На какво може да е признак само висока темп. /без нищо друго/?

  • 5 992
  • 39
# 15
И моя вдигна през ноща без кашлица и хрема за сега.Много му е зачервено гърлото но на него по принцип без антибиотик не се разминаваме  и по 5 дена съм го държала и накрая се придавам и пак го давам.
Виж целия пост
# 16
Възможно е да е вирусна инфекция, която се проявява само с висока температура. Не е задължително да има други симптоми. Давайте вит. С и течности.
Виж целия пост
# 17
Моята дъщеря продължава с температурата. Преди малко отново бяхме на лекар. Гърди - чисти, гърлото е леко зачермено. Няма никакви причини да се изписва антибиотик. Не се чувства зле. Не спира да играе със сестра си. Няма апетит, но кой има при такива жеги! Казаха ни да я наливаме с много течности, да й даваме витамин С и до утре следобед ако няма подобрение, ще й пуснат изследвания. Аз съм притеснена, обаче, че може да развива нещо и да губим време...
Дали е възможно вирус да мъчи по 4-5 дни с температура 38-39 градуса по този начин?
На всичкото отгоре личната ни лекарка има смъртен случай в семейството си и не е на работа. Други доктори ни преглеждат...
Дано отмине, Боже, дано скоро отмине...
Виж целия пост
# 18
Моята дъщеря продължава с температурата. Преди малко отново бяхме на лекар. Гърди - чисти, гърлото е леко зачермено. Няма никакви причини да се изписва антибиотик. Не се чувства зле. Не спира да играе със сестра си. Няма апетит, но кой има при такива жеги! Казаха ни да я наливаме с много течности, да й даваме витамин С и до утре следобед ако няма подобрение, ще й пуснат изследвания. Аз съм притеснена, обаче, че може да развива нещо и да губим време...
Дали е възможно вирус да мъчи по 4-5 дни с температура 38-39 градуса по този начин?
На всичкото отгоре личната ни лекарка има смъртен случай в семейството си и не е на работа. Други доктори ни преглеждат...
Дано отмине, Боже, дано скоро отмине...

Ruba, не се бавете и направете изследвания.

Дъщеря ми е с подобни симптоми - от 4-5 дена кашля, от 2 дена е с висока температура, а иначе се чувства прекрасно - дори беше тръгнала на тае-бо с температура 39.5. На слушалки не се чуваше нищо, но днес сутринта направихме кръвна картина и ренген и се оказа пневмония.

 
Виж целия пост
# 19
Момичета и ние сме за тази тема.
Моят син е на 6 години и преди 4 дни беше с темперетура. За три дни я свали и ние си помислихме че е оздравял и днес вдигна наново темперетура 38,3. Без никакви симптоми е други.Шашнала съм се водих го на лекар нищо му  няма лекарката каза че било вирус.
Виж целия пост
# 20
Момичета, търся съвет! Преди 3-4 дена претоплихме бебо и му се появиха малки пъпчици и вдигна лека Т- 37,1. Вече трети ден е с температура - не много висока и не през целия ден. Варира м/у 37,1 и 37,7. Възможно ли е от претоплянето трети ден да е с температура? И още - постоянно е облян в пот и пие много вода. Това, разбира се, може да се дължи на жегите, но виждам че потенето е симптом и при пновмонията ...  newsm78
Виж целия пост
# 21
Момичета, търся съвет! Преди 3-4 дена претоплихме бебо и му се появиха малки пъпчици и вдигна лека Т- 37,1. Вече трети ден е с температура - не много висока и не през целия ден. Варира м/у 37,1 и 37,7. Възможно ли е от претоплянето трети ден да е с температура? И още - постоянно е облян в пот и пие много вода. Това, разбира се, може да се дължи на жегите, но виждам че потенето е симптом и при пновмонията ...  newsm78

На доктор не го ли заведохте,ако е претоплено в повече трябва да го види доктор.

А по темата случвало се е на големият ми син като по-малък.Между впрочем брат ми преди десетина дена изкара за няколко дена с температура 39 градуса без нищо друго,просто се оказва,че в момента има такъв вирус,който при малки деца,ако не успее да се пребори организма може да стане на пневмония,така че винаги дори и да няма други симптоми трябва да се води на преглед детето! Peace
Виж целия пост
# 22
Ние пак сме тем зачервено гърло и подути възли.Аман от балести не пропускаме месец.
Виж целия пост
# 23
Здравейте.Моето момченце от събота е с температура и му беше леко зачервено гърлото.2 дена беше с температура,която варираше между 38 и 39.4.След това температура не е имал и  гърлото му се оправи.Вчера следобяд като ревна,че го боли главата и пак започна да вдига температура.Водихме го на доктор - на слушалка нищо,гърлото каза че не е зачервено.Цяла нощ пак беше с температура  38 градуса.Днес пуснахме кръв и урина и изследванията са добри.Днес е с температура между 37.5 и 38.Весел е, храни се добре,въобще не може да се каже,че е с температура.Утре пак сме на преглед.Незнам и аз какво е това вирус ли какво ли.Дано да се оправят бързо болничките деца и да не вдигат повече температура.
Виж целия пост
# 24
Май много станахме в тази тема със същите симптоми.
Аз съм в голяма чуденка, понеже не искам да давам АБ а и знам,ч е в другите страни Аб се дава само ако е наистина много зле детето. Та:
Преди седмица имаше температура до 39,7, сваляна с температуропонижаващи. Джипито каза,ч е е вирусна ангина и искаше да даваме АБ, аз разбира се ен дадох и с хомеопатични лекарства се преборих.
После, обаче тръгна на градина и сега се повтаря същата история на нов глас., Вчера педиатърката не откри нищо, което да я притесни, само температурата. Днес, каза,ч е има налепи на сливицата и се налага да пием АБ. Започвала гнойна англина.
Аз сега се чудя - лекува ли се това чудо с АБ, няма ли други методи? И какво може да стане ако не дам АБ-то? Иначе яде, всичко е супер, само като вдигне 39 и почва да се отнася.  Аз се опитах сама да го прегледам, има две точици от двете страни на сливиците, но са ултра-микроскопични. newsm78
Виж целия пост
# 25
Аз започнах АБ защото не ми се ризкува.Няколко пъти го държа по 5 дни без да давам и на другата седмица ни повтаря.Сега го дадох  .Бързо оздравяване на всички дечица.
Виж целия пост
# 26
И ние сме в кюпа с Т 39 гр. Д-рката каза само леко зачервено гърло и изписа Инфлуцид, Тонзилотрен и витамини. Дано да се преборим! baby_neutral
Тези които са минали вече вируса / гледам, че темата е от юни/ нека споделят за колко дни преминава! По специално въпроса ми е към ruba и stasiogi , защото виждам, че са описали подобни на нашите симптоми
Виж целия пост
# 27
Ммм дааа, и ние започнахме с антибиотика, трябваше да я свалим тази гадна температура. То може би ще е по-добре да си отворим и тема за кой как е преборил настинката  Peace
Виж целия пост
# 28
Ние през ноща стигахме 39.6 днес пак ходихме до личнага и каза че гърлото му е много червено.Каза че е нормално да вдига 2-3 дни  нищо че пием АБ.Да ви питам давали ли сте течен аналгин на вашите деца.Ние сме почти на 4 и още не съм му давала.Страх ме е да не го предозирам нещо.
Виж целия пост
# 29
Ние през ноща стигахме 39.6 днес пак ходихме до личнага и каза че гърлото му е много червено.Каза че е нормално да вдига 2-3 дни  нищо че пием АБ.Да ви питам давали ли сте течен аналгин на вашите деца.Ние сме почти на 4 и още не съм му давала.Страх ме е да не го предозирам нещо.
течен аналгин вече при спешност давам,ако не сваля под 39 по-дълго време.давай антибиотика,след третият ден вече ще действа.тоя гаден вирус и ние го прекарахме,температура и гнойни сливици.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия