До момичетата в Бургас-информация за гинеколог 4

  • 257 149
  • 1 618
# 1 425
УУУУУ хормоните кипят в темата - що така се палите момичета ..... деца гледаме, да си пазим нервите за тях ..... щом може да се избира нещо  ,защо да не се прави ......
Виж целия пост
# 1 426

Здравейте момичета.
Края на месеца ми предстои втората ФМ и още не съм се решила при кой лекар да я правя.Засега имам препоръки за Парушева, Ковачева или Димитрова от Поморие.
Моля Ви дайте повече инфо ако разполагате,и вие кой бихте ми препоръчали.
Благодаря Ви предварително.

Виж целия пост
# 1 427
Кой се пали? То в интернет пространството е трудно да се разбере интонация на гласа и тона на човека. Просто ми стана много неприятно, че някой си позволява да оценя културата на хората по някакви негови си критерии... представи си, доста добре съм се поинтересувала преди да взема решението!

Иначе за ФМ аз бях при Ковачева и доста добре се представи жената, доволна съм. За другите нищо не знам. А Парушева ме гледа на видеозон в родилно, когато раждах. Помня, че каза, че бебето ще е 3 кг, тя се роди 3,500 кг и тръгна с рамото напред, а според нея беше в правилна позиция, но то тогава имаше такава война в корема ми, че не знам дали е възможно за 1 час да се измести и да тръгне с рамото. Ами нямам други впечатления.
Виж целия пост
# 1 428
Лекар за ФМ не мога да препоръчам. През две от бременностите ходих при д-р Максим Яков в Майчин дом Варна, но децата се родиха живи и здрави и не е критерии за компетентност.
Иначе мисля че трябва поне за това изследване лекарите да имат сертификат или диплома, която показва колко са компетентни!
Виж целия пост
# 1 429
  Аз само мога да оплуя Ковачева. Знаех, че детето ще се роди с един проблем(открит от друг доктор).След това ме гледа Ковачева, но нищо друго не ми каза, че може да има. Не знам дали е видяла нещо или не и се занимаваше с мен. Гледа ме 2 седмици преди да родя и после в дена, в който родих и не видя, че детето е доста едро. Роди се 5160гр. и 56см. Можеше все пак да ми каже за размерите му и да не се мъча доста време да го родя нормално. Родих със спешно секцио. После ме видя в Интензивното и най- нагло ми каза: Аз като те карах да раждаш секцио ти се дърпа." Ако знаех, че ще се роди толлкова едър изобщо нямаше да си мисля да раждам нормално.
   Според мен най- добре ако имаш възможност отиди в София или Варна.
  Успех и лека бременост!
Виж целия пост
# 1 430
Един глас от мен за д-р Парушева.
Виж целия пост
# 1 431
Относно пълната упойка. Имах естествено раждане без никаква упойка (не склониха да ми сложат) в "Майчин дом" София - шиха ме на живо, много пъти съм разказвала във форума. Е, около половин година след това сънувах кошмари, да не говорим за прецакването на иначе толкова хубав момент като раждането - родих бързо, болеше ме съвсем поносимо, но имах много разкъсвания и два часа върху мен работеха инквизитори, отваряха ме два пъти, защото не можеха да спрат кървенето и накрая шиеха вече напосоки. И защо?! - като всичко това можеше да ми бъде спестено та дори и с пълна упойка - не сме в Средновековието все пак. Психологическата травма е не по-малко страшна от евентуалните рискове от упойката, планирана и направена от професионалист.
По същия начин е и при секциото - щом жената се страхува, нищо чудно и спинална упойка да не я хване. Ако се чувства комфортно, направени са и всички изследвания и проби, защо да не си избере варианта, който ще я направи спокойна? Или по-добре да се прави на смела в такъв момент и да си причинява стрес?! Все пак всички имаме право на свободен избор в рамките на разумно преценените условия. Моята грешка беше, че нямах предварителна уговорка, особено с анестезиолог, а се оказа, че това е много важно.
Виж целия пост
# 1 432
В този ред на мисли малко да ви развеселя. Grinning
Четох някъде,че ако мъжете раждаха,упойката при раждане щеше да е приета със закон!
Виж целия пост
# 1 433
В този ред на мисли малко да ви развеселя. Grinning
Четох някъде,че ако мъжете раждаха,упойката при раждане щеше да е приета със закон!

В тази връзка онзи ден колегата ми се изцепи "И какво толкова пък боли раждането", като в следващите изречения разсъждаваше, че болката надали е толкова силна, просто жените повече се превъзнасят. Казах му, че ако каже всичко това в някое родилно ще го пребият до смърт  Laughing
Виж целия пост
# 1 434
Благодаря ви  Hug
Имам още малко  време, надявам се да го измисля дотогава.
Виж целия пост
# 1 435
В този ред на мисли малко да ви развеселя. Grinning
Четох някъде,че ако мъжете раждаха,упойката при раждане щеше да е приета със закон!
Slavka70, ако мъжете раждаха, одавна да сме изчезнали като вид, хахаха  Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 1 436
Здравейте момичета.
Влизам в темата да споделя доброто си впечатление от Д-р Мирослав Минчев. Днес бях при него в Св. София по програма Женско здраве. Много внимателен, много обяснителен. Сега остава и резултатите ми утре да са добри.  Crazy
Виж целия пост
# 1 437
wish, можеш ли да дадеш малко повече инфо за тази програма?
Кои групи обхваща и за какви изследвания?
Виж целия пост
# 1 438
В сайта на Св. София всичко е обяснено - http://www.saintsofia.com/special-programs/sid/5a6ead222776f263ab99cb4195299525
Ако нещо конкретно те интересува, питай.
Виж целия пост
# 1 439
аз да ви кажа  какво ми сподели моя позната ....вече майка на две близначета ....
та една сутрин става и нещо започва да е тече  между краката ..... отива в болницата и я приемат за лечение в АГ-то ,защото от прегледа се установява ,че жената има миома и кисти .....Лежи си в болницата ,а тази течност си тече ама докторите колкото са на брой толкова и мнения има...
В един ден се появява Душепеев и и казва ,че трябва да я оперира и то спешно ..... Вика Миринчев и влизат на операция по време на която се оказва ,че зад миомата и киститте има ДВЕ БЕБЕТА .....
Сещате се какъв ужас е било първоначално щом и самите доктори са се чудили как да и кажат....
Двете момиченца са били по почти 2кг. и вече са госпожици на  9месеца .....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия