Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 660
ЕТ-та ще се заличават служебно, такси няма да има, но ще има наказателни актове  за собствениците от 500 до 1000 лева. Чула съм това от адвокат и от служител в НАП, който приемаше документите ми. За ООД - тата ликвидатори. В момента заличавам едно старо, неработещо от години ЕТ, регистрирано преди 2007. Когато се подавах разни неща в съда, а не всичко в АВ. Е голяма врътка е значи.
В линка по-горе добре е обяснено, но май са пропуснали някои неща. Освен изброените (копирам)

1. Попълнено заявление А1 с нотариална заверка на подписа на заявителя
2. Удостоверение за пререгистрация по параграф 4 от преходните и заключителни разпоредби на ЗТР
3. Декларация по чл. 13 ал. 4 от ЗТР.
4. Декларация по чл. 13 ал. 5 от ЗТР
5. Нотариално заверено пълномощно от заявителя към приносителя за подаване на документите за пререгистрация.

Ще ви трябват още Уведомление по чл. 77, ал. 1 от ДОПК от НАП - за наличието и липсата на задължения за данъци и задължителни осигурителни вноски. За него се подава едно уведомление, има го нета.

И Удостоверение от НОИ за липса на задължения към ДОО. Подаваше се нещо в НОИ (като се сетя какво беше ще пиша), заедно с ведомостите за заплати, ако е имало наети служители. Правят пълна ревизия.

Като се съберат всички документи следва АВ. Наредете се първо на опашката за банката да си платите държавната такса за заличаване, защото ще ви я искат заедно със всички останали документи. За ЕТ - 30 лв. За другите незнам. Има, обаче, таксите изнесени на един лист.
Виж целия пост
# 661
И все пак се интересувам как се пресмята себестойността на едно копие при копирните машини Simple Smile А също така имам една идея. Не знам дали функционира някъде, но силно се надявам да се практикува Simple Smile. Значи мисля, ако направя копирен център да преговарям с определени фирми за реклама. В смисъл - да направя цената на копие , толкова колкото ми излезе себестойността му (примерно 3 ст.) като да е само едностранно, а от другата страна да е рекламата на дадената фирма, която да плаща определена сума за реклама. В тоя случай печелят и двете страни - аз ще си вземам хонорара за реклама , който сме договорили, а в следствие на ниските цени на копие ще има много клиенти, които ще бъдат потенциални рекламни агенти. Ясно ми е ,че ще има и важни документи, на които е неуместно да има някаква реклама, но при тях няма да има реклама и цената съответно ще е по-високо. От собствени впечатления все си мисля, че народа ще заложи на по-евтино. На мен не би ми пукало какво има от другата страна Simple Smile Ако някой е чувал за подобна практика и знае как стоят нещата, ще се радвам да сподели .

danail88, аз също не бих купила рекламна листовка. Освен това на рекламодателите ще им излезе доста скъпо да печатат на принтер рекламата си. На офсет излиза в пъти по-евтина печатната реклама, особено в по-голям тираж.
Като се замисля в крайна сметка ще отблъснеш клиентите, които идват за копирни услуги при теб, като искаш от тях да ти платят рекламната листовка, която им пробутваш. От друга страна пък няма да можеш да предложиш добра цена за печат на реклама. Относно рекламата, ще наемаш ли графичен дизайнер? Защото ако не наемеш, клиента ти ще отиде в рекламна агенция за дизайн и ще си остане там Mr. Green
Виж целия пост
# 662


1. Попълнено заявление А1 с нотариална заверка на подписа на заявителя
2. Удостоверение за пререгистрация по параграф 4 от преходните и заключителни разпоредби на ЗТР
3. Декларация по чл. 13 ал. 4 от ЗТР.
4. Декларация по чл. 13 ал. 5 от ЗТР
5. Нотариално заверено пълномощно от заявителя към приносителя за подаване на документите за пререгистрация.

Ще ви трябват още Уведомление по чл. 77, ал. 1 от ДОПК от НАП - за наличието и липсата на задължения за данъци и задължителни осигурителни вноски. За него се подава едно уведомление, има го нета.

И Удостоверение от НОИ за липса на задължения към ДОО. Подаваше се нещо в НОИ (като се сетя какво беше ще пиша), заедно с ведомостите за заплати, ако е имало наети служители.

Това ли са пълните док.за ЕТ,че не разбрах..? Blush И нали в горния линк(Бианка   bouquet) пише, че пререгистрацията е безплатна,какви са тези 30 лв? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 663
И все пак се интересувам как се пресмята себестойността на едно копие при копирните машини Simple Smile А също така имам една идея. Не знам дали функционира някъде, но силно се надявам да се практикува Simple Smile. Значи мисля, ако направя копирен център да преговарям с определени фирми за реклама. В смисъл - да направя цената на копие , толкова колкото ми излезе себестойността му (примерно 3 ст.) като да е само едностранно, а от другата страна да е рекламата на дадената фирма, която да плаща определена сума за реклама. В тоя случай печелят и двете страни - аз ще си вземам хонорара за реклама , който сме договорили, а в следствие на ниските цени на копие ще има много клиенти, които ще бъдат потенциални рекламни агенти. Ясно ми е ,че ще има и важни документи, на които е неуместно да има някаква реклама, но при тях няма да има реклама и цената съответно ще е по-високо. От собствени впечатления все си мисля, че народа ще заложи на по-евтино. На мен не би ми пукало какво има от другата страна Simple Smile Ако някой е чувал за подобна практика и знае как стоят нещата, ще се радвам да сподели .

danail88, аз също не бих купила рекламна листовка. Освен това на рекламодателите ще им излезе доста скъпо да печатат на принтер рекламата си. На офсет излиза в пъти по-евтина печатната реклама, особено в по-голям тираж.
Като се замисля в крайна сметка ще отблъснеш клиентите, които идват за копирни услуги при теб, като искаш от тях да ти платят рекламната листовка, която им пробутваш. От друга страна пък няма да можеш да предложиш добра цена за печат на реклама. Относно рекламата, ще наемаш ли графичен дизайнер? Защото ако не наемеш, клиента ти ще отиде в рекламна агенция за дизайн и ще си остане там Mr. Green

За това се дооточних, че ще е по-добре да е безплатно за потребителя, а фирмата, която ти възложи рекламата да плаща 2 пъти себестойността за копие примерно. Ако си направил 10 000 копия и ти излизат 300 лв. , то те да ти платят 300 отгоре за реклама. И пак излагам тезата си, че ако искат да интегрират рекламата на даден продукт в определена група хора, то те трябва да го направят на местата, които най-често посещава тази група. За това си мисля, че този тип реклама ще е по-ефикасна от раздаването на флаери. А и може самата реклама да е вградена в копието като фон и несъзнателно потребителя да ангажира вниманието си с нея. Не вярвам един лист А4 с десетина едноцветни надписа вградени като лого, да излязат повече от по-малък формат , но с десетки ярки цветове запълващи целия лист. Пак казвам - не става въпрос за някакви важни документи и договори, а за почти еднократно използвани копия. Все пак си мисля, въпреки твърденията на всички за това как не  би си купил нещо на по-ниска цена, но с по-ниско качество, че съвсем няма да е така. В случая можем да говорим за 2-3 ст. , но това си е 50 % намаление. Нали се сещате, как всички обичаме "НА ПОЛОВИН ЦЕНА" , дори и да не е каквото точно искаме - в условия на криза просто се стремим да задоволим нуждите си.
Виж целия пост
# 664
Пак казвам - не става въпрос за някакви важни документи и договори, а за почти еднократно използвани копия.

Как изглеждат тези "почти еднократно използвани копия", че нещо не се сещам?  newsm78
Хората копират главно документи и учебни материали, ако е възможно - двустранно, за по-евтино.
И на двете не виждам къде и как би могло да се лепне и реклама.
За да печелиш от копирен център, трябва да разчиташ на голям поток клиенти целогодишно. Ако мислиш да печелиш от реклама, работи като рекламна къща и съвместявай и двете дейности, но не на един и същи лист хартия.  Laughing
Ще ти трябва повече техника, обаче, както и специалист за дизайна, а в тази криза...
Виж целия пост
# 665
Пак казвам - не става въпрос за някакви важни документи и договори, а за почти еднократно използвани копия.

Как изглеждат тези "почти еднократно използвани копия", че нещо не се сещам?  newsm78
Хората копират главно документи и учебни материали, ако е възможно - двустранно, за по-евтино.
И на двете не виждам къде и как би могло да се лепне и реклама.
За да печелиш от копирен център, трябва да разчиташ на голям поток клиенти целогодишно. Ако мислиш да печелиш от реклама, работи като рекламна къща и съвместявай и двете дейности, но не на един и същи лист хартия.  Laughing
Ще ти трябва повече техника, обаче, както и специалист за дизайна, а в тази криза...

Е как как изглеждат? Не си  ли използвала копия само да ги прочетеш веднъж или да ги научиш и после да идат в коша. Не сте ли били студенти? Защо изобщо питаш за едностранно или двустранно? Неслучайно съм написал "себестойността" на копие, което включва консумативите и цената на самата хартия - няма как да ти излезе по-скъпо от пазарната цена на копие та дори и двустранно. Явно трябва да се покаже на практика иначе нямам как да се разбере.
Виж целия пост
# 666

Е как как изглеждат? Не си  ли използвала копия само да ги прочетеш веднъж или да ги научиш и после да идат в коша. Не сте ли били студенти? Защо изобщо питаш за едностранно или двустранно?

 Joy
Не, не съм използвала такива копия. Когато бях студентка, преписвахме лекции и пищови на ръка. То си и личи де, кой кога е завършил, даже и само по този критерий.  Mr. Green
Има разлика между двустранно и едностранно копие именно заради себестойността. Колкото и да е евтин тонерът, все пак струва пари, особено ако има и картинки... Цветният - още повече.
И накрая - има голяма разлика дали погледът ти върху дадена дейност е от гледната точка на клиента или на този, който я извършва. Ти мислиш само като клиент-студент, което е голяма грешка. Същата, която правят много майки на малки деца, отваряйки магазини за детски стоки и храни. Мислят си, че като са клиенти, познават добре пазара и друго не им трябва. Да, ама не. Фалиращите непрекъснато магазини го доказват непрекъснато.
Ако ти е такъв мерак, хвани се да  поработиш в някой копирен център няколко месеца, изучи нещата отвътре и тогава пак си помисли дали искаш и можеш да си позволиш такъв.
Виж целия пост
# 667
данаил88, не си обмислил важен аспект от идеята си. Та кой рекламодател ще плати сума ти пари за да стигне рекламата му само до 4-5 човека (съвсем хипотетично, ако си принтират учебници, една и съща реклама ще е на 200-300 листа в един човек. Аз като рекламодател не бих се навила на такъв вариант Wink
Виж целия пост
# 668

Това ли са пълните док.за ЕТ,че не разбрах..? Blush И нали в горния линк(Бианка   bouquet) пише, че пререгистрацията е безплатна,какви са тези 30 лв? Rolling Eyes

Пререгистрацията е безплатна, а ликвидацията струва пари. А ако не си пререгистрираш фирмата, защото не си я ползвала 10 години и не искаш да я ползваш вече, не се знае каква глоба ще ти сложат и дали ще има.

Аз днес говорих с нашата счетоводителка, тя ми каза че още няма решение на въпроса какво ще се прави с ЕТ-та, които не се пререгистрарат. Дали ще ги глобавят, дали служебното закриване ще струва пари и колко. Според адвоката, с който работи, към края на лятото ще има разяснения. Е няма що - три години срок и 5 месеца преди изтичането му не се знае как ще се процедира.
Аз питах счетоводителката и за един друг казус, фирма подала уведомление в НАП, че спира дейност и не е подавала данъчни декларации през последните 7 години, дали сега трябва да публикува счетоводни отчети, като няма такива. Според счетоводителката ни - да, защото съда и НАП не са обща структура.
Започвам да си мисля, че е по-добре да се пререгистрират и такива фирми с прекратена дейност, без да не се ликвидират, те не пречат.
Виж целия пост
# 669
данаил88, не си обмислил важен аспект от идеята си. Та кой рекламодател ще плати сума ти пари за да стигне рекламата му само до 4-5 човека (съвсем хипотетично, ако си принтират учебници, една и съща реклама ще е на 200-300 листа в един човек. Аз като рекламодател не бих се навила на такъв вариант Wink

Тук ключовия въпрос е - за какви сума ти пари говорят всички? Тези примерни параметри (10 000 копия, 300 лв. себестойност + 300 лв. за реклама) граничат с реалните. Мисля, че всяка фирма решена да инвестира в реклама не би я бъркало такава сума, каму ли в нещо иновативно от тоя тип.  Хипотетично съвсем не бих разчитал само на тази сума, но си падам по новите идеи и за това като се поставя на мястото на потенциалните инвеститори, бих инвестирал в нещо такова. Това би говорило за фирмата не само , като намиране на ниши за добра реклама, но и като иноватор в тази сфера. Пък като се появи конкуренция може да се развие "копирната реклама".
Виж целия пост
# 670
Бодливка, пререгистрацията е безплатна, 30-те лева са държавната такса за заличаване.
Виж целия пост
# 671
Дзандза,TanyaMG тенкю!   bouquet
Виж целия пост
# 672
Имайте предвид, че пререгистрацията е безплатна, но веднага след нея има такса от 50 лв., защото в 3 месечен срок след пререгистрацията трябва да се обяват счетоводните отчети на фирмата за изминалите 3 години. И дори да не сте имали дейност, държавата си иска 50 лв. и трябва да обявявате отчети със стойност 0.
Виж целия пост
# 673
Имайте предвид, че пререгистрацията е безплатна, но веднага след нея има такса от 50 лв., защото в 3 месечен срок след пререгистрацията трябва да се обяват счетоводните отчети на фирмата за изминалите 3 години. И дори да не сте имали дейност, държавата си иска 50 лв. и трябва да обявявате отчети със стойност 0.

Е, обичам я тази държава! Все за моите пари мисли! И най-вече - как да ми бръкне в джоба...
Виж целия пост
# 674
Аз също имам една фирма ЕТ, която никога не е имала дейност, регистрирана е много отдавна. Моята счетоводителка казва, че до месец или 2 ще има становище относнто това ще има ли глоба и в какъв размер, ако фирмата не се пререгистрира. Така че аз ще изчакам, за да знам ще я пререгистрирам ли или ще я оставя служебно да я заличат. Няма никакво законово основание за глоби по 500 или 1000 лева за момента, както прочетох някъде по-нагоре, засега са само слухове.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия