Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 435
Здравейте,
едно въпросче...
след като е регистрирана фирмата ,трябва ли веднага да се купува касов апарат ,въпреки че на практика още фирмата няма дейност...тоест търся си помещение за магазина в момента ... и трябва ли да започна да се осигурявам ?

Не, не трябва. Преди да започнеш дейност купуваш апарата, а когато започнеш дейност, се осигуряваш.
Виж целия пост
# 436
Дейноста се води "започната" , при първата издадена фактура на името на фирмата.
Виж целия пост
# 437
благодаря ! 
Виж целия пост
# 438
Добре де, а моята фирма си е регистрирана направо при тях през 2008г., тоест няма пререгистрация. За 2008 и 2009г. ли трябва да подам?
Отчета за 2008 г. е трябвало да бъде подаден в Агенцията по вписвания до 30.06.2009 г., но ако не е подаден, сега да се подадат и двата - за 2008 и 2009 г.
На един приятел вчера му написаха акт,че не си е подал отчета за 2008г. в срок.Счетоводителката му била забравила ooooh!
Виж целия пост
# 439
Момичета, някой случайно да има лично или познат с галерия или магазин за продажба на картини - за София основно, но може и Пловдив или Варна. Може и на ЛС. Благодаря за което.
П.П. Ако някой е минавал пътя с продажба на свое авторско произведение в среден или по-горен ценови клас през онлайн такава, нека ми пише, че ми възникват доста въпроси.
Виж целия пост
# 440
По-напред в темата имаше въпрос за занималните. Мен всъщност ме интересува почасова занималня (дори незнам дали така да я нарека) където децата идват за час и само оцветяват нещо или си рисуват. Няма да играят наоколо, няма да се възпитават или обучават. Трябва ли да имам разрешителни за такава дейност?
Виж целия пост
# 441
По-напред в темата имаше въпрос за занималните. Мен всъщност ме интересува почасова занималня (дори незнам дали така да я нарека) където децата идват за час и само оцветяват нещо или си рисуват. Няма да играят наоколо, няма да се възпитават или обучават. Трябва ли да имам разрешителни за такава дейност?

Трябва. Преди да отворя магазина имах идея за занималня, точно такава - почасова. Трябва разрешение от Хеи, трябва да имаш две тоалетни - една за децата- отделна и втора за персонала, да е обезопасено всичко... Иди в общината на града си отдел "информация за юридически лица" (мисля, че така беше...) казваш какво искаш и те ти дават списък с необходимите документи и служби, които трябва да подготвиш преди да отвориш занималнята...
Виж целия пост
# 442
Женя 83, много ти благодаря за информацията. То излиза, че си е доста сложна и дълга процедура, защото аз имах предвид да стане веднага (сега за лятото, когато много от децата не посещават учебни заведения)....
Виж целия пост
# 443
Момичета, някой случайно да има лично или познат с галерия или магазин за продажба на картини - за София основно, но може и Пловдив или Варна. Може и на ЛС. Благодаря за което.
П.П. Ако някой е минавал пътя с продажба на свое авторско произведение в среден или по-горен ценови клас през онлайн такава, нека ми пише, че ми възникват доста въпроси.
Картините ти са страхотни, много професионални. Не съм сигурна, че обикновените онлайн сайтове ще ти допаднат - там се продават на безценица (ако е за БГ), докато твойте са за истински ценители. Опитай да ги предложиш в галерии извън България.
Аз не познавам хора с галерии тук, но мога да се позаинтересувам, защото съм в същия бранш.
И аз още не съм си показала работите никъде в Бълагрия, но май скоро ще го направя.
Виж целия пост
# 444
Случайно някои да се е занимавал с магазин за 1лв?И да има бегла представа от този вид дейност?Като цяло са посещавани,но това не означава,че имат оборот.От снощи ми се е загнездила тази идея в главата,но нямам абсолютно никаква представа колко е нужно за първоначално зареждане и има ли хляб въобще още в тези магазини newsm78
Виж целия пост
# 445
Момичета, имам един огромен въпрос. Блъскам си главата и не мога да се справя сама - как да предложа нов продукт на пазара, по-точно детския пазар - книжарниците. И то става въпрос за цялата страна. Чрез дистибутори ли, чрез борси ли (ама кои и къде), чрез реклама ли? Не мога да го измисля и това е. Има ли някой от вас, който е предлагал някога продукт на масовия пазар в голям обем? По кой пътища се минава за такъв тип бизнес и търговия?
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 446
Случайно някои да се е занимавал с магазин за 1лв?И да има бегла представа от този вид дейност?Като цяло са посещавани,но това не означава,че имат оборот.От снощи ми се е загнездила тази идея в главата,но нямам абсолютно никаква представа колко е нужно за първоначално зареждане и има ли хляб въобще още в тези магазини newsm78
Специално за такъв тип магазин бях чела преди време подробно описание на чивек, който се е занимавал с такава търговия. Мисля, че беше във форума на Кариерист. Имаше пълно описание с какъв капитал се започва, колко хора работят, с каква стока и колко се изкарва (не бяха много пари) Laughing
Виж целия пост
# 447
 Дилу ,на твое място бих си предложила услугите на издателства. Начинът ти на рисуване много подхожда за илюстриране на книги .Аз като ги видях  за първи път, ми напомниха на  книги от детството ми.
Виж целия пост
# 448
Имам съседи, които държат магазинче за 1 лев. Магазинчето се намира в Младост. Около него други такива няма. Има много добра локация. Среден оборот на ден около 100 лева. Виждала съм тетрадката, в която записват какво е продадено през деня. Имат наета само една жена, пенсионерка. Работи всеки ден, включително неделя. Сама можеш да пресметнеш какво ще остава за теб.
Виж целия пост
# 449
Благодаря за информацията за магазините за левче.Остава да помисла повече и да решавам Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия