Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
# 600
Женя, а ти кога последно искаше удостоверение за липса на задължения като физическо лице, гледала ли си справката с ел. подпис, защото при нас проблемите възникнаха в последните месеци. Отделно, че при този начин 4 години вноските ни не бяха обвързани с Декларация 6.
Виж целия пост
# 601
не съм искала, само като юридическо лице съм искала справка скоро  newsm78
ааааа сега да не излезе, че има проблеми  ooooh!
Виж целия пост
# 602
Кажете ми вие как правите платежните на самоосигуряващи се съдружници в ООД - в Задължено лице е съдружника и ЕГН, а в Наредител какво пишете? На мен  ми казаха, че ако е от фирмената сметка при искане на декларацията за липса на задължения инфото няма да е коректно.
Ето го платежния документ - тук. Където пише задължено лице се пише имената на съдружника, под него пише ЕИК /код по Булстат - не се пише нищо, ЕГН на задълженото лице - тук се попълва ЕГН-то на задълженото лице, Наредител - тук се пише името на фирмата, ако се плаща от банковата сметка на дружеството и т.н. Попълнено по този начин, не мисля, че ще има някакъв проблем  Peace
Виж целия пост
# 603
Така е, аз работя в банка и всеки месец обясняваме на счетоводителите как точно трябва да е попълнено платежното нареждане!
Промяната е от началото на годината!  Peace
Виж целия пост
# 604
Благодаря ви martin4e и White Angel,

martin4e, и ние така ги пишехме и за мен е най-логичния начин. Но като се разходих из районната НАП ми направиха сериозна забележа, че така осигуровките пак влизат по Булстат. Вижте и това указание - http://portal.nap.bg/ospage?id=86 . Цитат от него: "съгласно чл.11 -   ...собственици или съдружници в търговски дружества... при изплащане на възнаграждение за работа без трудово правоотношение осигурителни вноски не се внасят от възложителя на работата и не се удържат от възнаграждението." Тълкувам го, че ние сме самоосигуряващи се, а фирмите ни се явават възложител на работата, която вършим. Дори това са авансови вноски и има логика да са само по ЕГН, не от сметката на фирмата.  Моля ви прочетете го цялото, но на мен ми се струва, че за това ми казаха, че не трябва да е от фирмената сметка, защото влизали по Булстат. И аз така го направих този месец.  Но така няма да ни се връзват с даните от Д1 и ми е ясно, че кашата ще стане още по-голяма.
И за това нашата районна счетоводителка от НАП ни е изпратила на някъде осигуровките като самоосигуряващи се от началото на годината, няма ги под булстата на фирмата, под който се осигуряваме.
Виж целия пост
# 605
... че не трябва да е от фирмената сметка, защото влизали по Булстат...
Няма как да влязат по булстат, след като той не е въведен, само по едно име - едва ли, който и да било служител ще търси, на това име на фирма - кой е булстата. А горецитираното се отнася за нещо съвсем различно - и то е , когато се изплащат възнаграждения за личен труд на самоосигуряващи се лица - че не се плащат осигуровки от фирмата, защото лицето е самоосигуряващо се и то само е длъжно да внася осигуровки за своя сметка - т.е. това което коментирахме вече, по ЕГН.
Виж целия пост
# 606
martin4e, аз си мисля, че като пристигат пари в сметката на НОИ се вижда от кого са и булстата му автоматично. Или пък заради другите платежни на служителите в НОИ вече са обвързали - тази сметка праща пари към този булстат.

Може би White Angel да ни каже. Но двама независими служители от регионалната ни НАП ми казаха, че ако превеждаме самоосигуряващите се от фирмената сметка, парите влизат по Булсат, а не по ЕГН на лицето. И платежното е написано както ти си го показала. Или в нашето НАП не са особено компетентни...

Виж целия пост
# 607
Съгласна съм с Мартинче. Според мен трябва да се пускат от фирмената сметка, Наредител на плащането е фирмата, а задължено лице е физическото лице с егн, булстатът не се пише. Това е за самоосигуряващите се! Когато се плащат осигуровките на работниците е по булстат! И в двата случая се пускат от фирмената сметка, не е редно да се пускат от лична сметка! Ако се пускат на каса пак наредител трябва да е фирмата!
Виж целия пост
# 608
И все пак се интересувам как се пресмята себестойността на едно копие при копирните машини Simple Smile А също така имам една идея. Не знам дали функционира някъде, но силно се надявам да се практикува Simple Smile. Значи мисля, ако направя копирен център да преговарям с определени фирми за реклама. В смисъл - да направя цената на копие , толкова колкото ми излезе себестойността му (примерно 3 ст.) като да е само едностранно, а от другата страна да е рекламата на дадената фирма, която да плаща определена сума за реклама. В тоя случай печелят и двете страни - аз ще си вземам хонорара за реклама , който сме договорили, а в следствие на ниските цени на копие ще има много клиенти, които ще бъдат потенциални рекламни агенти. Ясно ми е ,че ще има и важни документи, на които е неуместно да има някаква реклама, но при тях няма да има реклама и цената съответно ще е по-високо. От собствени впечатления все си мисля, че народа ще заложи на по-евтино. На мен не би ми пукало какво има от другата страна Simple Smile Ако някой е чувал за подобна практика и знае как стоят нещата, ще се радвам да сподели .
Виж целия пост
# 609
И все пак се интересувам как се пресмята себестойността на едно копие при копирните машини Simple Smile А също така имам една идея. Не знам дали функционира някъде, но силно се надявам да се практикува Simple Smile. Значи мисля, ако направя копирен център да преговарям с определени фирми за реклама. В смисъл - да направя цената на копие , толкова колкото ми излезе себестойността му (примерно 3 ст.) като да е само едностранно, а от другата страна да е рекламата на дадената фирма, която да плаща определена сума за реклама. В тоя случай печелят и двете страни - аз ще си вземам хонорара за реклама , който сме договорили, а в следствие на ниските цени на копие ще има много клиенти, които ще бъдат потенциални рекламни агенти. Ясно ми е ,че ще има и важни документи, на които е неуместно да има някаква реклама, но при тях няма да има реклама и цената съответно ще е по-високо. От собствени впечатления все си мисля, че народа ще заложи на по-евтино. На мен не би ми пукало какво има от другата страна Simple Smile Ако някой е чувал за подобна практика и знае как стоят нещата, ще се радвам да сподели .
На първото изречение ти отговарям - стойността на машината разделено на броя копия, които й дават да направи (питаш техн.лице от което купуваш)+тонер за 1 страница нормално запълване, 5%;+лист хартия+стойността на девелопер за броя копия за които му дават живот+стойност на барабан по същия начин (това са двете неща, които се сменят при копирна машина) и така ти излиза себестойност на 1 копие - това може да ти го каже този, който ти продава машината. А за рекламите нищо не мога да ти кажа, зависи си как се договориш с рекламодателите и дали ще имаш сметка да правиш само едностранни копия.
Виж целия пост
# 610
danail88, тази идея е прекрасна, но според мен - за чуждия пазар. В америка и япония я развиват повече от успешно. Но там потребителят не заплаща нищо-печели се само от стойността на рекламата,която рекламодателят е заплатил. Рекламите може да са обяви за работа за студенти, ако ксероксът е близо до университет или реклами на заведния, дискотеки, дрехи и т.н. Simple Smile Успех, ако решиш да приложиш идеята!
Виж целия пост
# 611
И все пак се интересувам как се пресмята себестойността на едно копие при копирните машини Simple Smile А също така имам една идея. Не знам дали функционира някъде, но силно се надявам да се практикува Simple Smile. Значи мисля, ако направя копирен център да преговарям с определени фирми за реклама. В смисъл - да направя цената на копие , толкова колкото ми излезе себестойността му (примерно 3 ст.) като да е само едностранно, а от другата страна да е рекламата на дадената фирма, която да плаща определена сума за реклама. В тоя случай печелят и двете страни - аз ще си вземам хонорара за реклама , който сме договорили, а в следствие на ниските цени на копие ще има много клиенти, които ще бъдат потенциални рекламни агенти. Ясно ми е ,че ще има и важни документи, на които е неуместно да има някаква реклама, но при тях няма да има реклама и цената съответно ще е по-високо. От собствени впечатления все си мисля, че народа ще заложи на по-евтино. На мен не би ми пукало какво има от другата страна Simple Smile Ако някой е чувал за подобна практика и знае как стоят нещата, ще се радвам да сподели .

Не бих платил за копие с рекламен текст никога. Ако ще да е лого на дорния десен ъгъл с големината на стотинка. И от задната страна. Никога. Копирните услуги не са толкова скъпи, че да пести човек за няколко страници от стотинки. Ако пък са повече на брой, повтарям, не желая нечия реклама, за която аз пак плащам, за да стигне до мен.
Изобщо за нещо с реклама по него и стотинка не давам.
Виж целия пост
# 612
Себестойността на копието, което впрочем няма нищо общо с цената на машината и с копията, които и дават да направи, се определя на база най-често сменяваните консумативи: тонер, девелопер, барабан. И хартията разбира се.
1. цена на тонер/брой копия = 0,00 лв
2. цена на барабн/брой копия =0,00 лв
3. цена на девелопер/брой копия=0,00 лв
4. цена на хартията/брой листа =0,00 лв
Себестойност на копие= 1+2+3+4


А за тези, които искат да си купят нови машини има и друг вариант, който може да удачен и за по-големите машини, за цветните, за широкоформатните, които струват майка си и баща си. Копирната машина се взима на нещо средно между наем и лизинг. Уточнявате се с доставчика колко струва машината. Вие плащате само ДДС-то на доставчика и той ви доставя машината. Всеки месец след това внасяте уговорената месечна вноска за изплащането на машината + цената на броя направени копия. Обикновено след третата година машината става ваша собственост.
Виж целия пост
# 613
Темата е доста дълга и не успях да прочета всичко. Идеята, която имам може вече да е обсъдена. Аз съм от малък град и много ми се иска да направя нещо като кафе-сладкарница където да се организират детски партита с клоун и останалите екстри - балони, музика, фоерверки и т.н. Хубаво е да има и дворно място за летните партита. Ще се наблегне много на реклама по радиото, брошурки, покани. Това, което ще се предлага като сладкиши,пасти,сандвичи и т.н. ще се зарежда от друго място. В града има само едно такова място, което е изключително неподходящо и неприветливо (зимата се отоплява само на една духалка!)
Какво мислите за идеята???
Виж целия пост
# 614
За момичетата от Варна имам предложение, ако на някой му се занимава с дрехи втора употреба. Преотстъпвам бивш и разработен магазин на Хумана, с оборудване на Хумана във Възраждане. Магазина е 100 кв.м. Ако се продава на фиксирани цени, дневния оборот е между 400-800 лв.
За 400-800 лв. бая дрехи/втора употреба/ значи се продават ?? Rolling Eyes
Вървежен е ли е този магазин ??Поради каква причина го преотстъпваш ??Всеки ден ли оборота варира от 400 до 800 лв. ???Дай малко повече инфо??Като разбиеш месечния оборот на броя работни дни ли ти излиза посочения оборот или как ??
Извинявам се за тъпите въпроси , но ме заинтригува тази "оферта" ???
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия