Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 495
Аз да питам някой занимава ли се с детски дрешки..тип ишлемета, аутлет и тн. Демек хубави и евтини дрешки Mr. Green
Ние се занимаваме с това.
Даже шием и матраци, спални комплекти, обиколници и т.н. за бебета и амлки деца. Какво те интересува по-точно?
Виж целия пост
# 496
Здрейте и от мен ,аз искам са ви попитам нещо относно фирмата която съм си наумила да отварям  Grinning Тъй като съм родом от Пазарджик,а живея в София,се интересувам дали седалището на фирмата трябва да е с адрес по лична карта.? Има ли възможност да си я регистрирам тука в София,или трябва да си сменя личната карта и адреса си .Благодаря ви предварително и ако съм ви изморила по някакъв начин хихиихих Laughing
Ако ще правиш ЕООД - да, трябва да си смениш картата, или фирмата ще е регистрирана в Пазарджик. Но има вариант, ако ти решиш разбира се, да направиш ООД, и другият съдружник е с постоянно местожителство - гр.София.
Виж целия пост
# 497
Здрейте и от мен ,аз искам са ви попитам нещо относно фирмата която съм си наумила да отварям  Grinning Тъй като съм родом от Пазарджик,а живея в София,се интересувам дали седалището на фирмата трябва да е с адрес по лична карта.? Има ли възможност да си я регистрирам тука в София,или трябва да си сменя личната карта и адреса си .Благодаря ви предварително и ако съм ви изморила по някакъв начин хихиихих Laughing
Ако ще правиш ЕООД - да, трябва да си смениш картата, или фирмата ще е регистрирана в Пазарджик. Но има вариант, ако ти решиш разбира се, да направиш ООД, и другият съдружник е с постоянно местожителство - гр.София.

Мисля, че може и на адреса в София да я регистрира, ако предостави договор за наем на офиса в София или пък е собственик на офиса.
Виж целия пост
# 498
Здрейте и от мен ,аз искам са ви попитам нещо относно фирмата която съм си наумила да отварям  Grinning Тъй като съм родом от Пазарджик,а живея в София,се интересувам дали седалището на фирмата трябва да е с адрес по лична карта.? Има ли възможност да си я регистрирам тука в София,или трябва да си сменя личната карта и адреса си .Благодаря ви предварително и ако съм ви изморила по някакъв начин хихиихих Laughing
Ако ще правиш ЕООД - да, трябва да си смениш картата, или фирмата ще е регистрирана в Пазарджик. Но има вариант, ако ти решиш разбира се, да направиш ООД, и другият съдружник е с постоянно местожителство - гр.София.
Мисля, че може и на адреса в София да я регистрира, ако предостави договор за наем на офиса в София или пък е собственик на офиса.
Да, възможно е, моите наблюдения са от миналата година, и то от мнението на адвокатката по този въпрос.
Виж целия пост
# 499
Ох, да ви питам някой от вас занимава ли се да си следи осигуровките, дали са правилно разнесени по параграфи и дали има липса на задължения. Аз на определен период от време почвам да ровя в справките, които имам право да направя в сайта на НОИ с електронен подпис. Имам разпечатка от преди 1 месец, а днес реших пак да видя и откривам, че за 2009 година са ни възникнали задължения като самоосигуряващи се по параграф 550401 за 2009 година. А през тази година този параграф беше за хора родени преди 1960 година и не сме имали такова задължение през 2009 година, а и преди 1 месец го нямаше в справката.
И още се чудя тези Декларации 1 и 6 доколко имат тежест при пенсиониране на самоосигураващия се и липсата на задължения на собственика на фирма. Дали след време няма да има клауза, ако фирматати има задължения да не взимаш пенсия, докато не си оправиш задълженията. И да кажа, че ние нямаме задължения, винаги данъчните са ми казвали "да виждаме, че нямате задължения, тук са парите, но сега напишете 1 топче с хартия и  си снимайте пак платежните. Обаче за 20-30 години назад това как ще стане?
Нашата счетоводителка казва, че това зависи от ТД на НАП в нашият район и че не били опитни, това дали е така?

И още нещо да ви питам - ние като осигуряващи се превеждаме парите от фирмената сметка, обаче това се оказва проблем. Тъпо ми се струва да си ги внасям от лична сметка, мъжа ми от лична сметка, а другите от фирмена. Обаче от нашата община така, ме посъветваха...
Виж целия пост
# 500
tanq, защо да е проблем паричките да се внесат от фирмената сметка? Нашите също от там се внасят, не е имало проблем до сега
Виж целия пост
# 501
~*~Мис Каприз~*~ , А вие къде пишете за кое ЕГН се отнасят тези преводи. При нас си оставяха да висят на фирмената сметка, а лицето има задължения. И в края на година пишем писмо, снимаме пак платежните, и те ги прехвърлят към ЕГН. А на всяко платежно пише ЕГН на самоосигураващия се в ред Допълнителни пояснения.
Виж целия пост
# 502
~*~Мис Каприз~*~ , А вие къде пишете за кое ЕГН се отнасят тези преводи. При нас си оставяха да висят на фирмената сметка, а лицето има задължения. И в края на година пишем писмо, снимаме пак платежните, и те ги прехвърлят към ЕГН. А на всяко платежно пише ЕГН на самоосигураващия се в ред Допълнителни пояснения.

Пишете ЕГН вместо БУЛСТАТ на "задължено лице" - трите имена на самоосигуряващия се, а на "наредител" - името на фирмата.
Виж целия пост
# 503
Пишете ЕГН вместо БУЛСТАТ на "задължено лице" - трите имена на самоосигуряващия се, а на "наредител" - името на фирмата.

Благодаря ти, и аз нещо подобно чух, и се чудя, може би ще пробваме така. Но виж тук , вторият коментар, се дискутира, че и този начин има проблем. В ТД на НАП в нашият район ми го споменаха като не много надежден.

Понеже днес погледнах по-подробно справките с ел. подпис при нас има и други проблеми със самоосигуряващи те. За последните 5 месеци виждам, че ни няма осигуровките, /а платежните са налице, с печат от банката и банкови извлечения/. За един от месеците са въвели ДОО осигуровките на самоосигуряващия се в друг параграф. И за всичко това пак трябва да пишем обяснителни писма.

И дали някой е обръщал внимание има ли задължения по параграф 550401 за 2009 година, а всъщност да няма въобще хора по този параграф за миналата година. При нас това възникна след 10.06.2010 /тогава ми е последната предишна справка/. Вие към кой се обръщате за тези бози, омръзна ми да снимаме платежни и да ходим до ТД на НАП в нашият район.

И да ви питам собствениците на малки фирми, вие искали ли сте от НАП "Удостоверение за липса на задължения" за вас и за фирмите ви. От нашата ТД на НАП ме посъветваха, че е добре на 6 месеца да искам такова удосотверение. Но в него винаги има поне по 4 технически грешки за оправяне, понякога са били на счетоводителката, по-често на администрацията. А без такова удостоверение не може да се пенсионирате или да ползвате други неща, например на нас ни трябваше преди 3 години за участие в търг. Вече осигуровките не са малки, може би с годините е добре да си правим и по-големи. Видно е, че и тенденцията е да ни задължават да правим по-големи. Но те толкова немарливо се отнасят към преведените суми, че все едно нищо не внасяме, а ги подаряваме на държавата.
Вие има ли сте подобни случаи? Лесно ли ви дават "Удостоверение за липса на задължения" от НАП?
Виж целия пост
# 504
Здравейте, имам въпрос.
Мога ли да пусна обяви в интернет за продажба на пчелен мед собствено производство без да се страхувам, че ще ме погнат данъчните? И изобщо как стои въпроса с продажбата през интернет?
П.П. Извинявам се ако е коментирано, прегледах част от темите, но не открих подобно нещо.
Виж целия пост
# 505
Здравейте!
Аз си подготвям документите за регистриране на фирма, която ще извършва преводаческа дейност. По принцип работя  вкъщи. Искам да давам и частни уроци по езиците, които владея и сега се чудя дали ще ми трябва лиценз. Изобщо, къде мога да проверя за кои дейности се изисква лиценз?
Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 506
Мамчета , да попитам някоя от пишещите да е наясно случайно с ксерокс услугите ?
По-точно ситуацията е следната - в близост до офиса ни няма ксерокс и все някой дотичва при нас да му копираме нещо. А ние имаме многофункционално устройство (скенер+копир+принтер).Но консумативите са му скъпи и разпечатването на 1 лист не е евтино. Та се замислих тези дни дали да не сложим някаква копирна машина и да предлагаме копирни услуги , така или иначе винаги има човек в офиса , а и няма да спрат да идват хора за копиране Thinking
Конкретно въпроса ми е - на каква машина да се спрем (ако може е толкова скъпа, не е задължително да копира във формат А3- А4 е достатъчно) , но все пак да са евтини копията ?
Преди време говорих с едни момчета, които имат такъв бизнес - копирни услуги. Те ми обясниха, че най-изгодно е да се вземе под наем машината - плаща се наем само на това колко копия си направила. Освен това ремонта и подръжката са безплатни.
Пробвай така, поне като начало.
Виж целия пост
# 507
Женя 83, много ти благодаря за информацията. То излиза, че си е доста сложна и дълга процедура, защото аз имах предвид да стане веднага (сега за лятото, когато много от децата не посещават учебни заведения)....

Идеята ти е много хубава, но наистина е доста сложна процедурата! Аз също съм си го мислила, но всяка работа, която е срързана с гледане деца изисква и разрешение от министерството на образованието (дори и за почасово гледане), отделно изискванията относно помещенията са  много (ХЕИ, пожарна безопасност, достатъчно място, храна, легла, ако е за повече време) и аз засега се отказвам от тази идея! Реших да използвам помещението за нещо като козметичен салон, засега се вихря само с кола маската, ама знае ли човек от допълнителна работа може да се превърне в доста сериозен бизнес!!! Simple Smile
Така е. Много е станало сложно. Аз наистина имам богата фантазия  Grinning и затова напоследък си мисля как всичко е игра на думи - т.е. зависи как ще се формулира съответната дейност. Както четох постовете на някои мами, които искат да създадат кръжоци или ателиета за хобита. Тези думички как ги тълкуват висшестоящите???? newsm78 Защото щом занималня или детски център има хиляди изисквания и е трудно да се покрият, що да не се води кръжок/ателие по моделиране или рисуване?
Наистина, има ли някой който може да каже нещо повече за това?
Виж целия пост
# 508
Някой има ли представа що за чудо е Програмата за стартиране на собствен бизнес?

Цитат
Безработни с ясна бизнес идея могат да получат безвъзмездна помощ до 50 000 лв. за стартиране на частен бизнес по 2 европейски програми.

Първият проект е "Насърчаване на предприемачеството" и се финансира по оперативна програма "Развитие на човешките ресурси". Право да кандидатстват имат всички безработни със средно и по-високо образование, регистрирани в бюрата по труда за по-малко от 12 месеца и без право на социално подпомагане.

Бюджетът за първия етап на проекта - проучване на нагласите на безработните за собствен бизнес по региони и обучението им, е 20 млн. лв. В рамките на 660 часа кандидат-бизнесмените ще се обучават на предприемачески, управленски и бизнес умения. Предвидено е през такова обучение да преминат до 50 000 души.

"Хората, които го преминат успешно, няма да получат пари на ръка. В тези до 50 000 лв. е включено обучението, предвижда се помощ за регистрацията на фирмата, за наемане на консултанти - счетоводител, юрист, които да им изготвят такъв бизнес план, че банките да отпуснат кредит на кандидатите. От същата сума ще се покриват и първоначални заплати на наетите работници, които също трябва да са с регистрация в бюрата по труда. Може да се направи с част от парите козметичен ремонт на помещение или да се купи някаква необходима техника", обяснява за в. "Сега" ръководителят на Агенцията по заетостта Росица Стелиянова.



Има ли някой, който да я е ползвал? Малко фалшива ми се струва - един куп консултанти ще печелят на гърба на безработните, а последните ще плащат кредитите...  Thinking
Виж целия пост
# 509
TanyaMG, удостоверенията за липсата на задължения, които общините издават, са само за задълженията за местни данъци и такси, например: данък върху недвижимите имоти, данък върху превозните средства и т.н. Вноските на самоосигуряващите се лица за социално и здравно осигуряване, подоходните данъци и корпоративния данък са от компетенцията на съответната НАП.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия