"К" като Кипър или "К" като "карък", с лятото да дойде края на всеки дяволък{34}

  • 31 634
  • 737
# 510
Анче по темата...Според мен сега е идеалният момент да започне с изучаването на български език и история.Мисля,че ще го прави с желание и любов,а това неимоверно ще доведе със себе си добри резултати и ще смекчи психическото натоварване.  Peace Питай детето,нека то ти покаже,а и това ще я зарадва,че вече участва във взимането на важни решения,че се допитвате до нея.  Wink
 Майка ми държеше да уча в Езикова гимназия...а мен ме влечеше рисуването от малка.Резултатът : завърших езиковата с испански и диплома 6.00,но не се развих в тази посока...испанският ми не е упражняван повече от десет години,а за английски се наложи да минавам курсове  Wink Рисуването замря....остана на ниво дете в 5-ти клас,което рисува добре....Винаги съм се чудила как би било ако можех да мина по другия път  newsm78 За висшето си също се получи така...тя ми препоръча право( с литература и история)Накрая зарязах историята след много уроци и труд,защото не ми допадаше...литературата също,защото не мога да зубря анализи,макар да пишех много и хубаво....а можеше да кандидатствам с математика-решавах задачи,докато гледам филм и това ме разтоварваше...ако и бях комбинирала с рисуване за архитектура  Whistling Резултатът влезнах социология,която макар и хубава като специалност се преподаваше само на теоретично и отнесено във философски догми и учения ниво.....и ето ме един вишист,който никога няма да практикува....Охххх и аз се поолях,но просто исках да преведа пример от живота си,който ми е показал как да подхождам(не подхождам) един ден към децата си.Стимули да,но решенията ще взимаме заедно.
Блонди много се радвам за братока ти!  Hug
Виж целия пост
# 511
цвете така е Peace..права си Peaceсамо да кажа:тя има желание да ходи на бг у-ще... Peace..аз и предложих,обясних за какво става въпрос..казах и ако нещо я притеснява винаги може да се откаже...но ще е хубаво да знае малко повече за България Peace..все пак нейната майка е от там Mr. Green..хубавото е че най-вече обща култура ще има Peace,но ме притеснява факта,другата година (живот и здраве де Mr. Green-рибата в морето аз тигана слагам Whistling)но не вярвам да има трудности-все пак говорим за 3-4 часа само(съботите от 9 до 12.30-13 ч)
Виж целия пост
# 512
хайде успешна учебна 2010-2011 година на всички български дечица  bouquet Peace Heart Eyes

дани добро утро и на теб Wink
                                                                                                                   
Виж целия пост
# 513
  Добро утро, момичетааааа! Закуската днес е от мен
  Ще драсна няколко реда преди да са ни спрели тока-днес ще има профилактика от 8.00 до 10.00.
  Цвети, и аз съм от отбора на нереализираните вишисти. По съветите на мама и тати, първо завърших Икономическия техникум в Търново, а след това съответно и Свищовската стопанска академия. Иначе и аз като теб се увличах от нещо коренно различно. Исках да уча в т.н. шивашки техникум в Търново(няма никога да забравя как все преправях разни стари парцали и си измислях мои модели къси панталонки, полички и т.н., че и си ги носех даже), а след това евентуално за дизайнер, но уви...Не съжалявам, разбира се, че завърших икономика, но така и не успях да се уредя(то само с уреждане от познати става в нашио край) на работа с моята специалност. Най-голямото ми постижение, в стремежите ми все пак да съм икономист все пак, бе 1,5 год. работа като касиер-счетоводител в малка фирма. След което вятърът ме отвя към Кипър Mr. Green!
 Затова ще се опитам(не знам ще успея ли) да не притискам Алекс един ден като си избира професия. Но за сега ми се струва доста разхвърлян и неориентиран. Честно казано понякога се питам дали изобщо го интересува нещо друго освен компютъра(за да играе игри, не за друго), Плейстейшъна и топчетата Бакуган!!!
   Приключвам, че да успея да публикувам, докато не е спрял тока, мили! Лек и спорен ден ви желая  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
П.П. Здрасти, Гале! Ай да им е успешна, пълна със шестици годината на ученичетата в БГ!
Виж целия пост
# 514
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet ЧЕСТИТ ВИ ПЪРВИ УЧЕБЕН ДЕН български дечица!!!!!!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Много успехи, само шестици, добри учителки и учители и всичко най най най за новата учебна година Hug Hug
Анче Моя малкия започна вече 3 клас и го записах от тази година на английски така ще е по добре защото като почнат в 4 ти в държавното английски няма да гледа като теле в железница ..............с големия например закъснях много като се надявах да получи необходимите знания от държавното училище но УВИ та сега ща не  ща записах и големия и е със два класа по назад от неговите връсници ..... Rolling Eyes Mr. Green......ЗА БГ училището и да искам не мога да ги запиша защото в събота до обяд сме заети ....футбол и английски и ми остава само една неделя  newsm78 уф и нея ли да я запълня ....... #Crazy......ако имаш сили да тичаш според мен ДАВАЙ СМЕЛО НАПРЕД Peace
Миа Гиа Peace Peace...съвсем правилно си ме разбрала Peace....благодаря че си го и обяснила  Hug........столче за хранене има в ДЖЪМБО ефтинки и целите са покрити с  найлон който лесно се чисти Peace....точна цена незнам но там нещата не са скъпи Peace
БЛонди БРАВО НА БРАТОТО Hug Hug САМО ТАКА хубави неща да му се случват .... Peace Peace
......................................................
......................................................
Сега има едно нещо което първоначално не исках да коментирам но пък като се замислих защо пък не ......... Naughty........та става въпрос за по горния пост на  ЦВЕТЕТО........
Katy дано не се обидиш,но забелязвам,че съветите ти към емигриращите са леко неадекватни спрямо конкретната ситуация.Така например ако съдим по местните кипърки...те слагат ботуши при първия дъжд през септември и то най-вече,за да се изфукат с новите си обувчета  Wink Носят и ръкавици,което направо ме изумява  Shocked Ако багажът ти за преселване е препълнен, ботушите определено не са приоритетни.Освен това сигурно не си даваш сметка как,за да вземе любимите си хора в Кипър един мъж(баща) е дал последните си пари...наем,депозит и т.н. а за всяко начало има толкова много допълнителни разходи.Не мисля,че някое семейство ще се е опаричило така,че веднага да тръгне по шопинг,особено ако пък няма и кола  Rolling Eyes За маркови дрехи и т.н пък дума не може да става особено на първо време..... Извини ме,но нека не подвеждаме хората,защото все пак всеки гледа от собствената си камбанария  Peace
за съжаление се ОБИДИХ и ще ти обясня защо
ПЪРВО.......никога не съм разделяла имигриращите, от хората които живеят тук .....разделям ги на хора които имат нужда от помощ  и хора които  нямат нужда от такава  Peace
ВТОРО.....аз също нося ръкавици, защото вятъра и сухия студ карат кожата на ръцете ми да се напуква и после да ме боли .....това за мен не е гъзария Peace
ТРЕТО......не съм имала предвид маркови дрехи а точно обратното и визирах детото като имах предвид че точно ТО не разбира кое е марково и кое не и точно на него може да му се купи нещо по ефтинко Peace
ЧЕТВЪРТО......НЕЗНАМ ЗАЩО СИ ОСТАНАЛА СЪС ВПЕЧЕТЛЕНИЕТО че аз съм си дошла наготово и съм намерила моя мъж и си щракам с пръсти и за нищо не мисля newsm78.......точно аз знам магазини колкото и да те учудва това в които пазарувам по ефтини дрехи за децата и с тези те играят в къщи на двора  Peace...могат да цапат и да късат колкото си искат .....говоря за цени от 2 до 5 евро за парче ......това не мисля че би затруднило който и да е да си позволи да купи на детето си .... Peace....поне в началото  Peace
СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ НАТОВАРИХ И ДРУГИТЕ МОМИЧЕТА ДА ИЗЧЕТАТ ТОВА НО МИСЛЯ ЧЕ ТАКА Е ПО ЧЕСТНО.........КЪМ ВСИЧКИ ..............И ДАНО ДА СИ РАЗБРАЛА КАКВО ИМАМ В ПРЕДВИД ТОЗИ ПЪТ .... bowuu
Виж целия пост
# 515
кате..относно английския-ами те като гледам повечето мами ги записват от 3 клас Rolling Eyes..честно казано не ми се иска Rolling Eyes..ти и дани правилно се казали че в държавното у-ще почти нищо не учат #Cussing out(за английският)...но защо се чудя..ами както казах..тя има някаква основа покрай роднините Peace(който понякога шпрехат инглиш Mr. Green) и моите приятелки,които виждам 2-3 пъти седмично(с тях говора на английски) и те покрай мен общуват и с щерката Peace-вярвам ,че няма да и е шокоращо другата година-па знам ли newsm78..па затова се двоумя newsm78..за сега сме само на гимнастика 4 часа на седмица...а колкото до бг-уще-ами тази година няма да ми представлява трудност Whistling..за другата не знам Thinking офффффффф сега имам една у-чка...и се качвам на черешата Crazy...ами после ooooh! #Crazy newsm78 Sick
Виж целия пост
# 516
Честит първи учебен ден и много успехи на учениците ни в БГ и от мен!

Галче, мерсаж за благопожеланията, също и на Дани, както и за чудесната закуска,  която уви попропуснах Whistling
Стегнах я и аз моята ученичка и я изпратих ,та да видим как ще се представяме тази година... Направо не мога да повярвам, че вече е 7-ми клас диването ми smile3560

Цвети, и аз ще се присъединя към отбора не само на нереализиралите се висшисти (което ви е известно  Stuck Out Tongue Winking Eye), но и на тези разминали се с истинската си мечтана професия... Не помня вече дали съм ви споменавала, но на мен голямата ми мечта беше театъра Heart Eyes  В 9-ти,10-ти и 11-ти клас участвах в една театрална детско-юношеска група, а като завърших, с много уговорки нашите се съгласиха да кандидатствам ВИТИЗ, но се бяхме разбрали не стане ли от първия път да ме приемат, след това да насоча вниманието си към някоя "по-сериозна"/според тях/ професия... И като не ме приеха, аз спазих моята част от уговорката и на следващата година записах право, което също много ми харесваше, но без оная тръпка огромна... Често съм се питала как ли щеше да се развие живота ми, ако не се бях отказала от втори опит Rolling Eyes  Всъщност истинската причина да не опитам пак не беше толкова спазването на уговорката с нашите, колкото безкрайно чувствителната ми природа и това, че съм  максималист,т.е. за мен е неприемлива мисълта да съм посредствена, в това, което върша, особено ако то ми е нещо любимо - просто не исках да се превръщам в едно от момичетата, които кандидатстват в театралната академия многократно и накрая вземат, че някак влязат и се превърнат в някакви второразрядни актриси Rolling Eyes  Накратко, не можах да се преборя с разочарованието от провала си и така збрах правото... Но ето че и там се случи така, че не ми се отдаде възможност да "разперя криле" - трябваше да направя избор, който всъщност беше лишен от избор - да градя кариера, или да се отдам и съобразявам първостепенно с нуждите на детето си....... Мисълта ми е, че, обратно на убедеността на много хора, повечето неща на този свят са независими от нас и чувството, че си господар на съдбата си е измамно. Да, разполагаме със свободната си воля и избор, и осъществявайки ги се градим като личности, но параметрите, в които тези свободна воля и избор се проявяват не ги задаваме ние......... Та като разказвам всичко това, го правя за да онагледя едно нещо - безмислено е да ровим в миналото, камоли да търсим вина у някого (по конкретната тема - в родителите си, които не са ни дали нужната подкрепа за да последваме пътя, за който сме мечтали) за нереализирания си потенциал. А и както се казва:"Когато Бог ни затваря една врата, ще ни се отвори друга"  За нас остава да се надяваме и доколкото зависи от свободната ни воля, да се стремим към това всяка следваща врата да ни води към по-добро..., като това "по-добро" не е зад ължително да е в материалния свят.., може и да е вътре в самите нас....

Май се поолях с философстването Blush
Лелееее, докат мъдрувам настъпило пак раздвижване - Катич, писали сме заедно Hug
Виж целия пост
# 517
Бреййййй КАтеее,ти подпали бре душа....  Laughing
Извини ме ако съм те обидила и все пак никъде не съм споменавала за впечатление от и за теб и т.н. Само знам,че и да имало този така труден период на първоначалната ти адаптация
1.Това е било много отдавна
2.Ситуацията сега е коренно променена
3.Когато си в различна ситуация,вече отдавна намерил мястото си,научил език,закупил кола и т.н.,живеещ един нормален от финансова гледна точка живот,обикновено колкото и да искаш не може да се поставиш на "другото" място.Сигурно не ти се е налагало скоро да си представяш живота без кола,да търсиш работа без да знаеш гръцки( в ситуация на криза),и въобще да не знаеш къде е най-близкия хранителен магазин.
Ето пример :поради липса на кола и финансови средства успях да закупя дрешки за Йоана едва 3-4 месеца след като бяхме пристигнали,а за мен още по-натам(добре,чер носех всичко от БГ)....Ходехме пеша по 30 минути с количката до най-близкия супермаркет,защото ако тук в Бг има магазинчета на 10 минути максимум от всеки дом,то в Кипър разстоянията са много по-големи..За човек,който е живял досега в БГ зимата в Кипър е една топла есен,само вятъра е проблемен.И т.н и т.н. безброй примери не само от мен,а и много други семейства  Peace
Иначе съм далеч от мисълта,че си получила даром нещо или че не си изкарваш прехраната с много труд,ТАКА ЧЕ Много Те моля да не ми приписваш съждения,които НЕ СА МОИ  Naughty  ...Ендаксиии?  Mr. Green Надявам се и ти да си ме разбрала какво искам да кажа и Приеми моите извинения,но просто изказвам мнение като човек,който по-ясно и по-скоро се е сблъсквал със суровата съдба на емигранта в Кипър  Wink

П.С.Надявам се да не натоварваме повече темата  Wink

Иначе на всички ученици : Успешна учебна година!
Виж целия пост
# 518
Минавам само да пожелая:Честит първи учебен ден!
Нета ми е много лош.Дано да успея да публикувам това,после ще ви чета!Целувки на всички! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 519
Здравейте сладуранки   bouquet
Колко от вас са в Λευκωσία?
Виж целия пост
# 520
Изключително набързо минавам само да се обадя, че все още съм жива Mr. Green Моят работен маратон явно ще продължи поне до края на тази седмица newsm78 ooooh!
Дори не можах да прочета какво сте писали досега, сякаш мернах нови мами - Добре дошли  bouquet

На добър час и за всички ученици в Бг   bouquet

Ще се опитам да пиша повече следобяд, когато ще ми се отвори двучасова почивка.

Хубав ден на всички Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 521
  Превет, сладурки! Пък на мен вече ми оправиха(пребоядисаха имам предвид) бронята на колцата! Ще ви черпя кафе, че да не ми се случва такова чудо отново, а Mr. Green?
Айде и закуска да не кажете туй онуй
   Весел ден!
Виж целия пост
# 522
здравйте  Heart Eyes
радвам се че ви намирам вскички в добро здраве и настроение Wink
искам да попитам някоя от вас ходила ли си е в бг през декември и как се отрази смяната на климата на бебето? ние си бяхме в бг за 1 месец това лято, и всичко мина по мед и масло, но сега се чудя да ходим ли за Рождество или ще е рисковано? тогава тя ще е на 10 месеца навършени. всички мнения и съвети са добре дошли Simple Smile.
MiSs CApRiCe ние живеем в лефкосия Wink
Виж целия пост
# 523
Добър деееееен  Hug....Как сте днес  Heart Eyes
Дани честито  bouquet имаш си ново-пребоядисана лъскава количка Peace....мерси за закусчицата  Wink
Мисс Каприз виж на първа страница сме описана по групички кой в кой град е Peace
Цвете наистина е жалко че ти е било толкова трудно в началото Sad Cry......но това не важи за всички които идват в Кипър .....ние във форумско имаме толкова много примери за обратното ......т.е. независимо от проблемите и безработицата да успеят и да продължат да са в Кипър ......Лусинчето, Гери-която между другото дори преподаваше миналата година в БГ училището, незнам дали все още е там и тази година??...имахме и още една майка, която беше пуснала съпруга си през Турската част имаха проблеми какви ли не.....но с положителна мисъл и труд от тяхна страна останаха тук.......също така аз лично познавам семейства, които дойдоха точно както ти казваш без кола, без работа и без език и се оправиха за отрицателно време  Peace...и т.н. да не изброявам всички....Пожелавам на Всички УСПЕХА НА ИМЕНО ТЕЗИ ХОРА.......мисля положително, и ще продължавам да помагам колкото и с каквото мога  bouquet.....Приятен ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 524
amelie.....аз си ходих ноември с дъщеря ми..тогава тя беше на 8 месеца (преди 8 години Mr. Green)хвана разтройство  ooooh!..сега пък си отидохме с малкият на 7 месеца..хвана летният грип с повръщане ooooh!..мисля,че зависи от детето Thinking и ако не се лъжа билетите по тези празници са двойно по скъпи Mr. Green..и няма много места имайте го това в предвид!!

кате,цвете аз съм 10 години тук и още се чувствам като извънземно Mr. Green Crazy Rolling Eyes...и още ми е едно такова келпаво и трудно понякога Rolling Eyes...но то къде ли не е така Whistling..въпрос на настройка....аз мразя горещините..обичам зимата..а тук е адска жега,но това не ми пречи да си ходя като гламава с количката на разходка Mr. Green Joy Whistling....и всички ние виждаме нещата от различен ъгъл..и проблемите ги възприемаме по различен начин..всеки с номера си ,а Асан с пи*ката си hahaha hahaha.... девойки оставям ви Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия