Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем-2

  • 310 053
  • 728
# 375
Знам, че Бог не би ми дал товар, който не мога да понеса. Понякога обаче ми се иска да не ми се доверява толкова много. /Майка Тереза/


Пази се от мъдрост, неспособна да плаче,
от философия, забравила смеха, и от величие,
което не се прекланя пред децата.
/Халил Джубран/

                                                   ***

- Пух ? - каза Прасчо и сложи ръчичката си върху лапичката му.
- Да , Прасчо. - каза Пух. - Нищо, просто искам да съм сигурен, че те има, Пух !

Ако ти живееш сто години,
аз искам да живея сто години без един ден,
така че никога да не живея без теб.

Прасчо: Как се пише любов?
Пух: Тя не се пише, тя се чувства.

- Защо ли нещата трябва да се променят?, прошепна Прасчо.
Пух помисли, помисли и каза:
- Така имат възможност да станат по-добри...

/"Мечо Пух" - А. Милн/



Виж целия пост
# 376

Щом престанеш да сравняваш това,
което имаш, с това което нямаш
или което искаш да бъде, ти ще
започнеш да се наслаждаваш на
това, което е.  /Чери Хюбър/
Виж целия пост
# 377
“Аз нямам специален талант. Аз съм само страстно любопитен.”

“Причината да откривам разни неща не е, че съм толкова умен. Причината е, че аз стоя с проблема много дълго време.”

“Въображението е всичко. То е предварителен преглед на следващите забележителности в живота ви. Въображението е по-важно от знанието”

“Човек, който никога не е правил грешки, никога не е опитал нещо ново”

“Никога не мисля за бъдещето. То и без това ще дойде достатъчно бързо”

“Стремете се НЕ да бъдете успешни, стремете се да бъдете полезни”

“Лудост е да правиш едно и също нещо и да очакваш различни резултати.”

“Информацията не е знание. Единственият източник на информация е вашият опит.”

“Първо ще трябва да научиш правилата на играта. И тогава ще трябва да играеш по-добре от всеки друг.”

Алберт Айнщайн
Виж целия пост
# 378
Любовта е като огън, но дали ще стопли сърцето Ви или ще изгори до основи къщата Ви, е трудно да се каже. /Джоун Крофорд/

За да бъдеш щастлив в любовта не трябва да бъдеш сляп, но трябва от време на време да си затваряш очите. /М. Ашар/
Виж целия пост
# 379
 Peace
Виж целия пост
# 380
 Naughty
Виж целия пост
# 381


 Thinking newsm78... готини откъси, мисли и цитати   bouquet Joy
Виж целия пост
# 382
"Видях,че самотата е по-силна,когато се опитваме да се борим с нея,и отслабва,когато просто не и обръщаме внимание."


"Хубаво е да даваш,когато те молят,но още по-хубаво е да можеш да отдаваш всичко на някого,който нищо не ти е поискал."

Виж целия пост
# 383
Тя каза: "Толкова се страхувам."
"Защо?" - попитах аз.
"Защото съм толкова безгранично щастлива, доктор Расул. Плаши ме това щастие."
Пак я попитах защо и тя рече: "Позволяват ти да бъдеш щастлив само ако се канят да ти отнемат нещо."
"Ловецът на хвърчила"  Халед Хосейни
Виж целия пост
# 384


много, много любимо  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 385
"Когато Бог отнема нещо от теб, той не те наказва, а просто изпразва ръката ти, за да получиш нещо по-добро"
Виж целия пост
# 386
"Можеш да различиш истинското от фалшивото, защото фалшивото предизвиква тревожно чувство в стомаха ти, докато Истинското изпълва сърцето ти с тихо щастие."


"Гледането навъре е болезнено, но това ще разкъса завесата."



„Знание“ означава непосредствен опит за огъня: ти самият да почувстваш огъня, а не да бърбориш за дима.


„Океанът РУМИ“, РУМИ

Виж целия пост
# 387
В света има два начина да се издигнеш: с помощта на собственото си умение и с помощта на чуждата глупост.

Всички мисли нанякъде избягаха. Но затова пък каква следа оставиха.

— Юлия Леонтиева
Виж целия пост
# 388
Здравейте, прекрасна тема!
Ето и моя цитат: "...Вземи лятото в ръка, налей си лято в чашата, в мъничка чашка, разбира се, в най-мъничката детска чашка; смени сезона в своята кръв, като повдигнеш чашата до устните и в тях излееш лято...." - Рей Бредбъри "Вино от глухарчета"
Виж целия пост
# 389
Аквамаринените и очи имаха навика да обгръщат целия събеседник,но прилежно избягваха погледа му.
Вл.Набуков "Лолита"
И най - обикновеното нещо придобива очарование щом започнем да го крием
Оскар Уайлд "Портретът на Дориан грей
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия