Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 10

  • 62 722
  • 757
# 375
Mr. Green мда, значи никак не се различават двете
при последния спазъм на Стефи я заведох на обед при лекарката, каза доведи ми я в 4 след сън да й направим инхалация с Вентолин и Урбазон /не й би инжекция/, отидохме и веднага след инхалацията се ококори, че детето било много добре предвид спазъма предиобед, който е чула /но тя имаше вече направени 3-4  инхалации с вентолин, защото се беше влошила от предния ден/, за това повече не ходихме при нея, продължихме си с домашните инхалации с Вентолин на 6 часа още два дни и после разреждане 2-3 дена и беше 6
след това се консултирах с д-р Бърди /макар тук момичетата да не препоръчват интернет консултациите/ и той ме посъветва да почнем терапия с Кетотифен, но това което ми каза той е, че се провежда летните месеци-  юни- до края на септември, след което препоръча поставянето на противогрипна ваксина.
мнение за Кетотифена- при Стефания спазмите започват след бистър обилен секрет, от както пие Кетотифен не е имала, а почти два месеца си беше на градина, мина два летни вируса без травматични състояния, просто вирус- разстройство, Т, коремни болки- но всичко си мина по реда без спазми
не зная на това ли се дължи, предпочитам да вярвам, че да
Кетотифена е сиропче за 3 лева, носих й на градината сутрин да й дават с храната, не са отказвали, приема се по време на хранене сутрин и вечер. Не съм забелязала да е напълняла, дори мога да кажа, че напоследък апетита й никакъв го няма /в момента малката яде повече от кака си/, но това отдавам на порастването на детето, явно не е във фаза на растеж. Няколко пъти го е пила преди хранене и тогава се оплаква от болки в корема, вероятно от него. Предпочитам да не чета за вредните ефекти на лекарството, факт е че детето има нужда от нещо и предпочитам да е кетотифен пред КС и Сингулер. Мисля всъщност, че действието му е сходно с това на Сингулера, но тук не мога да съм сигурна.
Виж целия пост
# 376
Mini 79, може ли да споделиш какви са притесненията ти за сингулера, защото пред нас стои дилема дали да го започваме. Тази нощ пак се събуди малката и кашля сухо без да има пристъп, но мъжа ми е с астма и сме притеснени, че ако не вземем мерки ще й се отключи заболяването. Пулмолог ни посъветва да започнем сингулер, ние пък се тревожим за старничните му ефекти. Личната е на мнение да не го вземаме още, а да се обърнем към хомеопатия. Много сме объркани. Някои от Вас ползвали ли сте хомеопатия и ако да, доволни ли сте?
Виж целия пост
# 377
Цитат
Личната е на мнение да не го вземаме още, а да се обърнем към хомеопатия. Много сме объркани. Някои от Вас ползвали ли сте хомеопатия и ако да, доволни ли сте?
За мен това е разумно решение, защото нещата още не са развити и не е започнала да взима лекарства. А това е по-добрия момент да се обърнете към хомеопат. След това е малко по-трудно.
Моята щерка е на хомеопатия и доколкото знам не е само тя.
За да си изградиш мнение и представа за хомеопатията прочети темата Информативно за хомеопатията
Виж целия пост
# 378
пълен абсурд за мен е това да се изписва Сингулер без строги показания, за превенция
точно вчера в Зачатие писа едно момиче, детето й направило един бронхит с обструкция май месец и вече решено, че е с астма
Мустаков изписва Ксизал, Сингулер,Ериус, Бронховаксом и нам още кво- това за мен е престъпление  Shocked Shocked Shocked
съответно са изпрратени и за тест, който всички знаем струва пари  Tired но във възрастта под 5 години не е особено информативен за състоянието на детето
детето било боледувало често с температури и за това преценили да си поекспериментират с него с безброй лекарства  ooooh! Tired
ако още не сте почнали сериозни лекарства, отидете на хомеопат, но класически- ние ходихме на боаронски и не съм особено впечалена
ето и мнението на д-р Бърди по въпроса, просто аз не мога да дам компетентно мнение, не съм лекар все пак, но като родител предпочитам да съм информирана и да зная какви възможности имам


Сингюлер е последна стъпка в лечението на една Астма, и то само ако е доказана пряка връзка с алергичен провокативен фактор. И както виждате от вашите резултати, към инхалаторните алергени детето не реагира изобщо.
Общо взето, при деца Сингюлер е с много, много "скромни" резултати. Основата на лечението на детската Астма са инхалаторните КС препарати.
Ксозал няма никаква роля и място в лечението на БА. Понякога се ползва за да се "купира" пристъп на алергичен ринит, от който често започва един пристъп, но да се дава 3 месеца е крайно погрешно. Ксозал не е лекарство за профилактика.

Само по един пристъп едва ли може да се говори за Астма при едно дете.
Мисля, не е зле да посетите опитен педиатър, или педиатър-пневмонолог. Чувал съм добри отзиви за Д-р Куфарджиева.
И след прегледа,  да осмислите нуждата от това, което в момента давате.
Простете, давате Сингюлер, пък без инхалаторен КС (Фликсотайд, или аналог)?
Това няма никаква логика,и ако е така >>  е тотално погрешно.

Основа на лечението на детската БА са инхалаторните КС ( Фликсотайд, например) дадени в подходяща доза и за логично време.
Ако сте сигурни че детето има БА, най-правилно е да дадете САМО Фликсотайд в подходяща доза. Дали да добавяте други медикаменти тук зависи от отговора на детето към Фликсотайд-а.

"Честото боледуване" може да значи дефицит на желязо и анемия от това ( като най-чести причини). Или недобро ваксиниране (липса на Хиб ваксината и/или Превенар). Или ред други неща. Не виждам защо "алергиите" изобщо може да са тема тук. И то първа?
Виж целия пост
# 379
Ментова,моя син правеше такива моментни пристъпи,ако мога така да ги нарека,..И ние незнаем как му минаваха,та дори и без лекарства Rolling Eyes.
Момичета,чета ви редовно,но понеже няма от какво да се оплача,а и да се похваля естествено не съм писала отдавна.Ние изкарахме едно страхотно лято,без никакви болести,но УТРЕ е деня...за които съм притеснена-малкото ми момче тръгва на градина,а само за инфо:в петък от 15 деца 5 кашляха и съм толкова притеснена.
Вие давате ли нещо за да засилите имунната система?Някоя от вас да  е давала бронховаксон? newsm78
Виж целия пост
# 380
пълен абсурд за мен е това да се изписва Сингулер без строги показания, за превенция
точно вчера в Зачатие писа едно момиче, детето й направило един бронхит с обструкция май месец и вече решено, че е с астма
Мустаков изписва Ксизал, Сингулер,Ериус, Бронховаксом и нам още кво- това за мен е престъпление  Shocked Shocked Shocked
съответно са изпрратени и за тест, който всички знаем струва пари  Tired но във възрастта под 5 години не е особено информативен за състоянието на детето
детето било боледувало често с температури и за това преценили да си поекспериментират с него с безброй лекарства  ooooh! Tired
ако още не сте почнали сериозни лекарства, отидете на хомеопат, но класически- ние ходихме на боаронски и не съм особено впечалена
ето и мнението на д-р Бърди по въпроса, просто аз не мога да дам компетентно мнение, не съм лекар все пак, но като родител предпочитам да съм информирана и да зная какви възможности имам


Сингюлер е последна стъпка в лечението на една Астма, и то само ако е доказана пряка връзка с алергичен провокативен фактор. И както виждате от вашите резултати, към инхалаторните алергени детето не реагира изобщо.
Общо взето, при деца Сингюлер е с много, много "скромни" резултати. Основата на лечението на детската Астма са инхалаторните КС препарати.
Ксозал няма никаква роля и място в лечението на БА. Понякога се ползва за да се "купира" пристъп на алергичен ринит, от който често започва един пристъп, но да се дава 3 месеца е крайно погрешно. Ксозал не е лекарство за профилактика.

Само по един пристъп едва ли може да се говори за Астма при едно дете.
Мисля, не е зле да посетите опитен педиатър, или педиатър-пневмонолог. Чувал съм добри отзиви за Д-р Куфарджиева.
И след прегледа,  да осмислите нуждата от това, което в момента давате.
Простете, давате Сингюлер, пък без инхалаторен КС (Фликсотайд, или аналог)?
Това няма никаква логика,и ако е така >>  е тотално погрешно.

Основа на лечението на детската БА са инхалаторните КС ( Фликсотайд, например) дадени в подходяща доза и за логично време.
Ако сте сигурни че детето има БА, най-правилно е да дадете САМО Фликсотайд в подходяща доза. Дали да добавяте други медикаменти тук зависи от отговора на детето към Фликсотайд-а.

"Честото боледуване" може да значи дефицит на желязо и анемия от това ( като най-чести причини). Или недобро ваксиниране (липса на Хиб ваксината и/или Превенар). Или ред други неща. Не виждам защо "алергиите" изобщо може да са тема тук. И то първа?
Peace
Ментова и Мария ми правеше такива спазми. Излизаме на разходка, тя тича, прави спазъм. Отиваме в поликлиниката, и доктора казва, седнете и постойте половин час, за да се успокои дишането, след половин час, вече е без спазъм.
Виж целия пост
# 381
 Simple Smile
Виж целия пост
# 382
Здравейте, момичета! Как сте?

Наминавам, за да дам отчет за нашата астма. В края на май ни спряха Сингюлер-а за лятото. С каката от тогава всичко е наред, нямала е пристъпи, но не е и боледувала. Уговорката с лекарката беше, че ще й включат пак Сингюлер за зимата, а другото лято, като й го спрат, няма да го включват, освен ако не се окаже, че зимата няма да изкара без нея - за следващата зима става въпрос. С Йоанка обаче има явно проблем. 3 пристъпа направи откакто си "почиваме" от Сингюлера, само 2 - през август, едно свирене, едно кашляне, чудо ви казвам! С инхалатора и Вентолина спасявах положението за по няколко дни. По-лошото е обаче, че все се случваше, когато не си бяхме в София - на село, на почивка и т.н. и до лекарите ни не сме стигали, а ТЕЛК-а за Йоанка изтича сега в края на октомври, може да не й го подновят, ако все е била здрава. Нямам идея какво ще става, пак ще подам документи, пък каквото-такова.

Моля някой, който има опит с ходенето по санаториуми, да ми обясни стъпка по стъпка как стоят нещата. Имам интерес към Трявна. Какво правите, какви стъпки, какви неща не бива да забравям, за фактурите - особености, после срокове и др. важни работи за осребряването на фактурата. Ако е писано, ми дайте линк, да прочета, или на ЛС, ако обичате! Искам да ги заведа в началото на октомври двете, с още 1 придружител става, нали?


Това е от мен, бъдете здрави!
Виж целия пост
# 383
 незнам вече какво да си мисля, ако трябва да слушаш препоръките на повече от един доктор спукана ти е работата... Много добри впечатления имал от д-р.Куфраджиева/д-р Бърди/ обаче точно тя ни изписа на нас сингулер като монотерапия... Thinking, какво да мислиш, кой да слушаш?


Виж целия пост
# 384
В Трявна е болница за долекуване и отиваш с направление номер 7 от личния лекар. Обаждаш се по телефона да запазиш място и дата  и отиваш там. Ако имаш епикриза я носиш и нея и всякаква документация относно заболяването на детето. То се настанява безплатно а придружителя заплаща мисля 18 лева беше ако е в реновирана стая което е по-добър избор иначе другите стаи сааа ooooh!.Ей затова ме е яд да си плащам осигуровките- после пак си плащам като поп навсякъде за сметка на неинтегрираните и неосигурените ни сънародници Twisted Evil. Докога така  #Cussing out
Виж целия пост
# 385
мамамими, благодаря ти! А тези пари за реновирана стая какво включват, и по принцип придружителят допълнително заплаща ли нещо в старите стаи - храна, пр.

С фактурирането после как стои въпросът? От болницата си знаят какво да пишат или трябва да им се диктува, за да не стават после неприятни ситуации при социалните? После всъщност престоят на придружителят ли покриват социалните или и нещо друго? Беше до определена сума, нали? За колко време ходите обикновено? Какво очаквате там да се случи, или просто е един вид нощувка и храна, има ли процедури някакви за децата? И въобще, ако някой още нещо може да ми каже, ще му бъда признателна.
Виж целия пост
# 386
Цитат
Много добри впечатления имал от д-р.Куфраджиева/д-р Бърди/
Наистина ли става дума за един и същ доктор?
Виж целия пост
# 387
Цитат
Много добри впечатления имал от д-р.Куфраджиева/д-р Бърди/
Наистина ли става дума за един и същ доктор?
Май не.Аз разбрах,че Бърди одобрява методите на лечение на др.Куфарджиева.
Виж целия пост
# 388
Как си мечтая да заведа моята при д-р Куфарджиева! Ама трябва да стоя 2-3 месеца в София, за да се разбере за какво точно става дума. Водихме я на консултация в Александровска, при доц. Переновска, а тя беше в невероятно добро състояние, жената нищо не чу, не разбра, а тръгнахме по време на пристъп. Докато стигнем ... всичко беше о.к., детето - здраво, без следи от спазъм нито на слушалка, нито в кръвта, нито на снимка!
Виж целия пост
# 389
Цитат
Много добри впечатления имал от д-р.Куфраджиева/д-р Бърди/
Наистина ли става дума за един и същ доктор?
Май не.Аз разбрах,че Бърди одобрява методите на лечение на др.Куфарджиева.

 Peace Точно така- те са съвсем различни лекари, Бърди май не е и в България, доколкото знам. И аз така разбрах, че той принципно одобрява нейните методи.
Не знам, много е лесно да се дават съвети то далече- общо взето колкото лекари питаш, толкова различни мнения ще чуеш. Преди последните два пристъпа и аз прибягвах до хомеопатия (принципно съм й голям фен), но ми се струва, че при подобни проблеми решението излиза извън възможностите на хомеопатията   newsm78 Естествено, че всички искаме да щадим максимално децата си, но има случаи, в които ползите от дадено лечение/лекарство надминават вредите от него. Общо взето всички познати, които са имали подобни проблеми с децата си казват, че не могат да разчитат 100% на хомеопатия, все пак астмата си е сериозно и по- особено състяние и респективно изисква по-задълбочено наблюдение и третиране.  И на мен ми се сви сърцето докато четях листовката на Сингулера и си представих с какво тъпча детето си още от 3 годишна възраст, но като си припомня адът, който преживяхме в болницата и като погледна и лисстовките на Урбазон и Вентолин, си казвам, че ако Сингулер даде нужния ефект, то със сигурност това е по- малкото зло...Имам доверие и в педиатърката ни, това също има значение. каквото и да правим, го правим за доброто на децата си, дори когато се оказва, че сме взели погрешни решения...Важното е, да няма фатални последици  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия