Великобритания-тема 30 Пролетно-Лятна

  • 44 020
  • 751
# 420

Вие говорите за декларация,но това което имам аз е пълномощно.Текста е от сорта" аз X X X  упълномощавам Y Y Y да пътува с малолетното ни дете Z Z Z в чужбина до навършване на пълнолетие."Мисля че има съществена разлика между декларация и пълномощно,и че пълномощното може да е със срок на валидност упоменат изрично в него.Поправете ме,ако греша!


За същото нещо става дума.  Peace
Виж целия пост
# 421
Момичета при нас проблема произтича оттам,че ако се наложи съпругът ми да прави декларация от Лондон,личната му карта ще е с изтекъл срок,а знаете за колко време се изготвят лични документи в чужбина.Иска ми се да вярвам,че съдията при който направихме пълномощното е на ясно със закона, за да позволи вписването на :"до навършване на пълнолетие".

Нотариусът, с подпис и печат, заверява че подписът е направен в негово присъствие от лице притежаващо еди какви си данни.
На него хич не му пука какво сте писали вътре!
Когато тръгнете да пътувате с това дете, от въпросната декларация ще ви поискат да оставите копие на граничните служители.
Може да ви поискат и акт за раждане на детето.
Същите ще въведат в системата НОМЕРА на ДОКУМЕНТА и ще видят, че този документ е НЕВАЛИДЕН!
Следва пропуснат полет.


Sarcasm™, аз съм говорила и с министерството, и с гранична полиция - важи 6 месеца!


Merry, 2006та синът ми не можа да излети от Бг, декларацията му беше безсрочна.





Вие говорите за декларация,но това което имам аз е пълномощно.Текста е от сорта" аз X X X  упълномощавам Y Y Y да пътува с малолетното ни дете Z Z Z в чужбина до навършване на пълнолетие."Мисля че има съществена разлика между декларация и пълномощно,и че пълномощното може да е със срок на валидност упоменат изрично в него.Поправете ме,ако греша!

едно и също е...без значение как се казва.. изпълнява една и съща цел -
Виж целия пост
# 422

Вие говорите за декларация,но това което имам аз е пълномощно.Текста е от сорта" аз X X X  упълномощавам Y Y Y да пътува с малолетното ни дете Z Z Z в чужбина до навършване на пълнолетие."Мисля че има съществена разлика между декларация и пълномощно,и че пълномощното може да е със срок на валидност упоменат изрично в него.Поправете ме,ако греша!


За същото нещо става дума.  Peace

А ти прочете ли, че личната карта от въпросния документ ще е невалидна към предполагаемата дата на пътуване?
Кой от гранична полиция като вкара номера й, и види че е невалидна ще ги пусне?

Нека да коментираме личният си опит или цитираме съответен закон, постановление и т.н.
Аз не бих се чувствала никак приятно, ако прочета тази жена след няколко месеца, че са я върнали от летището защото слушала преразкази.
Виж целия пост
# 423

Вие говорите за декларация,но това което имам аз е пълномощно.Текста е от сорта" аз X X X  упълномощавам Y Y Y да пътува с малолетното ни дете Z Z Z в чужбина до навършване на пълнолетие."Мисля че има съществена разлика между декларация и пълномощно,и че пълномощното може да е със срок на валидност упоменат изрично в него.Поправете ме,ако греша!


За същото нещо става дума.  Peace

А ти прочете ли, че личната карта от въпросния документ ще е невалидна към предполагаемата дата на пътуване?
Кой от гранична полиция като вкара номера й, и види че е невалидна ще ги пусне?

Нека да коментираме личният си опит или цитираме съответен закон, постановление и т.н.
Аз не бих се чувствала никак приятно, ако прочета тази жена след няколко месеца, че са я върнали от летището защото слушала преразкази.


Прочетох да,да ме видя да съм казала друго в поста ми "За същото нещо става дума"?
Не ми казвай,че си правя преразкази,защото всичко което съм казала е истина.

Дали според теб на баща ми зеления паспорт е изтекъл поне преди 10 години?
Дали брат ми не летя до Хърватска миналата година?

Няма нужда от тоя тон!
Говоря само с личен опит,разбира се.

Момичето има право да вярва или не,на каквото си пожелае,но мисля че е най-добре да се обърне към съответните власти,защото поне в България всичко е предпоследно.
Виж целия пост
# 424
Здравейте пак Laughing

Mimaa аз също като Биляна бих пробвала да го занеса на ГПто или поне бих ги питала. До колкото знам те би трябвало да имат информация, защото когато аз питах за покриване на разходи за операции, човека си ми обясни на дълго и на широко. Другото което се сещам е че на листовките които четох, когато си вадих здравната карта (синята, която показваш че си здравно осигурен в чужбина) имаше телефони. Сега не мога да погледна, но може и на самата карта да има телефон.
Желая ти бързо възстановяване.

Аз пак имам един въпрос. Искам да продам няколко бебешки неща (люлка, кошница за кола, корито със стойка, количка и тн. ) Пробвах в гъмтри, но само питаха. В ибея не знам как да се оправя с доставката, а за друго не се сещам. Дайте идеи, ако някой има, как да се отърва, хем да не стоят така, хем и да си покрия част разхода по прахосмукачката Laughing

Лек ден ви желая, тук вали, но поне ще ми полее цветята (и доматите Laughing)
Виж целия пост
# 425
Шу -опитай в бг мама има подфорум за продажби и става лесно и бързо ,само незнам как ще стане с доставката .Виж тук някъде     ...         http://www.bg-mamma.com/index.php?board=6.0
Другото е в ебай,но и аз незнам точно как става newsm78,но ако може някой да ти помогне ще се продадат бързо Peace

Иначе аз мисля да взема да отида до личния да видя какво да каже.. newsm78  Аз имам само пластик карта която е за ЕС..,незнам ти за същата ли ми говориш newsm78
Каква е тази синя карта newsm78
Виж целия пост
# 426
Mimaa в бг-мамата не мисля че ще е удачно че доставката няма да е малко май newsm78, аз не им търся кой знае колко, но определено си мисля, че ще са по-скъпи, за това си мислих да ги продам някъде тук.

Май за същата става дума, тя прсто е синя на цвят.  EUROPEAN HEALTH INSURANCE CARD
А отзад пише SHOULD YOU NEED TO MAKE A CLAIM ON YOUR RETURN TO THE UK: TEL: 0191 218 1999
(MON-FRI 8-5) Ако искаш пък там се обади да питаш newsm78
Виж целия пост
# 427
Шу за ebay можеш да поснеш че искаш те да дойдат да си го вземат виждала съм доста хора така да правят.Другото което се сещам че може да пуснеш обяви в локалния вестник за квартала в който живееш или в пощенския офис(при нас това струва 1 паунд на седмица)друго което ми идва на ум е да направиш гараж на разпродажба.Ако има и децки клубове те правят вестничета с неща за продажба.Това се сещам за в момента.
Лек ден за жалост няма да се слънчев  Peace
Виж целия пост
# 428
Mimaa в бг-мамата не мисля че ще е удачно че доставката няма да е малко май newsm78, аз не им търся кой знае колко, но определено си мисля, че ще са по-скъпи, за това си мислих да ги продам някъде тук.

Май за същата става дума, тя прсто е синя на цвят.  EUROPEAN HEALTH INSURANCE CARD
А отзад пише SHOULD YOU NEED TO MAKE A CLAIM ON YOUR RETURN TO THE UK: TEL: 0191 218 1999
(MON-FRI 8-5) Ако искаш пък там се обади да питаш newsm78

Тази карта покрива разходи само ако са emergency.
Виж целия пост
# 429
Може да не съм разбрала правилно, но май такъв беше случай newsm78
Виж целия пост
# 430
Привет от мен
Мimaa бързо възстановяване ти пожелавам и аз.
Шу погледни тук http://www.netmums.com/ можеш да продаваш и подаряваш неща има специална секция, като са разпределени и по райони, което ти улеснява нещата.
Виж целия пост
# 431
Шу, aniji  е права. Много идеи ти е дала. А за ибеи от ли4ен опит мога да ти кажа 4е става.Само като ги пускаш пишеш pick up only. Аз така си продадох  бебешката кошница и 1 моми4е доиде от вкащи да е вземе. Само трябва да си направиш селар акаунт в ибеи.Успех!
Виж целия пост
# 432
Може да не съм разбрала правилно, но май такъв беше случай newsm78

Да- emergency е Peace

Благодаря ви момичета   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 433
Ивинявайте, че така нахълтвам в темата ви, но тук ми се стръва най-подходящо да моля за помощ... Една приятелка иска да изпрати дъщеря си в Англия да усъвършенства английския си / следва английска филология/, ще сме ви благодарни да ни дадете съвети как да й намерим семейство. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 434
Gumtree-то е добро Шу и www.netmums.co.uk също.В гъма всичко се продава,стига цената да не е висока.Ако си сложила приемлива трябва да успееш да я продадеш
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия