Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 480
 Да ,лицензи няма да трябват,ако не провеждаш курсове за квалификация.  Ще трябват разни разрешения от Риокоз вероятно.
 
Виж целия пост
# 481
Прочетох, че kremena е подала ГФО за нефункционираща фирма. Мъжът ми има фирма, която е регистрирана 1997, но никога не е работила. Трябваше ли да подадем ГФО за нея  #Crazy или вече сме в кюпа на фирмите, които ще имат глоба  Thinking
Виж целия пост
# 482
 Ако сте я пререгистрирали, е трябвало. Ако не сте, отивате да я пререгистрирате, и после подавате отчетите.
Виж целия пост
# 483
 Оrhid , благодаря ти. Още не сме, така че ще знам за отчетите.
Виж целия пост
# 484
Аз бях споменала за уроци, кръжоци и прочие. Даже помещения бях подготвила. После плановете ми се промениха. Идеята не е забравена и понеже става дума - няма причина да имаш лицензи, ако не квалифицираш. Това не е учебен център. Респективно няма как да издадеш документ за правоспособност.
Имх си "едно на ум", че не е точно моя тази идейка-стори ми се, че прекалено лесно стигнах до нея.
 И още нещо си меслех-може би формулировката "курс" подвежда.Добре, да речем че е наречено "ателие"...Така и така на помещението му се налага ремонт-мислите ли ,че може да има някакви по-специфични изисквания, които трябва да покрива по закон?
Виж целия пост
# 485
Мамчета , да попитам някоя от пишещите да е наясно случайно с ксерокс услугите ?
По-точно ситуацията е следната - в близост до офиса ни няма ксерокс и все някой дотичва при нас да му копираме нещо. А ние имаме многофункционално устройство (скенер+копир+принтер).Но консумативите са му скъпи и разпечатването на 1 лист не е евтино. Та се замислих тези дни дали да не сложим някаква копирна машина и да предлагаме копирни услуги , така или иначе винаги има човек в офиса , а и няма да спрат да идват хора за копиране Thinking
Конкретно въпроса ми е - на каква машина да се спрем (ако може е толкова скъпа, не е задължително да копира във формат А3- А4 е достатъчно) , но все пак да са евтини копията ?
Виж целия пост
# 486
Мамчета , да попитам някоя от пишещите да е наясно случайно с ксерокс услугите ?
По-точно ситуацията е следната - в близост до офиса ни няма ксерокс и все някой дотичва при нас да му копираме нещо. А ние имаме многофункционално устройство (скенер+копир+принтер).Но консумативите са му скъпи и разпечатването на 1 лист не е евтино. Та се замислих тези дни дали да не сложим някаква копирна машина и да предлагаме копирни услуги , така или иначе винаги има човек в офиса , а и няма да спрат да идват хора за копиране Thinking
Конкретно въпроса ми е - на каква машина да се спрем (ако може е толкова скъпа, не е задължително да копира във формат А3- А4 е достатъчно) , но все пак да са евтини копията ?
Аз също се интересувам, че ми омръзна да ходя да копирам постоянно, а и междувременно и някой и друг клиент ако имам ще ми е добре. Дали си заслужава и на старо да се купи newsm78
Виж целия пост
# 487
Знам ли , на мен много не ми се иска да купувам машина втора употреба.Гледах в един сайт такива - ами те цените им не са много по-ниски , няма смисъл сякаш ?!?!?!
Виж целия пост
# 488
Добро утро!
 Снощи се осмелих да споделя с един от най-близките си хора какво не ми дава мира тези дни...Сестра ми, оказва се, че и двете сме мислили по един и същ въпрос-как да го използваме това помещение. Хареса И идеята. Тези курсове обаче могат да се провеждат в извънработно време, и тя предложи, за да не стои помещението празно през деня, да предлагаме почасова терапия с приложни изкуства на деца с увреждания. Тя е завършила Художествена гимназия и по-лесно мисли в тази насока.Какво мислите вие? Ще трябва психолог, приложник...А иначе наистина е ниша за нашия град.Иска ми се да разгледам интернет страница на такъв център.
Виж целия пост
# 489
Ето един сайт предложен ми от една наша съфорумка, за което и благодаря  Hug
http://www.copy-machines.hit.bg/copiers_second.html
Има добри предложения, но зависи колко пари може да отделиш за ксерокс машина.
Виж целия пост
# 490
Zdraveite momi4eta,interesyvame, nqkoq ot vas ima li okazion i ako ne nqkoi znae li kakvi dokymenti i kakva e procedyrata pri otvarqneto na takav magazin?Blagodarq
Виж целия пост
# 491
Добро утро!
 Снощи се осмелих да споделя с един от най-близките си хора какво не ми дава мира тези дни...Сестра ми, оказва се, че и двете сме мислили по един и същ въпрос-как да го използваме това помещение. Хареса И идеята. Тези курсове обаче могат да се провеждат в извънработно време, и тя предложи, за да не стои помещението празно през деня, да предлагаме почасова терапия с приложни изкуства на деца с увреждания. Тя е завършила Художествена гимназия и по-лесно мисли в тази насока.Какво мислите вие? Ще трябва психолог, приложник...А иначе наистина е ниша за нашия град.Иска ми се да разгледам интернет страница на такъв център.

Здрасти! Идеята е чудесна, но мисля, че ще имате доста изисквания, които да покриете. От РИОКОЗ има много изисквания, както и от архитектурният отдел на общината (най-малкото ще ви искат рампа за инвалиди). Не мога да бъда конкретна, но отиди и попитай. На двете места, задължително!
Успех!
Виж целия пост
# 492
Мерси!
Виж целия пост
# 493
Аз да питам някой занимава ли се с детски дрешки..тип ишлемета, аутлет и тн. Демек хубави и евтини дрешки Mr. Green
Виж целия пост
# 494
Здрейте и от мен ,аз искам са ви попитам нещо относно фирмата която съм си наумила да отварям  Grinning Тъй като съм родом от Пазарджик,а живея в София,се интересувам дали седалището на фирмата трябва да е с адрес по лична карта.? Има ли възможност да си я регистрирам тука в София,или трябва да си сменя личната карта и адреса си .Благодаря ви предварително и ако съм ви изморила по някакъв начин хихиихих Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия