За Ирак е тема пета!Нова, млада и напета! Да покажем Рай и Ад от любимия Багдад!

  • 45 261
  • 742
# 225
Ясин, защо е това сбогуване? В Багдад няма ли никакъв вариант за включване, поне от време на време? Ако наистина ни казваш Сбогом, то не ми остава нищо друго, освен да ти благодаря за хубавите пожелания и от своя страна да ти пожелая Щастие, Любов, Късмет и сбъднати Мечти Hug. Приятно ми беше, че се запознахме, макар и само виртуално Heart Eyes
Виж целия пост
# 226
Ясин,винаги има начин да се включиш пак тук,надявам се искрено.На мен поне ми липсваш като компания,макар и виртуална.
Моля те,намери начин и се включвай от време на време,гордостта и честолюбието не винаги са печеливш коз,направи крачка назад,после може и да спечелиш,нищо не се знае.
Ще очаквам новини от теб от Багдад.Приятен път,много щастие и късмет в страна с необятна история и култура.
Виж целия пост
# 227
Ясине, каквото и решение да вземеш искам да ти пожелая мирен и благополучен път в живота.

Ако решиш да останеш в твоята родина си мечтая да намираш начин да се свържеш с нас поне да знаем как си.
Виж целия пост
# 228
ЯСКА Hug
И кръстница ти станах а........или и други така те наричат, знам ли....много ми стана мъчно, като прочетох, че се сбогуваш със нас.....Съжалявам, че се запознах със тебе само виртуално, но въпреки това пак е било шанс дори и виртуално да познавам такова страОтнУ мУмче като теб Hug А уж съм стара пушка която изпраща от 30 години.....и въпреки всичко пак и е тежко, когато някой човек който и е влязъл във душата замине......Както са ти писали момичетата, намери начин да ни се обаждаш. Знам, че има някаква възможност, защото са ми се обаждали и други хора от Ирак. Дано там където ти ще бъдеш, да има такава възможност.
Еееее, Яскааа, остава ми да си мечтая и фантазирам, някой ден да дойда на разкопки които ти ръководиш, да ми покажеш неща, от твоята родина, които аз видях за първи път когато бях 9, 10 годишно момиченце. И да кажеш на твоите колеги- Това е една приятелка от България, която е видяла част от историческото ни наследство, като дете, а сИга Иди като бабичка, но си е сбъднала мечтата......
На добър час, много, много щастие, много лИбоФФФ от точния за тебе човек, много истински хора и приятели около тебе. И една завидна кариера Hug Господ да пази тебе и твоето семейство!!!

ХАДИЛЧЕ Hug
Благодаря ти за написаното за музиката ви. Много, много ми хареса инструментала!
Виж целия пост
# 229
В Багдад има вариант за включване, но аз няма да съм дълго там. Заминавам на археологически лагер - естествено има и безжичен нет, но не знам колко е добър и дали ще мога да се включвам, но при всички положения леля ще е в течение с моите житие и битие.

Делте, ще се запознаем и в реалния свят, така че не го мисли. Дядо хаджия, не се тревожи - ще се появя, не се знае дали ще се местя, защото баща ми не е навит да си сменям университета, по-точно иска да съм под надзора на определени лица (познайте кого има предвид  Laughing ). Криси, не става дума за гордост в никакъв случай. Аз съм от типа хора, които им стига една добра дума и ще влязат сред сто усойници. Може и да съм дечко, но се научих, че злобни хора, мерзавци и лъжци е имало и винаги ще има, така че не страдам от излишно честолюбие. Наистина имам горчив вкус в устата от онези хора, които си позволиха да кажат тежки думи за много скъп за мен човек и определено избягвах форума, за да не кажа нещо точно толкова злобно и долно като тях самите, но това е от себеуважение.

успех на всички и до скоро !
Виж целия пост
# 230
Аааа, успокоих сЪ, че шТЪ видА. Joy Викам си, дечкУтУ така е писал, че все едно няма сЪ върни вечИ. И сЪ издадУх, колкУ ми е тъжнУ Embarassed Joy
А ти не се променяй, бъди такъв какъвто си сега!!!
Някои хора които са се грижили и са полагали големи усилия да станеш човек, може да се гордеят със тебе!
А това за горчивия вкус във устата.....дано по рядко да го чувстваш във устата си....дано! Защото аз и на тези години го усещам.....
Виж целия пост
# 231
Яси - попътен вятър и от мен и  да си изкараш едно прекрасно лято!

Ще те мисля ....обаждай се друже!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 232
Яси, довиждане!

Включвам се за пръв път в темата /иначе редовно ви чета/, за да ти пожелая страхотно и весело лято, на добър час и с Божията помощ всичко да е наред за теб, а ти да си все така достоен млад човек!
Пиши, когато можеш!
И идвай си де.... човек като теб от път не се плаши!
Виж целия пост
# 233
Безжичният нет е добър,така че нямаш основание за извинение.Включваш се и толкоз.казвам го от опит.Единият ни комп е включен с кабелен нет,а лаптопа е с карта и безжичен нет.Няма проблем и с двете.
Виж целия пост
# 234
Безжичният нет много зависи и от покритието, защото моят направо ме подлудява тук на село. В София си е ок. Защо ли си мисля, че тази "екстра" излиза доста солено в Ирак Thinking
Поздрави на всички Hug
Виж целия пост
# 235
Здравейте приятел(к)и!  bouquet

Ясин, пожелавам ти лек път и спокойно пребиваване в родината. Казвам родина - защото мисля, че я чувстваш като такава. Ако можеш, сподели ни какви са чувствата да се завърнеш в Ирак след толкова продължително отсъствие.
Салима Мурад ... е видна представителка на еврейската общност и остава в Ирак, защото съпругът й е арабин мюсюлманин
Хадил, много интересен факт! Показва завидната търпимост между религиите в Ирак, преди да се намесят националистични политики... Надявам се да са живели дълги години заедно.
За интернета - сигурна съм , че в Ирак има интернет, и хората масово го използват. (когато имат ток!) Когато не работех  и имах повече време за ICQ & Скайп, все ме намираха разни иракчани. Като прочетат , че живея в ОАЕ и съм с руско име, веднага стават любезни до безкрайност  Confused Първия не го блокирах на момента, второто му изречение беше за снимка  Shocked Отговорих че  съм омъжена да иракчанин, покривам се и не си раздавам снимките. Онзи каза, bay bay (грешно спелуване на bye) и се изнесе яко дим:35:
Като съм взела да разправям - през 2008ма работех в Maktoob.com и споменах на едната колежка, че ще ходя в Амман да се омъжа  и ще срещна бъдещите свекъри за пръв път. Тя взе, че каза на всички и те много възгордяха, че ще се женя за арабин. Викам им, не е йорданец, ама пак се радваха. Някакъв иракчанин от йорданския офис на фирмата ми звъни в офиса. Не бях го чувала - много хора са - и му викам, мога ли да ви помогна с нещо? (нали съм административен координатор) И тоя взе да ме съветва как да се държа, да им купя подаръци и т.н.  Joy
Такива неща. Поздрави на всички   bouquet
Виж целия пост
# 236
yaseen, лек път и от мен. Много здраве и късмет ти желая! Ти си умно момче, с всичко ще се справиш   bouquet
Виж целия пост
# 237
yaseen, лек път и дано намериш това, което ти липсва тук.
 Hug

Хадил, тази музика и без превод те хваща за гърлото и стиска.

Астарта, дело няма да има. Отидох, тропнах има на бюрото пълен списък на нарушените закони, с член, алинея и точка и документалното размотаване беше съкратено до един следобед. Мисля, че хорицата просто бяха доволни да ми видят гърба, защото умея да  съм много нагла в нужния момент. А и набирането на следващия випуск жертви едва ли е най-подходящият момент да се набуташ с черен пиар. Макар че адвокатът (той ми е познат, не съм си наемала) ме предупреди да се пазя от шефа, че бил, цитирам, "голяма к**ва". Но черен пиар все пак им уредих, няма да се излагам, я! Wink
Така че смело си търси правата и успех!

Чувам, бури имало при вас. Пратете малко, де, че изпукахме от жега Laughing
Виж целия пост
# 238
Ясине, лек път и весело, топло и незабравимо лято вкъщи!   bouquet
На мен така ми се иска, ако намираш свободно време да  снимаш и пишеш за това, което се случва днес в Ирак през погледа на иракчаните, а не на военните корепоснденти. Аз следя поне 20ина блога от съседните ви държави, поддържани от обинковени хора, студенти, ученици, журналисти на свободна рпактика, активисти, но още не съм намерила иракски...
В този ред на мисли интересен разказ на иркачанин, живеещ в БГ за срещата му съсСами Михаел

Astarta, завиждам ти за селската идилия, но живот и здраве след две седмици и аз ще ѝ се радвам  Heart Eyes Praynig
Виж целия пост
# 239

Ясин,
включвам се и аз да ти пожелая спокойно и щастливо лято, и попътен вятър да те води напред!
Нека през това време научиш всичко, което ти е необходимо, а на есен пиши за Ирак.
Аз лично ще се радвам да науча информация от извора, и дано нещата се оправят за народа ви.

Поздрав и до скоро ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия