"К" като Кипър или "К" като "карък", с лятото да дойде края на всеки дяволък{34}

  • 31 634
  • 737
# 495
MiaGia значи може и да се видим някой път с бебоците в Лимасол  Mr. Green При нас се очаква да летим към ноември  Wink Кошара мисля там да купуваме,защото като ти я сметнат на летището по 5 евро килото и то май става безсмислено да се носи,а в Джъмбото в Лимасол имаше не лоши за по 50 евро  Wink
 Количката се превозва безплатно и не я сгъват,така че не го мисли  Peace

Аз нещо не мога да спя..с Йоана сме с алергия - сенна хрема и кихаме,а носовете ни са запушени...дано поне в Кипър го нямаме това чудо  ooooh!








Виж целия пост
# 496
                            


искам и аз в Лимасол Whistling...там се завихря една групичка от мами Crossing Arms
Виж целия пост
# 497
  Ауууу, Цвети, много рано са те събудили днес  ooooh!! Забравила съм какво беше да имаш бебок...Мда, то мойто нали поотрасна и вече не му спира устата дори да си почине  Laughing
 MiaGia, добре си дошла първо! Реших да ти дам идея във връзка с по-обемните, но нужни вещи за бебето. Щом мъжът ти вече работи, значи има колеги и познати тук. Да разпита, може те да му намерят я легълце, я кошарка, я проходилка 2-ра ръка(стига да не ви притеснява факта, че са употребявани вещи). Тук хората са услужливи, а и правят често деца  Mr. Green! Потентност, какво да ги правиш!
  Галка, айде идвай де! То не, че сме се засрещали кой знае колко, но скоро може да ви надминем по численост, а това си е един своеобразен рекорд  Crazy Joy Crazy  JoyCrazy Мерси за кафенцето   bouquet
  Я, кажете вие какви шампоани ползвате??? Аз от години(вече не помня колко точно) ползвам "Head And Shoulders" за обем. И днес като четох новините, видях това .......................... Whistling Whistling Whistling След колко ли години и моята коса ще има този(да му завиди значи човек) обем????!!!!
ЛЕК И ВЕСЕЛ ДЕН НА ВСИЧКИИИИИИИИИИ
Виж целия пост
# 498
даниииии Shocked Joy hahaha

момичета от Лимасол..отбелязвам си  в калентара един ден който ще бъде:''денят в Лимасол'' Peace..ама ще чакам цвете да се прибере и тогава ви идвам на гости Heart Eyes Whistling
Виж целия пост
# 499
 Забравих да ви се оплача!!!В събота вечерта един от мургавите ни сънародници ми одра колата  Sad! Нашата къща е последна в улица без изход и ОНЯ реши да прави обратен завой отпред! Точно между 4 паркирани коли! Като се набутал там, нямаше излизане просто! Моя мъж бил свидетел на случката(пушел на терасата) и не викнал! Аз излязох като чух удара! Ама псувах ли...по принцип това не ми е присъщо...Като знам, че още я плащаме на банката тая кола.....и сега почваме да и правим ремонти от ТОЗИ род....побеснях! Слязох долу за отрицателно време и успях да го спра поне да не мръдне колата и да направи още по-голям проблем. Само е издрана предната броня, но до основата чак. Слава богу не е натрошена! Сега ще плаща боядисването(за информация боядисването на една броня-и то при познат, е 150 евра).  И така...вчера и днес се карам до работа с возилото на мъжо, а той ми кара изтърбушеното Голфче(нали е без броня). Оплаках се, сега отивам да се глася за работа!  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 500
ВЕСИИИИИИИИИИ Hug
Виж целия пост
# 501
дани помниш ли ,че и аз имах такъв инцидент...на ОНЯ Mr. Green му струваше 500 евро Crossing Arms Whistling
Виж целия пост
# 502

Днес, 14 септември, празнуваме Въздвижение на честния кръст Господен.
    Преданието разказва историята на византийския император Константин, който потеглил с войските си към Рим, за да спаси столицата от властта на тиранина Максентий. Силите му били значително по-малобройни и затова той поискал подкрепа от Бога. Привечер, когато слънцето залязвало, император Константин видял на небето сияен кръст с надпис In hoc signo vinces (С този знак ще победиш).
    Народът нарича празника Кръстовден не само заради 'честния кръст', а защото денят 'се кръстосва с вечерта', настъпва равноденствие.
    Тропар на Честния Кръст
Спаси, Господи, Твоите люде и благослови Твоето наследие, като даруваш на православните християни победа над враговете и ги запазваш с Твоя Кръст.


Честит празник на всички именници!!


Анче, благодаря ти за кафенцето! Много приятно настроение ми създаде от сутринта, особено като видях как си ни отбелязала на снимката в суратбука Mr. Green

Цветинце, ето значи - намери си компания за бутане на колички из Лимасол 1stroller 1stroller - с MiaGia  Hands Thumbsup

Данииии, мани-мани hahaha  Бе то и аз водя тая отколешна битка - за постигане на обем, ама тоя от снимката сигур`не мож`да мине през вратата от коса Joy Joy  Аз затова си ходя със скъсена подстрижка Wink, щото по-тънките и слаби коси, колкото по-дълги ги пускаш, толкова по-зор е да им докараш обем.

Пепич, твоите истории с комшиите няма да ги коментирам ooooh! #Crazy  просто се убеждавам колко основателна е приказката, че човек като тръгне да си избира къща, първо трябва да се огледа кои/какви са съседите... По принцип става въпрос, не че вие имате алтернатива и сте тръгнали да си избирате нов дом.

Мацоранки, оставям ви сега, че да закарам по-навреме Змейка в дневния център и съм обещала на майка да я водя в МОЛ-а /по-точно в Карфура newsm71/ - хем да я измъкна за поне 2часа да се поразсее, хем да поогледаме за по-евтинки неща - тя за 40-сето на татко, а аз за новата уч.година за Лора.

Олеее,докат`пиша вие как сте се активизиралиии... blahblah.., но по-късно ще ви доизчета Hug
На всички целуфани и хубав вторник!
Виж целия пост
# 503
 Heart Eyes....здрасти значи Heart Eyes
Да ви драсна някой ред преди да тръгна от офиса че после съвсем ще забравя ..... Mr. Green
Миа Гиа питаше за времето .....ами според мойте представи си е сух пронизващ студ т.е. духа ужасен пронизващ вятър.....а в същото време слънце пече ......да се чудиш кво става Shocked......ако се движиш с кола не е толкова опасно но ако си пеш тогаз задължително ботуши и по дебело яке ..........а също и един съвет.....по добре си вземи повечето  дрешки за теб и по малко за детето в смисъл че тук се намират и супер изгодни дрешки за малки деца на супер качество ....... Peace...по добре дето се вика да купиш нещо на детето  Peace......пък и дори да не е някоя супер марка то нали е малко и неразбира Mr. Green Joy Joy.....а Дани е супер права тук в промишлени количества отстъпват колички, паркчета, дрешки и какво ли не бебешко не мисля да имаш проблем да намериш втора употреба от някоя съседка или колега-колежка на мъжа ти ...... Peace
Пепи каква е тая супер отвратително-нахална съседко-приятелка ...... Crossing Arms Crossing Arms Thinking......малеееееееееееей аз да викнат срещу децата и на бой скачам да знаеш #2gunfire......я прати мъжо да провери в тия новопостроените  блокчета да ви преместят където са до Африкан сафари Peace
Дани що се отнася до шампончетата аз от години си ползвам един и същ и съм супер доволна ......ХЕРБАЛ ЕСЕНСЕС .......много хубаво миришат пък и има и за обем и за изправена коса и за каквото искаш Peace......а що се отнася за колата и да се ядосваш #Cussing out и да псуваш  #Cussing out смисъл никаквъ нали сте хванали виновния и ще си плати за белята  Peace....е да неприятно е все пак .... ама дето вика мойто мъж еееее ти пък ЛАМАРИНИ СА ще се ОПРАВЯТ ....... Peace
Блонди е кой празнува днес всъщност Mr. Green.....аз пак неразбрала Joy
Виж целия пост
# 504
Katy дано не се обидиш,но забелязвам,че съветите ти към емигриращите са леко неадекватни спрямо конкретната ситуация.Така например ако съдим по местните кипърки...те слагат ботуши при първия дъжд през септември и то най-вече,за да се изфукат с новите си обувчета  Wink Носят и ръкавици,което направо ме изумява  Shocked Ако багажът ти за преселване е препълнен, ботушите определено не са приоритетни.Освен това сигурно не си даваш сметка как,за да вземе любимите си хора в Кипър един мъж(баща) е дал последните си пари...наем,депозит и т.н. а за всяко начало има толкова много допълнителни разходи.Не мисля,че някое семейство ще се е опаричило така,че веднага да тръгне по шопинг,особено ако пък няма и кола  Rolling Eyes За маркови дрехи и т.н пък дума не може да става особено на първо време..... Извини ме,но нека не подвеждаме хората,защото все пак всеки гледа от собствената си камбанария  Peace
Виж целия пост
# 505
момичета при мен всичко е ок...годината започна успешно Peace..влизаме в крачка,записахме принцесата на гимнастика,но тази година по -малко Peace..учението преди всичко Peace...много се зарадвах като разбрах ,че часовете по худ.гимнастика са смесени с часове и по физкултура..номера с уреди и тем подобни Peace..всичко ЗА спорта Peace...абе имам едни питанки тук в главата newsm78 я да чуя и вашето мнение Naughty Thinking Praynig:1-во-децата в 4 -ти клас изучават английски нали?(мами от Кипър)..нужно ли е да я записвам от сега(тя е 3-ти клас)на частни уроци newsm78..нашият татко знае английски,следвал и живял в Англия 17 год Peace..какво викате? Thinking и
2-ро:имам предложение за бг у-ще в събота и неделя-в събота изучават литература и бг.език, история и география..а в неделя-музика Thinking..какво мислите....приемам мнения от всички Peace
Виж целия пост
# 506
Cveteto, Katy6 е имала предвид, че ще е по-изгодно да купувам на място малки парцалки на детето, отколкото да трябва да си купувам на мен разни работи. В смисъл, че ако на него не му взема дебело яке по няма да е проблем и да му се купи някво малко якенце, отколкото ако аз трябва да си купувам Simple Smile
Наистина е права, и мисля да взема основни дрехи за мен, а на малкия колко са му боденцата и панталонките. За да не ми заемат обем в багажа, смятам да пътувам с ботушите (те не са някакви на токове, модерни; а гумени за дъжд точно), че те много тегнат. Количката щом не е проблем си я взимам щот си я харесвам  Mr. Green, кошарата се отказах да я нося, но задължително ще си търся стол за хранене там, че без него не става.
Ще ви пишя на лични, ако ме интересува нещо конкретно, за да не спамя тук в темата.
  bouquet
Виж целия пост
# 507
абе имам едни питанки тук в главата newsm78 я да чуя и вашето мнение Naughty Thinking Praynig:1-во-децата в 4 -ти клас изучават английски нали?(мами от Кипър)..нужно ли е да я записвам от сега(тя е 3-ти клас)на частни уроци newsm78..нашият татко знае английски,следвал и живял в Англия 17 год Peace..какво викате? Thinking и
2-ро:имам предложение за бг у-ще в събота и неделя-в събота изучават литература и бг.език, история и география..а в неделя-музика Thinking..какво мислите....приемам мнения от всички Peace

   Галка, аз записах наш Алекс на допълнителни уроци по английски като почна 5-ти клас. Сега с 1 година изостава от съучениците си(понеже те са тръгнали от 4-ти клас), а от някои и с 2 год. даже. Хубаво е да я запишеш като започнат да учат езика в училище според мен. Така ще затвърждава наученото. Но има някои родители, които се престарават и ги товарят с тези уроци от по-рано. Аз съм доволна и от нашият вариант де! Не го   пуснах  по-рано на доп.уроци, не защото не искаме, а защото нямаше кой да ми даде акъл и се надявах, че в училище ще наблягат повече на този час. Но уви! Почти нищо не научава там. Така че, препоръчвам ти да не я товариш от сега с още учене и догодина да я запишеш. Мисля, че няма да е проблем.
За БГ училището и аз мисля и нищо не измислям... Thinking Thinking Thinking След 5 дни на училище, в 4 от които е зает и следобед(2 дни на плуване и 2 дни на английски)...си мисля, че има нужда от почивка детето. В същото време ми се иска да научи българския език и  писмено. Той си го говори и малко чете иначе. Аз чух, че ако ходят в това училище цялата година им се признава и за завършен клас в БГ. Така че по този въпрос не знам какъв съвет да ти дам, защото и аз се нуждая от такъв  Hug
Виж целия пост
# 508
dani какво да ти кажа newsm78..права си за натоварването Peace...не знам как ще е..само знам че в събота от 9 до 13 ч..имат занимания...но надявам се да ни ги претоварват толкова Thinking,знам ли....в неделя и музика и танци Peace...от една страна си създава повече контакти...оффффффффф...не знам Thinking ooooh!..пък и децата имат нужда от повече знания,но не чак на професори да ги правим Crazy bowuu...но също така знам ,че е въпрос на организация...виждам че и твоят син ходи на плуване и английски..плуването го разтоварва Peace,но английският Rolling Eyes..не Tired..сага като се замисля Naughty..тази година нямам частни уроци и мога да си позволя да я пусна Peace,но другата newsm78..май ще и дойде нанагорнище Mr. Green...а за една година заслужава ли си newsm78...почнах вече да си мисля на глас Laughing....значи викаш за частните уроци по английски да изчакам Thinking...абе и аз така си викам...пък и надявам се другата година моят мъж да помага Peace..тя има някаква основа..в семейството ни се говори понякога на английски,затова няма да бързам Peace...

момичета ако някоя иска да ми даде съвет слушам Peace
Виж целия пост
# 509
Здравейте отново, мацоранки Hug

Кати, ами аз нямах някой от нас предвид за именник /поне не се сещам за такъв в кокошарника Wink/, а по принцип честитих на празнуващите.., а имен ден днес имат тия с имената Кръстин, Кръстина и евентуалните им производни Peace

Анче, и аз като Дани съм на мнение да не претоварваш излишно детето и да оставиш допълнителните уроци по английски за като започнат да го изучават в у-ще.  Тогава ще имаш и поглед за нивото, на което им се преподава там и съответно още колко да я натовариш като извънучилищни часове. Peace  А според мен не бива да пренебрегваш и факта, че вашите деца са изначално двуезични и сигурно не им е лесно да изглаждат и поддържат познанията си по този език, който не им е ежедневно говорим (българският), а английският се явява трети.., така че наистина отложи извънредните уроци колкото е възможно. Още повече, че възнамеряваш и на бг-училище да я караш неделно Peace

Пеп, пропуснах аз да ти отговоря на питанката за братО... Абе изобщо от 3-4седмици тука се каня да ви раздуя последните новини около него, ама покрай другите динамични ooooh! събития все не идваше ред Rolling Eyes  Та`начи преди няма и месец настъпиха бурни промени при братлето...и както беше вдигнал ръце от досегашната си работа и най-вече от прекия си началник - връзкар, дето за нищо не ставаше /по думите на брадъра/ и както повечето некъдърни хора гледал да си закрепва позициите чрез създаване на вътрешни интриги Twisted Evil.., освен това работата в спад и същото при заплатите....... И един прекрасен ден идва той вкъщи в чудно настроение - разгеле баш-управителят на фирмата получил просветление свише ли,щолиии...,но разкарал му бил въпросният пряк шеф и на негово място назначил нов - човек с визия за развитие на фирмата и нарастване на печалбите, който веднага предприел реорганизации и най-важното - много си допаднали с брат ми не само като начин на мислене, но и като виждане за работата....И в крайна сметка, както бяха му потънали гемиите на какиния Убостник и твърдо беше решен да се маха (даже беше се разровил по дадени от вас идеи,да кара курсове за спасител Wink help - нали тоз`занаят бил вървежен в Кипър smile3560) , така отведнъж нещата се преобърнаха и не само, че се почувства на мястото си и полезен, но за нула време стана нещо като дясна ръка на новия шеф, с нова и по-висока заплата, служ.кола, която да кара не само докато е в командировка, но и да си ходи от вкъщи на работа и за всичко каквото му се наложи да я ползва (е,без да злоупотребява естествено), та и нов служебно-.ичен лаптоп чака да му дадат всеки момент fiuuuuuu  Те ти на - обрати на съдбата... Но аз още тогава си имах някакво предчувствие omm, че нещо подобно позитивно ще се случи и той няма да замине...и се радвам много! - не че познах де, ами за него се радвам  angel008

Прекрасни, нека и вечерта ви да е прекрасна!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия