"К" като Кипър или "К" като "карък", с лятото да дойде края на всеки дяволък{34}

  • 31 634
  • 737
# 465
Другарки и другари, /то другари тук нEма де, ама тъй е лафа/ венсеремос!
9-ти септември е все пак...
Mr. Green

Забравихте го тоя празник покрай началото на кипърската учебна година Whistling
Аз съм отрепана от умора и се чудя даже как още не съм налазила възглавницата. Днес ходих до Поморие...имах там разни неща да върша.., на юруш съм се връщала до Б-с да посрещна Лора от дневния център и после с нея пак задачка - да вадя от транспортна къща пенсионерска карта на мамахен за градския трънспорт...Тя пък да вземе да ми даде една черно-бяла снимка от преди 25г. smile3560, която естествено отказаха да сложат #Silly...,та хайде тичай до най-близкия копирен ц-р за цветно копие на снимката оj личната й карта и пак газ обратно към транспортната къща nuts...и това, сещате се, става вече с ремаркето smile3517 уфффф към 5ч. се добрах до вкъщи, ама вече грохнала smile3544
Та сега наминавам само на бързичко да се разпиша и да пожелая на всички кипърски малки и по-големи ученичета една успешна година!....
 welcome  на новодошлите MiaGia и susie!

Весич , знам, мила... Hug Hug Hug Hug и ти благодаря!
Цветюхин, много ти се радвам, че си така позитивна hug

Мацоранки, оставям ви сега, че едвам гледам....
Виж целия пост
# 466
кате..-ДА направи Peace...а колко то до срещата с децата,не ни пречи и там да дойдем..аз утре ще мина по някое време Wink..но пиша това в случай ,че влезеш във форума по рано Wink
Виж целия пост
# 467
Добро утро набързо от мен! Heart Eyes

Добре дошли на новите мами  bouquet

И на всички ученици На добър час! Peace

Аз нямам почти никакво време за писане, защото тия дни съм се хванала по на две работи и тичам от сутрин до късни доби с цел финансиране пътуването до Бг. МъжОто е леко депресиран от цялата ситуация ('щото смята че той трябва да е основния финансов стълб) но в крайна сметка нали затова сме семейство - когато се налага дори да си разменяме ролите Laughing

Мога да се похваля и с нови лични карти bowuu Както Винаги предположи вината беше в дипломатическата поща, но все пак пристигнаха. Куриозното беше, че след като се уверихме, че картите са тук, се вдигнахме в понеделник и право в посолството. А там всичко затворено, заключено и на стената табела - Днес 6 октомври - национален празник посолството няма да работи! Брех, да му се не види и каръщината - тотално бяхме изключили какъв ден е! Обаче нали съм си инат рогат (Мирка Wink гледай к'во те чака като порастне твоето овне) звъня аз упорито и настоятелно по телефона, докато някой ми отговори и хъката -мъката уговорих посланика въпреки почивния си ден да направи едно изключение за нас. Съгласи се човека -голямо благодарско  bouquet - и сега вече имаме документи Party

Цвете Hug Hug Hug и ние сме в близка до твоята ситуация - "ще опразваме къща" в Бг (в същност затова главно си отиваме) по причина "прекрасни" роднински взаимоотношения Confused

Мацки искаше ми се да кажа по някоя дума на всяка от вас, но не успях да се вместя във времето Embarassed На всички ви пращам Hug Hug Hug и дано денят ви е усмихнат и успешен!
Виж целия пост
# 468
...откога не съм ви серврала Crazy Rolling Eyes
 

вес лек ден..важното е че си добре....  bouquet
Виж целия пост
# 469
Сузи моля за малко уточнение .....Самотна майка какво имаш предвид .......не е омъжена, била е омъжена и е в процес на  развод или вече е разведена...........питам защото има разлика. А също каква е националноста на бащата и дали детето е признато от него т.е. вписано ли е в акта за раждане, питам защото и това има значение....... Thinking

Добро утро момичета  bouquet
Кати,детето още не родено,(аз явно не мога да обясня като хората Blush)
Майката не е развеждана,не е женена и не е раждала.Бременна е  съвсем в началото.
Бебето иска да си го износи,роди и отгледа съвсем сама.В Кипър.
Бащата е кипърец,но това е без значение,защото той не участва никъде.
Осигурена е на сезонна работа за 10 месеца годишно и
последните години работи в Кипър.
  bouquet
Днес при нас е хубав слънчев ден(един от многото  Mr. Green).
Този час на деня ми е осоооообено приятен Flutter
Приятен и ползотворен ден от мен:hug:




Виж целия пост
# 470
Айде,кът сте рекли да е добро,нека е добро утрото! Wink
За нас нещо май не е добро...Не знам,криво ми е едно такова.Днес доведоха едно друго румънче в нашия клас и айде взеха ни онова сладкото и го сложиха да си седне на румънска територия двете майки.Няма лошо,ама мойто гардже сега е само на чин... SadИ се разплака милото! ConfusedИ помолих учителката да измисли нещо по въпроса със сядането,а тя ме успокои де,че така или иначе ще ги местят,ще видим.
Веси,мила ще се справите и с тая ситуация! PeaceТо аман вече от такива ситуации де! ooooh!Таман нещата се понаместят и айде,отнякъде пак се пропуква нещо! Tired
Цвети,какво да ти кажа на тебе,мила!Отдавана трябваше да го решите това,че то  от това вашето летене насам-натам,свят ми се зави! WinkМайтапя се де,ама сериозно:Чакаме си ви!  bouquet
Кате,и при вас рокади значи!Тц,тц,тц!Ама тез хора не можаха ли да ги уточнят тия работи,преди да започнат занятия децата?? Close
Аз отивам да си легна,че както споменах ми е криво,а съм втора смяна днес.Че след тия ранни ставания,как ще издържа до 23 ч?!
Айде лек ви ден!И по-вече усмивки днес!  bouquet
Виж целия пост
# 471
Момичетаааааааа  Hug  Hug  Hug
   ( а сега де  Laughing )
Виж целия пост
# 472
кой ме търсил викате Whistling Whistling
 Joy Joy
Анче Wink
Веси честити ви нови документи  bouquet.....което ме подсеща че още не съм оправила моите #Crazy newsm78....които са с изтекъл срок  Mr. Green.....още ли ги подменят в посолството  newsm78
Мирка лоша работа защо не опиташ да я преместиш в другия клас newsm78 какво е пък това ще сложат всички чужденчета в един клас  newsm78.......пък и тия румънки незнам що ама хич не ги обичам  Mr. Green.....е то не че рускините ги тача особено Mr. Green......ама българското си е българско Crazy.....ми то умно, ми то убаво ....дето викаха старите баби....пу пу пу да не са ни уруки Party Party...........
Сузи Казваш, че "Бащата е кипърец,но това е без значение,защото той не участва никъде". Ще ти кажа нещо за кипърците ......момичетата могат да подвърдят.......Твърди са и непоклатими докъто разберат че си бременна и чакаш бъдещия наследник .........от там нататък като се размекнат, като почнат посещения на свекърви, свекъри и цялото съсловие няма отърване ти казвам...... Tired......имам лична приятелка която плюеха и не искаха да видят и я бяха почти изгонили от острова.....момичето излезе на свободен наем и роди и след като се убедиха че наследника е жив и здрав .....в момента са първи приятелки със свекървата и не само че й гледа детето ами дадоха и името на дядото-кипърец ........Та исках да кажа по добре се убеди точно каква е историята преди да предприемете нещо........... Peace
А по принцип една БГ гражданка е Европейка тя може да остане във страната колкото пожелае ако може да се издържа разбира се ......Детето след като се роди ще получи временен акт за раждане, ако не е посочен баща съответно детето ще се счита за БГ гражданин роден в кипър и съответно би трябвало да му се извади в последствие нужните документи и да бъде регистрирано чрез посолството ....... Peace...Ако случайно обаче бащата реши да го препознае то още със вписването на бащата детето веднага получава кипърско гражданство Peace....не е нужно да е сключен брак между двамата нито да живеят заедно  Peace.....имам приятелка със подобен случай затова го твърдя със сигурност Peace

Мис Каприз....а сега де кое newsm78.....нещо по фейса май сте си бърборили вие и сега хоооооооооооп се правите на ни лук яли ни лук мирисаля .....я да отида натам да видя какви ги мътите Crossing Arms
Виж целия пост
# 473
здрасти и прегръдки на всички, не съм наясно дали е подходящо тук да попитам, но имате ли представа дали се полагат болнични на бремении в Кипър и въобще каква е ситуацията покрай майчинство и отпуск и т.н, предварително благодаря и се извинявам ако темата не е за тук..!!!
Виж целия пост
# 474
leprikon..имаш право на болнични..18 седмици майчинство Peace
Виж целия пост
# 475
Ехоооо...тук съм  Hug Hug Hug
Многооо се радвам,че zаформяте да се видите в Ларнака PeaceДа иzпиете по едно фрапе и zаради мен мацинки и дано другия път съм на линия и аz Peace Praynig

Outta Jointама една се zаформи и при мен.....да сме живи и zдрави само.....днес направо ми идва да хвана полет zа на някаде и малко да си поотдъхна Whistlingама нема SadЕдно дете яко тормоzи фиzически Ади в градината и бая бой иzяде моят принц,та даже и не иска да ходи на градината.То е едно брутално,агресивно удряне и тия тук си zнаят детето,тъй като е zа втора година,но само ни баламостват май май ThinkingМного съм бясна #2gunfire...само да ни поотмине и очавайте подробности да ви раzкажа ooooh!Не съм си представяла,че може да ни се случи точно тук newsm78

Цунки zа всички и толкова ми е хубаво,че ви имам мили мои Crazy Party
Бъдете zдравички и чакам снимки Wink
Виж целия пост
# 476
Мис Каприз....а сега де кое newsm78.....нещо по фейса май сте си бърборили вие и сега хоооооооооооп се правите на ни лук яли ни лук мирисаля .....я да отида натам да видя какви ги мътите Crossing Arms
не бе Кате  Hug,къв фейс,аз дори незнам къде сте там и кое как е  Rolling Eyes,опитах се да ви накарам да се сетите коя съм ама не стана мойта  Mr. Green
че ме нямаше мноооооого време,само скоро имах една питанка към вас тук и толкова.
Не че съм ви забравила момичета,тайничко си ви четях и в Кипър като си бяхме и от тук   bouquet
Ама сте все такива готини сладурани,има и доста нови момичета,които не познавам,но пък вече е по-спокойно,аз изчезнах и спрях да пиша точно когато в темата ни се спретнаха разни гости от други теми ли кво беше там,настана лудница и дотам  Mr. Green
Ще гледам вече да съм си при вас,почти на 100% съм сигурна,че с много от вас сме се срещали без да зная,че сте от форума.Има доста да ви попрочета още,че някой неща ми се губят  Joy
Айде да не се отнасям,че гледам вече минава 1 след полунощ  Crazy
Сладки сънища или по-скоро Добро утро  Mr. Green
Виж целия пост
# 477
    Съботна закуска в леглото, мацоранки...

Весич, ха да са ви честити новите лични карти,че то пак приключение си беше докат`се сдобиете с тях smile3560   А кога,казваш, планирате идването в БГ?  То надали при тия багажо-товарни мероприятия, дето ще заформите, ще ви остане време за разгилдисване по родното крайбрежие, ама все пак, ако се наканите за нещо такова, много ще се радвам да се видим!...Че ей-на, Анчето-калпазанчето  Stuck Out Tongue Winking Eye цяло лято си откара тук, ама не се накани да мръдне към БургаЗЪ таз момЪ казанлъшка, та да се срещнем`начи fiuuuuuu  Ама айде кусур няма да й вързвам Wink, още по-малко пък на другите две мадамки, дето се завръндисаха из татковината - Винаги и Дани, че те пък съвсем по-за кратко бяха Hug Hug Hug
Анче, пийнах си аз вчера от кафенцето ти, ама крадешком Blush  нЕмах време да се разпиша amiiii

Деситка, много неприятно това в детската градина Confused... хубо де, тия там даскалици за какво са?! Ако става въпрос за наистина системен тормоз, отиди и се оплачи на директорката, ако трябва я заплаши, че ако не вземат мерки, ще подадеш в писмен вид сигнал до "Закрила на детето" или там къв`то орган имате,че явно не са способни да контролират поведението на поверените им в заведението деца и така допускат предпоставки за инциденти Crossing Arms Амаха! Хич не си трай!

Оживлението в темичката ни ме радва - освен постоянно действащите персонажи, още и новодошли,
и старо-позагубено-дошли.. #Silly fiuuuuuu...
Апропо,MiSs CApRiCe, аз за разлика от Катича Wink се светнах какво имаш предвид - т.е., че си била в темичката ни и преди, но честно казано не можах да си те спомня Blush  Даже в първия момент си помислих, че си някоя от редовно разписвалите се до преди време,а после зачезнали в дълбока нелегалност мацоранки,която обаче си е променила екранното име (сетих се за Гугуна..,Маатете.., но пък като видях възрастта на детецето ти в подписа, никой от тяхните синковци не отговаряше на нея Rolling Eyes)..,та ако не ти представлява трудност да ни припомниш коя беше blahblah - драсни нещо за себе си...

Сузи, всичко разбрах, само не разбрах за себе си ли говориш или....Останах с впечатление /поправи ме ако греша/, че питаш за твоя приятелка, която е на острова. Така или иначе пожелавам кураж и най-вече спокойствие на тази, за която става въпрос, защото то ще й е необходимо за да расте бебенцето здраво в нея Hug

Момичета, оставям ви сега с пожелание за хубав уикенд!
Виж целия пост
# 478
Блондиии,благодарим zа съботното настроение,което ни zаформи с поднесената zакуска Hug Hug HugСега се приговяме малко да поиzлеzем на раzходка,по-късно сте ти раzкажа с подробности WinkЦунки zа Лорка и мн усмивки от мен

Вес,браво zа документите PeaceИ аz съм имала време,когато бяхме студенти в Германия и така работих и zаради двама,тъй като мъжо ми все в университета,мн тежко ми бе това стоматологично следване там,то и в БГ си е трудно,но в Германия програмата е супер натоварена и време zа работа,само преz ваканциите Whistlingа раzходите си идваха всеки месец Mr. GreenЗатова те раzбирам мн добре и zнай,че си мн силна и това само може да те zакалява PeaceСупер ваканция да си иzкарате скоро...мен едно време,само такива мисли ме мотивираха,а сега съм по-страхлива станала и една така чувствителна...абе мани Crazy
Мирка,мила,представям си как те е zаболяло,но всичко сте се подреди...теzи трепети zа първия учебен ден.....  Party
Кате,и аz тия рускини и румънки не ги обичам много многоооо....имам опит от тях в Германия,тук слава Богу нема така в иzубилие Hug
Анче,вие как стартирахте на Първия учебен ден Wink
Винаги,многоооо цунки и дано догодина се видим в Ларнака пак PeaceАz таzи година не успях,ама zдраве да е PeaceМисля си днес zа вас,мацинки Hug
Цвети,колкото по-малко роднини има около вас,толкова вие сте бъдете по-спокойни  PeaceСтискам палци скоро да сте си пак всички zаедно в Кипър Peace Praynig
Пепииии,ей,zапочна и при вас учебната година PeaceВсе така ти върви с тая комсийка Laughing Laughing Laughingцункииии zа всички и успех днес на Григориии ,а и на Катените футболисти Peace Peace Peace
 welcome на НОВИТЕ МАМИ от мен
хайде бай бай и до скороооо

Виж целия пост
# 479
Добър дееееен,

Аз съм в офиса за малко днес и реших и да надникна...ми така де...то не е работно време.. Mr. Green

Блондичке, закусчица и то в леглото...ммммм Heart Eyes

Деситка, много неприятно! Ти смяташ ли нещо да предприемеш....
Другото дете как така посяга на Ади?! Учителките какво блеят! newsm78

Мирка, и аз вчера се позамислих за добро ли е това че всички деца не са местни.
Не е ли по-добре да е в клас с кипърчета?

Кати, Винаги, Анче, Пепитка
и ако някой друг се е присъединил чакаме новини от Ларнакската срещата...и снимков материал ако може!? Laughing

Мис Каприз, и аз не мога да се сетя.....подскажи моля, че да не се връщам толкоз назад... Blush

Нас вчера ни разтресе едно кратко, но доста страшно земетръсче...Преди това ни валя порой от дъжд. Дано с това се изчерпат изненадите на природата и продължим без стресово...


Приятен съботен ден на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия