Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 345
Всъщност, възнамерявам да се свържа с производителя, но не зная с митниците как  стоят нещата, как се установяват отношенията с другата фирма ...?

Кажи от коя държава ще внасяш и като количество или обем по-скоро колко, за да ти дам съвет как ще е най-добре.
От Полша мисля или Франция. Известно ми е, че това вътрешнообщностна търговия, но все пак как се започва, ходя при тях да се уговаряме и споразумяваме и после, ако започна, примерно да внасям първоначално малки количества разходите от кого се поемат.


Никъде не ходиш да се уговаряте, освен ако много не държиш на това. Пък и това ще ти докара още разходи. Пишеш на мейла на производителя, казваш му какво и колко искаш и искаш да ти изпрати проформа фактура на мейла.Когато я поручиш му превеждаш парите.За целта трябва да имаш фирмена евросметка. Уговаряш се с него че ще му изпратиш транспорт и започваш да търсиш групажен транспорт както описахме по-горе. И, да , наистина българските транспортни фирми работят най-ефтино засега.
Производителя не поема никакви разходи. Той само ти продава стоката и друг ангажимент освен да ти я натовари където къжеш няма. Ако го питаш подобно нещо, най-вероятно въобще няма да иска да работи с тебе. Не обичат пазарлъци и подобни въпроси.
Виж целия пост
# 346
 Какво става, ако получим фактурата по мейла,преведем паричките по дадената фирмена сметка(м/у другото тя някаква особена ли е) ,а той вземе че не прати стоката?
Малко of go udarih,но исках да се информирам и при най лошият случаи ,какво да очаквам и да направя.
 
Виж целия пост
# 347
Здравейте дами Simple Smile От доста време следя темичките Ви , но досега не съм се включвала. Напоследък все по-често виждам , че се задават счетоводни въпроси ще се радвам ако мога да бъда полезна на някой от вас /счетоводител съм/. Има ли някой от вас , който е запознат с обществените перални . Това е една от моите идеи, намерих място където няма такава пералня , а според има необходимост. Ще се радвам да обменяме опит.
Виж целия пост
# 348
Отворих магазин за дрехи втора употреба, вече шести ден,като за начало бива,сега правя флаери,да подпомогна за по-бързото му научаване.Благодаря за отзивчивоста на потребителките,към които съм се обърнала за съвет   bouquet
Виж целия пост
# 349
Ох, я да питам и вас
Нали се сещате - фирмата за почистване
Та...ще купя прафомукачка Рейнбоу, но ми казаха, че няма да ми се признае за разход  Shocked Някой има ли представа защо???
Та тя е 4000 лв...не е ли основен капитал  newsm78
Много ме е яд, как да го направя незнам  newsm78
Виж целия пост
# 350
alegoria, този, който те е консултирал, може би е имал предвид, че стойността 4000 лв. не ти минава "автоматично" за разход в месеца или годината, в която е закупена прахосмукачката. Разход е само амортизацията, начислена за този период. С две думи - минава за разход, но стойността се разпределя за няколко години. Дано ме разбра, че както го обясних...
Виж целия пост
# 351
alegoria, този, който те е консултирал, може би е имал предвид, че стойността 4000 лв. не ти минава "автоматично" за разход в месеца или годината, в която е закупена прахосмукачката. Разход е само амортизацията, начислена за този период. С две думи - минава за разход, но стойността се разпределя за няколко години. Дано ме разбра, че както го обясних...
Направо ми иде да ти кажа обичам те  Hug Hug
Направо се сгъбясах, като ми казаха...аз съм учила уж такива неща,но съм ги забравила вече
а имаш ли идея как ще се разпредели...в смисъл за няколко години, но как ще се определи амортизацията?
Виж целия пост
# 352
alegoria, този, който те е консултирал, може би е имал предвид, че стойността 4000 лв. не ти минава "автоматично" за разход в месеца или годината, в която е закупена прахосмукачката. Разход е само амортизацията, начислена за този период. С две думи - минава за разход, но стойността се разпределя за няколко години. Дано ме разбра, че както го обясних...
Направо ми иде да ти кажа обичам те  Hug Hug
Направо се сгъбясах, като ми казаха...аз съм учила уж такива неща,но съм ги забравила вече
а имаш ли идея как ще се разпредели...в смисъл за няколко години, но как ще се определи амортизацията?

Ще нявлезем много в детайлите на счетоводството, но пък може и някой друг да се интересува от това, все пак за бизнес става въпрос, затова отговарям тук, а не на лични.
С две думи, според мен такъв актив може да се отнесе към втора категория активи (според ЗКПО): машини, производствено оборудване и апаратура, които се амортизират с 30% годишно, като амортизациите в най-общия случай започват от месеца, следващ месеца на въвеждането в експлоатация на актива, т.е. ще се амортизира за 3.3333 години. Това е разбира се съвсем ориентировъчно и то в случай, че счетоводните и данъчните амортизации съвпадат. С още две думи: ако купиш прахосмукачката например през декември 2010 г и започнеш да я амортизираш от януари 2011, то за 2010 г. разходите ти ще са 0, а за 2011 - 1200 лв., за 2012 - 1200, за 2013 - 1200, за 2014 - 400 лв.
 
Виж целия пост
# 353
Много благодаря
Наистина ме ориентира.
Мисля, че е полезна информацията, така може да помогне и на друг!  Peace
Виж целия пост
# 354
monic аз също преди три години се опитах да осъществя такава идея - обществена перална. Значи свързах се с фирма която ги произвежда, мисля че беше Хасковска, те ми отговориха, че пълното оборудване могат да ми го дадът на лизинг дори. Но  преди това трябва да дойде техен представител за да види това помещение което имам дали отговаря и определени изисквания /има закон за такива помещения квадратура, височина, вход, изход и т.н./ Аз намерих този закон и се оказа, че помещението е ниско за тази цел и непродължих да контактувам с тях. И определено съжалявам. В писмото пишеха, че могат да помогнат до пълното осъществяване на идеята. Така че моя съвет е да си избереш някаква фирма която произвежда такава техника и да им пишеш. Успех!
Виж целия пост
# 355
Харесах си помещение, но няма тоалетна. Мястото е много хубаво, но се чудя се дали мога да продавам нещо друго освен дрехи, че изобщо не ми се занимава със дрехи Rolling Eyes
Виж целия пост
# 356
Здравейте! Аз съм "леко" невежа с различните видове документи и дипломи, затова реших да се обърна към вас. Ще ми разясните ли какво представлява "Удостоверение за завършен курс по грим по програма Д на МОН за краткосрочните курсове". Мисля да се запиша на курс по грим и след изкарването му, гримьорката, която съм си харесала, дава именно този документ. Курсът е 8 дни по 3 часа. Та документът, който се получава, достатъчен ли е после да мога да работя в тази сфера? Благодаря предварително!  Simple Smile
Виж целия пост
# 357
изпуснала съм хубавата темичка Simple Smile привет отново!
Виж целия пост
# 358
Здравейте момичета! Искам да отворя магазин за бельо. Магазина ще е квартален, но все пак на търговско място с по-голям пътнико поток. Искам да предлагам евтино тайландско бельо - ориентирано към по-младите момичета и българско бельо тип ежедневно за по зрелите дами. Идеята ми е цените на най-скъпите комплекти да е максимум 20 лв. За сега обаче идеята ми е само в главата. Нямам регистрирана фирма, а и опит, но имам много хъс. Началния ми капитал е малък от 3000 до макс. 5000. Искам да попитам, ако регистрирам фирма ЕООД до откриването на магазина да кажем приблизително 1,5 -2 месеца трябва ли управителя т.е. аз да се осигурявам, ако работя по трудов договор в друга фирма през това време. Приемам всякакви съвети, идеи, контакти с доставчици и всичко друго  newsm10
Виж целия пост
# 359
Записвам се да следя темата, страхотни сте.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия