"К" като Кипър или "К" като "карък", с лятото да дойде края на всеки дяволък{34}

  • 31 634
  • 737
# 450
И аз така викам на .........
ГСЗ ЛАРНАКА
СЪБОТА щом сте рекли на 11-ти т.е. тази събота
ЧАС от 19,00 нататък  Mr. Green
Понеже ние сме на футбол до 18,30 та да успеем да се поизмием Mr. Green ....пък и ако има мами от Никозия да успеят да се оправят ..... Sunglasses

моля за отговор до петък сутринта Mr. Green за да може ако не се съберем да запазя маса на Анчето в японскияPeace Heart Eyes
 
Виж целия пост
# 451
ха така кате..точно и ясно си казала Peace bowuu..браво...хайде сега чакаме Peace Hug Wink bowuu
Виж целия пост
# 452
Блондич  Flowers Rose Flowers Rose Новината ми дойде като гръм от ясно небе... дори не мога да облека в думи това което искам да ти кажа. Въпреки разстоянието, мислено съм до теб и съпреживявам загубата ти Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 453
  Добро да ни е утрото на всички сладки гургулички Simple Smile))))))))))))  Ние с Мирка си изпратихме, по живо по здраво, учениците! Хайде дано им е спорна и лека годината 
Аз бях по-бърза, нали сме вече "стари кучета"  Mr. Green...А тя като се появи ще каже как е минало "предай без да връщаш" с госпожата на ПърволЪчка! Аз съм леко разочарована - нова директорка, нова класна, досега бяхме А2, В2, Г2, Д2, Е2 и тази година логично беше да сме Ст2(това е 6-ти клас тук), а те разменили номерата на 2-те паралелки, та сега сме Ст1!!!!!!! Не мога да не се зачудя защо!!! МОже би, защото класната на другата паралелка е госпожа, която не е нова(любимка на децата между другото) е била разпределена за нашия клас...имам съмнения, че и в училищата има разни интриги, подбор и разделение...доста нетрадиционна и некоректна постъпка от страна на ръководството на училището. Децата ни бяха провесили носове до земята...Дано майките на кипърчетата да се усетят(в което доста се съмнявам) и понадигнат глас! Все пак тази година е решаваща за децата,т.к. е последна в основното им училище. После отиват вече в гимназия. Като за 1-ви учебен ден, нещата не тръгнаха добре.....Дано не е така от утре нататък Praynig Praynig Praynig Децата ни заслужават спокойствие в училище и еднакво внимание от учителите, а не да ги дискриминират и да ги карат да се чувстват не на мястото си, нали?
  Нека не ви развалям деня с моите черни мисли.
За малко да забравя кафето   Гушки на всички и пожелания за хубав ден!
Виж целия пост
# 454
Добрутрооооооо!Айде да ни е честит първия учебен ден!Много здраве и спорна година!  bouquet

При нас мина добре уж,малко си поплака Лъчка,аз още-не...За сега съм още под влиянието на емоцията,ще видим по-късно.Май нямаме кипърчета в класа...Дано не е умишлено!Но и аз не съм много сигурна де,ама от 20 деца имаме 5 българчета(4 ромчета и мойто.. Mr. Green),2 румънчета...Комшийчето срещу нас е в съседния клас.С майката много се надявахме да са заедно децата,че по-свитички,ама нищо.Какво друго?Не знам още....Ще пиша ,след като я взема по-вече.Целувки и лек ден на всички! Hug
Виж целия пост
# 455
ДОБРО УТРО И ОТ МЕН

ХА ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ЗА ПЪРВИЯТ УЧЕБЕН ДЕН...НЕКА НА ДЕЦАТА ДА ИМ ВЪРВИ ПО ВОДА Peace  bouquet Heart Eyes(аз направих обичая като всяка година-снимка +една водна пътечка и тя мина по нея Wink

мирка...странно,но по добре според мен..да не се чувстват децата пренебрегнати в материала...ако имаше кипърчета учителката щеше да обяснява бързо и на 2 на 3...без много да обръща внимание на другите деца които поради простата причина,че гръцкият език не им е майчин може да се затрудняват понякога(на мен ми се е случвало Peace)-успех  bouquet

дани-напълно съм съгласна с теб #Cussing out #2gunfire...всяка година имаме нови класни ooooh!...децата свикнат с едната и хайде другата...но не на всички класове се случва това Rolling Eyes...ние в класа имаме само едно от Ирак и две с моето 3 смесен брак
Виж целия пост
# 456
Веси,сега видях във ФБ,че и ти си родена на 10-и април,като дъщеря ми!  bouquet
Виж целия пост
# 457
Днеска сама си пиша,ама нищо,да дам отчет! Mr. Green
Всичко е ок,минало е чудесно,харесва и',доволна е!Даже последните минути я гледах от прозореца,спокойна е ,усмихната и така...Олекна ми!
Обаче и аз като Дани,да се оплача..Сутринта стартирахме с една даскалица,заварихме ги с друга,утре ще правят рокади,ще сменят стаи,ученици........ ooooh!Занималнята почва чак октомври...Ужас!Но ще се справим някак си,няма как.Айде оставям ви за днес.Целувки!  bouquet
Виж целия пост
# 458
Здравейте мили момичета,слънчев поздрав от Гърция към Кипър  bouquet
Имам молба за малко информация,която само от вашата тема мога да получа.
Интересува ме ,какво ,къде  и как трябва да направи една бъдеща самотна майка в Кипър.
Осигуровки момичето има за последните години(водят се сезонни и работи 10 месеца годишно).
Бащата няма да припознае  детето,така че,каква е процедурата без негово участие.
Къде подава документи за да получи еднократната парична помощ за раждане?
Майчинството?Самото раждане в държавна болница?
Как се действа?Има ли друго ,което трябва да знае?
Роденото дете,ще получи ли кипърско гражданство или българско?
Всякаква информация ,ще  е много полезна.
Благодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 459
мирка то и при нас стана едно такова Rolling Eyes...изпратих я в Г3-посрещнах я в Г4 Shocked..разменили са няколко деца Shocked..тъпа работа,2 години бяха заедно Peace...но тя се радва пак и слава богу Praynig...и аз се радвам,защото в нейният клас (стария) имаше едни досадни момичета с навирини носове и командваха всички..и моята постоянно се караше с тях #2gunfire и така сега тази година надявам се да ги нямам тези проблеми Praynig

susie Добре си ни дошла   bouquet
 ами аз много няма да мога да ти помогна Rolling Eyes..ама ще опитам,но със сигурност ще се появи друга мама която ще е наясно повечко Peace Heart Eyes
1.за осигувовките-важното е че имаш,ще ти свършат работа ама не знам къде и кога...поради простата причина ,че са плащани в Гърция нали????
2.за бащата? newsm78...просто си самотна майка,нали...не мога да помогна тук..не знам правилата Rolling Eyes
3.документи се подават в едни офиси..има ги във всеки град..процедурата не е трудна изобщо Peace...
4.майчинството-18 седмици Mr. Green..раждане в болница с карта от болницата(тук играят роля осигуровките Peace)
5.за гражданството пак не  знам,но мисля ,че е възможно и Кипърско да вземе,ако се роди тук? newsm78
има помощи за самотни майки Peace и ако живееш по наем,ако не се лъжа държавата плаща една малка част от наема..нещо такова newsm78
надявам се да бях полезна Peace
Виж целия пост
# 460
Анче(Галче),мерси за топлото посрещане Hug
Всъщност не става въпрос за мен .Момичето ,за което говоря с осигуровки в Кипър.
Там възнамерява да остане за цялата бременност,раждане и след това.
Виж целия пост
# 461
Здравейте

Аз се поизгубих,ама дупе да ми е яко  ooooh!
  След прекрасната почивка на Априлци с Андрей и слънцата дойде и буреносен облак.Майка ми пак пийна и взе да злослови срещу Андрей,На него му прикипя вече и си казаха каквото имаха...стана една... ooooh! На мен вече ми писна от нея и ОКОНЧАТЕЛНО събирам всичкия си багажор от тук.Брат му ще дойде с камион да го вземе ,а ние до два месеца трябва да сме в Кипър и вече не искам и да чувам,че имам майка....толкова горчивина ми се е насъбрала.Чак се чудя как съм се пръкнала сред такива хора...  #Cussing out
 Мирка,Дани,Ани много се вълнувам с вашите "Радини вълнения",че и на мен ми наближава....Ще ви разпитвам като си дойдем зимъска  Wink
 Оставям ви,че имам да стягам багажи за изнасяне,да подавам за паспорт на малкия и куп други неща...Но да знаете,че не съм се депресирала,напротив,радвам се че най-после осъзнах и прогледнах къде трябва да е моето място...в сърцето и прегръдките на любимия,сред звънкия смях на децата ни....Целувки!
Виж целия пост
# 462

ха да ни е честит първия учебен ден Hug Hug Hug
на всички майки,ученици и учителки търпение,живот и здраве  bouquet newsm51

При нас всичко мина,нормално..примерно казано....с поливането на водата по стълбите,полях комшииката от 2.я етаж Embarassed Embarassed,но откъде мога да знам ,че рано-рано е тръгнала да мие стълбите Mr. Green,те ги мият веднъж в годината и ,аде де ----точно днес hahaha ooooh!....иначе чантата ни беше по-тежка от дните в,които има учебници,и какво ли не беше взел newsm78,като започнем от 3 броя касетини, и 2 чивта карти на бен 10 Naughty и т.н...

 ! Аз съм леко разочарована - нова директорка, нова класна, досега бяхме А2, В2, Г2, Д2, Е2 и тази година логично беше да сме Ст2(това е 6-ти клас тук), а те разменили номерата на 2-те паралелки, та сега сме Ст1!!!!!!! Не мога да не се зачудя защо!!!
.....Дани.е и ние бяхме мин.година В2,а сега сме Г1 newsm78 newsm78 newsm78,но поне класната учителка е страхотна пичка Peace...от всяка гледна точка Peace...поне мин.година беше така Praynig Praynigдано не се е променила тази година Praynig Praynig...а лошото посрещане започна,когато разбраха,че вентилаторите в класната стая не работят #2gunfire #2gunfire,а и ученика,който биеше всички деца и последните месеци,играеше по цял ден на компютъра,само и само да има спокойствие пак е в нашия клас #Cussing out,а казаха ,че ще го преместят няколко години в друга паралелка ooooh!

Мирка..

Всичко е ок,минало е чудесно,харесва и',доволна е!Даже последните минути я гледах от прозореца,спокойна е ,усмихната и така...Олекна ми!

....ей това да се чувва през цялата година Hug

Анче..поне сте се отървали от надутите съученички Peace
susie.. Hug Hug...da се разходи твоита позната до ,,графио ефемерида,,там най-точно ще и кажат какво и как може да вземе и получи Peace Peace...има доста мои комшиики,които са самотни майки, даже не работят и както му се казва доста добре свъзват двата края....успех Peace Peace

Цвети...някой път от една разправия се взимат най-добрите решения за бъдище Hug Hug...съжалявам за главоболията ти Hug Hug Hug и съм сигурна,че си взила страхотно решение
.Но да знаете,че не съм се депресирала,напротив,радвам се че най-после осъзнах и прогледнах къде трябва да е моето място...в сърцето и прегръдките на любимия,сред звънкия смях на децата ни....Целувки!
... Peace Peace Peaceцелувки и на вас Hug..

Катето хубаво да се видим на гсз-то...ама там не го ли затварят кам 8 newsm78...понеже сме ходили на мач там и веднага след това спускат фускотата и остава само стадиона и пързалката на разположение newsm78 newsm78...та нашите магаренца Mr. Greenна пързалката Joy....едва ли ще им е интересно newsm78....до метро са открили някакъв децки кът с доста,игри вътре Naughty,но за съжаление  не съм ходила и не знам за какво става въпрос,но е с климатик Peace,по-добре от пехнидиата на андони,където бяхме мин.година Peace Peace......та с две думи и аз за срещата Peace
Блонди Hug Hug

на всички Kissing Heart lovekiss Kissing Heart

Виж целия пост
# 463
Здравейте момичета,
и аз се включвам с въпрос към живеещите в Кипър, и по-точно мамите с по-малки дечица. Как стои въпроса с ваксините?
Предстои ни заминаване с малкия ми син (10 месеца). Таткото ни е там, но не знам дали той ще може да ми проучи тази информация, затова реших да питам вас.
Като стане на година и 1 месец (живот и здраве тогава ще сме в КИПЪР), малчо има важна задължителна ваксина (мисля, че беше Priorix - Триваксина морбили-паротит-рубеола). Къде да ходя да му я бият? А после реимунизацията на Пентаксима? Или ако искам да слагам др.ваксини-наприм. Синфлорикс? В болницата ли? Хич не знам...
Там трябва ли да се запиша при педиатър?
Аз ще си нося картона на малкия, но вътре пишат ваксините на български. Малко ми е притеснено по този въпрос  Whistling

Ще се радвам, ако се включите с информация  bouquet
Виж целия пост
# 464
 smile3508ейййййй сега както съм набрала, гледайте и четете кво става Mr. Green #2gunfire

Честит ни първи учебен вече минал ден  Sunglasses........за първи път съм ужасно разочарована от организацията на учителите и въобще......... Sick
1. Голям брой нови учителки с ужасен външен вид в смисъл неподдържани, рошави и с ужасно кисели физиономии......все едно всичките са неразположени ама наведнъж Joy......такова нещо за пръв път ми се случва от доста години насам.
2. Три от учителките бяха в майчинство и имаха заместнички които не беше ясно до кога ще ги заместват #Crazy
3. Чистачките рано рано за да отчетат дейност се бяха размели с метлите .....колко прах изгълтахме да не ви казвам и уж пометоха де  Mr. Green......а големия ми който ще е в 6 клас цяяяяяяяяяяяяяял ден са чистили и мили и лъскали двете стаи на двата шести класа #Crazy
4. За капак на всичко малкия който ще е във трети се падна точно при тази учителка която ще е в отпуск по майчинство до ноември .....а дотогава ще смени още две учителки ooooh!
ПУУУУУУ ОПЛАКАХ СЕ СЕГА МИ ОЛЕКНА, МЕРСИ ЧЕ МЕ ЧУХТЕ Joy Joy

Цвети и сега да кажеш че не те предупредих какво ще се случи като си далеч  Naughty....моля ...моля ....направих го ....... Naughty......айде стягай чантите и насам чакаме  ВИ Hug
ПепиКъде до Метро детски кът newsm78.....еми ние чакаме чакаме с Анчето да се изкажете за да го обсъдим  newsm78.....и в крайна сметка какво стана  newsm78  за ГСЗ- то миналата година работиха до десет десет и половина ........освен да питам утре и ще ви кажа .......ако е така измисляйте нещо бързо защото да се организираме  newsm78
Анчесега ква стана тя да ти правя ли резервацията или newsm78
Мирка и Даниспорна учебна година и на вас  bouquet
Сузи моля за малко уточнение .....Самотна майка какво имаш предвид .......не е омъжена, била е омъжена и е в процес на  развод или вече е разведена...........питам защото има разлика. А също каква е националноста на бащата и дали детето е признато от него т.е. вписано ли е в акта за раждане, питам защото и това има значение....... Thinking
Мия Гия за ваксините се процедира по един и същи начин за всички деца независимо от къде идват и какви ваксини са им били направени Peace
1. БГ книжката на детото за направените до сега ваксини.....по принцип имената на ваксините се записват на латински тъй че ще ги разберат и тук, ако това не е така то тогава преведи книжката  Peace
2. Избора на лекар зависи от финансиите .....Частник-всичко се плаща .....Държавен-може да посетиш само ако мъжа ти е изкарал карта за болницата  Peace
3.Всяко дете е задължително да има педиатър дали е частен или държавен избора е на родителя .... Peace.....а това е задължително само в случаите че си решила да оставаш за повече от месец.
Анче ще ме извиняваш че дообеснявам твойте обяснения ама направо съм бясна днеска и те клавишите сами печата да знаеш hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия