алергия от насекомо!!!

  • 4 185
  • 12
Здравейте ,моля за малко помощ...Онзи ден събувам панталона на синът ми и гледам огромна червена подутина с малки воднисти пъпчици ,помислих нещо го е ухапало и го намазах с фенистил ,но на сутринта на мястото на подутината имаше огромен воднист мехур (наистина огромен )Сложих лепенка и след няколко часа се спука ,пак сложих лепенка и след известно време ,като реших да я махна пак мехур SadКакво да правя ,сега съм сварила смрадлика да го промивам снея (ако даде малкия ,че плаче и недава да се пипа там )Моля за съвет ,благодаря ви предварително Hug
Виж целия пост
# 1
Според мен не слагай лепенка, само ще раздразни мястото! И на мен се е случвало, даже е ставало като буца мястото и сърби и е зачервено и топло. Трудно минава, даже веднъж и синина ми остана след това!
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти ,че се включи .Като махна лепенката няма ли да се замърси мястото ,защото тече и от едната страна е спукан мехура .
Виж целия пост
# 3
Имах такова ухапване, според мен беше от паяк. Направих грешката да се лекувам сама - с промивки от кислородна вода, риванол, йодсептадон (йодасепт). Мина много бавно, постоянно се образуваше нова течност, дупката беше станала огромна, и след като заздравя, се получи огромен белег. Ако бях отишла на хирург да го почисти и дренира, сега нямаше да има и следа, а и щеше да заздравее за 3 дена, а не за 3 седмици.
Виж целия пост
# 4
на твое място бих продължила да го мажа с фенистил, може и фенистил капки да му дадеш ( АЗ НЕ СЪМ ЛЕКАР)
Дъщеря ми я беше ухапала оса и така правих. Ти прегледа ли добре мястото да не е останало жило ?
и според мен е много вероятно да е паяк, не можеш ли да се обадиш на личния лекар на детето за съвет?
Виж целия пост
# 5


Вземете от аптеката Апис 15 CH  и давайте по 5 гранулки под езика на гладно три пъти дневно за 3 дни. За сега не слагайте нищо на мехура! Може да реагира!

Ако има проблем - нека ви види вашият лекар!!!
Виж целия пост
# 6
Имах такова ухапване, според мен беше от паяк. Направих грешката да се лекувам сама - с промивки от кислородна вода, риванол, йодсептадон (йодасепт). Мина много бавно, постоянно се образуваше нова течност, дупката беше станала огромна, и след като заздравя, се получи огромен белег. Ако бях отишла на хирург да го почисти и дренира, сега нямаше да има и следа, а и щеше да заздравее за 3 дена, а не за 3 седмици.
Миналото лято имах такова ухапване.Подутина с балонче....Имах неблагоразумието да го разчопля.Подутината се уголеми и пак се показа пришка,този път по-голяма....Не знаех от какво животно е....Отидох при Личнят лекар.Бодна ми една инжекция противоалергична и до вечерта всичко беше минало.
Като се прибрах разрових цялото си легло и намерих един огромен паяк(от тия дето живеят по мазетата) тъмнокафяв....И разбрах какво ме е ухапало....
Виж целия пост
# 7
Благодаря много за отговорите по темата ,не ми е удобно да звъня на личната през почивните дни и за това ще взема да пробвам Апис 15 CH и утре ще го заведа на лекар.Дано  да  не  е нещо сериозно ,че вече започвам да се плаша .
Виж целия пост
# 8
не ми е удобно да звъня на личната през почивните дни
Shocked
Лекарите са за това да помагат......При тва става въпрос за детето ти.....
Де да знам.....Аз ако бях,досега да съм отърчала хиляда пъти или при личната или при някой доФтур дет да ми види детето.....
При мен (хем съм възрастен човек),реакцията на организма беше,че започна подуване...Според лекаря това си е алергична реакция,която може или да регора веднага( да се подуе цялата ръка или крак)...Или да даде алергична реакция със закъснение,но не се зане къде и по какъв начин(дали на лигавици или алергии към полени ...или към нещо друго да избие)....
Виж целия пост
# 9
TheNMaster ,да абсолютно си права ,звъняла съм на личната по всяко време и за каквото и да било .Дано да не греша в момента ,че изчаквам до утре .
Виж целия пост
# 10
Толинче,какво стана с детенце? ДоФтурката какво каза?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Здравейте, снощи пак го намазах с фенистил и му дадох зиртек ,сутринта вече нямаше мехур, а само петно червено, като изгоряло .Докторката каза, да правя и студени компреси с риванол,най-вероятно е от насекомо (в момента съм в провинцията и тук на двора има всяккакви буболечки )Трябва с нещо да го пръскам срещу тях  Thinking
Виж целия пост
# 12
Ииии....добре,че се е разминало вече.... Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия