Студ скова страната, ЮЛЧЕТА надуват ни главата!

  • 28 447
  • 742
# 405
Роси, съболезнования за дядо ти!
Джули, много ти е умна Даринка Heart Eyes
И аз се възхищавам на многодетните майки. Не знам дали бих се справила с повече деца. Иначе ние сме три сестри и добре, че майка ми е имала подкрепа в лицето на баба ми и дядо ми, че сама не знам как би се справила с нас Laughing, още повече, че с едната ми сестра имаме 10 месеца разлика.
Виж целия пост
# 406
Като гледам всички сме на една вълна Simple Smile
Аз ходих в моя офис още преди месец и те едва ли не искаха да се връщам още "вчера", както каза шефа ми. И при нас текучеството е голямо и сме останали наполовина персонал - главно "старите" муцуни.
Тъкмо преди няколко дни решихме с мъжа ми, че ще се върна на работа веднага щом ми свърши майчинството, като Билянка ще я гледа свекърва ми 2 месеца до есентта, докато дойде време за градина, а на Дея ще търсим частна ясла, но сега пък мъжа ми каза, че уж преговарял с майка си тя да гледа Дея докато стане на 3 г., но познавайки свекърва ми, не съм много обнадеждена за резултата от прегоровите. В случай, че се съгласи да гледа Дея, аз трябва да си ги гледам и двете до есентта, което пък не се знае дали шефовете ми ще искат, при положение, че ми обясняваха колко е напечено във фирмата и как имат нужда от мен ...
От друга страна бях категорична, че ако реша да се върна на работа, ще говоря открито с шефовете и ще ги питам каква заплата смятат да ми дават, защото с частаната  детска градина и моята по принцип ниска заплата, не искам допълнително да натоварвам и без друго влошения ни семеен бюджет и да се окаже, тръгвайки на работа вместо да спомогна за подобряването му, ще го натоваря допълнително с разходите ми покрай тръгването ми на работа и така да се обезмисли цялото ми връщане на работа и дали няма да е по-добре да не си прекъсвам майчинството въобще и аз да си я гледам Дея ...
Абе не знам. В момента съм в позиция на изчакване, която ми е много омразна. Ще видим как ще се развият нещата при нас, защото времето напредва ...
Виж целия пост
# 407
Да кажа и аз по темата- Мартина тръгва на ясла от 1 юли, аз се връщам на работа на 19 юли, за 10 дена, да ми актуализират заплатата и после си вземам платената отпуска до началото на ноември някъде. Ще си бъда в къщи, хем да си почина, хем да имам резервен вариант ако Мартина не се адаптира или нещо друго. Но имам уговорка със шефката ако има спешна нужда от мен да ходя да удрям по едно рамо.
Та сметките са ми такива, да ходя на плаж, да си оправя къщата, да домакинствам, да готвя, да се изруся  Mr. Green, да имам време и за мен  Heart Eyes Дано не се объркат само.
Виж целия пост
# 408
Колко струва рожден ден в клубче?
Харесах един и като взех да сумирам излиза много скъпо Confused
Виж целия пост
# 409
Момичета, на 20-ти се събираме у нас. Датата е съобразена и с Дони, че нали ни е най-важен гост, да я изпратим cry

Лена, скъпо е и още как, те за това клубовете взеха да затварят Rolling Eyes
Виж целия пост
# 410
Момичета, на 20-ти се събираме у нас. Датата е съобразена и с Дони, че нали ни е най-важен гост, да я изпратим cry


Къде ще заминава тя  newsm78
Виж целия пост
# 411
Празнуването в детски клуб наистина не е евтино, но от както Билянка се е родила винаги правим детския рожден ден навън, защото за мен е по-удобно и удачно. Така или иначе събирам вкъщи "най-близките" роднини от 15-тина човека, така че за мен си заслужава  Peace
Иначе за тази година още не сме решили как ще празнуваме рожденните им дни  Thinking

По въпроса за работата ми : след вчерашния ми пост тук, се оказа, че преговорите със свекърва ми се оказаха успешни и тя е съгласна да гледа Дея от септември   Grinning За нас това е най-удачния вариант Simple Smile Но пък и шефката ми се обади вчера, че положението там става още по-напечено, че едната бременна колежка влизала в болница за изследвания, че е получила бъбречна криза. Аз й обясних директно положението ни, че ще трябва да си гледам и двете до септември, когато Билянка ще се върне на градина, а Дея ще я гледа свекърва ми и тя жената ми влезе в положението и сама каза да си пусна отпуск и да не се притеснявам и да си гледам децата и т.н. Само, че на мен ми се ще да измислим и някакъв компромисен вариант за всички и бих се върнала и по-рано, но не можем нещо да го измислим ... Така, че при нас положението макар и поизяснено, пак е малко висящо...

Виж целия пост
# 412
Ние на 20ти се връщаме в СФ, но не вярвам да успеем. Най-малкото яна ще е изморена и изнервена от пътуването.  Tired

На мен клубчето миналата година ми излезе над 300лв, но вариант вкъщи за мен е невъзможен. Единствено мога на вилата, но там няма кой да дойде, въпреки че не е далеч от сф, пак не е удобно за хората. Така че нямам много голям избор.
Виж целия пост
# 413
Здравейте, момичета!
В клубчетата наистина стана много скъпо, но аз миналата година като го правих два пъти вкъщи не ми излезе по-евтино Confused
приятен ден на всички!
Виж целия пост
# 414
Аз пак с малко снимки, от тази до края Simple Smile

Иначе нищо особено няма при нас. Не съм подавала документи за ясла или ДГ, така че Лили ще я гледам още година поне. За сметка на това й оставихме документите във френското училище и ако всичко е наред би трябвало да започне догодина септември Grinning
Виж целия пост
# 415
А моите деца нали са с голяма разлика, все ме поглеждаха като вървях с дъщерята(тя беше на11, когато забременях). А сега пък нея гледат с укор , когато аз не съм наблизо да обясня , че е сестра на малкия, а не майка. (...)
Е, не! Сериозно ли са си мислели такива дивотии  #Crazy Дете да забременее на 10 и да роди на 11... не че не сме чели за такива случаи, ама тези хора са наистина с болни мозъци  hahaha

Бухти, много хубави снимки, толкова са сладки варненчетата  Heart Eyes
Ти изби рибата, какво е това училище догодина, не е ли малко рано дори за подготвителна група  Laughing
Виж целия пост
# 416
Учениче - кърмаче? Mr. Green
Бухти, шегувам се Hug Разкажи повече.

Много са сладки варненчета, а Никол какви физиономии прави, пълни ми душата Joy
Виж целия пост
# 417
То Никол наживо да я гледаш, постоянно някаква физиономия прави, ужаааасно е сладка Heart Eyes Обаче тръгва на ясла. Всъщност повечето варненчета бяха подали документи за ясла и почти всички са приети и ще тръгват по някое време. Чак се чудя с Лили как ще си кукаме сами, особено зимата като дойде. Освен да чакаме бебоците да се раждат Mr. Green

А иначе какво да разкажа, във Варна положението с детските градини е невероятно. Не само, че няма места, ами няма и избор особено. Навсякъде е едно и също Tired Аз имах желание за нещо от типа Монтесори, Валдорф или поне с подобна насоченост, но тук такова просто няма. И на фона на всичко ми се видя добре френското училище. Всъщност ми се иска да продължи да учи там в първи клас и нагоре, защото и от училищата не съм във възторг. А като почне да учи френския на 3  години вече ще си знае доста докато почне училище и ще е жалко да спре да го учи.

Та така това е покрай нас. Ще си строим къща освен това и смятам, че когато е готова и се нанесем може да почна да мисля за второ дете Mr. Green
Виж целия пост
# 418
И нас ще ни няма на 20 юни. В неделя заминаваме на почивка за една седмица, а след това или към Варна, или към баба ми малко на балкан. Къде ще заминава Донка?
 
Снимките на варненки са страхотни, а децата много пораснали. Надявам се юли месец /ако не се объркат плановете/ да сме във Варна и да можем да се съберем да се видим.
Виж целия пост
# 419
(...) А иначе какво да разкажа, във Варна положението с детските градини е невероятно. Не само, че няма места, ами няма и избор особено. Навсякъде е едно и също Tired Аз имах желание за нещо от типа Монтесори, Валдорф или поне с подобна насоченост, но тук такова просто няма. И на фона на всичко ми се видя добре френското училище. Всъщност ми се иска да продължи да учи там в първи клас и нагоре, защото и от училищата не съм във възторг. А като почне да учи френския на 3  години вече ще си знае доста докато почне училище и ще е жалко да спре да го учи. (...)
A, значи просто на езикови занимания ще я водиш, не е някаква подготвителна група в училището?
В София има Монтесори и Валдорф, но май трудно се влиза в тях, все пак с ограничени места са, а интересът е голям.

Шефът ми още не е в офиса, привечер ще ходя пак там. Дори и да не се е появил, ще пусна молба, пък после ще се договаряме. Че то останаха 2 седмици до рождения ден...  Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия