Житен режим на Учителя Петър Дънов - 4 тема

  • 105 213
  • 717
# 285
Цитат
ЩЕ СТАНЕ, ЗАЩОТО ГО ПРАВИМ!
И на мен много ми хареса!

Виж целия пост
# 286
Привет и от мен. Аз се претеглих тази сутрин, но кантарът не е мръднал. Предполагам, че ще покаже най точно след около 7-8 дни. Чакам да ми дойде и задържам вода в момента, подпухнала съм страшно много. Да ви кажа честно не ми се яде много. Вчера цял ден едвам изядох една ябълка и малко жито. Дали това е добре?? По принцип преди цикъл съм освирепяла от глад, но сега нещо се е променило. Отдавам го на нагласата която имам спрямо режима. Следя темичката с интерес и дано повече от нас да споделят как протича при тях режима  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 287
Цитат
ЩЕ СТАНЕ, ЗАЩОТО ГО ПРАВИМ!
И на мен много ми хареса!
И на мене Laughing
Аз пък неочаквано от вчера съм с 1 кг надолу Mr. Green
Мислех да пропусна тегленето сутринта, но се изкуших и "Изненада-а-а"
Другите обаче ще са ми по-трудни и нямам скорошни очаквания.
Мисля, че трябва да се яде всичкото жито, за да имаме сили да изкараме 10 дневния режим.
Месец май като правих режима, частично пропусках храненета и свалих само 3 кг, от които задържах 2. Сега ми остава да се разделя с още  2-3, но и да ги задържа. Laughing
Успех на всички.
Виж целия пост
# 288
Здравейте ,момичета ! Hug
И аз съм с един килограм надолу.Но до 5 ден няма повече да се тегля. Пропускам кантара ,колкото ,толкова .По-важно е ,че се чувствам удовлетворена от режима. Добре мина първия ден ,вярно пиеше ми се повече вода ,но към нея прибавих сок от един лимон и така се освежавах.Днес пак ще пия водата с лимонов сок .Ако не е редно ,моля пишете Praynig
Житото и на мен ми дойде множко ,но разбрах ,че 3 пъти на ден е задължително да се яде.
Разумен режим, без глад и най-вече всичко като си снабдиш ,не мислиш за храна 10 дена.Много съм доволна за сега  Simple Smile
Успех на всички !
Виж целия пост
# 289
Момичета, как сте? Хапвате ли си жито? Аз преди малко обядвах и после мисля да си счупя орехите да имам да хрупам на някой филм, че напоследък се научих с пуканки. Нещо водата не ми върви днес, като не е топло не съм особено жадна, но вече съм изпила почти литър, няма да се отказвам  Peace
Виж целия пост
# 290
White_tulip ,
Орехите, обаче са ограничени  Naughty Само 9 на ден.
Вода си пия, ама пък такова ходене в тоалетната  Joy имам чувството, че я изливам направо там.
 
Виж целия пост
# 291
Орехите, обаче са ограничени  Naughty Само 9 на ден.
Значи по-малко може, а пък малко повечко не, така ли?  newsm78

Аз си мисля, че не бива да си налагаме супер строги ограничения т.е. не бива да стоим гладни. Иначе се получава обратен ефект. Тялото си мисли че 'идват гладни години' и започва да складира 'запаси', за да компенсира. И вместо да сваляме, може да се окаже че сме качили.

Някои имат нужда от повечко орехи или мед, пък не могат да си изядат житото за деня.
Други пък изяждат повечко ябълки. Аз например не мога да ям много ябълки наведнъж. Случавало се е 1 ябълка цяла на ден да ме озори.  Wink

Струва ми се че трябва да се вслушваме и в организма си, а не сляпо да следваме 'нормата'.  Само тогава режимът би имал оптимален ефект.
Виж целия пост
# 292
chanoir, знам за орехите и вчера хапнах 9 и днес ще са толкова  Peace
Аз честно казано напълно се засищам от храната, по-точно не сувствам глад, когато си разделям хубаво храната за деня. При мен по-скоро я има лакомията и все ми се прияжда нещо, но се радвам, че тук си хапваме и сладичко и плод, защото иначе щеше да ми е доста трудно. Само млечните ми липсват за сега, но не е толкова зле положението Simple Smile
Виж целия пост
# 293
ЩЕ УСПЕЕМ ,ЗАЩОТО ИМАМЕ СИЛНА ВОЛЯ И ПРАВИМ РЕЖИМА ПО РАЗУМЕН И ДУХОВЕН НАЧИН!
За мен това е вашето мото/девиз/.
Виж целия пост
# 294
За да имаме добър алкално -киселинен баланс,трябва да консумираме 60% алкални и 40% киселинни храни.
  В повечето случаи консумираме много повече киселинни храни като:хляб,ориз ,месо,кафе,алкохол,соя и др.
 Затова поне 10 дни преди режима трябва да ядем повече от почти всички плодове и зеленчуци, и боб/зрял и зелен/.Мога да ви препоръчам сушени праскови,добре узрели банани и моркови /те са силно алкални/.Такива са и сливите ,фурмите,смокините...
Виж целия пост
# 295
Броят на орехите и ябълките не е случаен.А понякога малките компромиси водят към по-големи.Зависи от волята на човека.Но не е някакво голямо  прегрешение ,ако сте изяли няколко ореха повече,ако имате някаква криза.
  Но в такива моменти си спомняйте ,че този житен режим е наречен така ,защото се прави само с жито/според някои източници дори по 30 дни/.Но през годините са дадени тези обекчения с другите храни.
  Затова винаги съм подчертавал ,че днешният вариант на Житния режим  не е много строга диета.Макар че от гледна точка на волевите качества почти на всеки човек да изглежда трудно да издържи 10 дни.
Виж целия пост
# 296
Здравейте,
от днес и аз съм с вас  Hug
Виж целия пост
# 297
Пит,
добре дошли.
Днес съм супер, а вие?
Виж целия пост
# 298
Пети ден ми е, но съм много отпаднала, кръвното ми е много ниско, а сърцебиенето постоянно, прималява ми. Ще започна следобед със супата и захранването. Не го приемам като поражение, а като предупреждение - не можеш да се хвърлиш от пържолите на житото! Другият път ще успея, защото ще се подготвя. Успех на всички!
Виж целия пост
# 299
И аз се записвам за 3ти ден без прегрешения, мърдам линийката с още 400 грама, но пък от снощи насам имам страшно разтройство. Някой имал ли е подобен проблем?
Ментова, подкрепям те в решението ти!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия