Наистина ли квотите при приема в гимназии са дискриминация?

  • 5 921
  • 67
# 60
Искам децата да са равнопоставени, това е! А момчетата така или иначе се държат зле, независимо от броя на момичетата. Не може хем всички деца да са равни, хем да има дискриминация! Който има достатъчно висок бал, нека да влезе! И го пиша с ясното съзнание, че имам И момче и зная, че ще му е трудно. Но в края на краищата, ще се понапъне и ще постигне каквото иска.
Виж целия пост
# 61
Аз също съм била в клас с 20 момичета и 4 момчета(момчетата не запълниха квотата си). Не, не беше ужасно. И не сме се борили за вниманието на тези принцове. Просто учехме, и то здраво. Много беше приятно, след общото блато на началното училище, да попаднеш сред хора, които са амбициозни колкото теб, за които ученето е ценност и приоритет пред гримове, къси поли и дискотеки(имаше го и това, но в съвсем умерени количества). Позитивът да прекарваш деня си в такава среда далеч надхвърляше негатива на небалансирания в полово отношение състав на класа. Гаджета се хващаха "отвън", и то общо взето малко по-големи от нас. Защо ли ще ми е някой, който ще спи в клас, ще бави всички, половината ще скучаят в час заради това, ама той ще има право да е тук, защото е МОМЧЕ!
Виж целия пост
# 62
Във Варна няма квоти, за да няма дискриминация, но не води ли това до друг вид
дискриминация на варненските момчета спрямо софийските. Сматам, че в национален
мащаб трябва да бъде еднакво- или с квоти, или без. newsm78
Виж целия пост
# 63
Аз нещо не разбрах:ако един клас от 20 деца със среден успех 5.50-4.50,ще трябва да търпи един келеш с успех 3.00 само защото е с подходящия пол?
Виж целия пост
# 64
Аз нещо не разбрах:ако един клас от 20 деца със среден успех 5.50-4.50,ще трябва да търпи един келеш с успех 3.00 само защото е с подходящия пол?

Не един, десет келеша.
Виж целия пост
# 65
Не драматизирайте излишно, "келешите" са с не повече от  0.10-0.20  по-нисък входящ бал, а след години голяма част от тях са наравно и по-добри от прилежните девойки. В елитните училища в София с квоти никога е нямало, нито ще има драстични интелектуални разлики между децата според пол. Квотите са полезни за бъдещото социално развитие на децата. Иначе- нека си правим еднополови училища, та дано всички са доволни.
Виж целия пост
# 66
Не съм казала,че келеша е мъжки род.
И не мисля,че светът е справедлив и ние с квоти да внасяме равновесие.
Всеки трябва да има равен старт.
И това,че има нормативи за мъже и жени в дадени професии също не е много логично.
Нали жените искахме равноправие?

И квотите не са полезни за социалното развитие,защото тогава всеки гледа да мине метър с каквото може.
Нищо чудно,че инвалидите ,,карат,,мощни джипове.
Виж целия пост
# 67
Добре де, само ревете, а нищо не казвате за предложението ми да отделим момчетата от момичетата в девичи и мъжки гимназии. Няма дискриминация, няма проблеми.  Hug
Знам, че се шегуваш с това "предложение", но наскоро прочетох книгата "Как се възпитават момчета" на Стив Бидълф и там беше описан опит направен във Великобритания. Учител по литература разделя паралелките си на мъжки и женски, след 2 години обучение по този начин 34% от момчетата имат оценки между А и С (между 6 и 4) срещу само 9 % в смесените класове и 75% от момичетата са с оценки между А и С, срещу 45% в смесени класове.
Като цяло авторът казва, че съвременното образование е насочено повече към жените, т.е. преподава се по начин, който се възприема по-лесно от момичетата. За момчетата е нужна промяна в начина на преподаване.


И за да не съм съвсем встрани от темата - аз съм против квотите  Mr. Green
Точно и аз това щях да пиша, не само във Великобритания, но и в други страни са правени подобни проучвания. Разделянето по пол давало най-добри резултати при обучението. Пуснете една търсачка по въпроса и ще ви излязат доста статии и проучвания по въпроса и изненадващо всички споделят едно мнение! Обяснява се с това, че при обучението на момичетата и момчетата трябвало да се ползват различни подходи. Системата, която се ползва в смесените училища била по-подходяща за момичетата и това е причината те да показват по-високи академични резултати. Точно това, което и Чарита споменава  Grinning Поради тази причина аз съм ЗА квотите.
В Англия не само има квоти за момчета и момичета, но при изпитите на 11 години ги делят и според това кой месец са родени. Тези които са с няколко месеца по-малки получавали допълнителни точки.
И това,че има нормативи за мъже и жени в дадени професии също не е много логично.
Нали жените искахме равноправие?
Дай и на олимпиадите да са заедно, защо ги делят на мъже и жени Wink Пък и мъжете да бременеят и раждат, каква е тази дискриминация, само жените да се мъчим!

Физически и психически мъжете и жените са различни, нека не забравяме това. Няма как да се изравним, освен ако не ни модифицират генетично  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия