Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Защо разбирането на свободата от отделните хора може да доведе до проблеми?
Доколко нашият избор е наистина свободен и не трябва ли да се съобразяваме с всичко и всеки около нас?
До каква степен свободата на другия засяга нашата свобода?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Защо разбирането на свободата от отделните хора може да доведе до проблеми?
-
Доколко нашият избор е наистина свободен и не трябва ли да се съобразяваме с всичко и всеки около нас?
-
До каква степен свободата на другия засяга нашата свобода?
-
Какво представлява свободата на избора и каква е връзката между свободата и избора?
-
Какво представлява компромисът в контекста на свободата?
Чудя ви се... на "мисленето". Слагам го в кавички, защото не знам дали е мислене или сляпо възприемане на чуто и прочетено. Да, отвратително е да се убиват животни. Отвратително е да се убиват и растения, нали. Та да попитам вегетарианците - знаят ли, че е научно доказано, че растенията изпитват по-силна болка от животните? Хайде сега представете си как слагате в устата си прясна салата - жива все още, и я смилате... в болка. Или как вкарвате картоф във вряла вода или спанак на 200 градуса. По-добре ли се чувствате в избора си?
съгласна съм с теб!
Че повечето от растенията не се убиват, а се ползват само плодовете им...
В случая просто обяснявах защо вегетарианците изпитват нетърпимост...


Споделям това мнение, много точно е казано.
