повече инфо след уикенда,ако те интересува.

Да моля те ,ако не те затруднявам .....  bouquet
Виж целия пост
# 388
Аз да питам за майчинството в УК как стоят нещата?Разбрах ,че трябва да си работил 26 седмици но не ми е ясно преди термин или изобщо ? А ако си селф емпл. ? И друго , ако по принцип нямаш стаж през бременноста и раждането имаш ли право на някакви помощи и в какви размери са те ?
Ще съм благодарна някой да ми разясни ситуацията бременност-раждане със или без стаж в държавата. / Моят е 8 месеца но през 2008-2009 /
Виж целия пост
# 389
Шу - много приятни новини. Радвам се, че сте попаднали на добър лекар и даѝ боже операцията да е сполучлива.
br - за маѝчинство трябва да си работила 26 седмици преди 15-тата седмица която ти остава до термина. Тоест означава че трябва да си започнала работа за работодателя ти една седмица преди да забременееш. За селф-емплоѝд мисля датите са същите, но по-добре прочети на http://www.hmrc.gov.uk/paye/employees/statutory-pay/smp-overview.htm

Аз да се похваля, ние вчера пролазихме Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия