Възможен ли е полов контакт при рискова бременност?П

  • 3 065
  • 25
Привет на всички настоящи и бъдещи майки.Бременна съм от близо два месеца,но за съжаление в началото имах кървене.За щастие вече спря,благодарение на Дуфастон,изписан ми от гинеколога.От няколко дена със съпруга ми се чудим дали въпреки лошият старт е възможно да имаме полов контакт.Ако някоя от вас е преживяла същото и знае дали е възможно това,ще се радвам да изрази мнение.Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
То, принципно, всичко е въzможно  Laughing
Но, шегата настрана, случай със случай еднакви няма. Така че, каквото й да е преживяла някоя друга жена, ти трябва да се консултираш с лекар zа твоя конкретен случай. Той ше прецени ситуацията.
Иначе, понеже питаш, аz имах кървене в началото и на двете бременности, дори в почти едни и същи седмици. Беz видима причина и двата пъти. И двата пъти, след като мина и zамина, не се повтори, а лекарите ме посъветваха да прекратим сексуалните контакти само докато имаше проблем. После "вдигнаха zабраната"  Wink Друг е въпроса, че си ми остана един страх (може би неоснователен) и... Но при мен всичко беше после и двата пъти.

Лека бременност и всичко да е наред  Peace
Виж целия пост
# 2
Лекарят, при когото си ходила на какво мнение е?
Най-добре е да се консултираш с него.
Виж целия пост
# 3
То, принципно, всичко е въzможно  Laughing
Но, шегата настрана, случай със случай еднакви няма. Така че, каквото й да е преживяла някоя друга жена, ти трябва да се консултираш с лекар zа твоя конкретен случай. Той ше прецени ситуацията.
Иначе, понеже питаш, аz имах кървене в началото и на двете бременности, дори в почти едни и същи седмици. Беz видима причина и двата пъти. И двата пъти, след като мина и zамина, не се повтори, а лекарите ме посъветваха да прекратим сексуалните контакти само докато имаше проблем. После "вдигнаха zабраната"  Wink Друг е въпроса, че си ми остана един страх (може би неоснователен) и... Но при мен всичко беше после и двата пъти.

Лека бременност и всичко да е наред  Peace
Много благодаря за отговора.Мисля,че наистина си права,че идентични случеи няма.Ще се посъветвам следващият път,когато отида на консултация,пък ще видим какво ще каже.Още веднъж благодаря за куража.
Виж целия пост
# 4
консултирай се с наблюдаважият те лекар, никой друг не може да "ти даде зелена светлина" Wink
Аз имах кървене няколко дни, когато трябваше да ми дойде цикъла.... казаха, че "внимателен" секс може... но ако ме заболи нещо или прокървя - веднага да спираме...нямах проблеми обаче.
Виж целия пост
# 5
Наистина е добре да се консултираш с АГ-то ти, но пък и секса не е само проникване  Wink (ама и аз какви ги говоря Embarassed)
Виж целия пост
# 6
Аз бях с кървене първите три месеца,до образуването на плацентата,но след като нещата се нормализираха си вдихме нормален полов живот до края на бременността,не мисля че е проблем но за всеки случай се консултирай с аг си
Виж целия пост
# 7
АГ ще каже най-добре дали може, лека бременност   bouquet
Виж целия пост
# 8
Привет на всички настоящи и бъдещи майки.Бременна съм от близо два месеца,но за съжаление в началото имах кървене.За щастие вече спря,благодарение на Дуфастон,изписан ми от гинеколога.От няколко дена със съпруга ми се чудим дали въпреки лошият старт е възможно да имаме полов контакт.Ако някоя от вас е преживяла същото и знае дали е възможно това,ще се радвам да изрази мнение.Благодаря ви предварително!

Аз бях с обилен кръвоизлив и лежах за задържане....
Бях 9 месеца на легло. Без преувеличение + Прогестерон + Нош па.
Гинеколожката ми изрично забрани полови контакти, пътуване с автобус, кола....

Та, единствено лекарят, който те следи и наблюдава може да каже, да или не...
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички.Някак си ми се искаше,да си спестя тези неудобни въпроси с гинеколога,но пък в крайна сметка,за него е нещо естествено и нормално.А дори и да неможе-не е болка за умиране.Важното е детето да е добре,и в крайна сметка всичко да мине наред. Hug
Виж целия пост
# 10
Според мен всеки си преценява  Peace Аз не бих рискувала в никакъв случай. Имах много леко зацапване в 7-ма седмица, размина бързо. То не ме притеснява. Но от 20-та седмица съм с болки и контракции, лежах 2 пъти в болница и се молех да овладеем болките. Имам ниско разположена плацента, която сега се вдига полека. След всичкия страх, дето съм брала, последното, което ще направя е да рискувам да правя секс или да тръгна някъде на пътешествие примерно. Нека родя, тогава може и да не се спираме  Simple Smile Но сега - не.

Питай лекаря, няма нищо лошо. Моят си ми каза направо: "И докато си бременна - за тебе никакво ходене по мъже", явно това му е майтапчийксия начин да ми забрани секса Wink
Виж целия пост
# 11
Възможно е.Но лично моето мнение е ,че бебчето щом е в опасност по добре изобщо да не се рискува.Аз бих изтраяла.
Виж целия пост
# 12
Възможно е.Но лично моето мнение е ,че бебчето щом е в опасност по добре изобщо да не се рискува.Аз бих изтраяла.
И аз съм на това мнение. Все ще устискаш някак си Peace
Виж целия пост
# 13
Зависи от случая. Принципно не е желателно. Дори да имам зелена светлина от гинеколога си, аз лично не бих рискувала.  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Че е възможно,възможно е,но не е желателно.Въпрос на приоритет-секс или запазване на бебе.Малко крайно звучи,но предвид кървенето в началото е по-добре да си пазите бебчето.Желая ти късмет и безпроблемна бременност до края и на финал едно живо и здраво бебче!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия