Храната от гората

  • 55 550
  • 186
# 150
Добро утро, Stop искам да споделя че от цветовете на глухарчето става много полезен и вкусен ,,мед".Мога да споделя как се прави.                                                                                                                                               
                                                                                                                                           
  Сподели. Глухарчето е много полезно,но нямаме навици май за него.

За гъбките ако може снимка  Praynig

   
Виж целия пост
# 151
Тази пролет се съдрах да си правя салата от радика(глухарче)....Събират се младите листа на растението преди да цъфне.....И после се действа както със зелена салата.....
Нарязват се листенцата ,добавя се зелен лук,сварено яйце,репички...овкусява се с лимонов сок и зехтин(или олио).....И се хапва с кеф.....Много зареждаща салата....

http://afya.cz.cc/viewbilka.php?cat=bilki&name=%D0%A0%D0%B0% … %D0%B0&id=160
Виж целия пост
# 152
A m b e r, става въпрос за майска гъба, пролетна миризливка, тук й викат и брашнена гъба, на някои хора им миришела на брашно.
Виж целия пост
# 153
Точно както е в лика на TheNMaster а Вълчо е снимал гъбките
Виж целия пост
# 154
Това е петиция срещу закона за Билките и билкови продукти, който влезе в сила от 30.04.2011
http://www.savenaturalhealth.eu/thanks.php

A m b e r, става въпрос за майска гъба, пролетна миризливка, тук й викат и брашнена гъба, на някои хора им миришела на брашно.

Това ми е любимата гъбка!
Виж целия пост
# 155
Също много харесвам тази гъба но тук трудно можеш да я намериш ,всеки е тръгнал по гъби и не ги чакат и да пораснат а, още дребни ги берат.
Виж целия пост
# 156
При нас така отвъдиха манатарките, като почнаха да ги изкупуват. 1965-1975г. Мангалите ги скубеха и товареха на каруци, а пред билкаря почваха да ги чистят, на улицата, от долната част на пънчето  и мицела. Лятоска чак, на две-три места намерих по две-три дърти манатарки.
Виж целия пост
# 157
 :stopИ тук манатарката е понамаляла защото се изсякоха повече от горите но все още се намира ,зависи от времето,  от средата на юни до средата на юли я има.Много я харесвам по едрите нарязани на ,,филии"и панирани ,а и цели изпържени и после поръсени с копър са страхотни, другите ги суша за зимата.През есента които растат по няма но, пролетните много бързо ги нападат гадинките.
Виж целия пост
# 158
Гледам назад има разбирачи на леврудата (май по-познато като див чесън, поне по пазарите). Аз така и не съм виждала по горите, но купувам най-редовно и адски ми харесва. А вчера си купих от едно бабе букетче момина сълза - ама листата са абсолютно същите! Та да питам, като лаик - това същото растение ли е, или просто от същия род, ама не съвсем (и не става за ядене  newsm78).
Виж целия пост
# 159
 Stop Съвсем различни растения са, момината сълза е билка, но силно отровно. Дрогата е от сушени листа.
Виж целия пост
# 160
Stop Съвсем различни растения са, момината сълза е билка, но силно отровно.

Е, добре, че не опитах - изглежда точно като дивия чесън!

Цитат
Дрогата е от сушени листа.

 newsm78 ????????????? Дали сме се разбрали? Аз питах за свежия див чесън, според мен едва ли става от него нещо, ако е сушен...
Виж целия пост
# 161
Дрога се наричат всички изсушени и смлени билки - това, което по-нататък се ползва за производство на лекарства, чайове и др. Не ги слушай наркоманите. При момината сълза се сушат листата, после се смилат, и това е дрогата. Дивият чесън се консумира в прясно състояние. Предполагам, че не е проблем да се сушат листа, смилат, и ползват за подправка - както чубрица, джоджен, дивесил, примерно за сух таратор.
Виж целия пост
# 162
Добра вечер,искам да изкажа моето скромно мнение за дивия чесън.Тук при нас в гората има десетки декари от находища .Преди 2г. имаше  изкупвателен пункт , питах как се съхранява и ми обясниха че само в свежо състояние в хладилници не става за сушене.Ние в къщи много я употребяваме като първа зеленина на трапезата.Много е вкусна за прясна салатка със отцедено кисело мляко и малко пресен копър ,чудно мезе за нашата Троянска сливова.
Виж целия пост
# 163
единствения начин да се запази дивия чесън за по-дълго време е на песто Peace
приготвя секато песто от босилек. слага се повече сол и в хладилник издържа месеци.
става идеална добавка за салати, супи и прочие  Peace
Виж целия пост
# 164
  Брах вече първата мащерка тази година и даже си сложих коренче в градината.
Набелязах си и плантациите с горски ягоди в нашата гора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия