Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 555
Решила съм да отворя магазин за бельо. Живея в София. Търся фирма за шкафовете и бюрото.
Виж целия пост
# 556
Момичета,  до кога беше последния срок за пререгистрация на фирма?
Виж целия пост
# 557
Мисля , че до края на годината.
Виж целия пост
# 558
И аз се присъединявам към по-горната питанка на РозиБози. На мен обаче ми трябват стилажи....тип като на Била, Кауфланд- нещо такова, също и касов модул- някакви идеи къде произвеждат/продават/може и втора ръка.

Или ако някой има идея какъв друг вариант за стилажи би бил подходящ за магазин 90 кв за битова химия  Thinking

РозиБози на мен ми хареса обзавеждането, което предлагат на Офая (софийска фирма) и Емит Еоод (софия и варна)-напиши в гугъл и ще ти излязат Peace..Но на мен не ми вършат работа техните неща...но за магазин за бельо мисля, че са супер
Виж целия пост
# 559
Офайа преди бяха скъпи, сега незнам. За обзавеждане се разходете до Илиенци, има и Офая там, или търсете втора ръка в нета.
Виж целия пост
# 560
И аз се присъединявам към по-горната питанка на РозиБози. На мен обаче ми трябват стилажи....тип като на Била, Кауфланд- нещо такова, също и касов модул- някакви идеи къде произвеждат/продават/може и втора ръка.

Касови апарати мисля, че произвеждат в Силистра, поне миналия месец баща ми от там си взе.
Виж целия пост
# 561
Записвам се да следя отново макар, че в първите теми ме има и горе долу съм ги препрочела... Мисля варианти по-натам ще споделя  Peace
Виж целия пост
# 562
Момичета имам един въпрос относно осигуровките.Ако се самоосигурявам и ги внеса с няколко дена закъснение има ли глоба и вярно ли е че е 3 ст на ден?
Виж целия пост
# 563
Момичета имам един въпрос относно осигуровките.Ако се самоосигурявам и ги внеса с няколко дена закъснение има ли глоба и вярно ли е че е 3 ст на ден?

Няма глоба, но ще ти начислят лихва. Лихвата не е фиксирана 3 ст, не зная с точност колко е.
Виж целия пост
# 564
Съжалявам, че връщам малко назад темата, но вчера ми беше ден за ТБ.
Зададох въпроса, защо не съм информирана, че мога да участвам в програма за развитие и т.н
Мацката ме изгледа тъпо и сподели, че отдавна не се приемали кандидатури и първия етап вече е отминал...
Да им се обадя в началото на септември, тогаво можело да измислят нещо като включване на по- късен етап.
Благодаря за всички отзиви и препоръки! Бяха ми необходими   bouquet
Виж целия пост
# 565
Момичета,  до кога беше последния срок за пререгистрация на фирма?

А, само от счетоводител ли може да се прави? моята фирма не действа от доста време, и незнам откъде да започна , а и нямам счетоводител в момента...
Виж целия пост
# 566
Последния срок е до края на годината, а пререгистрацията трябва да я направи собственика на фирмата, в противен случай се упълномощава лице НОТАРИАЛНО, а също и всеки лист от документите, а това струва маса пари. Всички необходими документи за пререгистрация можеш да свлиш от сайта
brrabg.com
Виж целия пост
# 567
Съжалявам, че връщам малко назад темата, но вчера ми беше ден за ТБ.
Зададох въпроса, защо не съм информирана, че мога да участвам в програма за развитие и т.н
Мацката ме изгледа тъпо и сподели, че отдавна не се приемали кандидатури и първия етап вече е отминал...
Да им се обадя в началото на септември, тогаво можело да измислят нещо като включване на по- късен етап.
Благодаря за всички отзиви и препоръки! Бяха ми необходими   bouquet

Това в София ли? Защото в нашия град още не са почнали изобщо. И едва ли ще почнат скоро.
Я попитай пак, ама някой друг.  Laughing
Виж целия пост
# 568
А и аз не мога да им обясня, че ДДС не трябва да ми начисляват...

Няма как да не ти начислят, щом фирмата не е  регистрирана по ДДС. За да ти издадат инвойс без ДДС, трябва да имаш VAT номер, а ти нямаш такъв. Един път дължиш ДДС при покупката, после ще дължиш ДДС и при продажба.

Виж целия пост
# 569
А и аз не мога да им обясня, че ДДС не трябва да ми начисляват...

Няма как да не ти начислят, щом фирмата не е  регистрирана по ДДС. За да ти издадат инвойс без ДДС, трябва да имаш VAT номер, а ти нямаш такъв. Един път дължиш ДДС при покупката, после ще дължиш ДДС и при продажба.



това е сделка по износ(независимо, че е на територията на общността и е освободена от ДДС)и ДДС е със ставка 0%

под VAT се разбира данъчен номер
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия