Студ скова страната, ЮЛЧЕТА надуват ни главата!

  • 28 446
  • 742
# 570
Хелоу! Днес с мъжа ми правим 5 години, от както официално сме съпруг и съпруга newsm03 Почерпете се виртуално за наше здраве !  cheers  Wine Glass  Misc Baby Bottle
Виж целия пост
# 571
Дени е по-добре, продължава да кашля, но вече влажно, температура няма. За температурата нищо не давах, въпреки, че се притеснявах, давах му само по 2 капки клеева тинктура. Иначе педито ни даде някакви капки за кашлицата, Умкалор, представляват екстракт от Пеларгониум, за първи път се случва да ни изпишат капки вместо сироп, но май добра работа вършат.

Наистина странно защо цяла зима с бронхолитите никой не ми препоръча инхалации, а при 4 доктора ходихме. newsm78 Вентолин пихме на сироп два пъти, не ми стана ясно какви са тези инхалации с вентолин? Rolling Eyes

Поканиха ни в една голяма вила във Франция, с Дени, ще има и друго детенце там, как беше придвижването на децата - международен паспорт ли се вади? Ако татито ни не успее да дойде с нас аз мога ли сама да изведа Дени?

Нинче, честита годишнина, още дълги години любов и разбирателство!
Виж целия пост
# 572
За подаръците и Лили ще има тротинетка и какво още точно не е ясно, че аз мисля на всички подаръците. Мислим за голяма количка за каквато говореше Кетито понеже Лили много ги харесва, но хич не си представям как ще я мъкна аз после. И гледам в майтойс за идеи, евентуално някакъв Плеймобил или нещо от тези, че влда много обича - http://www.mytoys.de/Wasser-Spielstraßen/Wasserspaß/Sp … to.ca02.17.01.03/
И още щях да пиша, но Лили стана, та друг път.
Виж целия пост
# 573
НБМ, нашите момичета няколко пъти са пили Умкалор  Peace

За инхалациите, ние също сме правили и на двете по 1 път. Билянка като бебе беше именно с бронхолит и й правихме инхалации, а пък Дея като беше бебе се разминахме с антибиотика, именно с инхалации. Наша позната доцентка каза, че не е лошо семействата с деца да си имат инхалатори и вкъщи. Продават се в медицинските магазини за стотина лева. Обсъждали сме и с други майки от форума, че при някакви индикации за разболяване, се правят инхалации с физ. разтвор или лайка /май беше/ и казват, че има ефект и "пресичат" разболяването  Peace Нека и други да кажат, де, че нямам личен опит. Ние сме ги правили в болнична среда.

За изваждането на паспорта, поне при нас миналата година, изискваха и двамата родители да присъстват при подаването на документите за паспорт на детето. А за извеждането на детето сама, ти трябва специална нотариално заверена декларация.

Благодаря за поздравите Simple Smile
Виж целия пост
# 574
НБМ, нашите момичета няколко пъти са пили Умкалор  Peace

За инхалациите, ние също сме правили и на двете по 1 път. Билянка като бебе беше именно с бронхолит и й правихме инхалации, а пък Дея като беше бебе се разминахме с антибиотика, именно с инхалации. Наша позната доцентка каза, че не е лошо семействата с деца да си имат инхалатори и вкъщи. Продават се в медицинските магазини за стотина лева. Обсъждали сме и с други майки от форума, че при някакви индикации за разболяване, се правят инхалации с физ. разтвор или лайка /май беше/ и казват, че има ефект и "пресичат" разболяването  Peace Нека и други да кажат, де, че нямам личен опит. Ние сме ги правили в болнична среда.

За изваждането на паспорта, поне при нас миналата година, изискваха и двамата родители да присъстват при подаването на документите за паспорт на детето. А за извеждането на детето сама, ти трябва специална нотариално заверена декларация.

Благодаря за поздравите Simple Smile
Виж целия пост
# 575
Непременно ще си купя инхалатор, че дробовете се очертават проблемното място на Дени.
Малей това с нотариално заверената декларация ме уби, ужас ooooh! По-лесно ще ни е татито да дойде на летището и да каже, че е съгласен да пътува, не става ли така?
Виж целия пост
# 576
Малей това с нотариално заверената декларация ме уби, ужас ooooh! По-лесно ще ни е татито да дойде на летището и да каже, че е съгласен да пътува, не става ли така?

Тц  Laughing
Виж целия пост
# 577
Непременно ще си купя инхалатор, че дробовете се очертават проблемното място на Дени.
Малей това с нотариално заверената декларация ме уби, ужас ooooh! По-лесно ще ни е татито да дойде на летището и да каже, че е съгласен да пътува, не става ли така?

А после как ще си дойдете Rolling Eyes
Виж целия пост
# 578
Нинче, честита ви годишнина!   bouquet

Нямам идеи за подаръци още. За сега плагиатствам.

НБМ, не вярвам да е толкова сложно. Според мен с паспорта ще е по трудно. Не знам има ли още опашки в СФ и вие дали ще трябва също да ги чакате, или за деца ще е друго гише?  Thinking
Иначе много хубаво звучи, вила във Франция и компания за Дени. Завиждам  Laughing
Виж целия пост
# 579
Дуци, ако мога да дойда сама ще се обадя:)
Бързам аз да раждам, иначе тройна рачешка коалиция ще се заформи срещу мен. А пък аз съм Близнаци Wink Предпочитам 2:2!
Виж целия пост
# 580
За влизане в Бг няма проблем - тогава не трябва декларация. Но за излизане с един родител - задължително. Даже си направи копие - искат на паспортен контрол - сравняват с оригинала, взимат копието. Ако нямаш копие - ще ти вземат оригинала и после трябва да вадиш наново ooooh!

Иначе самото вадене е елементарно - отива таткото в някоя нотариална кантора, те имат готови - пишат по 100 поне на ден  Laughing Става за 5 мин Peace
Виж целия пост
# 581
Не знам дали виждате 2 пъти горния ми пост, но нещо не мога да го изтрия втория, че Дея нещо натисна .. Извинявам се за двойния пост Simple Smile
Виж целия пост
# 582
НБМ,паспорта се вади от двамата родители,или можеш да отидеш с пълномощно,но трябва в него да пише изрично,че е за тази процедура.Освен паспорта,пълномощно,че можеш да изведеш детето зад граница и задължително си носи и копие от акта за раждане на Дени Peace
Виж целия пост
# 583
Нинче, честита ви годишнина!   bouquet

Ние с мъжа ми направихме на 16 юни три години от както сме женени, но сме заедно от девет и половина...

Миленче, Катче за щастие има кой да гледа детето поне събота и неделя и имам отмяна. Димо също много ми помага. Даже сега Дани е от 5 дни на село с родителите ми, а Димо от 20 дни на Приморско. Тоест съм съвсем сама... Но ми е тежко и не ми се мърда никъде в момента. Вместо сега да се развихря...  Laughing
Виж целия пост
# 584
Нинче, бъдете здрави и щастливи още 10Х5, че и още отгоре. Да отгледате внуци и правнуци!  bouquet

Нашият инхалатор за вентолин струваше ок.50лв.
НБМ, сиропът е по-вреден от инхалациите, защото прави децата нервни и неспокойни. А чрез инхалаторът венторинът влияе дирктно в/у бронхите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия