Горещината ни налегна,а ЯНУАРЧЕТО на играчките за плаж наблегна.

  • 34 420
  • 737
# 105
Честити Рожден Ден Миленче, много щастие и късмет. Малко със закъснение, но от сърце   bouquet

Slanchi  Hug

Veihaivei струва ми се ти се есъбрало доста, намери начин да си починеш! Мъже, девери, деца, изпити и в едни момент изперкваме! Аз така се чувствах на морето. И детето и половинчо в началото само мърмореха, докато не се размърморих аз! После всичко се подреди  Joy
Вчера ходихме до Калояново, на състезание с  коли, служебен ангажимен на половинчо, но много държеше да заведем мъника. Голям ветрилник беше, но Саши се държа мъжки, слава Богу днес му няма нищо! Аз се възползвах от предоставената възможност от организаторите и се потъркалях в един Зорб, което беше супер. Така ме беше запалила рекламата на Ниевеа, въобще не подозирах, че има такова нещо в БГ. Супер е много отпускащо, и приятно! Ето и снимки http://www.facebook.com/group.php?gid=110137589361#!/photo.php?p … amp;id=1148540416 На морето съзрях такава детска топка, и като видях голямата се изкефих максимално.
После разходка в Пловдив за два часа, Ханан браво на вашия кмет, градинките поне в центъра са супер! Парка е поддържан, беше пълно с деца. Ние се разходихме, Сашко се повози на багер на площада и хапнахме!
Днес ще си чистим къщата и се надявам студеното време да свършва!

Приятна неделя!


Виж целия пост
# 106
Ане не се отварт снимките
Виж целия пост
# 107
Здравейте и от мен.
Първо честито на всички бременни момичета.
Вале, оправяйте се бързо.
Разгледах снимките, много са хубави порасналите дечица. Ане, не се отварят снимките защото не сме приятели във фейса
За Натали - висока е около 98 см, тежи 13 кг и носи 27 номер обувки Simple Smile Ляга си около 21,30 , сутрин става като по часовник- точно в 7,15. Вече си казва като и се пишка, но не иска да ходи с гащи. Ако не и сложа памперс си взема и сама си го слага. Баткото завърши 7 клас, че и покрай него много нерви. Приеха го в МГ със засилено изучаване на Информатика и Физика. Ще му е трудно, но сам си го избра.На 5ти заминаваме за 2 месеца в Мароко и се надявам там да си почина. Дотук нямам и 1 ден без нея.  Там майка ми ще си вземе поне 2 седмици отпуска и ще отидем на море.
Виж целия пост
# 108
Зимна, исках да те поздравя, но виждам, че постът ти е променен... приеми... каквото и да си имала предвид   bouquet  bouquet  bouquet
Ane  Hug

Успешна седмица!
Виж целия пост
# 109
Маце, честити рожден ден с малко закъснение! Бъди все така красива и грижовна майка!
Silvipl, тъкмо вчера се бях сетила за вас, много ми се ще да се видим преди да заминете, ако мога ще звънна поне за малко в Градската, не съм ви виждала отдавна, Натали сигурно е още по-красива, поздравления за баткото!
Виж целия пост
# 110
Ханна, ледът е много  тънък. Хем се старая да й давам свобода, хем пък се опитвам да я предпазвам. Не й позволявам нещата, които са опасни за нея - контактите, ножове, излизането сама на тераста. Правя забележка, когато цапа и разхвърля. Карам я да си подрежда, но тя винаги отказва и това адски ме дразни. Искам да обича чистотата и реда у дома.
Често се караме за облеклото. Има претенции в това отношение, но иска да е накичена като елха и когато й дам възможност да избира между няколко неща, тя не се съгласява, държи на своето. А последният път в знак на простест, без дума да каже, отиде до прозореца и бутна една саксийка, която стои на перваза Rolling Eyes
За храната не я насилвам, яде това, което обича и колкото й се яде. Иначе обича да експериментира. Опитва всяка нова храна без проблем.
Искам да я отуча, когато иска нещо, да го заявява с мрънкане. Държа, когато има да каже нещо или иска нещо, да го каже ясно, а не ревейки. А тя го прави, защото знае, че като се размрънка, вероятността да го получи, е по-голяма.
Много ясно осъзнава кога е направила беля и по-точно, когато прави нещо, тя знае, че не бива, но това не я спира. Даже после идва и си признава без притеснение. Понася си наказанието и пак е  готова да сгреши. В такива ситуации ми е много тудно. За да ме чуе, трябва да викам. Кротките приказки и обяснения въобще не ги отразява:(
Бунтарка е, сякаш нарочно ме дразни, а после идва и ме гушка и ми казва колко много ме обича и вече ще слуша и няма да ме ядосва!
Виж целия пост
# 111
Зимна, исках да те поздравя, но виждам, че постът ти е променен... приеми... каквото и да си имала предвид   bouquet  bouquet  bouquet
Вейче, благодаря ти Hug Бях писала нещо за моя младеж, ама той пък в "особена" възраст вече - не искал да има информация за него в нета Rolling Eyes, пък било то и достойна за гордост  Laughing

Вей, тази сутрин ми попадна една книга от моята библиотека, та специално влязох да ти я препоръчам (ако не я знаеш, де). "Отровните родители" от д-р Сюзън Форуърд и Крейт Бък. За мен не отстъпва на "Семейството...." Виж дали можеш да си я намериш - издавана е 2002 от БАРД.

Маце, ЧРД на патерица  Hug

Силве, приятно изкарване Hug Поздрави за твоя математик Hug



Виж целия пост
# 112
Мацка, честит ти празник. Отрано ни подпука с бира и пържоли, та ще видим по обяд как ще е.  Mr. Green Бъди жива и здрава и все така..готина. Peace

Хехееее Вей по твоя коментар:
Слънчи, ти може да не се престрашаваш, но я си представи, че вече третото ти дете вече те е избрало за своя МАМА?  Mr. Green
имам нещо много интересно....заповядайте:
http://www.vbox7.com/play:0eb6dcd1&al=1&vid=
А по темата за забранените и разрешените неща....честно казано не искам да почвам да пиша щото почна ли....нямам спиране.  hahaha Толкова писане мога да изпиша , как големия ми син разбива всички теории за възпитание на децата че..... Whistling Някога съм писала как той просто си пее неговата си песен и как друга хич не го вълнува.  Naughty
Мече..като чета за Джулия....да ти кажа, че Алекс и до ден днешен е почти същия, с тази разлика, че вече на толкова години не може да се научи да има резерви и съмнения към непознатите.  Tired Дадат ли му бонбон ...готов е веднага да го лапне!!! УЖАС.... #Cussing out
Виж целия пост
# 113
Зимничка, поздравления! Нищо че си го изтрила - аз го прочетох!  Heart EyesСигурно е невероятно удовлетворение и гордост да видиш детето си прескочило такава висока летва. И моля те не ни казвай че ти нямаш заслуги за това  Stop Stop въобще не е вярно. Искрени поздравления и адмирации! Hug Hug Hug

Мече, моля те пиши още - на мен много ми допадат разсъжденията ти, така че с удоволствие бих прочела още по въпроса, пък и не само Simple Smile

Честито на рожденичките Маца и Люси която бях пропуснала  Embarassed момичета бъдете много живи и здрави Simple Smile

Някой да е минавал през атопичен дерматит с децата? какво ви помогна?
Виж целия пост
# 114
Като прочетох това, реших да сверим малко часовниците, кое позволяваме, кое забраняваме на децата...
Аз позволявам на Яна много неща. За дрехите отстъпвам, за обувките се нагаждаме, тя си решава какво ще яде. Но ако имаме сблъсък на интерес, АЗ печеля и не си оставям магарето в калта. Забелязала съм обаче, че ако й обясня защо е така, тя ме изслушва и си преценява ползите и загубите. В повечето случаи не е съгласна и се налага да демонстрирам глас и музикалност. После тя реве и после се целуваме и пак сме приятели.

Луси, не се притесняай за Андреа. Всяко дете само си решава. Инка до 11 месеца беше: където я оставиш, там ще я намериш. не искаше и да лази даже. После за две седмици проходи  и протича. Сега даже е много стабилна и й прави впечатление, когато има препятствие пред нея. Яни беше по-небрежна и се пребиваше като куче. А и Нини не стъпва изобщо на пръсти както се опасявах.  Peace


Маце, честит празник. Аз от днес се метнах на един Дюкан и се лигавя като любвеобилен питбул. Но се чувствам почерпена. Да си жива и здрава и много щастлива  bouquet
Виж целия пост
# 115
Някой да е минавал през атопичен дерматит с децата? какво ви помогна?

Според една БГ докторка Джулия има атопичен дерматит - тя имаше едно петно на сгъвката на крачето (където е колянната става), та това петно я сърбеше, стоеше като мокро и ставаше все по-голямо. Педиатърът в Канада казваше: хидратирай, но като стана много голямо петното (все едно две монети  по 50 ст. една до друга), човекът ми изписа един кортикостероиден мехлем (унгвент). След няколко намазвания петното се "излекува", но като спрях мазанията пак започна да се появява. Та я мажех по малко, периодично. Миналото лято бяхме в БГ и там една докторка постави диагнозата "атопичен дерматит" и ме посъветва да мажа с Elocom - крем. Този крем наистина подейства по-добре. Сега петното е изчезнало и дори не помня кога последно я мазах. Освен това в Бг си купих Mustela - от серията Stelatopia за атопична кожа - измиващ крем за къпане (Cleansing cream) и нещо като тоалетно мляко за след баня (Emollient cream). Мисля, че тези неща също помогнаха. Скоро ми свършват и се надявам да нямам проблеми като преминем на друга козметика (в Канада няма Mustela). Знам, че и захранването е много важно при деца с атопичен дерматит, но то нашите вече са захранени. Аз ако си спомняте правих много бавно и внимателно захранване, точно като за такива деца, без да имаме тази диагноза сложена. Явно 6-то майчино чувство или просто съм си от страхливите майки Simple Smile

Nivea, при мен тези неща проработиха, но всяко дете проявява т.нар. атопичен дерматит по различен начин и най-добре добър доктор да се изкаже за конкретния случай. Може доктора да е алерголог и да изпише неща по схема. Може и с хомеопатия да се опита, но във всички случай важното е доктора да е добър.    

Вей, щеше да пишеш по въпросите повдигнати от Ханна. Ще ми е интересно да прочета мнението ти.          
Виж целия пост
# 116
Зимна, виждала съм тази книга, даже мисля, че имаше поредица за "отровните" - съпрузи, колеги, родители... Видя ми се много "булевардна" и "поп", пък тогава и средствата ми бяха драматично недостигащи и... отпадна... Май по това време си вземах "Трудните разговори", беше ми препоръчана от специалист... Интересно, ще се ослушвам из нета, но малко неща има на български език качени, аз като съм ровила, съм изтеглила каквото е имало по тая част. На руски попоглеждам набързо, не я намирам, но не се обезсърчавам.
А за твоя големия и успешния син Wink снощи чух за някакъв скендъл с два списъка и 100 пъти се препотих какво съм написала...
Мече, щях, но то май темата е избистрена, а и съм гроги - днеска моя пикльо като напълно здрав ме направи хахо плюс огромен обем отметната домашна работа, нещо не мога да си чуя мислите  Embarassed Сигурно ще заспя първа, по тоя повод - Митко си ляга преди 22 ч само ако е отказал да спи през деня  #Cussing out Снощи бяхме с него на кръчма за РД и към полунощ вече ревеше с цяло гърло от преумора.
Виж целия пост
# 117
Ето ме вече и на родна земя Hug
Много дъждовно тук, аз идвам от жегите и сега ми е едно студено.
Silvipl, приятен полет и изкарване в Мароко Hug
За лягането, Дая е в леглото към 22 30  но вчера развалихме дисциплината чак в 00 30 е заспала.
Виж целия пост
# 118
Оооо, Силви страхотно лято ви пожелавам в Мароко! Там е много хубаво Simple Smile
Виж целия пост
# 119
Маце- Честит Рожден Ден с закъснение! Да си много щастлива и обичана!  bouquet  bouquet


Силви- после да ни покажеш снимки. Hug


Мари- добре дошла Hug


Зимна-  Hug

Теди- успех с Дюкана. Peace


Аз съм много тъжна-  Вчера  се скарах на Сияна  и тя каза ,че ще си търси по-хубава майка Cry Cry После май размисли по едно време и почна да ми се умилква- Маминце,мамичко, ах каква много хубава мама Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия