Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 615
Имам питанка. Ще си създам сама ЕООД, поне така си мисля  hahaha, та искам да ви питам - колко време може да мине след запазването на името и подаването на останалите документи - т.е. реалното създаване? Питам защото си мисля този месец да подам за име (което е около 50 лв) а другия останалите бумаги. Просто този месец ми накъсяха парите, а ми се ще да почна нещата вече!  Party
Виж целия пост
# 616
Имам билборд на международен път Е 79, дайте съвет как да му намеря клиент newsm78
Напиши си телефона и тарифата на самия билборд, все някой ще ти се обади!
И аз не бих дала пари за ксерокопие с реклама! Ако е безплатно - тогава се примиряваш за сметка на кирията, дето се вика  Laughing Така че помисли над това!
*Pukanka*, даа! Дай повече инфо тук, явно сме няколко заинтересованите  Grinning
Лек ден на всички!
Виж целия пост
# 617
От няколко дни ви чета, много ще съм благодарна  bouquet, ако и на мен дадете съвет или съответно критика за неадекватна идея.
Разполагам с помещение офис който се намира на главен път, същевременно офиса се намира в автосервиз.За сега това, което правя в офиса е застраховки, но това не ми е достатъчно и като дейност и като приходи. Преводи също ми се върти като идея, но аз лично немога да ги правя, евентуално като посредник си мисля да съм, но си нямам представа от цените и  сумите , които се изкарват дали ще съм конкурентна на тези които директно ги правят.  Някъде в предните теми бях чела пост на една мама, която иска да се занимава с преводи ,ако иска може да се свърже с мен или да каже дали си струва за сега друго не се сещам. Приемам идеи Simple Smile
Вместо да изпращам СВ-та и да обеснявам, колко съм мотивирана, наистина ИСКАМ да постигна нещо сама.
Напук на кризата ИСКАМ!!!
Дали ще успея?............. длъжна съм да опитам Hug
Виж целия пост
# 618
И все пак се интересувам как се пресмята себестойността на едно копие при копирните машини Simple Smile А също така имам една идея. Не знам дали функционира някъде, но силно се надявам да се практикува Simple Smile. Значи мисля, ако направя копирен център да преговарям с определени фирми за реклама. В смисъл - да направя цената на копие , толкова колкото ми излезе себестойността му (примерно 3 ст.) като да е само едностранно, а от другата страна да е рекламата на дадената фирма, която да плаща определена сума за реклама. В тоя случай печелят и двете страни - аз ще си вземам хонорара за реклама , който сме договорили, а в следствие на ниските цени на копие ще има много клиенти, които ще бъдат потенциални рекламни агенти. Ясно ми е ,че ще има и важни документи, на които е неуместно да има някаква реклама, но при тях няма да има реклама и цената съответно ще е по-високо. От собствени впечатления все си мисля, че народа ще заложи на по-евтино. На мен не би ми пукало какво има от другата страна Simple Smile Ако някой е чувал за подобна практика и знае как стоят нещата, ще се радвам да сподели .

Не бих платил за копие с рекламен текст никога. Ако ще да е лого на дорния десен ъгъл с големината на стотинка. И от задната страна. Никога. Копирните услуги не са толкова скъпи, че да пести човек за няколко страници от стотинки. Ако пък са повече на брой, повтарям, не желая нечия реклама, за която аз пак плащам, за да стигне до мен.
Изобщо за нещо с реклама по него и стотинка не давам.

Ти може и да не искаш, но по на себе си знам как по време сесия, а и не само през този период, давам по 50+ лева за снимане при положение, че снимам на 4 ст. Така,че ако има оферта да дам на половина толкова пари, няма да ме интересува какво има от другата страна Simple Smile А и идеята за без пари е добра, но май трябва да има доста дълги и разточителни преговори с потенциалния клиент за реклама. Лично аз ако искам да разпространя реклама бих направил точно така, вместо да давам пари за печата на някакви флаери, че после и на хора, които да ги разпространяват, а те пък от своя страна да не ги знаеш в коя кофа ще ги хвърлят. Някак си по-сигурно ми се вижда, че ще стигнат до крайния потребител.
Виж целия пост
# 619
Който се интересува да ми пише ЛС. Явно като напиша всичко подробно тука на някой не му допада и го е изтрил.
Виж целия пост
# 620
Билборда е тип Пиза, намира се на международен път Е 79, малко след Монтана. Тъй като си е лично наш, цените ще са без посредник и по договаряне. Те зависят от периода, за който ще се наеме, от това дали ще е едностранно или двустранно. GSM 0889 444 550
Напиши си телефона на самия билборд.
Виж целия пост
# 621
Здравейте! Търсих чрез търсачката в сайта, дали сте обсъждали въпроса, който ме интересува, но не открих нищо.
Идеята ми е за online магазин. Място, където аз, а и мои познати, да предлагаме ръчно изработени продукти (бижута, картини, картички), подходящи за подаръци. Ясно ми е, че подобен сайт не се прави лесно, но ми е любопитно, какви средства ще са ми нужни? От прочетеното в интернет се обърках доста, защото цените, за които се говори са много разнообразни. Истината е, че на този етап не разполагам със средства, но все пак съм сериозна в намеренията си и обмислям варианти.
Разгледах доста подобни сайтове, конкуренцията е голяма, но къде ли не е. Важна е и рекламата, а има и много други неща, но сега се опитвам да наредя нещата стъпка по стъпка, като първата е направата на самия сайт.
Необходимо ли е да се отвори фирма, за да се извършва електронна търговия?
Има ли някой с опит в областта, да сподели мнение, не само за направата, но и като идея дали е добро?   bouquet
Виж целия пост
# 622
Имам питанка. Ще си създам сама ЕООД, поне така си мисля  hahaha, та искам да ви питам - колко време може да мине след запазването на името и подаването на останалите документи - т.е. реалното създаване? Питам защото си мисля този месец да подам за име (което е около 50 лв) а другия останалите бумаги. Просто този месец ми накъсяха парите, а ми се ще да почна нещата вече!  Party
Никой ли не знае нищо по въпроса?  Praynig
Виж целия пост
# 623
Имам питанка. Ще си създам сама ЕООД, поне така си мисля  hahaha, та искам да ви питам - колко време може да мине след запазването на името и подаването на останалите документи - т.е. реалното създаване? Питам защото си мисля този месец да подам за име (което е около 50 лв) а другия останалите бумаги. Просто този месец ми накъсяха парите, а ми се ще да почна нещата вече!  Party
Никой ли не знае нищо по въпроса?  Praynig


Цялата регистрация може да ти излезе и за една седмица, стига да имаш познати в агенцията ( то по принцип и без да имаш познати трябва да е толкова,ама всички сме свидетели на обратното). А иначе като си я подадеш сам мисля, че около за седмица трябва да ти излезе уникалността на фирменото име.
Виж целия пост
# 624
Здравейте! Търсих чрез търсачката в сайта, дали сте обсъждали въпроса, който ме интересува, но не открих нищо.
Идеята ми е за online магазин. Място, където аз, а и мои познати, да предлагаме ръчно изработени продукти (бижута, картини, картички), подходящи за подаръци. Ясно ми е, че подобен сайт не се прави лесно, но ми е любопитно, какви средства ще са ми нужни? От прочетеното в интернет се обърках доста, защото цените, за които се говори са много разнообразни. Истината е, че на този етап не разполагам със средства, но все пак съм сериозна в намеренията си и обмислям варианти.
Разгледах доста подобни сайтове, конкуренцията е голяма, но къде ли не е. Важна е и рекламата, а има и много други неща, но сега се опитвам да наредя нещата стъпка по стъпка, като първата е направата на самия сайт.
Необходимо ли е да се отвори фирма, за да се извършва електронна търговия?
Има ли някой с опит в областта, да сподели мнение, не само за направата, но и като идея дали е добро?   bouquet
То хубаво ще си направиш онлайн магазин за сувенири и др. дранкулки , ама дали ще имаш клиенти достатъчно за такъв вид продукти ??То бълва от такива магазинчета и пак са празни , а чак пък онлайн .. незнам . Thinking
Аз честно казано такива продукти не бих си купила , не съм виждала тези които ти предлагаш .. но все пак не обичам събери прах. Naughty
Виж целия пост
# 625
Идеята ми беше малко по-различна. Колко време може да си стои запазено името преди да се подадат останалите док.? Месец или три?
Виж целия пост
# 626
Идеята ми беше малко по-различна. Колко време може да си стои запазено името преди да се подадат останалите док.? Месец или три?


6 месеца важи името, 50 лв струва  удоволствието. Сигурно си имаш причина да го правиш едното сега, регистрацията след време,по-удачно е сякаш всичко на веднъж да стане,пести се време
Виж целия пост
# 627
Здравейте! Търсих чрез търсачката в сайта, дали сте обсъждали въпроса, който ме интересува, но не открих нищо.
Идеята ми е за online магазин. Място, където аз, а и мои познати, да предлагаме ръчно изработени продукти (бижута, картини, картички), подходящи за подаръци. Ясно ми е, че подобен сайт не се прави лесно, но ми е любопитно, какви средства ще са ми нужни? От прочетеното в интернет се обърках доста, защото цените, за които се говори са много разнообразни. Истината е, че на този етап не разполагам със средства, но все пак съм сериозна в намеренията си и обмислям варианти.
Разгледах доста подобни сайтове, конкуренцията е голяма, но къде ли не е. Важна е и рекламата, а има и много други неща, но сега се опитвам да наредя нещата стъпка по стъпка, като първата е направата на самия сайт.
Необходимо ли е да се отвори фирма, за да се извършва електронна търговия?
Има ли някой с опит в областта, да сподели мнение, не само за направата, но и като идея дали е добро?   bouquet
То хубаво ще си направиш онлайн магазин за сувенири и др. дранкулки , ама дали ще имаш клиенти достатъчно за такъв вид продукти ??То бълва от такива магазинчета и пак са празни , а чак пък онлайн .. незнам . Thinking
Аз честно казано такива продукти не бих си купила , не съм виждала тези които ти предлагаш .. но все пак не обичам събери прах. Naughty
Е то не са само сувенирите ръчна изработка, има и бижута, и свещници, и картини.
flower_00, и аз имах идея за онлайн магазин, и то не само лично мой, ами на всички, които се занимават с ръчно творчество. Обаче изоставих идеята си, стори ми се някак .. не знам как да кажа... нереализируема.
Наистина има много хора, които се занимават с ръчна изработка, но се чудя: ще се намери ли в България някой, който да има интерес към ръчното творчество? Защото гледам на запад сякаш го предпочитат, в България пък е нещо едва ли не безполезно. Или както казва един мой приятел - като е безмарково никой не го търси, дори да е хубаво, но ако пише Адидас на него - стой, та гледай, пък дори да е някой грозен потник. Ама стадната принадлежност не може да избяга от българина. Ето това отказва творците тук..
Виж целия пост
# 628
Една идея от мен ( идеята не е моя, тук попаднах на този вид бизнес).
Идеята е предназначена за хора които са на Ти с фотографията.
Какво представлява самия бизнес: в родилните домове се ходи и се правят ( напълно безплатно) снимки на бебетата. качват се на сайт, като на майката се дава име и парола за сайта. Можеш да влизаш и да си гледаш снимките. Ако искаш да ги получиш разпечатани или на диск си плащаш. ( снимките имат защити и не става да ги копираш)

Какво ви трябва: умения ( професионални) за фотограф, фотоапарат, преносим компютър и сайт.

Ако някой прояви интерес мога да му дам и саита им да види как са организирани нещата.
Виж целия пост
# 629
Art0fRali ами мисля, че идеята има бъдеще. Има хора, не малко, които се интересуват от такъв вид сувенири и ги предпочитат за подаръци. Нещо, ръчно изработено, било то и най-обикновенна картичка, е оригинален подарък, който много хора предпочитат пред Китайските джунджурии. Аз имах идея да направя Handmade магазинче, съчетано с цветарство, но нямам средства в момента за нещо толкова голямо. Затова и се заинтересувах от интернет търговията. Има разни сайтове, където всеки може да си качи нещата и да ги продава, но не съм се възползвала.  Искам собствен сайт. Един вит виртуално реализиране на моята мечта. Просто не съм запозната до каква степен е възможно и какви средства ще коства.
Права си, на запад наистина тези неща се ценят повече...тук каточели, цените плашат хората. Арт подаръците, изобщо всичко ръчно изработено е доста скъпо, понякога се дават и неадекватни цени на някой стоки. И все пак мисля, че изкуството има почва у нас. Вярвам, че добре обмислен сайт с добре подбрани стоки и прилични цени, както и някой други екстри ще може да оцелее.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия