Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 645
Еееееегати и кожодерите  Shocked Shocked Сега видях във Варна някакви предлагат услугата за 50 лв. Софийска фирма - за 120 лв.
Виж целия пост
# 646
Минзева, на мен ми поискаха 150 пари, хем за пререгистрация на едно просто ЕТ. На баба им Фърчилото, сама ще си го свърша. Crossing Arms
Виж целия пост
# 647
Може ли линк към първата тема..? Praynig Hug
Виж целия пост
# 648
Имам билборд на международен път Е 79, дайте съвет как да му намеря клиент newsm78

на билборда опъни винил с надпис " МЯСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА"  или "РЕКЛАМИРАЙ ТУК" и телефона ти отдолу.
Рекламни агенции търсят биолбордове за клиентите си. Ако не си намериш краен клиент, то все на някоя рекламна агенция ще й потрябва в даден момент.
Виж целия пост
# 649
Да пропуснеш пререгистрация на ЕТ е по-страшно отколокото ООД/капиталово дружество-то е отговорно до р-ра на капитала ,а ЕТ-с цялото си имущуство/....................
Виж целия пост
# 650
Здравейте,
от известно време ми се върти в главата една идея да отворя рибен магазин в Пловдив(кв.Кичук Париж).Родителите ми развиват този бизнес в гр.Казанлък.Мога да разчитам на тях относно зареждането(първоначално).Но все пак се чудя дали би вървял?В квартала има 2-3  магазинчета които предлагат риба.В големите магазини няма хубави рибни щандове ,както има в други квартали.

Мога да ти дам една идея, взаимствана от нашия квартал Grinning Та в нашия комплекс има 4 рибни магазина и два супермаркета, които също предлагат такава. Има обаче едно рибно магазинче в което предлагат и печена на скара и пържена риба за домовете и трябва да ти кажа, че масово се пазари от там. Хората купуват от там за офисите, за дома си. Предлагат и печена риба в големи количества с предварителна заявка.Можеш и с доставка по домовете да го направиш, ако имаш възможност за това

Можеш да прилагаш рецепти за приготвянето към по-непознатите риби. Жената от която аз пазаря ми ги казва, което е още по-готино, защото ние българите обичаме личното отношение Flutter
Виж целия пост
# 651
Цитат
Да пропуснеш пререгистрация на ЕТ е по-страшно отколокото ООД/капиталово дружество-то е отговорно до р-ра на капитала ,а ЕТ-с цялото си имущуство/....................
И какво страшно толкоз има, ако ЕТ-то не работи примерно и няма задължения, имуществото ли ще вземат на човека? Thinking
Виж целия пост
# 652
Цитат
Да пропуснеш пререгистрация на ЕТ е по-страшно отколокото ООД/капиталово дружество-то е отговорно до р-ра на капитала ,а ЕТ-с цялото си имущуство/....................
И какво страшно толкоз има, ако ЕТ-то не работи примерно и няма задължения, имуществото ли ще вземат на човека? Thinking

Моля кажете малко повече дали ЕТ трябва да се пререгистрира, ако не желаем да има дейност. Защото ние имаме 2 такива и смятахме да не правим нищо, бяхме решили, че те сами ще се закрият newsm78
Виж целия пост
# 653
Па автоматически ще да ги закрият според мен, ама нека някой спец да каже.  Щото никога не можем да знаем какво точно имат предвид Моньо и компания.
Виж целия пост
# 654
Цитат
Да пропуснеш пререгистрация на ЕТ е по-страшно отколокото ООД/капиталово дружество-то е отговорно до р-ра на капитала ,а ЕТ-с цялото си имущуство/....................
И какво страшно толкоз има, ако ЕТ-то не работи примерно и няма задължения, имуществото ли ще вземат на човека? Thinking

Моля кажете малко повече дали ЕТ трябва да се пререгистрира, ако не желаем да има дейност. Защото ние имаме 2 такива и смятахме да не правим нищо, бяхме решили, че те сами ще се закрият newsm78
И аз от тоя въпрос се интересувам...
Виж целия пост
# 655
За момичетата от Варна имам предложение, ако на някой му се занимава с дрехи втора употреба. Преотстъпвам бивш и разработен магазин на Хумана, с оборудване на Хумана във Възраждане. Магазина е 100 кв.м. Ако се продава на фиксирани цени, дневния оборот е между 400-800 лв.
За 400-800 лв. бая дрехи/втора употреба/ значи се продават ?? Rolling Eyes
Вървежен е ли е този магазин ??Поради каква причина го преотстъпваш ??Всеки ден ли оборота варира от 400 до 800 лв. ???Дай малко повече инфо??Като разбиеш месечния оборот на броя работни дни ли ти излиза посочения оборот или как ??
Извинявам се за тъпите въпроси , но ме заинтригува тази "оферта" ???

Сподели подробности. И аз се интересувам.   bouquet
Виж целия пост
# 656
Последици от неспазване на задължението за пререгистрация. Прекратяване на търговците.
Неспазване на срока за пререгистрация на едноличните търговци. Заличаване.
С изтичането на срока за пререгистрация съдът ще издава служебно удостоверения за пререгистрация на едноличните търговци и клонове на чуждестранни търговци, които не са се пререгистрирали, и ще ги изпраща на агенцията. Агенцията служебно ще вписва в търговския регистър непререгистриралите се в срок еднолични търговци и клонове на чуждестранни търговци и незабавно ще ги заличава, съответно закрива.

При неспазване на срока за пререгистрация на търговските дружества и кооперациите е малко по-различно.

Виж целия пост
# 657
Беше ми попаднала една статия за пререгистрацията на ЕТ,не мога да я открия обаче,за да си я прочетете,та в нея се упоменаваше,че ако не си пререгистрирате ЕТ-то до края на законно определения за това срок,служебно ще го закрият и ще ви изпратят само сметката за закриването в р-р на 1000лв.
Ако обаче се направи навреме,ще струва около 100лв общо и малко главоболия с актуални състояния,агенция по вписванията  и т.н.

Коя е истината обаче? newsm78
Виж целия пост
# 658
Ето тук, на едно място, е събрана доста полезна информация за пререгистрацията на различните видове търговски дружества:
http://www.brrabg.com/page.php?19


Да пропуснеш пререгистрация на ЕТ е по-страшно отколокото ООД/капиталово дружество-то е отговорно до р-ра на капитала ,а ЕТ-с цялото си имущуство/....................

Едноличният търговец отговаря с цялото си имущество за изпълнение на задълженията.
При пререгистрация на фирма не възникват финансови отношения, които да се налага да се обезпечават.
Но нека тези, които са по на 'ти' с конкретната материя да кажат. Laughing

Виж целия пост
# 659
Ето тук, на едно място, е събрана доста полезна информация за пререгистрацията на различните видове търговски дружества:
http://www.brrabg.com/page.php?19

Много полезен линк. Аз първоначално си мислех, че служебно означава безплатно и без участието на търговеца. Но после дочух, че служебно не значи безплатно и има ликвидатори. За ООД съм сигурна, че става с ликвидатор и фирмата му плаща заплата. Обаче за ЕТ-то дали има  такси при служебно пререгистриране, дали пак така ще се ликвидира. Там струва ми се е малко по-различно.

И още нещо, помислете дали не сте участвали в някоя фирма преди 10-15 години или ваши близки. Тази вечер се сетих, че съм участвала в едно ООД преди 15 години, то няма дейност от 12 години, съдружниците са в чужбина, но и него ли трябва да го пререгистрирам. Изглежда да.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия