СЕПТЕМВРИйчето чака с нетърпение морското вълнение

  • 43 466
  • 749
# 225
Марис, и аз бих избрала да раждам в Катар. Всичко ти е по-уредено и Ади започва училище от Септември. Права си, че грешки стават навсякъде, гаранция няма. Иска ми се да попиша още за предимствата да родиш в Катар, но нямам време в момента. Успех с преговорите, на твоя страна съм  Hug Трябва да си там, къде ти ще си спокойна. А и зимата с бебе в БГ е много по-трудно.
Виж целия пост
# 226
Марис, мъжът ти нещо се стреснал ... като си в Катар отговорността е изцяло негова  Confused
Всичко ще бъде наред, ние, българите с нашето черногледство  ooooh!
 Чак тука осъзнах, колко много ритуали и традиции имаме " За здраве! ".
Радвай се на бременността си и си стой там, където ти е по-спокойно. Иначе става все едно наново да се преместиш, а за Ади колко ще ти е мъчно...въобще ....
Виж целия пост
# 227
Maris Душко и него го разбирам, но теб повече. И там може да дойде някой от тук да ти помага. Peace.....можеш да ме вземеш мен Mr. Green
Не само на теб ще ти е мъчно за Ади, а представяш ли си той как ще се чувства?! Мама си има ново бебе...
Всичко ще е наред. Бъди спокойна с него, разказвай му за предимствата, които ти виждаш, бъди търпелива - явно просто нещо се е уплашил.
Е, ако сте със знанието и желанието да не оставате там като за живот, то ок, идвайте си. Peace
mama rosi Пуснала снимки във face, а тук се спотайва  Crossing Arms Simple Smile
Виж целия пост
# 228
mama rosi Пуснала снимки във face, а тук се спотайва  Crossing Arms Simple Smile
Не се спотайвам бе СЪнка,а чета ,зада съм в час с разговорите ви.Ти как си има ли някакво подобрениe при тебе.
Марис аз ако бях на твое място щях да избера Катар.1 болницата е като 10звезден хотел тука.2.Второ по-бързо ще те изпишат в чужбина,отколкото тука.3.Помисли за Ади,че ти в бг-той с тати тук и ще си каже "Мама си има друго бебе и не ме обича вече.  "Така ще намрази бебето и после като се върнеш след1,2 месеца  в Катар може още повече да го намрази.4..Ади почва септември училище и ако си дойде с тебе в бг може да пропуне 1 година.5.за помощта ако е въпроса може да вземете билет или мъжа ти да доведе някоя от бабите или лелите за поне 2 седмици да ти помага мисля че няма да има пробем предполагам.6.ако имаш възможност може да си наемеш нещо като гледачка дати помага за няколко часа.
Ние имаме едни приятели на  няколко км от Лондон сега на 3.6 ще ходят до карибите.Имат си момиченце на 4 месеца и той е купил за майка си билет да гледа малката за 3 седмици.Ако можете и вие направете така и готово.Какво като детето е родено  в Катар,важното е да е живо и здраво,а къде се е родило не е важно.Дано да успееш да го убедиш да родиш в Катар.
Ние в сряда направихме с родата на малкия рожден ден с бабите а вчера на кумовете синът им го кръсти Додо.Беше като мини сватба както казаха повечето гости.Ама синчето ми веднъж го кръщаваме и трябва да е като сватба.Разбира се аз бях нервна все едно ще го женя,а не кръщавам,ама после ми се оправи настроението.ТАнцувахме си с него докато таткото уважаваше гостите.Когато решихме да минаваме през гостите да се чукнем за наздраве,Додо заспа и го оставихме да си спинка а ние му взехме подаръците от гостите.Жалко че няма да ни станат на нас но ще се радваме на дрешките като са върху него.От щастие се напихме и 4 мата-децата от 20 грама бира а аз от две чаши вино,но макар и пияни си продължихме купона в кумовете и се прибрахме към 1 през ноща.Има снимки във фейса.Заспивам ,утре ще доразказвам,ама то сниките говорят сами.Началните са размазани щото са снимани с телефона ми а той не може да снима в движение.Снимахме с телефона ми щото в църквата забравихме апарата в колата а в ресторанта падна ми батерията на телефона и продължихме с апарата.След като падна и на апарата батерийте другите снимаха.Има още към 100-ина снимки който тези дни ще ми дадът и ще кача и  тях.
Лека вечер заспах от умора
http://www.facebook.com/album.php?aid=15659&id=100000258991991#!/photo.php?pid=239055&id=100000258991991
а преди това са от рождения ден на който му се гледа.Може и коментари да пише ако иска
Виж целия пост
# 229
Марис, както казах ще викам за теб Heart Eyes В крайна сметка раждането е еднократен разход и дори да е по-скъп, в момента си живеете там и всичко ви е там. Раждането на бебето си е голямо събитие и за Ади, и също си мисля, че за него може да е стресиращо да е далеч от вас и сестричката си. Все пак той ще я е чакал толкова дълго и след цялото нетърпение вас да ви няма и ужасната мръсна зима в града Rolling Eyes В Катар няма ли да му подарят някой петролен кладенец? (това хич не е за подценяване  Joy ) Борбата ще е тежка, но вярвам, че ще го набориш  love001
Роси, зачудих се дали с недоспалия ми мозък честитих РД на Додо  Embarassed В случай, че не съм да расте щастливо и много усмихнато дете   bouquet
Сънка пиши как си  Hug

На нас с дребния ни предстои да пътуваме със самолет и ми е леко притеснено как ще се справим Confused В самолета какво разрешават като течности и храни за малки деца и до каква възраст? Послушно си е, ама 2 часа в самолета как ще издържи вързано на едно място ума ми не го побира Rolling Eyes
Виж целия пост
# 230
Добро утро мили момичета,  bouquet

Мариска - стискам палци да стане така както ти искаш, нали знаеш че мъжете се притесняват повече и от нас Simple Smile

Последна седмица ми е в работата и доста напрегнато от 2 седмици насам и не остава време за много неща.

Иви ние няколко пъти вече пътуваме със самолет с двамата - не ми е било тежко, макар да са доста палави. Както Марис е писала - играчки, храна и течности особено до времето което ще се качите на самолета, че се чака. Инак вътре на моите им беше доста интересно от целия процес по излитане и т.н. и доста слушаха и бързичко минава времето - особено с книжки и други занимавки Simple Smile Вземете си в ръчния багаж и дрешки, че в самолетите си е хладно понякога.
 
Попаднах на едно много сладко филмче и с него ви желая прекрасен ден въпреки времето
http://izismile.com/2009/06/11/partly_cloudy_the_last_short_movi … ixar_13_4_mb.html

Simple Smile
Виж целия пост
# 231
Добро утро  Hug

Не се бях сетила, че на Ади ще се чувства зле ако не е покрай мен и бебето, по скоро си мислех, че ще му е кофти без мен. Иначе те ще дойдат за раждането, ако нацелят момента  Mr. Green Иначе варианта да дойде някой тук да ми помага винаги е актуален! А и другото как се пътува с 40 днесвно бебе в самолет? (както мъжът ми предлага)
Мерси много за мненията. Златни сте ми вие  Hug
 
Иви, два часа полет са нищо. Можеш и храна да му вземеш. Нещо любимо, дори и вредно да е  Joy За течностите не съм мнго сгурна, но за Ади винаги съм имала пълно шише с нещо и ако се наложи се купува от летището + храна като беше по-малък. Това,което бих те посъветвала е да се запасиш с малки играчки и книжки. Нещо, коео не тежи. Аз редовно купувах разни играчки пт магазините за 1лв, хем леки, хем и д аги загубиш не е беля, а и като не ги е виждал са му интересни. Нещо за рисуване, малко листи хартия.  Някои авиолинии подаряват  подаръци за децата, но не всички и не е ясно дали ще са му интересни. А и не е нужно да е завързан през цялото време. Също зависи кога летите ако е следобед и той спи, ще си спинка с кеф на самолета  Hug Къде ще ходите?
Виж целия пост
# 232
Мариско, и аз да се включа  в подкрепа на мненията и твоето желание!!! И не з'то ти го искаш, а това наистина е по-разумно. Парите за раждането са най-малкият проблем. ОБАЧЕ - болници, отношение, техника, обслужване... да ме прощават  БГ болниците, но не могат да се сравняват с чужбинско. Освен всичко това по време на раждането и след него, най-важно е твоето спокойствие!!! Много по-добре ще се справиш без свекърва помощничка (ау, пък и зимата), но близо до Руси и Ади. Дори самичка с бебето, ако те са на работа/градина, ще ти е още по-добре  Peace Пък тия полети в последните дни на бременността и после с бебе... абсурд  ooooh! А за 20 дни как се спретва детска стая  newsm78 Ще харесате легло, няма да го има, ще чакате доставка, може да е объркана или с дефект (пресни примери имам)....абе... не си е работа  Stop
Сигурна съм, че ще вземете правилното решение  Hug Да е записано в Катар може и да му е от полза един ден  Peace
Аз съм националистка, но в случая и аз мисля, че е по-добре  Peace

Ivy, дано мине леко полетът  Praynig На коя дата е?
Еви, всеки край е ново начало  Hug
Виж целия пост
# 233


Не знам дали съм по-добре - на края на месеца ще разбера. Confused
Но пък аз, като изключим вчера след обяд/яко се бях разтреперела, и ми беше адски лошо/ ми се струва, но и се чувствам по-добре.
Само дето не мога да разбера, защо не мога да си легна минимум преди 2 през ноща. През деня не спя, сутрин ставам рано....ще видим какво ще излезе. Peace

mama rosi Ама вярно си е като сватба! Laughing
И вярно ти нещо си се спекла, но пък таткото мнооого горд бре. Simple Smile
evica Разкошно е! Стана ми едно мило....та чак ми се прииска и на мен... Mr. Green
Всичко ще се нареди, не унивай. Hug
Ivy Къде мила ще ходите? По лекари ли? Нали е добре детенце, и ти?

Много хубав ден желая, въпреки времето!    bouquet
Виж целия пост
# 234
Съничка, Ani   Hug Heart Eyes   love001
Виж целия пост
# 235
Забравих - Да ви помоля да се включите тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=497269.0  Hug
Виж целия пост
# 236
Марис, май проблемът на половинката е, че ще пише - родено в Катар. Grinning Има ли значение, аз нямам и идея? Аббсолютно те подкрепям, защото смятам, че е важно да си с Ади преди и след раждането. Ще е най-добре и за двама ви. Hug
Всичко останало се нагажда, но детенце ще си иска мама, особенно в такъв важен за вашето семейство момент. Simple Smile Стискам палци за преговорите. Grinning
Иви, разрешени са в ръчния багаж храни и течности за бебета, без ограничения. Бебе се води дете до 2 години. Независимо дали си купила билет за бебе или за дете/място/. Hug
Всяка авиокомпания си има правила, които трябва да са посочени на сайтовете им. Както и при закупуване на билет, този, който го продава е длъжен да информира пътника.
Намери сайта на авиокомпанията и прочети разпоредбите им в секция Багаж, обикновенно. Или превоз на бебета и деца.
Надявам се, че ще мине леко с малчо и пиши. Heart Eyes
Съни, ще чакаме края на месеца. Hug Ще разгледам темата.
Еви, подписвам се под думите на Анчо. Grinning
Роска, отивам да зяпам. Laughing Първите ги видях преди дни. Heart Eyes
Виж целия пост
# 237
Privet, mili momicheta  Hug.
Ne sum chela nisto, samo puskam malko snimki da ne me zabravite i ste se vkliucha povechko tezi dni  Hug







celuvki  Heart Eyes
Виж целия пост
# 238
Dani,  Hug голям сладурко Дари и  добре папате гледам  Heart Eyes Hug
Марис, според мен ти трябва да си избереш къде да родиш, защото най-важното в тези моменти е ти да се чувстваш сигурна и спокойна  Heart Eyes Мисля, че мъжа ти малко надценява нашите доФтори... За секцио едва ли ще ти се наложи, след като Ади е раждан нормално, сега ще мине много по-бързо и лесно  Peace Плюс това мога да кажа, че второ дете се гледа много по-лесно, нещата са ти известни. Аз към момента се справям сама и мога да кажа, че се чувствам много по-добре от първия път когато майка ми идваше всеки ден... Ще си намериш там някой да ти помага в домакинството - чистене, гладене (а вие май имахте жена вече  newsm78) и всичко ще ти е на 6.. не ти трябва баш ноември, най-грипавото време, да идваш в БГ... Ади да го изолирате също не е добра идея.. много са чувствителни в този момент... За парите пък за раждането - колкото и да е, веднъж се дават... Аз този път родих в частна клиника и мисля, че ми бяха най-добре похарчените пари от много време насам Mr. Green ха, къде ли не сме ги дали та да ги мисля...
Съни, дръж ни в течение, че всички те мислим  Heart Eyes
Виж целия пост
# 239
ДАни, прекрасни сте  Hug Как се чувстват батковците и каката? Пиши повече как сте  Heart Eyes

Иви, каква е мисията  Simple Smile Казвай да стискаме ли палци, нали знаеш колко е мощна нашата позитивна енергия  Hug В самолета няма да го държиш вързано детенце. САмо при излитане и кацане. Освен това, няма да усетите два часа. Ние час и половина не разбрахме как минаха  Simple Smile

Мариско, и аз като всички съм на мнение, че Ади е много важен в този момент. Не само това, че ще е изолиран, ами и това, че трябва да свиква тепърва с бебето, а това си е дълъг процес. Ти поне знаеш при мен какво чудо беше в началото. Още повече тук, затворен вкъщи с теб и бебето по цял ден, сами, ще е пълна лудница. Иначе за стаята не е никакъв проблем, защото то бебенцето в началото нищо не му трябва, може навсякъде да си спи  Hug

Аз напоследък за работа съм се замислила. Руси не е приет на ясла, но има шансове с малко съдействие да стане. Обаче съм изправена пред поредното нашенско абсурдно противоречие. Та: мога да го дам на ясла само септември (пълна тъпотия), а тогава ще е на 1,7 г. Добре, ама автоматично ще ми спрат майчинството, ако тръгне на ясла и аз съответно трябва да се върна на работа, пък няма да са минали двете години, които по друг пък закон ми се полагат  Crossing Arms А пък като минат двете години, ще е февруари, когато не мога да го дам на ясла, нито мога да го гледам у дома по финансови причини и какво правим, питам аз  #Cussing out Хем ми се полага майчинство, хем не мога да го ползвам. Айде, разбирам за детските градини, учебна година, план, ала - бала, ама яслата....защо приемат само веднъж годишно и то септември  Rolling Eyes Изобщо не знам какво да правя  Crazy А, от друга страна не искам да ходи на ясла толкова малък, просто имам горчив опит  Sad

Роска, отивам да гледам и аз красоти. Този Додо сериозно е обсебил сърцето на мама, струва ми се  Joy baby_neutral

Ох, а пък аз в събота бях на футболен турнир между софийските детски градини. НЯма такъв смях. Наш Дарко с екип, в отбора. Това добре, ама като започна "срещата"  Joy hahaha нашия отбор със 7 човека, противниковия с 15  Mr. Green Едно ритне случайно топката и всички се изсипват да я гонят в кръг като халеевата комета. Вратарите и те да не останат по-назат тичат по топката. ТЯ пък влиза от време на време в едната или другата врата, пак случайно  Joy НАкрая питам аз треньора колко все пак завърши този важен мач от финалите. А той ме гледа учудено и ми вика: Абе кой ти брои тук головете, за всички има медали и купи  hahaha Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия