Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 360
Здравейте момичета! Искам да отворя магазин за бельо. Магазина ще е квартален, но все пак на търговско място с по-голям пътнико поток. Искам да предлагам евтино тайландско бельо - ориентирано към по-младите момичета и българско бельо тип ежедневно за по зрелите дами. Идеята ми е цените на най-скъпите комплекти да е максимум 20 лв. За сега обаче идеята ми е само в главата. Нямам регистрирана фирма, а и опит, но имам много хъс. Началния ми капитал е малък от 3000 до макс. 5000. Искам да попитам, ако регистрирам фирма ЕООД до откриването на магазина да кажем приблизително 1,5 -2 месеца трябва ли управителя т.е. аз да се осигурявам, ако работя по трудов договор в друга фирма през това време. Приемам всякакви съвети, идеи, контакти с доставчици и всичко друго  newsm10


Не започваш да се осигуряваш чак когато фирмата почне да има дейност. Аз също бях така работех в друга фирма, когато открих моята и работех там още 4 месеца мисля... защото на мен ми беше проблем откриването на подходящо помещение
Виж целия пост
# 361
розибози, подава се специална декларация за начало на самоосигуряването и съответно ако има прекъсване на същото Simple Smile Тези 2 месеца не е нужно да се осигуряваш Simple Smile Но все пак се консултирай със счетоводител
Виж целия пост
# 362
Благодаря ви момичета!
Виж целия пост
# 363
Здравейте, момичета! Моля някоя от вас ако знае нещо за SCI (Save Company International) да сподели. Чували ли сте отзиви за тях? Ще съм ви много благодарна ако споделите нещо.
Виж целия пост
# 364
Запис Simple Smile Hug
Виж целия пост
# 365
Аз отново ще задам въпроса си, само че леко променен- нужно ли е да съм изкарала специален курс по грим, ако искам да работя само по къщите. Смятам, че владея това достатъчно добре, а и една приятелка, която е добра гримьорка също ще ми покаже някои тънкости, но без документ!  Simple Smile
Виж целия пост
# 366
 Не е нужно нищо повече от умението Peace
 По принцип има Занаятчийска камара и ако се явиш на изпит ,може да си покриеш поетапно за майстор, но дори да не го направиш, няма начин някой да те спре да си работиш. Peace

 Този курс, който караш и той дори не ти е нужен, ама поне ще имаш някаква хартия ей -така.
 Успех ти желая,  почвай смело.
Виж целия пост
# 367
Не е нужно нищо повече от умението Peace
 По принцип има Занаятчийска камара и ако се явиш на изпит ,може да си покриеш поетапно за майстор, но дори да не го направиш, няма начин някой да те спре да си работиш. Peace
 Успех ти желая,  почвай смело.
Благодаря много! Най- после някой да отговори, та да ме амбицира малко, че взех да се разубеждавам заради майка ми! Тя иска да уча за козметик, но това не е нещо, което искам.
Виж целия пост
# 368
 Специално за козметичните услуги скоро имаше дискусия, дали не трябва да се въведе някакво изисване за медицински познания,защото тяхната работа понякога е доста сериозна по отношение на здравето на хората, но все още мисля че няма изисквания за това. Там за самите помещения има големи изисквания от Риокоз.
Виж целия пост
# 369
orhid, наистина ми помогна, защото никъде не получих отговор, а така искам да се занимавам с това! Вече гримирам всички приятелки за балове, другарски и всеки път ми е толкова интересно да видя как ще се получи накрая. Скоро ще ходя в София при леля си и започвам да купувам козметики, до поръчвам. А и да няма хора, които да ме търсят, гримовете ще са си за мене. Така поемам най- малък риск. От курс не съм се отказала, а просто го оставям за по- нататък, след като свикна с новия град- в случая Варна или Пловдив, след като се запозная с повече хора. Благодаря ти отново!   bouquet
Виж целия пост
# 370
Водя борба със себе си.  Да си търся ли работа или да си създам работа? С малко дете няма кой да ме назначи директор, че и на непълен работен ден по възможност. На работата, която бих работила с удоволствие не мога да се отдам т.к. не може да ме няма в къщи по 12-14 часа на ден. На някаква никаква длъжност егото ще пострада.. какво му остава на един минзухар? Да се самоназначи "директор".  Mr. Green 
Поинтересувах се за разни проекти за финансиране, има ги колкото щеш, само дето парите ги няма.  Mr. Green
Дали да не си самофинансирам идиотските идеи?  newsm78
Мерси, че ме изслушахте.
Виж целия пост
# 371
Водя борба със себе си.  Да си търся ли работа или да си създам работа? С малко дете няма кой да ме назначи директор, че и на непълен работен ден по възможност. На работата, която бих работила с удоволствие не мога да се отдам т.к. не може да ме няма в къщи по 12-14 часа на ден. На някаква никаква длъжност егото ще пострада.. какво му остава на един минзухар? Да се самоназначи "директор".  Mr. Green 
Поинтересувах се за разни проекти за финансиране, има ги колкото щеш, само дето парите ги няма.  Mr. Green
Дали да не си самофинансирам идиотските идеи?  newsm78
Мерси, че ме изслушахте.

Моля! Прецени рисковете и действай. Аз съм "ЗА"!
Виж целия пост
# 372
L.I.L.I...,гримьор е по-практично,ако ще е ''надомно''.Мисля,че козметик неможе без диплома.А и няма как да се работи извън салон според мен.
Виж целия пост
# 373
Минзухар, готин пост. И съм за Simple Smile
Напиши го още няколко пъти /не е задължително друг да го чете/.
Като се поизясни действай!

ПС Може пък и с работата дето ти е насърце да се разберете за по-малко часове...
Виж целия пост
# 374
L.I.L.I...,гримьор е по-практично,ако ще е ''надомно''.Мисля,че козметик неможе без диплома.А и няма как да се работи извън салон според мен.
Така е! И ако провърви, веднага ще се запиша на курс, да имам документ!  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия