Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 255
Момичета вярно ли е, че управителят може да се осигурява само на 420лв?
Явно има нещо такова, защото моят управител точно на толкова се осигурява.  Peace
Виж целия пост
# 256
Момичета вярно ли е, че управителят може да се осигурява само на 420лв?
Явно има нещо такова, защото моят управител точно на толкова се осигурява.  Peace
Сега гледам ведомостта на фирмата в която работя и нашият управител е на 420 лв.
Виж целия пост
# 257
Здравей Кам4о, и аз имам подобна идея /за занималня/ или по-точно за център за подготовка на деца и доколкото знам, тази дейност е към социалното министерство, те поставят изискванията. Ако си от София, мога и аз да съдействам.
Виж целия пост
# 258
Момичета вярно ли е, че управителят може да се осигурява само на 420лв?
Явно има нещо такова, защото моят управител точно на толкова се осигурява.  Peace
Сега гледам ведомостта на фирмата в която работя и нашият управител е на 420 лв.
Това е минимума на който може да се осигурява ,ако иска може и на повече Peace
Виж целия пост
# 259
Явно разбирам последна, че може. Преди нали имаше изискване за поне 800лв  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 260
 Нещо грешиш, досега беше 260 мин.осигурителен доход, от тази година е 420.
Виж целия пост
# 261
А как решиха вашите управители въпроса в двойното облагане на управителите на ЕООД-та? Т.е. тези, които си и работят и управляват.
Виж целия пост
# 262
Ами засега май положително го решиха. Т.е. не се самооблагаш двойно и тройно. Остана си 420 лв.
Кам4о,   bouquet Laughing
Виж целия пост
# 263
Момичета, някой може ли да помогне по следния въпрос.
Подлежат ли на някакъв специален лицензионен режим частните занимални. Освен стандартните разрешителни за извършване на търговска дейност има ли нещо допълнително, което трябва да се осигури? Благодаря предварително, на всички, които биха се включили Simple Smile
Виж целия пост
# 264
Момичета, някой може ли да помогне по следния въпрос.
Подлежат ли на някакъв специален лицензионен режим частните занимални.

НИЩО. Правиш си фирмата и това е, никой не го е еня какво ще правиш в тая занималня.  Освен, ако не са направили съвсем скоро някакви промени, каквито почти сигурно не са.

А двойното облагане на управителите на ЕООД си важи и още как. Ако си управител и извършваш дейност си подлежиш на двойно осигуряване като стой та гледай. Затова попитах какво правят, че да се осигуряват само на едно основание. 
Виж целия пост
# 265
Преди време си спомням, че дискутирахме апаратите за мляко.

Днес видях репортаж за такъв:
http://dnes.dir.bg/news.php?id=6526112&fp=1

Свежа е идеята и успех!

И запис от мен в темата Simple Smile
Виж целия пост
# 266
Млекомата ли?  Laughing Много е яка идейката. Цената му била 30 000 Е.
Чакаме биромата.  Wink
Виж целия пост
# 267
А двойното облагане на управителите на ЕООД си важи и още как. Ако си управител и извършваш дейност си подлежиш на двойно осигуряване като стой та гледай. Затова попитах какво правят, че да се осигуряват само на едно основание. 

Това сериозно ли???
Нали имаше нови тълкувания! Аз останах с впечатление, че това двойно облагане е отменено, ако собственика е подписал договор за управление със себе си, че извършва безвъзмездна дейност (т.е. не получава доход от работата си като управител).

За какво бяха тези подписки тогава .... Confused
Виж целия пост
# 268

ааа, аз съм си спокойна, счетоводителя и адвоката са ми най-важните съветници за търсенето и намирането на тези хора съм хвърлила доста усилия.... пък в крайна сметка, кой каквото ще да прави.
да, да, на тия от вкъщи след работно време, за 50 лв на никой не пожелавам да им сърба попарата


Каспър, дано повече собственици/управители на фирми започнат да разсъждават като теб   bouquet, защото само по този начин могат да се предотвратят толкова много загубени сили и средства пост фактум (включително адвокатски хонорари), а като се има превдид, че понякога дори и в съда не може да се направи много след предварително допуснати грешки ......
Наистина, момичета (и момчета  Simple Smile), цената на услугата е нещо важно, но поне направете възможното да се убедите в професионалните качества на човека, когото наемате.
Виж целия пост
# 269
Момичета вярно ли е, че управителят може да се осигурява само на 420лв?
това е минимума, максимума мисля, че към момента е 2000 лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия