Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 675
Аз също имам една фирма ЕТ, която никога не е имала дейност, регистрирана е много отдавна. Моята счетоводителка казва, че до месец или 2 ще има становище относнто това ще има ли глоба и в какъв размер, ако фирмата не се пререгистрира. Така че аз ще изчакам, за да знам ще я пререгистрирам ли или ще я оставя служебно да я заличат. Няма никакво законово основание за глоби по 500 или 1000 лева за момента, както прочетох някъде по-нагоре, засега са само слухове.  Peace

Мда, а тогава ще настанат и опашките... А ще е толкова лесно ако се решава всичко навреме, а не в последния момент...
Виж целия пост
# 676
Срокът за пререгистрация е до 31.12. не вярвам да се вият опашки 3-4 месеца нон стоп. Кое кога ще се свърши, всеки си решава сам   Wink
Виж целия пост
# 677
Ти чакай да видиш какво ще стане, ако кажат, че ще има актове по 500 - 1000 лева за служебно закриване на ЕТ-та... Това, че ти не виждаш законово основание, не означава, че Кр. Стефанов и Дянков няма да видят.
Виж целия пост
# 678
E, аз имам 100% доверие на счетоводителката си и я слушам за неща, които не разбирам. Така че ще поема огромния риск и няма да се затърча сега да пререгистрирам фирма, която изобщо не ми трябва. И не че аз не виждам законово основание, просто все още няма официално такова. Като проима, ще се съобразя с него, независимо от вижданията си  Peace
Виж целия пост
# 679
Те ако го решат септември, човек докато обмисли ще стане октомври и Сф ще се извият опашки като при годишните отчети.

Аз и друго се чудя, ако се заличи служебно дали след време лицето ще има право отново на фирма под същата правна форма. Нашите ЕТ са на мен и мъжа ми, регистрираха ни ги служебно бивши работодатели преди години, за да спестяват осигуравки, но все пак след време дали няма да ми потрябва, я печат, или друга справка.
Виж целия пост
# 680
Аз не съм в София и при мен ще е по-леко положението  Wink
Виж целия пост
# 681
За да няма други, които да се разкарват напразно в тази жега, бързам да споделя: удостоверенията за пререгистрация се получават между 15:00ч и 17:00ч. За София иде реч, да уточня. Laughing
Виж целия пост
# 682
Момичета ,отново се връщам при вас . Hug
Изчетох последните 4 теми . #Crazy Очите ме болят вече ,ама няма как-решила съм да се гмурна в дълбокото море на частният бизнес и първо искам да ви благодаря за безценната информация. Hug
И така вкратце ще кажа за какво иде реч.Още обмисляме нещата с половинката ,но сме страшно амбицирани да успеем.Долу-горе уточнихме дейностите ,с които ще се занимаваме т.е. в сферата на услугите.Помещение си имаме наше.Имам обаче няколко въпросчета(то като за начало  Joy)
1.Решихме да се регистрираме по ДЗЗД.Мисля,че е най-безболезнено.Какво ще кажете ?
2.Откъде да почнем?Дали от префасониране на помещението,дали от регистрация на фирмата или пък да си потърсим първо партньорите ,с които ще работим?Вие как почнахте? newsm78
3.Видях ,че сектора 'услуги' е на патент.А знаете ли на каква сума възлиза и как се плаща-в смисъл наведнъж ли,на вноски ли?На местна основа ли се определя или не?
Май това е засега най-важното .Със сигурност ще имам още въпроси и много се надявам на вашата помощ,за което отсега ви благодаря. newsm51
Виж целия пост
# 683
Зависи от услугите.
Извършваме услуга, свързана с металоконтрол, но сме по ЗКПО, а не на патент.
Виж целия пост
# 684
lady_Blu,реклама,копирни услуги,набор и печат,оформяне на документи за ЛК,работно облекло,което ще е с поръчка...Засега това ,мислим за още дейности. newsm78 И ме посъветваха ,че е по-добре да е ДЗЗД,а не ЕТ или ЕООД. newsm78
А какво е ЗКПО? newsm78 Embarassed
Виж целия пост
# 685
lady_Blu,реклама,копирни услуги,набор и печат,оформяне на документи за ЛК,работно облекло,което ще е с поръчка...Засега това ,мислим за още дейности. newsm78 И ме посъветваха ,че е по-добре да е ДЗЗД,а не ЕТ или ЕООД. newsm78
А какво е ЗКПО? newsm78 Embarassed
Това за Варна ли става дума ?? Confused
Не са ли и без това твърде много с такава дейност ???
С какво би могла да ги привлечеш да идват точно при вас ?? newsm78
Виж целия пост
# 686
Аз си мисля, че за една дейност в областта на услугите не е толкова важно да си по-различен, да си по-уникален, с ниски цени т.н. не може да е до безкрайност. Важно е да познаваш подходящите хора и да си доказан професионалист. И при равни други условия да предпочетат теб. Дори  и при малко по-високи цени пак да предпочетат теб, защото знаят, че могат да разчитат, каквото и да изникне по време на изпълнението. Какво ще дадеш зависи от клиента и от нуждите му. Например при нас е оказвало добро влияние за отношенията ни да дадем книга за ИТ и да помогнем с обяснения за предстоящ изпит. От години ползваме една рекламна агенция, която знам, че не е най-изгодната, но е точно като за нас. И да дойдат с по-ниски цени, не искам, защото за 10% не ми се рискува.
Виж целия пост
# 687
lady_Blu,реклама,копирни услуги,набор и печат,оформяне на документи за ЛК,работно облекло,което ще е с поръчка...Засега това ,мислим за още дейности. newsm78 И ме посъветваха ,че е по-добре да е ДЗЗД,а не ЕТ или ЕООД. newsm78
А какво е ЗКПО? newsm78 Embarassed

Формата на неперсонифицираното дружество има специфичен статут, различаващ се от правния статут на юридическите лица, но по отношение на данъчната регистрация, данъчното облагане, събирането на вземанията и обжалването на данъчните актове то се приравнява към юридическите лица [чл. 18, ал. 2 от Данъчния процесуален кодекс и параграф 11 от ПЗР на Закона за корпоративното подоходно облагане]. Приравнено на останалите юридически лица ДЗЗД се регистрират по общия реда на ДПК, начисляват и внасят данъците по ЗКПО или патентен данък, попълват и подават годишна данъчна декларация, регистрират се по ЗДДС, ако отговоря на условията, посочени в закона.

Няма разлика в отношенията на неперсонифицираното лице с трудовото законодателство, в качеството на тези дружества на възложител или работодател, където следва да се удържа от доходите, изплащани на физическите лица, авансов данък по реда на чл. 36 и 38 от ЗОДФЛ.
Аз не разбирам защо точно такова дружество?

Виж целия пост
# 688
Не е Варна,по-малък град на 30км от Варна.И наоколо нямаме такива услуги,а работно облекло пък изобщо. newsm78
За реклама -визитки,стикери,менюта се ходи до големите градове наоколо.
Виж целия пост
# 689
Ами защото струва най-малко-само около 60лв като нотариус подготвя документите.Нужни са двама души за съдружници,като това може да са роднини и не се изисква начален капитал или ипотекиране на имущество.
Но все пак ми е важно да знам и вашето мнение. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия