Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене?

  • 382 378
  • 1 474
# 405
Това го четох. Но подробно за покритието не са обяснили, а само за нещата, които ги няма в него Grinning Значи само керамика е покритието?

Ето това намерих. Става ясно, че е алуминий, покрит с керамика. Оценката в блога е доста добра.
Виж целия пост
# 406
Ох, пощурявам вече, почти навсякъде се обясняват колко са екологични в производството и рециклирането. Чудесно! А къде остава безопасността и полезността на храната!!!??!?!
Виж целия пост
# 407
Ох, пощурявам вече, почти навсякъде се обясняват колко са екологични в производството и рециклирането. Чудесно! А къде остава безопасността и полезността на храната!!!??!?!

ами те нещата са една целокупност.  Simple Smile
Лично аз , колкото капацитетът ми го позволява се опитвам да спазвам цялостна "полезност"- както материална- храна, вода, съдове за готвене, козметика, препарати, така и духовна.

Май ще взема да пиша и на BEKA.  Crazy
нещо не ми е ясно. Едните им тигани с алуминий, другите с неръждаема стомана. А дали има разлика в състава на покритието?

За силикона- за сега се отказах да заменям хартията си за печене със силиконово килимче.

Оказа се, че опасенията ми за надеждността на силикона не са безпочвени.

Мнението ми се  се затвърди, че е недостатъчно стабилен полимер, който може да предизвика здравословни проблеми :

Is the New Silicone Rubberized Cookware Safe?

Безопасни ли са новите гумирани силиконови кухненски съдове?

Виж целия пост
# 408
Вкуса на храната за мен е водещ. Най-близко до естественния е този на стомана 18/10.
В Канада в къщи идваха да правят промоция на такива съдове. Сравняваха вода от такъв съд и топлена във всички останали съдове в дома ни - стъклени, керамични, тефлонови, други стомани. Е наистина има огромна разлика. След това смених всички съдове в къщи - голямо търсене падна.
Виж целия пост
# 409
Момичета, какво ще кажете за тези тенджери?
http://www.technologyinthehome.com/Shop/House-AND-Home/240-Pyrex … odmzH9oQ#LargePic
Искам да си сменя моите и изчетох де що има коментари по темата...
Предполагам, че щом са на Pyrex би трябвало да са ок.
Има ги в Амазона и се чудя....
http://www.amazon.co.uk/Pyroflam-Round-Casseroles-Lids-Set/dp/B0 … 307666&sr=1-8
Тук пише, че са безвредни, нямат покритие... но повече подробности нямат.
http://www.arc-international-cookware.com/en/op/pyroflam/pyroflam-infos.php
Виж целия пост
# 410
Момичета, какво ще кажете за тези тенджери?
http://www.technologyinthehome.com/Shop/House-AND-Home/240-Pyrex … odmzH9oQ#LargePic
Искам да си сменя моите и изчетох де що има коментари по темата...
Предполагам, че щом са на Pyrex би трябвало да са ок.
Има ги в Амазона и се чудя....
http://www.amazon.co.uk/Pyroflam-Round-Casseroles-Lids-Set/dp/B0 … 307666&sr=1-8
Тук пише, че са безвредни, нямат покритие... но повече подробности нямат.
http://www.arc-international-cookware.com/en/op/pyroflam/pyroflam-infos.php

харесаха ми.  Grinning доста  предимства имат! /пък и не виждам нещо смущаващо в тях/
 Grinning
зададох си някои въпроси:
Колко са тежки обаче?
Колко са устойчиви на удар?
има ли такъв тиган за палачинки Laughing

Vitro-Ceramic се ползва за повърхности на печки и котлони и има някои специфики в почистването.
Виж целия пост
# 411
Бихте ли ми помогнали със съвет за тенджера под налягане? Реших да си купя, но не зная каква марка да взема. Ще съм благодарна за съвет или препоръка. Hug
Виж целия пост
# 412
Момичета, какво ще кажете за тези тенджери?
http://www.technologyinthehome.com/Shop/House-AND-Home/240-Pyrex … odmzH9oQ#LargePic
Искам да си сменя моите и изчетох де що има коментари по темата...
Предполагам, че щом са на Pyrex би трябвало да са ок.
Има ги в Амазона и се чудя....
http://www.amazon.co.uk/Pyroflam-Round-Casseroles-Lids-Set/dp/B0 … 307666&sr=1-8
Тук пише, че са безвредни, нямат покритие... но повече подробности нямат.
http://www.arc-international-cookware.com/en/op/pyroflam/pyroflam-infos.php

харесаха ми.  Grinning доста  предимства имат! /пък и не виждам нещо смущаващо в тях/
 Grinning
зададох си някои въпроси:
Колко са тежки обаче?
Колко са устойчиви на удар?
има ли такъв тиган за палачинки Laughing

Vitro-Ceramic се ползва за повърхности на печки и котлони и има някои специфики в почистването.

Ами тиган не видях да имат - а и мама ми подари такъв на Bioceramix специално за палачинки... в инструкциите му четох, че преди първото ползване трябва да се обтрие с олио и да се избърше след това... и този ритуал да се повтаря периодично с цел да се запази уредът за дълго време.
Пресен ми е още и не съм го ползвала... мисля и за тенджерите им, но не съм ги разгледала на живо. newsm78
За Pyroflam се чудя - може и да рискувам... ако си ги поръчам ще ти отговоря на въпросите. Mr. Green
Видях в един друг сайт, че освен плътни има и прозрачни - от нещо като кафеникаво стъкло. Предполагам са подобни на йена глас като материал, но за това мога само да гадая...
Виж целия пост
# 413
Пирекс-ът наистина изглежда страхотно, тъкмо днес се чудех има ли стъклен съд, който да може да стои върху котлон Party  Ето един линк с мнение на английски: http://www.dooyoo.co.uk/household-products/pyrex-pyroflam-round- … ith-lids/1336100/

Реалист, дори да има тигани, те едва ли могат да се ползват за "пържене" без мазнина Cry

Линката, четох наскоро че дори пърженето не променя структурата на храната така, както готвенето в тенджера под налягане, т.е. не остават никакви витамини и т.н.  А аз го считам и за опасно, имам челен лош опит Blush

Ивка, писали сме на Биокерамикс-а /Пенсофал/относно безвредността на продуктите им, нямаме отговор, май няма и да получим #2gunfire Ще се радваме поне да споделиш опит, как стават палачинките в него и дали си доволна от представянето му в кухнята  bouquet
Виж целия пост
# 414
Линката, четох наскоро че дори пърженето не променя структурата на храната така, както готвенето в тенджера под налягане, т.е. не остават никакви витамини и т.н.  А аз го считам и за опасно, имам челен лош опит Blush

Ами като си купя телешко, което често си е направо говеждо и го варя 4 часа в нормална тенджера дали остава нещо от телешкото в него  newsm78  И аз се притеснявам основно за безопасността, за това питам тези които имат опит.
Виж целия пост
# 415
Пирекс-ът наистина изглежда страхотно, тъкмо днес се чудех има ли стъклен съд, който да може да стои върху котлон Party  Ето един линк с мнение на английски: http://www.dooyoo.co.uk/household-products/pyrex-pyroflam-round- … ith-lids/1336100/

Реалист, дори да има тигани, те едва ли могат да се ползват за "пържене" без мазнина Cry

Линката, четох наскоро че дори пърженето не променя структурата на храната така, както готвенето в тенджера под налягане, т.е. не остават никакви витамини и т.н.  А аз го считам и за опасно, имам челен лош опит Blush

Ивка, писали сме на Биокерамикс-а /Пенсофал/относно безвредността на продуктите им, нямаме отговор, май няма и да получим #2gunfire Ще се радваме поне да споделиш опит, как стават палачинките в него и дали си доволна от представянето му в кухнята  bouquet
Mooimeiske, чакам и аз да прочета за отговора от Пенсофал, за това и се ослушвам още... Whistling
Благодаря ти за линка - прочетох че Пирекса са сравнително леки и здрави/след като мацката яко ги ползва на газ.../ и явно се чистят лесно.
За палачинките и тигана се надявам да докладвам още тази събота... Laughing
Виж целия пост
# 416
Линката, четох наскоро че дори пърженето не променя структурата на храната така, както готвенето в тенджера под налягане, т.е. не остават никакви витамини и т.н.  А аз го считам и за опасно, имам челен лош опит Blush

Ами като си купя телешко, което често си е направо говеждо и го варя 4 часа в нормална тенджера дали остава нещо от телешкото в него  newsm78  И аз се притеснявам основно за безопасността, за това питам тези които имат опит.
Права си, аз именно затова използвам моята тенджера под налягане, но тя е стара, нямам мнение за сегашните, които са на пазара.
Виж целия пост
# 417
За телешкото си права, яко ток хвърчи, а то даже не е телешко Sad. Но пък нали тъкмо къкренето на слаб огън е здравословният тип готвене newsm78.
Относно тенджерите под налягане, май трябва да се търси такава, снабдена със сертификат за безопасност, каквито шир-потребата /каквато имам и аз/ със сигурност нямат. Но пък и цените стават едни ooooh!
Виж целия пост
# 418
здравейте,
Преди време попаднах на темата, търсейки инфромация за керамичните съдове в Била. Но не намерих нищо, даже и техен сайт, понеже не бяхме в Бг, и нямаше как да приоверя какво стой на опаковката. НАскоро ги разглеждах, и за понеже си спомням че имаше въпроси, реших да ви пиша. Та на опаковката стой, но не мога да цитирам, че е  PFOA и PTFE 'фри', керамично покритие с нано частици.
Дано съм ви била полезна Simple Smile
Виж целия пост
# 419


Ивка, писали сме на Биокерамикс-а /Пенсофал/относно безвредността на продуктите им, нямаме отговор, май няма и да получим #2gunfire Ще се радваме поне да споделиш опит, как стават палачинките в него и дали си доволна от представянето му в кухнята  bouquet

явно не им са се харесали въпросите. Mr. Green
което за мен лично е сигнал,че нещо не им е читаво.
дано е само моя излишна подозрителност. Пък надявам се,да получим отговор.
е, пък може пак да ги попитаме Wink

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия