Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се облагат шивашките предприятия с данъци в България?
Как да балансираме плащането на ДДС за материал, закупен преди регистрацията на фирмата?
Какви са основните стъпки за започване на бизнес с магазин за дрехи втора употреба?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се облагат шивашките предприятия с данъци в България?
Шивашките предприятия се облагат с патентен данък за шивашки услуги, който се плаща при започване на дейността. Данъчната декларация включва вида дейност и се облага с корпоративен данък върху печалбата, ако има такава. Едноличните търговци (ЕТ) трябва да се регистрират в данъчната декларация и да платят патентен данък.
-
Как да балансираме плащането на ДДС за материал, закупен преди регистрацията на фирмата?
При плащане на ДДС за материал, закупен преди регистрацията на фирмата, може да се разгледа възможността за продажба на материала чрез друга фирма или закриване на текущата фирма, за да се балансират нещата. Възможно е също така да се използва фирмата на бащата за търговска дейност чрез получаване на пълномощно или назначаване като служител или съдружник.
-
Какви са основните стъпки за започване на бизнес с магазин за дрехи втора употреба?
Основните стъпки за започване на бизнес с магазин за дрехи втора употреба включват регистрация в РИОКОЗ, в Общината, регистрация на фискален апарат, договор за наем, договори за управление, персонал и трудовa медицина. Освен това трябва да се извърши подготовка на склада и да се намери качествена стока.
-
Какво мислите за магазин за подправки и диетични храни?
-
Как да регистрирам фирма стъпка по стъпка?
Тъй като съм родом от Пазарджик,а живея в София,се интересувам дали седалището на фирмата трябва да е с адрес по лична карта.? Има ли възможност да си я регистрирам тука в София,или трябва да си сменя личната карта и адреса си .Благодаря ви предварително и ако съм ви изморила по някакъв начин хихиихих


Защото щом занималня или детски център има хиляди изисквания и е трудно да се покрият, що да не се води кръжок/ателие по моделиране или рисуване?