Жега е. Лятото дойде. НОЕМВРИйче ще види за пръв път море - 10

  • 28 954
  • 747
# 510
Еййй писах писах и накрая го затрих, сега нещо друго ще пиша.
Десита, Честито и дано всичко да върви чудесно!
Нас днес ни хвана дъжда но не успяхме да се намокрим. Направих си едно плажче  и искам да споделя с вас безкрайните ползи от морето: първо спорт ако мърдате малко във водата, второ безплатна спа процедура с много водорасли, трето можете да покажете вашата еко-позиция като прибирате пластмасовата чаша, етикета от бирена бутилка, торбичката и т.н. докато плувате, четвърто специален масаж на краката благодарение на камъните, фасовете и пясъка и ... smile3534 т.н.
Относно кашите, ядем на Хипп и е доста редичка, с плодово пюре я смесвам. Номера с бръмченето го правим и ние. Искам да питам относно кашите Слънчо не са ли с адаптирано мляко, че аз мислех следващата да е такава, а на мен ми казаха че е с АМ?!
Относно кухнята и аз я подкрепям, не си представям всеки ден да изтотвям меню, но разбрах че е от деветия месец пък и ние не сме готови още за такива храни. Но какви са тези бурканчета - колко са големи, моя приятелка си ходи за кухнята само с три или четири бурканчета в една торбичка.
Иначе Гоги последните дни е голяма фурия, за три дни каза Леля, Баба и Мама или поне ние така си ги оприличаваме Simple Smile Започна да се изправя в кошарата  1cribи на земята като се хване за каквото му падне. Мислех че е рано за това, но явно децата най-добре си знаят. Кажете помагате ли на бебчовците вече да се изправят, да стъпват на крачета?! И вече няколко пъти ми прави номера, не иска да стои в количката а аз оставам без ръце. Мисля да потърся някаква много лека и евтина количка, ако някой вече си е купил такава да сподели моля!
Вълканова, видях че ще ходиш на море така че Приятно изкарване и слънчево време!

 
Виж целия пост
# 511


Добро утрооооооо на всички
Явно всички вече бръмчат....Може да е просто етап.
Кашите са с АМ-пише го по опаковките.

Хубав ден и по-малко бучене Laughing
Виж целия пост
# 512
Добро утро! Един зален рошьо моляяяяя! Whistling
Днес на срещичката да си изкарате много добре! Hug Само така мами! Heart Eyes
Вчера ми беше на гости МИЯ. Накани се наѝ-сетне и хубаво време улучихме, та от 9.30 до 18ч бяхме на двора! Crazy Супер беше, поклюкихме, поснимахме се, децата спаха, папаха и се набиха! Laughing Тоест Ади награби Мишо да го прегръща и да го гали, но покраѝ галенето го одра! Горкия тоѝ се уплаши и се разрева! Grinning Еѝ, дворчето голяма работа! Party

ЕДИН ВЪПРОСС!!! Само дано го обясня правилно! Mr. Green Онзи ден четох за полагаемото маѝчинство, което се заплаща на 90% от заплатата. И там пише, че се вкючват 45 дни преди раждане!.. Ама ако е така не излиза броѝката за 12 месеца а по малко1?? Можо ло някоѝ, коѝто е на ясно да дане повече инфо! Hug Ха сега дали ме разбрахте, или да обясня пак! Embarassed
Момичета, искам да ви подканя да подпишете подписка, която тече в момента във Феѝсбук относно полагаемите отпуски, които трябва да се използват до 2011г. Според закона и ние попадаме в тази графа! Shocked Дори и да не ни закачи, като заварено положение, аз я подписах, защото трябва да се помогме и да бъдещите маѝки, към които попадам и аз, защото смятам да имам и второ детенце! Админките от Ноемвриѝчетата, ще пуснете ли линк и тук моляяя! Heart Eyes
Крумова и Вес Ез, големи са сладурки куклите!
Алиса Ади сама се изправя на крака, когато я държа. Но в кревата още не е започнала!
Е-Вълканова Приятно моренце! Hug

Това е за сега от нас! Хубав ден ви пожелавам! Hug
Виж целия пост
# 513
ДОБРЮТРОООО

Седя си на балкона, с кафенце и цигарка и се наслаждавам на събуждащия се град. Малко спокойствие без бебка, въпреки че снощи влизах в стаята й по инерция.......да я проверя  Laughing

Лулу - мерси за закуската и по-честичко влизай - липсват ми УЖАСНО КРАТКИТЕ ти постове  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Стягайте се за срещичка, че срамота направо - като бременни повече се събирахме. Аз ще съм с голяяяяяма оранжева шапка на главата - ни моиш ма пропусна  Mr. Green

А наште две моми с Вес наистина бяха много сладки и се закачаха една друга. Освен това измислихме много варианти как да отидеш с бебе на море, с малка кола и без да изнесеш целия апартамент.

Елист - няма да изтървеш чак толкова моменти с децата, а на теб предполагам, че много добре ще ти дойде разнообразието.

Ние можем да сме доволни за едната година, която ни дават с децата. В Америка майчинството е 40 дни - от раждането. Демек си бачкаш.....изтичат ти водите и хукваш да раждаш.

Кики - в петък рано-рано съм при теб - стягай кафенцето  Laughing

Отивам да си овършея къщата и после да преборя задръстването до Младост, за да си взема маймунката от свеки.
ХУБАВ ДЕН И ЩЕ ВИ ЧАКАМ В ПАРКА
Виж целия пост
# 514
Добро утро! Simple Smile

Ееее,ще пропусна срещичката .............  Sad
Но днес пътуваме за морето

Лулу,много хубава закуска  Hug

Тази нощ отново голямо цицане падна,вече се "притеснявам" за отбиването

До скоро мили мамчета!
Виж целия пост
# 515
Добро утро!!!!
много благодаря за закуската!
Ех, как ми се ходи и на мен днес в Борисова, но трябва да ходя до офиса, нещо ме натискат да се връщам....  Sad
Виж целия пост
# 516
Ей много рано сте станали  тази сутрин.... Wink

Кики, 1 година е .Болничните са на различни членове,като единия 45 дневния е преди раждане,а след датата на раждане се издава друг.
Виж целия пост
# 517
Кики, болничният за бременност и раждане е в размер на 415 дни, като започва 45 дни преди термина за раждане, и нямат нищо  общо с навършването на годинка.
Виж целия пост
# 518

Кашите са с АМ-пише го по опаковките.

да, когато са с АМ го пише на опаковките. Но ако са със сухо мляко, това не е АМ.
Специално Слънчо, Хумана и Хип - не са.

Редактирам се - на ХИП са с АМ, но Слънчо и Хумана не са
Виж целия пост
# 519
Добро утро!

Ние може да се пробваме да се дотътрим до Борисовата също. Крумова ще ти търся шапката там Simple Smile.

За млечните каши днес ще купувам на Хип (пак) и ще погледна и на място, но тук си пише адаптирано мляко: http://www.hipp.bg/?p=products&c=12&id=7
Виж целия пост
# 520
Хилоооуууу  Mr. Green

Хей ме на ако си мислите че сте се оттървали от мен лъжете сеееее фръц пръц  hahaha Mr. Green

Брей бре няколко дни ме няма я колко неща са се случили - Деситката е бременна(не е потвърдила ама след като има бледорозова чертичка почти сигрно е Wink ) Честито Деси,като потвърдиш по голяма ще е честитката!!! Hug
Васито почна да влиза по-често ,бравос за което Grinning Хайде Василенке моме не изставяй ни вече така  Mr. Green И кажувай како сте Wink

Синаповка извинявай мила ама ти щъ мъ умориш,да се смея ли да се чудя и мая ли Crazy Не му стига едно пюре на детето  Shocked ,напротив стига му!Ти на какво количество мислиш да му увеличиш манджата??На 300-400 ли? Не дей така те като им е сладко децата ще отварят устена да бутнеш още естествено.Ама си има долу горе определено количество максимум дето трябва да хапват.Ми вие както сте тръгнали той на годинка и нещо ще хапва повече от теб.Не се сърди малко остро го написах ама,чети в нета има достатъчно инфо и питай и педито и така.Искаш да го записваш на детска кухня еми там количествата са съобразени с възрастта на детето.Беше писала и за колани за прохождане еми и в това бъркаш.Колко са им заякнали кстичките,рано е да г пускаш толкова смело само на тези колани.Давай го по спокойно,както ти е писала Василена не бъди толкова амбициозна  Hug

За уригването - знам че почнат ли да седят не е нужно да ги уригваме...май на някоя лекция ни го бяха казали newsm78

Писихриситооо  Hug Hug Hug Горе главата  Heart Eyes

Яна много е сладък Николчото ти, а крачетата му са за изпапкване. HugЧестита ви количка дано си измислила конфигурация за да е удобна и за мама  Wink


Оооо и аз искам още деца ама ако може и момиче да има нали дет се вика за цвят-както е писала НорчетУ Wink Ами така де ама ако може да не са многострадалчета като Мишото че ще ми спрат тока,гръмнат бушоните и тъй нататък.. hahaha Но както е писала Тони в гарсониера няма как с две пък да не говорим за повече деца Naughty И ние живеем в такава кутийка малка и нямам как ако един ден може да си позволим по голям апартамент тогава ще мисля за втори и трето..пък може и близнаци Crazy Grinning

За осиновяването -  и аз съм за.Даже аз много исках някой ден да стана приемен родител това също ми харесва...ама трябва да имаш собствено жилище(което е обяснимо де) и няма да стане.

Мира аз да ти кажа за бързото възстановяване след раждането.Ами аз бях със секцио и доста бързо "проходих"  hahaha така де и бързо се възстанових то е до организъм да ти кажа  Peace

Норче не разбрах как се казва баща ти че Плами е кръстена на него  newsm78 hahaha Joy Joy Joy Mr. Green Crazy


Мой Мишко от два месеца хич не качва грамчета все същия си стои...ама ко да го правя.Попритесних се ама той изглежда видимо добре в настроение...е реве от зъбите ама.Да видим другия месец на консултацията какво ще покажа кантара.макар че ми се иска и по рано да го поизмеря,че нали съм майка човърка си ме отвътре нещо притеснение че не качва.

Кашите -  Слънчо не съм купувала защото със захар,а на Хумана са със фруктоза,и от тах купувам.Засега е хапнал ябълката безмлечна - правя му я със вода.И банановата тя е млечна.Обаче си мислех че вътре ще има мерителна лъжичка ама нъцки.Егасимус пише напеимер 45гр. да сложа е да де ама как да ги измеря...Е решението беше взех от АМ лъжичката и с нея първите пъти смята слагах.И накрая си прецених на око и сега слагам със супена лъжица и си я правя по гъстичка.Защото найстина става течна по тяхната рецепта.Вече трябва да му въведа и глутена,та ще си избирам някаква овесена каша...ама да видим каква да е.


Иначе цаних мъжа да ме закара при " либовника Лазер", ама тоѝ няма де ме чака да се видим.

Лелеее Кикоооо  ooooh! как ще иска иска да те закара пък камо ли да те чака...еми извинявай как може да искаш мужът ти да те закара при любовника...епа кой мъж ще го направи  hahaha  Joy Joy Joy Освен ако незнае накъде те кара  Joy Joy Joy Joy Ей обичам те мъ рошлуууу  Heart Eyes

Стейситоо браво за изправянето и за мама..дори и да не е съзнателно още е много сладко да го чуеш ..предполагам  Hug

Портокалчо честито ви християнче   bouquet


Валканова
приятно моренце и да донесеш по мидичка..че Мимето се ослуша едно камиче не донесе  hahaha

Миме каква срамота за срещите от всички месечинковци-Ноемвриики сме най несериозни от към срещи Crossing Arms Crazy А Дарито и Ина са страшни сладурки бреее пу пу  Hug

Ние вчера бяхме при Кикито и Ади на гости та цял ден изкарахме там.Киката ме гощава та направо ме прехрани..напълних пупата..такава трапеза беше опнала.Снимки няма да мога да кача с тоз краден нет..ама ще пробвам,акко не Кики ще качи другата седмица.Адито е порастнала и е станала такава хубавица и сладурка и бузанка..по хубава е от снимките да знаете. Heart Eyes Hug Hug И вече порастнали се радваха един на друг гукаха си бръмчаха си,а Адито поощипа Мишко и даже го страсна че го разплака.Ей това са жените в днешно време отракани сме. hahaha

Опитах да кача снимка но мисията невъзможна... Crazy

сори изписах цял ферман ама не съм влизала от сума време...хайде хубав ден с бръмчулковците Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 521
Ехооооооооооо здравейте!Аз не съм писала от 100 години Laughing ама реших да драсна някой ред,че някоя мама във фейсбука вече ще ме набие Wink Та не съм писала,защото мога само да се оплаквам.Падна ми се най-ревливата малка госпожичка.....Що толкоз плаче това детенце не знам...Уж от зъбките,ама вече от доста време има два и пак си е същото.До 6 м.,че и повече си я мъчиха ужасни колики,ама сега поне това животно се махна Laughing Най-неприятното е че не иска да седи в количката-като я сложа и след 10-15 мин.почва да реве и иска да я нося,а иначе у дома почти не я взимам на ръце-слагам я в проходилката и тя хвърчи из цялата къща.Даже взимахме друга количка и пак същото.Няма разходки с това дете.Излизаме само из квартала и то през повечето време се носим.Малко в повечко ми идва вече и ще откача!Моите приятелки едвам се находиха по парковете и кафетата,а аз седя пред нас и психясвям.И с това хранене е ужас!Има едно заместено хранене със зеленчуково пюре и през останалото време не ще нищо друго освен АМ.Педиатъра ни само ме плаши,че това не може да продължава така,защото ще си разболя детето-трябвало да яде месни пюрета,каши,попара,ама аз какво да направя като тя плюе и истиска уста и не иска да яде?Та така....ето оплаках се!Това прави мойта Вики!Аааааааа и да не забравя да добавя,че пищи от други хора,ако някой иска да я вземе става страшно....Няма баби,дядовци,никой-само при мен и баща си седи.Не мога да я оставя някой да я гледа и за секунда.
  Целувки от мен и мойта лудория!
Виж целия пост
# 522

Норче не разбрах как се казва баща ти че Плами е кръстена на него  newsm78 hahaha Joy Joy Joy Mr. Green Crazy


хихихихих, Мийко, не си разбрала ма, казах че на баща си е кръстена Пламена /баща й е Пламен/ хихиххих.
Ти верно цял ферман си изписала, драго ми беше да те почета. и да вземем да се видим, а? другия път се натоварвам в талигата и да ми правиш ескорт до Кикито, че каквато съм заспа не си спомням какс е стигаше дотам
Виж целия пост
# 523
Ехеее Мия,
ама си отпуснала писалката та чак ферман станало, почти роман  Wink
Аз също се възстанових бързо след секциото, всеки ден се чувстваш по-добре от предния. Но ми е трудно да забравя как чувствах корема си като чуждо тяло, колко ми тежеше на операцията, какво усилие си беше да се обърна на една страна, защото корема виси и ме боли разреза. Иначе на 7-мия ден шофирах и бях самостоятелна. Но колкото и бързо да се възстановиш това си е една кървава операция.

П.С. До колкто разбрах Пламенка на Норчето е кръстена на баща си - Пламен. Simple Smile
Виж целия пост
# 524
Здравейте,
Не бях чела форума няколко дни - и сега много хубави новини Simple Smile.

Деси, ЧЕСТИТО!
Миме, супер решение!
Портокалчо, честито християнче!
И поздравления за всички, които имат поводи и малки победи - изправяне, проговаряне Simple Smile.

Кики, в сайта на нои където си проверяваш за предоставени документи пише и датата, до която ще получаваш обезщетение - ден преди рождения ден на бебето. За отпуските- при майките не важи това, ползват отпуска, когато се върнат на работа, т.е. не се губи.
Янечек, можеш да издадеш книга с бисерите на този твой духовит малчуган. Много е забавен. Joy

Ние сме добре, от вчера започнах въвеждането на глутен с овесена водичка и по няколко ядки, но тъй като не ги пасирах, не са приети много радушно. Още не сме започнали месо, но реших, че първо трябва да въведа растителен белтък и после животински, а и нали препоръката за кърмените бебета е да се кърми преди, по време на и след въвеждането му, а това е все пак и Божа работа колко ще е, аз нямам намерение скоро да спирам, но не се знае дали детето няма да реши друго. С бавни темпове вървим, но и няма за къде да бързаме - за нищо не насилвам детето - цял живот ще яде и върви. От десетина дни си седи сама седнала и си играе, след първото падане от спалнята, последва и второ и за това вече си стои в кошарата.  В събота и неделя имахме гости и двете нощи спа много неспокойно, с рев преди да заспи...явно се превъзбуди. Така, живи и здрави - скоро заминаваме за Варна, вече нямам търпние да видя племенника си, той е на 3 години и ще бъде голямо шоу с бебето.

Хубав ден!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия