За Ирак е тема пета!Нова, млада и напета! Да покажем Рай и Ад от любимия Багдад!

  • 45 261
  • 742
# 390
Да знаете, че има интересни снимки във фейса.
Виж целия пост
# 391
кои снимки ще гледаме ?
Виж целия пост
# 392
Ами на мен ми приличат на някакви исторически или поне на такива приличат (всичките са черно бели).
Виж целия пост
# 393
Ами на мен ми приличат на някакви исторически или поне на такива приличат (всичките са черно бели).
ъхъ - разбрах. имаш предвид моя албум. ама коментарите са в блога.
Виж целия пост
# 394
Тия дни в Иран скоро и в Ирак, от там нататък що не я в Саудитска арабия, я в Оман пък може и до Йемен да стигнат.
Виж целия пост
# 395
Тия дни в Иран скоро и в Ирак, от там нататък що не и в Саудитска арабия.

следвайки логиката на автора да взема да ви кажа, че на арабски тебешир е табашир, а в някои диалекти табшур. не е "ла" (където на там и ла), за гайдите - ето снимка на иранска гайда:

ето ви и иракска гайда в официалния военен оркестър:

а за свирката и тамбурата вече съм писала.

брей що загадки за произхода на българите, то шумери ли не бяхте, та перси ли, та египтяни ли, че и саудитска арабия няма да ви се опре.

само едно не разбрах - защо хуно-тюркският произход да изключва индо-европейския ?
Виж целия пост
# 396
...

брей що загадки за произхода на българите, то шумери ли не бяхте, та перси ли, та египтяни ли, че и саудитска арабия няма да ви се опре.

само едно не разбрах - защо хуно-тюркският произход да изключва индо-европейския ?

Еееее чакай ся - то хубавите работи стават бавно. Помни ми думата, че ако не се окажем първи братовчеди със зулусите от Африка па на.

Сега за хуно-тюркския поизход в кръга на шегата на този етап не ни устройва щото те не са се движили в райони богати на нефт нали, пък ние сега търсим оправдание за отказ от Бургас-Александруполис и търсим политически нюанси по на юг.
Виж целия пост
# 397
ааааааа, яяяяясно ! ама да вземете поне в Африка да сте рода с хора, живеещи в райони богати на диаманти и злато.

това прилича на полемиката около произхода на шумерите и там е една мътна и кървава. по едно време черкезите се бяха изкарали наследници на шумерите - мани, мани.
Виж целия пост
# 398
ааааааа, яяяяясно ! ама да вземете поне в Африка да сте рода с хора, живеещи в райони богати на диаманти и злато.
...

Виж сега ... само казваш там кои ни трябват и отма изпращаме наши учени и ако не открият там, че и тамошните хора примерно пият вода и това значи че сме от там стой та гледай.
Виж целия пост
# 399
в края на краищата, ако се върнем достатъчно назад всички имаме еднакъв произход, ама да видим докъде ще я докарат учените. тиранозавърчето и то ще копае да доказва къде е бил точно Авраам. да видим, дали това ще усмири хората или още повече ще се разбунят духовете.
Виж целия пост
# 400
Ми как бе, баш сме си рода със Ората от там.
А що не и със Ората от Оман. Нали ги видях когато беше регатата за клипери във Варна, как свиреха техните момчета на гайда. И снимки им направих, а нашите гледаха като препарирани.  Аз нЪл сЪм си шантава и си плясках и си танцувах на музиката, че със това си спечелих един от техните офицери да дойде и да ми направи място, та успях и да ги снимам. Много хубаво свиреха, много, много ритмична музика!!!
Пък, Хадилче, ако и нашето Тиранозавърче намери там нЯщУУУУУ smile3508
Виж целия пост
# 401
Мен пък ми е любопитно какво точно трябва да намерят археолозите че да констатират къде е бил Авраам. Нито писмени следи е оставил, па нито някакви артефакти.
Виж целия пост
# 402
Мен пък ми е любопитно какво точно трябва да намерят археолозите че да констатират къде е бил Авраам. Нито писмени следи е оставил, па нито някакви артефакти.
Обичай при древните шумери е майсторът на идоли да е само един. Тъй като са открили работилница за идоли и прилежащ дом към нея, а според религиозните сказания Авраам е син на майстора на идоли, затова смятат, че това е неговият дом. мислих си, че съм писала за това, ама май съм пропуснала. тиранозавърчето отива там в неделя, така че ще чакаме по-пресни новини.
аз сега отивам да гледам "Пощоряване", че тъкмо завърших препрочитането на книгата.
Виж целия пост
# 403
Какво те възмущава, дядо, в тая теория? Не са само тези две общи думи, много са.
А покрай гайдите можем да родим теория за шотландския произход на българите (или за българския на шотландците).
тиранозавърчето отива там в неделя, така че ще чакаме по-пресни новини.
аз сега отивам да гледам "Пощоряване", че тъкмо завърших препрочитането на книгата.
Чакам с нетърпение новини от разкопките.

А "Пощоряване"-то вече го гледах с кеф!
Hadil, много е сладко това малкото философче в подписа ти. Да го намачкаш от мен Hug
Виж целия пост
# 404
Делфина - изяли са 3/4 от книгата .... иначе добре сниман, ама за хора, които не четат Пратчет. Засега смятам, че най-добре направен е "Дядо Прас"... "Цветът на магията" не е лош също.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия