Великобритания-тема 30 Пролетно-Лятна

  • 44 020
  • 751
# 450
Ето ме и мене.

Деб хич не се притеснявай за детето. Знам обаче, че ако е родено  в първата половина на годината май ще трябва да тръгне на училище. Мъж ти може да поразпита докато не са излязли във ваканция.

Яхнала метлата мятай се на колата и пристигай. До колкото знам тук има на много места в събота, обаче понеже мъжо работи тогава, аз не мога да стигна до там. Но нищо де ти пак ако решиш идвай, ще те настаним, а и с мъжо ще си поклюкарствате за любимия работодател Laughing

Времето и мен много ме радва, даже като не вали се притеснявам че ако не си полея цветята (и доматите) ще изсъхнат Crazy

Мери Hug ако решите да ходите, ще се престраша да карам и ще взема да дойда.

Иначе малката много сладко щъка из къщата и е много доволна, само с храненето е страшно мазало, защото оставихме стола за хранене на поправка (мамас и папас си го прибраха)и сега се храним в количката, която вече е цялата на петна Crazy, добре че имам три Crazy Crazy

Лека нощ Hug
Виж целия пост
# 451
Здравейте, майчета. Поздравявам ви с чашка кафе. Докато паржо спи, да ви питам туй онуй. Как стои въпросът със съжителството на семейни начала в Англия. Притесняват ме някои работи. Опитах се да разбера, но се натирих в някакви обяснения за кохабитейшън и реших да ви питам. Ние с мъжо сме тугедър от 10 години и нямаме брак. Това ще пречи ли документално да заминем като семейство. Как го дефинират семейството в Англия. Питам това и заради социалните, дали ще имам право на някакви детски. С две думи ( то въпросите са ми много де) ще ни създава ли проблеми по отношение на децата и всякакви документи свързани с тях в Англия, липстата на брак? Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 452
Здравейте, майчета. Поздравявам ви с чашка кафе. Докато паржо спи, да ви питам туй онуй. Как стои въпросът със съжителството на семейни начала в Англия. Притесняват ме някои работи. Опитах се да разбера, но се натирих в някакви обяснения за кохабитейшън и реших да ви питам. Ние с мъжо сме тугедър от 10 години и нямаме брак. Това ще пречи ли документално да заминем като семейство. Как го дефинират семейството в Англия. Питам това и заради социалните, дали ще имам право на някакви детски. С две думи ( то въпросите са ми много де) ще ни създава ли проблеми по отношение на децата и всякакви документи свързани с тях в Англия, липстата на брак? Благодаря ви предварително.

Aми щом нямате брак,никои няма да има правата на фамили мембър. Трябва да докажете 2 г съжителство в УК...На детски нямаш право докато не стане ясно какъв ти е статута....
Виж целия пост
# 453
В такъв случай ще се водя самотна майка ли?
Виж целия пост
# 454
Да, интересно е това с пушенето. Особено като по прочетох линка, който пусна Алиса. Според мен е излишно да се задава този въпрос, защото пушенето на обществени места е забранено със закон. Дали си пушач, къде и как ще пушиш, ако не нарушаваш закона, не би трябвало да бърка работодателя  Crossing Arms
яхнала метлата, добре дошла си Simple Smile Сигурно и около теб има битак. Преди време май някой беше пускал сайт, в който можеш да търсиш близо около вас такъв. Обикновено някой фермер си отваря поляната през пролетта и лятото и срещу скромна сума, пуска народа вътре. При нас за купувачите е безплатно, продавачите плащаха 7 паунда, тази година може да са вдигнали цените. Голям фън е според мен, нашите играчки предния път ги разграбиха като топъл хляб Simple Smile Книжки и дрехи обаче вървят трудно.
Шу, в неделя май е този битак или аз се бъркам  Thinking
yo, добре дошла в темичката! За съжаление не мога да ти помогна с инфо по твоя въпрос. Дано се включат хора с подобен опит.
Deb, кажи на таткото да търси училище.
Сега една позната се мести от Бристол в района на Бирмингам. И аз нали там съм живяла преди, давам съвети кой район как е. Ами излезе, че в Solihull, всички училища били пълни и имали огромни листове с чакащи  Crazy Тя намери едно училище на границата между Бирмингам и Solihull, вчера ходи да го види и получавам смс от нея, училището на децата ни е направо ПОШ в сравнение с това, което е видяла там. А пък друга позната от Лондон, останала без училище за септември за детето й. Подала документи на време, но не било прието детето в нито едно училище. Общината дори не предложила вариант  Thinking Ужас, толкова ли се е пренаселило?!
Виж целия пост
# 455
уо, на мен никога досега не ми се е налагало да декларирам имаме ли брак или не, декларацията за детските си я подадох от мое име, приложих акт за раждане, преведен и толкоз.  Декларацията за такс кредит я подадохме двамата като "живеещи заедно партньори" и също нямаше проблем. Както вече казах, за 7 години не ми се е наложило да коментирам имаме или нямаме брак...
Виж целия пост
# 456
Искам да попитам нещо и аз.   bouquet
След един-два месеца трябва да заминем с малката при мъжа ми в Лондон.
Той дотогава ще има издадена карта с която ще може да работи,ние имаме брак.
Какво се случва с мен при това положение?
Изчетох страшно много информация,но главата ми вече пуши и съм страшно объркана вече.   ooooh!

Виж целия пост
# 457
И ние се прибрахме. (от Испания) Страхотно си починахме. Понеже бяхме с деца, програмата за забележителности беше много ограничена и се размазахме от лежане. Децата дори предпочитаха басейна в къщата пред морето, така че даже и до там не сме ходили всеки ден. От шока, който получи тялото ми обаче от разликата в температурите, сега съм със страшна хрема, просто едва дишам. Така че всички нови момичета или се примирявате с ниските температури, вятъра и дъжда или още докато не сте се настанили, търсете друго място под слънцето. Макар че честно казано на испанските температурите цяло лято според мен се издържа много по-трудно.

Sarcasm, твоя статут зависи от това с каква карта е съпруга ти.

На нашия битак водим гостите си като забележителност, която трябва да се посети. Едно време и в БГ имаше такива битаци, ако си спомняте.
Виж целия пост
# 458
В такъв случай ще се водя самотна майка ли?

Разбира се,че не...нали имаш мъж...как ще си самотна маика...по принцип дали живееш с някои в брак или не в УК няма особено значение стига да не се опира до имиграционен статут. Предполагам знаеш,че БГ имат право само да са самонаети,т,е, да извършват собствен бизнес, освен ако нямат работно разрешение или по друга причина са изключение да представят работно разрешително. А преди да е изяснен какъв ти е имиграционния статут няма как да получаваш бенефити ,защото за тях се иска НИН. а такъв можеш да имаш само упражняваш treaty rights като self-employed, self-sufficient, employee или студент.

не знам какъв е твоя случаи конкретно, но ако партньора ти е self-employed , ти няма да можеш да се присъединиш към него като фамили мембър ,защото нямате брак. Нито пък ако единия е студент.....

Ако и двамата сте селф- емплоид - тогава вече е друго, но за бенефитс се взема дохода на household, без значение имате ли брак или не..щом живеете заедно сте един household.

Виж целия пост
# 459
уо, на мен никога досега не ми се е налагало да декларирам имаме ли брак или не, декларацията за детските си я подадох от мое име, приложих акт за раждане, преведен и толкоз.  Декларацията за такс кредит я подадохме двамата като "живеещи заедно партньори" и също нямаше проблем. Както вече казах, за 7 години не ми се е наложило да коментирам имаме или нямаме брак...

Твоята ситуация  е различна след като си тук от 7 г . предполагам си имала виза преди 2007, а и също си с неограничени права на работа.
Виж целия пост
# 460
Искам да попитам нещо и аз.   bouquet
След един-два месеца трябва да заминем с малката при мъжа ми в Лондон.
Той дотогава ще има издадена карта с която ще може да работи,ние имаме брак.
Какво се случва с мен при това положение?
Изчетох страшно много информация,но главата ми вече пуши и съм страшно объркана вече.   ooooh!



Какъв цвят е картата? От нея зависи ти какви права ще придобиеш като фамили мембър.
Виж целия пост
# 461
Ave, нали съм писала  в кой район сме - Манчестър - южен, но такива ветрове духат....много гадно време, като чета в нета че в България е 28 градуса и направо ми се плаче, ама май ще трябва да свиквам Crazy
Аз съм близо до Манчестър. И вярно е малко хладно и духовито времето последните дни, ама си има и доста слънчеви и топли дни. Аз като идвах тук си представях едни мъгли и нон стоп дъжд, а се оказа не толкоз зле. И определено ужасните жеги от БГ не ми липсват.

В главата ми е малка лудница. Много информация събрах (на теория), но като се замисля - нищо не ми е ясно. Притесненията ми са свързани основно с детето. Надявам се, че бързо ще се ориентирам. Живяла съм и преди извън България, но с дребното ще е друго  Crazy
Пропуснах да кажа, че ще бъдем в Честър. До колкото съм ви чела, май не съм видяла някой да е писал, че е там.

Има една мацка от Честър, но тя рядко пише.
Детето тръгва на училище в учебната година, когато навършва 5 години, т.е. най-вероятно от 2ри септември и твоето ще тръгне. До колкото схванах проблемите с училищата са основно в Лондон, в смисъл да няма места в училището, което харесаш. Аз живея в Конгълтън, малко градче е и нямах подобни грижи. Преди да дойдем писах на директорите на няколко училища в градчето и всички бяха много отзивчиви, можеше да запиша сина си, където си поискам. Аз си харесах, това, което ми е по-близо до къщата. Училищата имат по принцип catchment area (районът, в който са повечето им ученици), но приемат и от по-далеч. Хубавото на държавните училища е, че са безплатни и някои от тях са с добра материална база (в сравнение с българските де). Децата започват сутринта в 9 без 10 и са до 3 и 20 следобед, обядват в училището. Аз съм доволна като цяло. Учителите бяха много гъвкави, за да могат децата ми да приемат новата среда леко. И така.
Успех ти желая!
Виж целия пост
# 462
.................. А пък друга позната от Лондон, останала без училище за септември за детето й. Подала документи на време, но не било прието детето в нито едно училище. Общината дори не предложила вариант  Thinking Ужас, толкова ли се е пренаселило?!
Аууууу Merry , не думай  ooooh! аз както си мислех, че като дойда юли за една седмица, ще намеря и училище за каката и градина за бухта...направо се притесних от това инфо...При мене проблема е, че още не сме намерили къща, за да знам в кой район да търся въобще. Ще стане така, че докато се натуткаме и детето ще остане без училище (а, въобще има ли такъв вариант?) уф!
А тук наистина е страшна жега, 33 градуса беше днес   grinning039
Виж целия пост
# 463
Здравейте и от мен.

Мери не знам ти за кой битак говориш, но ние веднъж ходихме в неделя на този в Брадли Сток и пишеше че е в събота newsm78, но на който и да е на мен ми се ходи Hug

Училищата и тук са пренаселени, в двете най близки до старата къща нямаше места и затова ходих по 20мин в посока до свободното. Определено се родих сега като се преместихме,3 минути ми е.

Аз исках да ви питам за почивките,къде ще ходите? Аз съм в голяма чуденка newsm78 Някой ходил ли е на курортите тук. Дайте идеи. Иска ми се да е някъде на топло, с пясък, море и басейн.

Лека вечер Hug
Виж целия пост
# 464
Шу ние мислим да ходим до БГ да оставим децата на бабите и от там няколко дни да отскочим до Гърция,живот и здраве такива са ни плановете за отпуската.
 За училищата нямам думи просто(говоря за Лондон) Когато дойдохме записах децата още юни месец ,за каката намериха училище бързо, но за малката ни изпратиха писмо чак накрая на септември,а най пресния пример е с детето на една позната  които дойдоха преди 2 месеца и още чакат за училище,вече даже се чудим дали ще се уредят нещата дори за септември.Колкото пъти и да се обади казват няма места ,ще чакате.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия